Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sava eskimo  (Posjeta: 10915 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: sava eskimo
« Odgovori #40 : 15 Studeni, 2017, 11:19:49 »
kolke filozofije oko guma  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
evo za usporedbu, znam decka koji sa zasvasanim difom vozi save s3 sa nekih 280ks u autu, na 205/50 r16 i vrecom cementa u gepeku, evo vec 3 zime je tako auto prezivio.

bitnije je kakav je vozac, nego kakva je guma jer normalnu voznju i sava vrhunski odradi, goodyear i conti su bolji u nijansama koje se kod normalne voznje tesko primjete

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sava eskimo
« Odgovori #41 : 15 Studeni, 2017, 12:48:38 »
Je je, kod mene na 120ks i 1000kg losa nova guma slajdra pod normalno. Pitaj batu Tomija kako drze Conti premium5 u dimenziji 185 60 14 :laughing7: S dunlopom sportmaxx run flat nemrem proc krivine kao sa ovom. A dimenzija je 225 50 17. Jer klize, a nedo bog da cimnem volan jer ce zadnji kraj sestari. Starost je ista kao i prpisno nadrukane.
Naklizao sam se s losima koje rano krenu to raditi,ovaj conti bi prije izdigao na 2 kotaca auto.
Mislim mogu se ja vozit s losim gumama, ali cu znatno spustiti nivo, ranije se pripremati na radnje...
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2017, 12:53:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sava eskimo
« Odgovori #42 : 15 Studeni, 2017, 13:48:11 »
Sjecam se ja kad nas skoro murija nije ispostovala zbog toga kako vecna kola drze :laughing7:
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: sava eskimo
« Odgovori #43 : 15 Studeni, 2017, 22:31:27 »
ja sam se na slavnom splitskom snijegu '12 vozio po gradu cijeli dan s cooper zimskim gumama s mozda 2mm sare,zapeo sam jedino na jednoj uzbrdici jer me uhvatilo crveno na semaforu a nas 5 u autu,prednji pogon...to da su conti i gy bolji u nijansama od save nije istina,prosle godine sam zimu vozio na eskimu s3 a ove godine na GY UG9 i razlika je i vise nego osjetna na mokrom i akvaplaningu,s ug9 proletis kroz lokvu i jedva je osjetis,dok sa savom itekako osjetis...
Pitaj batu Tomija kako drze Conti premium5
PC5 je stvarno jebeno dobra guma,imala ih sestra na E90 320i i stvarno se treba namucit da proklizu
Rock out till your life is at an end

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: sava eskimo
« Odgovori #44 : 15 Studeni, 2017, 22:47:12 »
Ma ok je eskimo za normalnu voznju, samo kaj postane plastik fantastik nakon 2-3 sezone...
Ja sam uzel nokian wr d4 (tj dobil ko nove na felgama kaj sam nabavil), po testovima je dost dobar, pri samom vrhu, makar je conti i dalje top, al bumo vidli... :P
Ak neko ima nek napise slobodno neka iskustva...


Sent from my iPhone using Tapatalk
:skuter:

Offline kos7

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 611
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG, Hrašće
  • Moj Skuter: Aprilia shiver 750
Odg: sava eskimo
« Odgovori #45 : 16 Studeni, 2017, 14:13:03 »
ja sam dobio dojam da je ug9 dobra guma za hladno vrijeme(zimu), ali je zamorce na malo jacem snijegu...
ove godine polovicom prvog mjeseca spremamo se ja i kolega u kafanu, ponudio se da vozi, ali zove da ga dodje slepat jer je zapero u dvoristu a snijega nakrkalo to popodne jedno dobrih 20cm(pezol 206 sa ug9 u dimenziji 185/65 R14 sa par 100km)...  ja sedam u vecna kola(golf duja 1.6td opremljena sa eskimo s3plus cca 10kkmnaprijed i stara s3+ sa +40kkm iza) cupam se iz dvorista iz prve bez problema, s tim da trebam okrenut auto u 3 poteza... dotrcavam do njega on lud psuje gumu i auto... slepanje do ceste je bilo naravno uspjesno, ali ni po cesti pezola nije mogla proc jer je opet zapela, tako da sam ga odma slepao natrag u dvoriste... u kafanu smo naravno dosli jer smo isli vecnim kolima koja su se vez problema probilia kroz snijeg koji nije stao padat sve dok nismo krenuli doma iz kafane...

tu sam ja zakljucio ili je guma ili je vozac, a posto obojica vozimo podjednako dugo(razlika mjesec ipo), bit cu fer i rec da tu iskustvu vozac nije u igri, al mozda i je ko zna.

i jos jedna stvar, par dana poslje picimo opet u kafanu svaki sa svojim autom, ali ovoga puta cesta je cista, a snijega je svuda okolo... u jednom trenu samo u retrovizoru vidim da on produzuje ravno u polje dok su vecna kola savladala zavoje bez problema i tako mi kolega zapeo u skoro 50cm snijega pa su i po 3 put vecna kola uspjesno slepala pezolu... vidjet cemo kaj donosi ova zima koja dolazi :icon_thumright:

opet dolazim do zaljucka, ili je guma ili je vozac, ko zna :dontknow:

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: sava eskimo
« Odgovori #46 : 16 Studeni, 2017, 18:19:23 »
kroz mjesec dana idem za minken,ako bude srece bit ce po metra snijega XD pa cemo da vidimo kako se ponasaju
Rock out till your life is at an end

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sava eskimo
« Odgovori #47 : 17 Studeni, 2017, 15:27:18 »
daj mi molim te neki link il nesto za tu cijenu eskimica u 195 55 15