Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio ZIP SP 2  (Posjeta: 13492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Piaggio ZIP SP 2
« : 15 Rujan, 2016, 15:47:12 »
Znači ovako je sve počelo :D
plaćen je nešto sitno preko 1000 kn u Vukovaru,a pošto mi je želja oduvijek bila posjetiti taj grad onda jednostavno nisam mogao a da ne spojim ugodno s korisnim i odem u VU i kupim skuter...Generalno nije bio u lošem stanju osim što je stajao dugo pa je bio zmazan.

S obzirom da je zipa SP 2 gotovo nemoguće naći a i ovi koji se prodaju koštaju ko suho zlato, odlučio sam da ću sam dovesti jednoga AC-a u tvorničko LC stanje.

Klip cilindar i glavu sam imao doma vec u pripravnosti :)
Mašina je rastavljena i na glodalici je složen orginalni dosjed za vodenu pumpu. promjenjeno je sljedeće: Ležajevi i semerinzi na radilici koja je imala nepunih 12 000 km pa sam je odlučio ostaviti za početak. Stavljena je nova originalna Piaggio vodena pumpa. Stavljeni su svi novi ležajevi u getribi kao i semerinzi. E sad kad smo kod getribe tu imam jednu nejasnoću koju si nemogu objasniti.. naime: kod mene je 14/46 i 15/48 omjer zubčanika (zračno hlađenje) a kod zipa SP2 je 14/46 i 14/48 što znači da zip vodenjak ima kraći prijenos nego zračnjak  ??? pa sam se čuo sa kolegom Žoltom tu sa foruma koji mi je to i potvrdio . stoga pošto nisam mogao naći nigdje 14/48 originalni sekundar piaggio, odlučio sam ostaviti svoj 15/48 i skratiti primar za  zub ugradivši od gilere runner 13/46 primar. Matematički to izgleda ovako... moj zip LC sad ima 11:3 omjer a kod original zipa sp2 je 11:2.. kada pišem omjer, govorim o okretajima kvačila naspram okretaja kotača.. znači 11 okretaja osovina kvačila = 1 okretaj kotača. Inače AC verzija ima 10.2/1. Ispada da nije neka razlika ali kada se računa to je skoro 7 ili 8% ako se dobro sjecam.
Prednja vilica je od Sfere, blatobran je original zip sp2,felge su od vespe ET2 plastificirane u crno,  vilica je skracivana gore kod navoja i preslagivan je graničnik volana,odnosno spuštan malo niže po štangi jer ga sfera ima više gore prema volanu. KMH sat je kao i prednja maska došao iz engleske i tu moram zahvalit Svenu( na forumu je usename 209) na velikoj pomoći
Što se tiče setupa motor je gola serijala osim multivara u kojem su 6,4 grama rolice, ljubičastog federa i zelenih federica kvacila. U početku je gore bio mali airbox, limić na frgi i 60 dizna i sc 22 spuh malo otvoreni,ali iz meni nekog mutavog razloga nisam to nikako mogao uštelati da radi, a ako bi skinuo limić morala bi ici dizna cak blizu 70  ???
Tu dolazi druga pohvala Bukvi iz bjelovara koji mi je izasao u susret sa airboxom od starog zipa,a umjesto SC 22 sam stavio gore SC 02 koji su se nekad ugrađivali na sfere,quartzove i takve slične.. Suma sumarum to sad izgleda ovako.. Pohvale i kritike su dobrodošle :)


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
098-625-570

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #1 : 15 Rujan, 2016, 15:47:59 »
jos slika

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
098-625-570

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #2 : 15 Rujan, 2016, 15:48:40 »
i to je to  ;)

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
098-625-570

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #3 : 15 Rujan, 2016, 20:28:26 »
Lijepo i uredno izgleda, budem i ja probao tu kombinaciju kad uhvatim vremena i nabavim dijelove...  :icon_thumright:

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #4 : 15 Rujan, 2016, 20:42:05 »
Lijepo i uredno izgleda, budem i ja probao tu kombinaciju kad uhvatim vremena i nabavim dijelove...  :icon_thumright:

Zaboravio sam napisati jos.. Zadnji rukohvat je od sp-a i imam jos u planu nabaviti dekl od zipa sp sa lezajem u deklu koji kosta oko 900 kn nazalost te ove sive plastike zamjeniti novima crnima te plastiku volana oko fara nabaviti bijelu i rucice kocnica cu staviti sjajne od liberty-a. Zadnji nosac tablice ovaj je od zipa 4t i preogroman je.. Moram naci negdje od 2t manjega.. Ovako je presmjesan.. Krajnja brzina je oko 85 kmh... Ili 105 po satu od starog runnera  :toothy12: :laughing3:
« Zadnja izmjena: 15 Rujan, 2016, 21:38:21 Shokre. »
098-625-570

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #5 : 15 Rujan, 2016, 20:45:00 »
Dobro izgleda,hoće kakav tuning ili bar rezo spuh sjest?

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #6 : 15 Rujan, 2016, 21:25:26 »
Dobro izgleda,hoće kakav tuning ili bar rezo spuh sjest?

Ne...jako sam zadovoljan kako ide a i neda mi se slusat vise dernjavu.. da mi je nac neki da ide ko npr zx al da se cuje ko ovaj ili ko recimo gianneli go.. uzeo bi ga.. sad cu dobit wild liona na probu pa me bas zanima razlika naspram ovoga.. Mozda preko zime eventualno serijski cilindar malo otvorim i to je to.. s obzirom da je grana na ovom spuhu otvorenija puno nego orginal piaggio sc 22 recimo ili sc 46... Lijevo na slici je grana od sc 02..  moze se i sad kupit nova npr .. mislim da je malo preko 100 kn na ebayu.. upisi u google piaggio offen krummer !

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 15 Rujan, 2016, 21:30:09 Shokre. »
098-625-570

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #7 : 15 Rujan, 2016, 22:06:09 »
Stavit neki gus 70 i go/wild lion,to bi bilo odlično,a nije upadljivo

Baš je vrag taj zip,osobno mi ne paše za vozit,al je lagan i ide,nedavno probao jednog s alu jednom karikom i midrace spuhom,ide bolje nego vxr,al to mi je ono za ubit se  ;D

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #8 : 15 Rujan, 2016, 22:53:34 »
Stavit neki gus 70 i go/wild lion,to bi bilo odlično,a nije upadljivo

Baš je vrag taj zip,osobno mi ne paše za vozit,al je lagan i ide,nedavno probao jednog s alu jednom karikom i midrace spuhom,ide bolje nego vxr,al to mi je ono za ubit se  ;D

Vidit cemo.. Duga je zima 😀 Al nakon 3 god kaj sam vozio klasu 70 obecao sam sam sebi da ce sljedeci zip bit serijala haha
A ide fino da.. Kad ima 80 i koju kilu... Jos sam ja stavio gore uske gume ko za sp1 3.5 x 10 cola a on inace ima napred 100/80-10 a iza 120/70-10
« Zadnja izmjena: 15 Rujan, 2016, 22:56:39 Shokre. »
098-625-570

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #9 : 15 Rujan, 2016, 23:57:12 »
Lijepo samo 85kmh? pa to nejde nikam  :icon_biggrin:

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #10 : 16 Rujan, 2016, 06:50:24 »
Lijepo samo 85kmh? pa to nejde nikam  :icon_biggrin:

i ja velim :)
sto se tiče karburatora zaboravio sam napisati do kraja.. karb je dellorto 17.5 PHVA ED verzija za AC.. bez priključaka za grijanje frge.  dizna je sada 65, bez limića na frgi , A7 igla na sredini i klipic 40. mozda bi iglu jos trebalo spustiti za jedan zub. to trebam probati sad koji dan.
098-625-570

Offline Tomislav_32

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: alle Standard
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #11 : 16 Rujan, 2016, 07:15:56 »
repić drapi mu kit gore  :headbang: pa nisi baba da se vozis tak sporo  :toothy9:

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #12 : 16 Rujan, 2016, 07:51:30 »
repić drapi mu kit gore  :headbang: pa nisi baba da se vozis tak sporo  :toothy9:

moj setup je ko i tvoj u potpisu : ALLE STANDARD  ;D
098-625-570

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #13 : 16 Rujan, 2016, 09:57:05 »
Nije ti ta A7 igla malo prebogata?
Ja da to imam na runneru trošio bi preko 6 valjda  ;D

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #14 : 16 Rujan, 2016, 10:02:33 »
Nije ti ta A7 igla malo prebogata?
Ja da to imam na runneru trošio bi preko 6 valjda  ;D

Moguće da je..čak mi se i čini da dosta troši..sad sam natočio punoga i napisao na račun kilometre pa cemo vidjet.
imao sam u originalu na AC... A22 (klipic 30) koju sam skinuo jer ju nisam mogao naštelat sa malim airboxom nikako i onda mi je bolje radio sa A7... e onda sam u međuvremenu frendu dao tu A22 i klipić 30 jer je biser izgubio negdje i klipić i iglu i origurač i sad nemam drugu nego ovu A7 i 40 klipić tako i da hoću nemam nekog izbora orim ako nema tu neko igli viška pa da probam :)
098-625-570

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #15 : 16 Rujan, 2016, 10:11:07 »
Jako lijepo  :icon_thumright: morat cu i ja jednog dana nabavit ovu prednju sp plastiku, brutala je..

U vezi getribe - duza je puno od dugog lc bloka, cak i na tom malom 10" kotacu. provjereno jer sam imao skoro isti setup na runneru i sad na zipu. razlika u krajnjoj je nekih 5kmh (runner 112, zip 117 gps)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #16 : 16 Rujan, 2016, 10:13:47 »
Pia serijala mora i može radit sa A22

Ti si iz sesveta jel?(mislim da smo se ono jednom čuli za amortizer od runnera), blizu su ti s.kuter d.ijelovi u brestju pa idi vidi jel ima na stanju,ak nema može naručit

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #17 : 16 Rujan, 2016, 10:18:06 »
Jako lijepo  :icon_thumright: morat cu i ja jednog dana nabavit ovu prednju sp plastiku, brutala je..

U vezi getribe - duza je puno od dugog lc bloka, cak i na tom malom 10" kotacu. provjereno jer sam imao skoro isti setup na runneru i sad na zipu. razlika u krajnjoj je nekih 5kmh (runner 112, zip 117 gps)

runner ti ima omjer 13:1 a zip 10.5:1 to je skoro 25% duza getriba od zipa..ili ako hoces u omjerima.. runner ima 13/46 primar i 13/48 sekundar sto kad pomnozis i podjelis ispada 13:1, a zip ima 14/46 i 15/48 i to je 10.5 kod AC verzije.
ponovno cu objasnit.. omjer 13:1 i 10:1 označavaju omjer okretaja kvačila u odnosu na 1 okretaj kotača


@Tomi... jesam da.. culi smo se bili.. ma znam di je Ivan doma, uzimao sam ja od njega vec dosta toga... vidjet cu sad kako ce se ponasat s ovom pa lako uzmem ;)
inače evo jedan dobar link vezano za getribe ako nekoga zanima i zna engleski ;)
http://www.pedparts.co.uk/blog/piaggio-gilera-gear-up-kit-ratio-calculations
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2016, 10:20:17 Shokre. »
098-625-570

Offline ditek

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1091
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Zip SP70, Nrg 50
  • MojSetup: Stage6 Sport Pro MKII
  • MojSpuh: Roost SP1
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #18 : 16 Rujan, 2016, 10:38:50 »
Mozda i ja probam stavit kraci lc primar na zimu da vidim kako ce se s njim ponasat, valjda bu jos malo življi  ;D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio ZIP SP 2
« Odgovori #19 : 16 Rujan, 2016, 10:42:00 »
Metni metni kraći,nek ju hiće na pleća još jače  :toothy12: :laughing11:

Daj ti predstavi ziponju u novoj temi