Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Chinarelli nema iskre  (Posjeta: 7712 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #20 : 13 Listopad, 2016, 21:36:30 »
Pa treba ali ja ne vidim ništa čudno haha

Kao što sam i ranije napisao, dok mjerim sva instalacija koja izlazi s namotaja je otkačena od ostatka instalacije na motoru, tako i pickup. Da, to je ta žica, bijela sa crvenom crtom i ona je jedina koja ide na pickup, masu dobija preko kućišta koje je prišarafljeno na blok..
Probao sam mjeriti i direktno na pickupu i promijeniti žicu i provjerio da li nije neka od žica što dolaze na cdi i bobinu u prekidu. Sve uredno, sve ok ali iskre nema ni za lijeka. Mislio sam staviti pickup sa drugog ispravnog motora(moj cpi aragon) ali bojim se da i njega ne spali pa sam onda sebi napravio još veći problem. Ali na njemu je pickup sa dvije žice(druga je zeleno bijela) pa ne znam da li bi funkcionisalo da spojim tu drugu na minus?

Sve u svemu ne mogu da shvatim kako mi je riknuo ispravan pickup nakon 3-4 pulsa  :angry7:

Nemoj se sad opet nakostrešiti, ako pišem nešto što znaš,ok?  :icon_biggrin:

Pick up ima "dodir samo sa statorom ( na kojem je magnet), masom i CDI-jem. S obzirom da su riknula već dva ( i to drugi pod sumnjivim okolnostima), ovako napamet mi se kao jedina zajednička dodirna točka ( osim magneta za koji ne vjerujem da je krivac) vidi CDI. Jedino je tuda pick-up mogao dobiti neku jaču struju koja bi ga spalila.

Malo mi je vjerovatno, ali postoji još mogućnost da ti je slaba masa između pick-up - masa motora - masa karoserije - masa CDI.
kočnice te samo usporavaju....

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #21 : 22 Listopad, 2016, 21:38:07 »
Nije pickup.
Pogrešno sam mjerio na ovom ispravnom motoru, tek maloprije shvatio jer nisu isti pickupi.

Dakle, da se zna, normalan otpor na pickupu za chinarelli/minarelli je oko 500 oma.

Pošto je džek za cdi odrezan sa instalacije i spojen direktno žicu na žicu minarellijev cdi našao sam džek za kineski cdi, spojio opet 100% provjeren cdi i nema iskre. Onda otkačim crno bijelu žicu koja je na netu označena kao "killswitch" i dobijem iskru, stavim svjećicu u cilindar i motor upali ali s obzirom da je nenaštelan totalno, ler gas mu je u nebu i nakon 3-4 sekunde ga poželim ugasiti. Vratim ključ ali gle čuda, motor i dalje radi (bez auspuha  ;D ), nadimi mi garažu i prvo što mi padne na pamet jest da trgnem kabal sa svjećice i usput me malo struja pecne ali nebitno to.

Šta sam sad ustvari otkačio kada sam otkačio tu crno bijelu žicu, ne mogu ugasiti motor na bravu, znači da sam nju?

I btw, sa instrumentom sam utvrdio da mi je ta crno bijela žica u direktnom kontaktu sa masom, nisam siguran da li je to ok..

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #22 : 22 Listopad, 2016, 21:46:18 »
Crno bijela žica je killswitch, valjda znaš šta je killswitch?

Edit: Uglavnom ta crno-bijela žica ide s brave na CDI i u čemu je sad shema?

U trenutku kada je ključ u bravi na "off", tada crno-bijela žica predstavlja uzemljenje za iskru. I iskra se ne prosljeđuje dalje na bobinu i svjećicu nego se ta iskra uzemlji u CDI-u i skuter normalno neće upaliti.

U trenutku kada je ključ u bravi na "on", tada ta žica ne predstavlja uzemljenje i iskra dalje prolazi do bobine i ide na svjećicu. Upravo ta žica je ključna kada želiš upalit skuter bez ključa...

Dakle imaš situaciju kada nemaš ključa, a želiš upalit skuter, šta ćeš napravit? Ištekat ćeš đek brave i zakurblat i motor će upalit. Ako me nisi dobro razumia, napravi ovaj pokus. Iskopčaj crno-bilu žicu iz CDI-a i upali skuter, zatim spoji s nekom žicom masu skutera (cilindar, glavu, blok...) s mjestom na CDI-u gdje je trebala bit ta crno-bijela žica i skuter bi se mora izgasit jer si sad uzemljia CDI i iskra jednostavno "propada" u zemlju i ne ide do bobine.

Pročita sam samo ovaj tvoj zadnji post, al ako imaš stalno očitanje mase na crno-bijeloj žici, otišla ti je brava :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2016, 22:02:37 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #23 : 22 Listopad, 2016, 22:03:02 »
Znam šta je killswitch ali kakve veze ima killswitch sa bravom, trebalo bi ga valjda gasiti i bez toga ili ipak ne?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #24 : 22 Listopad, 2016, 22:06:40 »
Ta crno bijela ne smije biti u spoju s masom kada je kontakt ukljucen. A kada je iskljucen mora imati spoj s masom. A zanimljivo kako si sa drugim pickupom dobio iskru nakon 3-4 kruga i onda je prestala.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #25 : 22 Listopad, 2016, 22:08:24 »
Killswitch ide sa brave na CDI, eto poveznice.

Kao što Corector kaže, ako je crno-bijela stalno uzemljena (bez obzira ključ bia u "off" ili "on"), onda je do brave.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #26 : 22 Listopad, 2016, 22:23:43 »
Struja me drmnula pa sam se iznervirao i otišao odmoriti. Sad ću opet ići u garažu petljati oko toga.
Nisam dobio iskru nego mi je pokazalo na instrumentu 2 i nešto malo volti sa pickupa. Ne znam kako se to desilo ali pickup sada baca 0,3V i ima iskru.
Nisam znao to za crno bijelu žicu i masu, hvala dečki. Prekontrolisati ću ovo malo bolje pa javim šta sam otkrio.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #27 : 22 Listopad, 2016, 22:26:32 »
Da se ne zezaš sad oko ključa i brave, najbolja opcija ti je uzet komad žice (20-ak cm) i spojit je na mjesto gdje je crno-bijela trebala bit u CDI-u. A drugi kraj žice nek visi u zraku i u tom slučaju možeš normalno upalit skuter.

U trenutku kad ga želiš ugasit, samo s tim drugim krajem žice dotakneš blok motora i on će se ugasiti.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #28 : 22 Listopad, 2016, 22:58:37 »
Crno bijela je u spoju sa masom bio ključ na on ili off. Znači brava me zafrkava cijelo vrijeme, nisam ju dobro ispitao očito.
Pošteno sam se napatio dok nisam otkrio šta ga muči. Spajao sam maloprije i stari minarelli cdi i baca iskru i s njim.
Hvala još jednoom  :notworthy:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #29 : 22 Listopad, 2016, 23:38:31 »
Evo da stavim tačku na i.
Nije ni brava problem, dobro sam ja to provjerio ipak. Crno bijela žica je negdje u direktnom spoju sa masom. Sproveo drugu žicu od brave do cdi i idu iskre ko djeca iz škole.  :headbang:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #30 : 23 Listopad, 2016, 23:07:03 »
Eeeeeee da je meni neko ovako (kao ja tebi) znao objasnit šta je killswitch prije par godina, nebi izgubio 2 dana. Al jbmu, sad sam bar upamtio za cijeli život njegovu funkciju.

Meni je bio problem u đeku koji se spaja na CDI, tj. bio je slab kontakt između đeka s instalacije i utora na CDI-u. Al slab kontakt samo killswitcha, pa malo radi, malo ne radi, IZLUDIA bia dok nisam skužia
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #31 : 23 Listopad, 2016, 23:21:35 »
Eeeeeee da je meni neko ovako (kao ja tebi) znao objasnit šta je killswitch prije par godina, nebi izgubio 2 dana. Al jbmu, sad sam bar upamtio za cijeli život njegovu funkciju.

Meni je bio problem u đeku koji se spaja na CDI, tj. bio je slab kontakt između đeka s instalacije i utora na CDI-u. Al slab kontakt samo killswitcha, pa malo radi, malo ne radi, IZLUDIA bia dok nisam skužia

Hahaha smiješno je kako nekad sitnica zna toliko zakomplicirati stvar.
Ja danas spojio sve ali sada ga ne mogu dobiti da upali. Upali ali na kratko, sekunda dvije i crkne, a radio normalno prije nego sam izgubio iskru  :angry9: tačno ću osijediti s ovim motorom.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #32 : 25 Listopad, 2016, 21:49:15 »
Eeeeeee da je meni neko ovako (kao ja tebi) znao objasnit šta je killswitch prije par godina, nebi izgubio 2 dana. Al jbmu, sad sam bar upamtio za cijeli život njegovu funkciju.

Meni je bio problem u đeku koji se spaja na CDI, tj. bio je slab kontakt između đeka s instalacije i utora na CDI-u. Al slab kontakt samo killswitcha, pa malo radi, malo ne radi, IZLUDIA bia dok nisam skužia

Hahaha smiješno je kako nekad sitnica zna toliko zakomplicirati stvar.
Ja danas spojio sve ali sada ga ne mogu dobiti da upali. Upali ali na kratko, sekunda dvije i crkne, a radio normalno prije nego sam izgubio iskru  :angry9: tačno ću osijediti s ovim motorom.
I ja sam osjedio sa chinarellijem.
Nakurblao sam ga se dva dana, grčio mi se misic od silnog kurblanja.
Iskru ima, frgic opran, svjecica nova novcata, a govance nece upaliti.
Javi se na dvije tri sekunde i to je to.
Reko sta sada, doslo mi da ga zapalim.
Reko ajd budem probao nasarafit novu svjecicu da vidim, možda ipak daje znakove života.
Kad vidi cuda, upali na zub.
Međutim, njegov serijala 16mm frgic, ne znam koji je, na netu pise da je Mikuni, je katastrofa.
Jedan dan motoric radi fenomenalno, drugi dan se ujutro nakurblas ko idiot da upali takoder i tijekom dana, bio hladan bio topal, uredno je zajebavao.
A da ne pricam kako ubija svjecice, smjesa ok, boja svjecice kako treba, svjeicice ne drze 200km i to cim si se vozio malo duze na punom gasu.
Hvala bogu, Minarelli je sada nasarafljen umjesto tog zla.


Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #33 : 25 Listopad, 2016, 22:02:14 »
Čudna stvar sa tim svjećicama  :sad1: nisam dosad čuo da nekom tako brzo crkne a viđao sam svakakvih "naštelanih" čuda modernih "sam svoj majstora"
Nisam primjetio od sjene da mi je počelo kapati gorivo iz cilindra na brtvi auspuha od silnog kurblanja. Na kraju kada sam to vidio, skinem svjećicu i ostavim preko noći da benzin ispari pa sam sutradan skinuo airbox i upalio je od treće kurblanje. Na kraju otvorim airbox i nađem unutra komad spužve koju je neko ukrojio i odrezao na debljinu 1cm. Pretpostavljam da je pregusta pa nije dobijao dovoljno zraka da bi mogao upaliti. Uglavnom sada radi a fini zvuk trkeljanja zvajtakta bez airboxa upotpunjuje doživljaj.  :icon_biggrin:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #34 : 28 Listopad, 2016, 23:07:54 »
Da ne otvaram novu temu..
Igla na najnižoj poziciji, dizna 66, bez airboxa (sa airboxom neće upaliti)
Upalio sam ga i dok je bio ajmo reći hladan (prvih 5 minuta) primao je gas normalno ali ga uguši čim počne razvijati okretaje pa moram pustiti gas. Kasnije kada se zagrijao nakon tih 5 minuta počelo se dešavati ovo:



Boja svjećice nakon ovog (uživo je baš crna crna):



A primao gas normalno bez airboxa sa diznom 90 i otesanom iglom :dontknow:

Edit: prije nego je počelo ovo "preskakanje taktova" iz auspuha mi je izbacivao famozne detonacije zraka (kao kompresor) svaki put kada pustim gas pa je onda to nestalo ali se pojavilo ovo.
« Zadnja izmjena: 28 Listopad, 2016, 23:36:34 aragonY »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #35 : 28 Listopad, 2016, 23:45:13 »
Odspoji crno bijelu zicu za gasenje, mozda ti ona povremeno negdje dodiruje masu prema bravi. Imao si s njom vec problema.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #36 : 29 Listopad, 2016, 00:03:53 »
Odspoji crno bijelu zicu za gasenje, mozda ti ona povremeno negdje dodiruje masu prema bravi. Imao si s njom vec problema.

Da, našao sam kod bočne nogare da mi je bila u spoju sa masom pa sam to izolirao i proradilo je. Probati ću je zamijeniti pa da vidim.
Ali ono što mene buni jest da je svjećica ovako suho crna. Od čega to?  :confused5: Crno znači previše goriva valjda ali bez airboxa je  :confused5:

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #37 : 29 Listopad, 2016, 07:35:56 »
struja ti prekida, pa zalijeva svijecicu, nemoj se obazirati na boju
probaj promijeniti svjecicu

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #38 : 03 Prosinac, 2016, 15:15:37 »
$-@# majku tačno mi dođe da ga u kontejner bacim.
Da podsjetim, zamijenjeni su klip i karike.
Igla bila na najnižoj poziciji i palio je. Odradio na leru pola sata pa sam ga ohladio pa opet upalio kasnije.  I malo naštelovao ler da se ne gasi pa se otišao provozati ali neće preko 30kmh, jednostavno se krene gušiti i moram pustiti gas. Ajde mislim si fali mu goriva pa dignem iglu na sredinu. Ali sad neće uopšte upaliti. Nakon 4-5 anlasovanja na spoju cilindra i auspuha počne kapati gorivo i počne mi praviti lokvu ispod motora.  Jel moguće da ga toliko zaljeva :-[

Imate li kakvu ideju? Usisne lamelice dihtuju skoro pa savršeno, samo na jednoj strani se vidi kao dlaka da propušta svjetlost ali palio je normalno sa skroz spuštenom iglom.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Chinarelli nema iskre
« Odgovori #39 : 03 Prosinac, 2016, 18:49:55 »
Opet nije bilo iskre. Malo očistio svjećicu (koja uopšte nije bila prljava nego samo vlažna od benzina) i upalio na prvi zub bez mrve gasa majčicu mu milu.  :icon_scratch:

I opet me struja drmnula, ne znam ni ja kako, držao sam za gumeni dio lulice i najednom me pecnu po prstima.  :binkybaby: