Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sportcity 350ie - komentari  (Posjeta: 25324 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #20 : 28 Veljača, 2017, 00:29:26 »
Definitivno fora upgrejd na sportcityu. Dobro je to sto je sve na knap nabijeno pa izgleda kompaktno.

Sto se tice ubrzanja iz prve ruke ti mogu reci da Nexus 500 sa Multivarom, kevlarom i malossi zvonom naspram beverlija 350 sa multivarom i kevlarom iz nule ide tako da beverli ode napred do 80 za jedno dve duzine skutera, do 100 se poravnaju i poslje 100 Nexus ode sve do 170 gdje beverli ostane iza 5 duzina i vise.

Frendu sam stavio taj multivar na beverlija i kevlar i probavali masu puta dok sam jos imao Nexusa 500 i ovo gore napisano je bilo apsolutno svaki puta iz nule. Iz voznje sa 60-70 stvar ide na ruku Nexusu rekao bih skoro pa momentalno gdje zbog kubika i momenta krene odmah naprijed.

Beverli je imao 3 tisuce km a Nexus 20 tkm. Oba mehanicki tip top. 
 
Eto to ti je neka referenca. Sto se tice serijskih 500 agregata ( Beverly/Nexus ) evidentno je da ti opce nemaju sta parirat.


Nadam se da cemo se koji puta pojuriti negdje u gradu kada bude bolje vrijeme ako se sretnemo. Trubi ako te ne skuzim :)

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #21 : 28 Veljača, 2017, 07:07:16 »
Thx za informaciju iz prve ruke :icon_thumright:
Napokon dolaze ljepsi dani pa ce sad na red nove gume, mali servis i cesce voznje :headbang:
Vidimo se
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #22 : 19 Travanj, 2017, 18:45:48 »
Kako se ponasa na velikim brzinama?

Gume si upisao? Jel bilo problema? Hoce li te zexati na tehnickom zbog makine?

Stavljaj slije sto prije!

I ne bi skodio nekakav video...

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #23 : 19 Travanj, 2017, 21:43:10 »
Pri normalnoj i brzoj voznji i ganjanju zavoja se ponasa super, tj lezanje i kocenje je odlicno ali je malo lelujav kod vece brzine po pravcu. Utezi su malo pomogli ali je problem u vjetru u prsa tj aerodinamici. Mislim da ce ga vizir dodatno smiriti. Gume upisane i nije bilo problema.
Vjecita mi guzva pa nikako da odradim mjerenja i video ali i to ce doci na red uskoro valjda;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #24 : 19 Travanj, 2017, 22:28:44 »
Kakvo osvjezenje s velikim projektom  :sign201:
Lijep popis sitnica i velik pomak do vjerujem velikog zadovoljstva. Sad si me opet podigao iz mrtvih glede interesa za ovu kombinaciju.

Evo da se fokusiram na par tocki:

2. Meni nisu htjeli upisat gume na vise lokacija, na kraju stupio u kontakt s odgovornom osobom u Cvh i veli covjek da on stoji iza potpisa i da ne dolazi u obzir takvo sto na motociklima. Daj sibni na pm gdje si to ovjerio  :icon_biggrin:

3. To mi je poznato kod Bremba, odzracis ih u roku keks, izbije par mjehurica i rucica je kamen. :headbang:

6. Lajkam, to treba odmah staviti :icon_biggrin:

7. Pa to puse za vrat serijskom Masteru  :toothy9:

11. Lajkam

12. Brutala, plivajuci ovjes moze uskratiti mnogo gusta  :frajer:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #25 : 21 Svibanj, 2018, 09:55:39 »
proslo godinu dana

ajmo, daj nekakav update  :)

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #26 : 21 Svibanj, 2018, 23:38:00 »
Kak vrijeme juri;-)
Nedavno odradio tehnicki i osiguranje. Zadnjih par dana se sogor navazao s njim kuca-poso. Od montaze zadnja guma polako pusta pa cu ju morat dat premontirati. Sto se ostalog tice stanje redovno.
Za video me smara to sto kilometarsat laze u + pa nebi bilo fer stavit snimku na kojoj zgleda ko da je purejet. Ideja je bila naljepit neki mob u kadar da se vidi gps brzina pa to nikako odradit... :joj_da:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #27 : 22 Svibanj, 2018, 06:18:22 »
Ja sam imao prilike vidjeti skuter u zivo(na proslom meetu) i jebeni je sleeper,gore je cak i kofer.
Ide bas jako,bio sam uporan s energijom,ali nisam uspio skinut balkia,pola duzine-duzinu me skidao na solidumu.

Pa snimi sat,nema veze...utvrdis koliko pokazuje na 60-80-100gps-a,pa se moze po vremenima usporediti.

Ja sam rekorder po pokazivanju vrijednosti na satu.Moj nrg ispise 170km/h,a pri tome ide 130gps-a :happy6:


Jesi probao sa nekim drugim skuterima kako stojis?Nexus 500,bev500 i slicni?
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2018, 06:20:35 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #28 : 22 Svibanj, 2018, 15:41:07 »
Tak sam i htio- da ide i da izgleda pitomo uz naravno serijski auspuh.
Stavit cu oznaku na sat na realnih 100kmh pa ce tak bit lakse pratit vidjeno;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #29 : 18 Ožujak, 2019, 00:44:56 »
Sve je to super al mi jos uvijek cekamo slike skutera haha
Meni je taj sportcity oduvijek bio zanimljiv, nit previse upadljiv a nit dosadan i preobican. Iako nisam neki poznavaoc firtakta kemije mi uvijek privuku paznju jer cijenim trud i interes za eksperimentisanjem  :) mogao si bar napisati koje je boje.  ;D ajde reci da je bijeli i biti ce prelijep   ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #30 : 18 Ožujak, 2019, 10:20:00 »
Par pitanja:

1. Otkud ti 3 uloska vilice kroz koje prolazi ulje? 2 su iz vile.

2. Koliko uvjerljivo brtve ovi bijeli teflonski rasjeceni prstenovi, nisam siguran koliko dobro moraju brtviti

3. Nije mi jasno ovo s mesingom i serafom oprugom u sredini, zasto si stavio dolje izmedju uloska gdje izbija ulje i opruge??
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #31 : 18 Ožujak, 2019, 10:23:23 »
Nedavno sam pribavio GoPro Session5 kameru pa će vljda i neka snimka osvanut napokon. Da bi snimka pokazala sve što treba morala bi uključivati i krajnju brzinu a iznad 140kmh skut počne divljat po volanu jer još nisam rješio tu boljku. Sada pošto je prednji kraj umetanjem ventila (preload) postao 1.5cm višlji će sigurno pomoći al je problem što je zadnji kraj još uvjek 2cm previsok (1cm dulji amortizer i 1cm je dobio na kemijanju gornjeg prihvata amortizera pošto je šira uška i pixa na tim amortizerima od Beva koji su gore).
Izgleda da ću morati maknuti te ploče kojima sam kemijao prihvate i navariti na ramu nosače odgovarajuče širine pomaknute prema gore za taj 1cm kako bi sve bilo kako treba. Da ima vremena to se rješi za jedno popodne ali i amortizere sam slagao u 3 navrata i jučer prije spavanja napravio probnu vožnju.
#samobezzurbe :icon_biggrin:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #32 : 18 Ožujak, 2019, 11:27:31 »
Par pitanja:

1. Otkud ti 3 uloska vilice kroz koje prolazi ulje? 2 su iz vile.

2. Koliko uvjerljivo brtve ovi bijeli teflonski rasjeceni prstenovi, nisam siguran koliko dobro moraju brtviti

3. Nije mi jasno ovo s mesingom i serafom oprugom u sredini, zasto si stavio dolje izmedju uloska gdje izbija ulje i opruge??

1. Kupio sam još jedan set vilica u lošem stanju za 300kn prošle godine da mogu sve unaprijed premjeriti i vidjeti gdje šta kako i imati za rezervu ako nešto zeznem.
2. Ti teflonski prstenovi (tak je tvornički) rade OK svoj posao jer ulje nestigne kroz to značajno "curiti" tokom rada vilice.
3. Taj mesing sa oprugama i čeličnim pločicama je ventil. ima na sebi otvore kroz koje ide ulje pri sporoj kompresiji a kada se udari u rupu ili grbu dođe do brze kompresije koja sabije faj plavi feder i time se otvori ventil pa ulje može "projuriti" kroz dodatne otvore kada je ventil otvoren. Dodatne rupe su razbušene kako bi se omogućio taj povećani protok kod slučaja brze kompresije.



Ovdje je sve pojašnjeno:
http://www.racetech.com/page/title/Emulators-How%20They%20Work
http://www.racetech.com/download/InstructPDF/IP%20FEGV%20S%20Emulator-STREET.pdf
http://www.racetech.com/page/title/Emulator%20Tuning%20Guide

Ovdje je popis emulatora i dimenzije pa si prema tome možeš naći odgovarajući ventil za svoju vilicu (tako sam i ja odabrao- moj je FEGV S3501 29mm vanjski promjer, 21.1mm prmjer komada koji liježe u "damping rod" i 16mm dio koji sjeda u feder):
http://www.racetech.com/download/FEGV_Emulators.xls

Na svim našim skuterima i na puuuno motora su vilice napravljene na jednostavnom sistemu čistog dampinga- ugradnjom ovih ventila postaju vilice poput onih sa cartridge-om kakve su na boljim motorima te je gustoćom ulja moguće podasiti rebound a pomoću podešavanja "preloada" na samom federčiću RaceTech ventila se podešava high speed compression.
Kako si i sam napisao više puta običnu vilici je teško dobiti da radi kako spada jer se radi o kompromisu- rjetko ulje mekana kod sitnih neravnina ali popije grabu, gusto ulje radi bolje kod sitnih neravnina al je onda kamen kad mora grabu il hupser progutat.
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2019, 11:34:56 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #33 : 18 Ožujak, 2019, 12:02:27 »
Jesi ti ovo vec objavio negdje? Poznato mi je, ali danas nisam nasao. Sad sam shvatio o cemu se radi.

Pretpostavio sam da imas viska vilicu, ali me zanimalo sto si radio po tom pitanju....


Pokusavao sam sa znatno guscim uljem od getribe jer sam bio ocajan rezultatom s uljem za vilice, teleskopi bi se toliko brzo ispucavali da bih gubio grip u zavoju kada bi kotac naletio na neku neravninu...

Isprva sam bio odusevljen 80w uljem, medjutim kad je dosla zima cini mi se oko 5℃, imak bih dosta kamene amortizere, nesto slink USD vilci, ali to me nije smetalo...
Nakon 1 sezone, ulje je izgubilo svojstvo i opet su teleskopi poceli skakutati.

Zatim sam io 75W malo rijedje, i nisam odusevljen. Ne kuzim tu glupu vilicu, cak zam zatvorio 2 od 4 rupe i ne osjetim neki konkretan pomak. Zato sam poceo sumnjati na te razjecene brisace, mozda previse propustaju... zaboravio sam pogledati kroz prostor gdje je opruga kako to se to ulje upumpava kroz sredini uloska za usporavanje ulja i da li grdo propusta ulje kroz taj brisac :icon_scratch:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #34 : 18 Ožujak, 2019, 12:39:41 »
Cilj je imati vilicu koja će omogučiti kotaču da prati cestu sa neravninama tj da može progutati grbu bez odskakivanja i pružiti se u rupu da kotač što kraće bude u zraku pri tome. Na običnoj vilici pre gustim uljem dobiješ to da kotač poskakuje na grbama i ne stigne se pružiti u rupe dovoljno brzo. Npr kada se amortizer na autu/skuteru/biciklu previše otvrdne onda imaš osjećaj da bolje leži (ne samo osjećaj nego stvarno tada bolje leži) ali to važi samo za uvjete "piste" tj kada je asfalt ravan. Kada sa takvom kombinacjom dođeš u "realne uvjete" grbi, neravnina, rupa, udubljenja, šahtova, isutog betona na asfaltu i sl tada je trakcija lošija nego da je ovjes standardno mekan.
Sa ovime sada se to da jako dobro podesiti SAMO što svaku promjenu postavki (Gustoća ulja, promjena glavnih federa, podešavanje preloada na ventilu) zahtjeva raskapanje skidanje vilice.
Da sam (kreten!) maknuo ona dva "osigurača" od žice sa vrha teleskopa mogao sam ih za potrebe podešavanja skidati otpuštanjem 4 šarafa i onda kada budem zadovoljan ih vratiti kod finalnog sastavljanja. Ovak moram opet skidati vizir, retrovizore, sat, skidati volan...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #35 : 19 Ožujak, 2019, 18:54:56 »
Kuzim to kad je amortizer spor, i iskusio sam u autima kad je hod 2mm :icon_biggrin: Neda se ni meni rasklapat vilice, ali kad jednomuprljas ruke onda nekako dobijes volju i brzinu :laughing7:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #36 : 04 Travanj, 2019, 09:18:44 »
Nasao sam sliku pokusa, niti duzi seraf nije pomogao, ne kuzim kako, a prosao je ovako ispred 4 rupice. Testirao sam stap i nista bolje nisam osjetio usporedno s drugim.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #37 : 04 Travanj, 2019, 09:35:07 »
Evo jos neceg za razmisljat kod hidraulike....
Viskozitet ulja za vilice iz nekog razloga se zna bitno razlikovat bez obzira na istu nazivnu gradaciju, i razlike su prilicne od proizvodjaca do proizvodjaca.

recimo, 5W Kayaba khl 15-10 ulje u mojim vilicama je iste gustoce kao i Castrol 5W, ali i kao Motul 2,5W, pa bi u slucaju da koritim Motul 5W, imao prakticki "broj gusce" ulje.


https://transmoto.com.au/comparative-oil-weights-table/
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2019, 09:37:16 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #38 : 04 Travanj, 2019, 09:45:45 »
Ova VXR vilica se ponasa kao tipicni propisali amortizer bez ulja, kakvo god nalio fork oil nutra. Imao sam motula i motorexa, 10, 15, 20W.
I onda sam presao na kemije s hipenolom, nasao da kod nas obicni imaju 4 vrste (75w, 80w, 90w, 140w). I sad pikiram da kupim jos taj 140W. Ali morao bih se jos jedno fokusirati na rad vilice, mislio sam i gornju rupu kod opruge reducirati pa da se nekako vratim na fork oil.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Sportcity 350ie - komentari
« Odgovori #39 : 28 Lipanj, 2019, 20:20:40 »
Balki-Doslo lijepo vrijeme,di su te snimke i slike?Steta da tak dobra kemija bude bez slika i videa...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!