Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sportcity 350ie  (Posjeta: 11657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Sportcity 350ie
« : 28 Listopad, 2016, 17:24:16 »
Ukratko- Odlučeno i realizirano :icon_biggrin:
Nakon domaće zadaće i "elaborata provedivosti" sam zaključio da ako u Bev250/300 ide 350 mašina onda mora ići i u SC250. Pribavio mašinu preko Njuške i većinom preko ebay dobavio "sitnice" koje su falile (ECU, alnaser, instalacija, guma prirubnice, filter zraka, grana, sonda, auspuh, čeljust).
Nabavljenu instalaciju sam odrezao na pedalj duljine i na drugi kraj nalemio skinuti konektor sa spaljene elektronike od 500tke i tako napravio interkonekciju između 26pinova SC instalacije i 34pinova 350ie instalacije. Morao sam dodati i LED immobilizera i antenu ključa.
Mašina je 2012g i na njoj je još kotač sa tvornički ugrađenom gumom DOT1912 koja je na izmaku pa pretpostavljam da je sa skutera s kraja 2012g i da mašina ima cca 15kkm tj da je "taman razrađena" :icon_biggrin:
Od kemijanja je bilo nužno pripasati nosač mašine jer je mašina stajala 17mm u stranu i pripasati crijevo vode kod pumpe da ne dira auspuh. Također sam mislio da će biti problem oko nosača mašine i grane auspuha jer Bev nosač ima luk na tom mjestu a SC nosač je ravan ali se srećom mimoilaze za 3mm :icon_biggrin:
ECU sam preko ebay kupio bez ključeva pa je tu uskočio Chupsy i isprogramirao master ključ te dao par smjernica koje su znatno pomogle kasnije;-)
Još nisam rješio triganje senzora brzine na zadnjem kotaču tako da neznam kolko skuter ide ali odokativno ide skroz fino i vozan da mami osmjeh (osovinski razmak je porastao za 4~5cm). Start je tečan, zvuk auspuha poprilično tih i dubok, iz mašine nema nikakvih zvukova "viška" a vibracije su zeru jače. Putna bi po procjeni trebala bit 120 ko od šale a max cca 150. Preticanje po gradu je ko "warp";-) Pretpostavka je da bi sa Bev500 trebao bit rame uz rame do cca 100 ili čak zeru brži.
Potrošnja bi trebala ostati skoro ista pa se nadam da ću i dalje raditi 200+ km sa rezervarom iako bi volio negdje nagurati dodatni spremnik 1~2 litre ali mislim da je to nemoguća misija uz poštivanje vlastite sigurnosti.
Da ne tipkam previše zakačene fotografije će sve pojasniti onima koji znaju gledati :icon_tongue:

[/URL]



« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2017, 15:00:48 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie
« Odgovori #1 : 19 Travanj, 2017, 17:46:04 »
U međuvremenu sam odradio još neke sitne zahvate:
1. Kiler je napukao na mjestu di se spaja sa cjevi na koju ide crijevo povrata u posudu pa sam to očistio brake cleanerom, "zašalao" pik trakom i nalio centimetar epoxida i već mjesec dana uspješno testirano
2. Stavio nove gume Pirelli Diablo i promjenu dimenzije unio u knjižicu pri tehničkom, gume drže junački iako ponekad zadnja provrti kada se zaigram po lošijoj podlozi :headbang:
3. Napravio nosač amortizera i smontirao originalne amortizere od Bev350
4. Stavio zadnju Brembo pumpicu od Bev350, nalio ulje i čim su u posudici prestali ić mjehurići kočnica je postala tvrda. (Sa originalnom Grimeco pumpicom to nikako nije išlo pa je vjerojatno zahtjevala reparaciju)
5. Kupio polovnu TucanoUrbano dekicui i milina je voziti u običnim hlačama dok topli zrak puše po nogama :icon_thumright:
6. Ugradio prekjučer Polini Hi Speed sa 8 rolica i 12grama te pripadajućim plavim centralnim federom- još se razrađuje ali se odma primjeti bolje ubrzanje i izostanak vibracija pošto je sa originalnim variom turažu držao dosta nisko pri manjim brzinama.
7. Na zadnji disk uglavljena 2 triggera senzora brzine i pokazuje cca 5 brže nego realno. Uspio natjerat cajger do kraja po obilaznici pa bi rekao da je nategnuta krajnja oko 155, dok do 120~130 dolazi sa lakoćom.
8. Iznad 110 je iritantan vjetar u prsa pa sam naručio Puig sport turing vizir koji bi trebao dizat zrak do vrha ramena ili ruba kacige cca.
9. Stavljen novi Yuasa gel aku čisto da me ne izda negdje ili da ne strada elektronika jer sam primjetio da stari Landport polako popušta...
10. Stavljeni novi gripovi, utezi volana i gumice na ručice kočnica da ne zebu prsti :icon_biggrin:
11. Svi važniji djelovi označeni tajnom metodom na tajnim mjestima tako da ih mogu pratiti ako zatreba.
12. Sljedeće na redu je farbanje hrapavih plastika i obljepljivanje lakiranih te sređivanje vilica tj ubacivanje Racetech ventila.
13. Zaboravio spomenuti da sam iz rezervara izvadio prepodeseni regulator (3,5Bar koji ide Steefu) i stavio nazad serijski (2.5Bar udjeljen od dobrih ljudi).

...kad nađem vremena dodam slije
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2017, 22:02:45 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2019, 15:37:09 »
Ovo sam si dao zadatak složiti preko zime al me opet iznenadilo kak je kratka;-))
Vilica je 29mm i ventil je bio 29mm pa sam ga malo "skinuo" na tračnu šlajfricu da se može ubaciti. Možda ću morati dati napraviti cca 20% tvrđe opruge motane progresivno i nadam se da još ima u ZG živih majstora koji to rade.

Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie
« Odgovori #3 : 17 Ožujak, 2019, 23:08:52 »
Vilica naturpijana;-)
Stavio ulje Silkolene W15, plavi feder osto na ventilu i podesio high speed compression na 4 okretaja. Razbusio sam jos 4 rupe 6mm uz dvije postojece prema manualu. Posto ventil dolazi izmedju damping roda i federa pojacao je preload i sad vilica u mirnom stanju potone 2cm.
Probao krug po gradu i vilica je tvrdja a grabu i lezeci dobro odradi. Da je manje muke oko skidanja vilice malo bi se sad poigro sa setupom (rjedje ulje cca W10, 3 okreta i 10%tvrdji feder). To cu kad me ope primi zelja za serafljenjem...





Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Sportcity 350ie
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2020, 22:52:43 »
- Stavio naknadno u vilicu linearne opruge 10% tvrđe i sada se prednji kraj ponaša odlično.
- Imao nedavno sudar i dobio odštetu pa sam ga ogolio od svih plastika i odlučio napokon ušminkati malo i izvana. Kupio sve potrebne plastike preko Njuške sa Brača. Lakirane plastike će ići u antracit crnu i već su kod Blažuna u Mikulićima a samo par detalja će biti "Aprilia zeleno" (one male plastike na prednjim vilicama, dve bočne lajsne koje su inače krom, zadnji rukohvat suvozača i naljepnice po rubovima felgi).
https://www.ebay.com/itm/RIM-WHEEL-STICKERS-DECALS-SPORT-APRILIA-SPORTCITY-125-200-250-15-15-WHITE-GREEN/352317770524?hash=item5207c68b1c:g:D5kAAOSwwARarIlx

Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature