Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Grand dink 250  (Posjeta: 8506 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zmise

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kymco Grand dink 250
« : 14 Rujan, 2016, 11:21:59 »
Poštovani
Nov sam na ovom super forumu i imam pitanje budući da odgovor nisam mogao pronaći u temama
Dakle. Mogu povoljno nabaviti Grand dink 250 skuter
Ali nemam dovoljno informacija o njemu iz prve ruke
Čuo sam da je to izdržljiv motor ali zanima me dali ga netko ima tko je 196cm visok i kako mu je na njemu. Dalje servis i dijelovi da li su dostupni... Inače godište 2004. Motora
Eto .molim pomoć i zahvaljujem

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2016, 11:37:31 »
ja nisam 196 ali sam 189 i meni su cisto ok za moju visinu
iako moram reci da sam ga vozio samo kao serviser i da nisam ni jednome bio vlasnik

inace dinkova ima dosta kod mene, djelovi e sadto je druga stvar
motor sam po sebi je dobar i relativno lagan za odrzavanje no moras znati da kimko kod nas
nema servisnu mrezu jer svi koji su bili ovlasteni su vise manje neozbiljno postupali pa gubili zastupnistvo.

djelovi sami po sebi su dobavljivi kaj iz taiwana kine kaj iz europe ( skladiste je u nizozemskoj)
tak da sve stize kaj se naruci i kaj treba
servisi su relativno jeftini a cijena djelova je ko i kod konkurencije znaci sve je tu negdje +/- 15%

Offline zmise

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2016, 11:47:47 »
Hvala na odgovoru
Iskreno dvoumim se oko piaggio x9 i Grand dinka a o x9 je prepun forum dok za kymca ima malo  nimalo podataka
Sad imam priliku za jeftinu nabavu ali i dalje me nekako srcevuče x9 pa samo čekam vaš sud i ocjenu
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2016, 13:43:47 zmise »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2016, 13:56:01 »
provozaj oba vidi koji ti je ugodniji i onda se odluci

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2016, 19:58:41 »
x9 zbog dijelova, počne li se Kymco kvarit sasut ćeš novaca i novaca u njega
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #5 : 14 Rujan, 2016, 20:02:10 »
Samo sam tebe čekao sa službenim Krmko cjenikom dijelova  :toothy12:

Bolje uzet piaggia,dobar je i Krmko al kad vidim da remen košta soma kuna  :nono:

Offline vladoe46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sym jet sport x 50
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2016, 21:04:29 »
Imao sam kymcko grand dink 250,kupio ga novog 2004 presao s njim 30000km nikad nikakvih problema sam mjenjao svjecicu i ulje,jednom remen i valjke udoban i pouzdan lijepo se vozi dobro ide.Dijelove sam tada uzimao u Trogiru je bio zastupnik za kymcko i malo su skuplji od ostalih cini mi se remen da je tad bio oko 500kn al sad mozes mislim sve narucit internetom.Tesko ga je prodat jer ljudi misle da je kinesko smece al skuter je po meni extra!

Offline zmise

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #7 : 15 Rujan, 2016, 10:13:54 »
Hvala svima
Slično sam i mislio, x9 je lako dostupan a kymco kažu dosta pouzdan... Za prodaju me nije briga jer ga ne mislim prodavati nego voziti nekoliko godina inače cijena bi mi bila oko 5000 kn za motor sa 15000 km što smatram povoljnom kupnjom a vi?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #8 : 15 Rujan, 2016, 11:23:39 »
povoljna kupnja ako je motor u dobrom stanju
motor se kupuje po stanju ne po starosti i kilometrazi

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #9 : 15 Rujan, 2016, 16:13:30 »
Dijelove sam tada uzimao u Trogiru je bio zastupnik za kymcko i malo su skuplji od ostalih cini mi se

Taj je meštar prevara, mislim da je sad zatvorio :icon_thumright:

Samo sam tebe čekao sa službenim Krmko cjenikom dijelova  :toothy12:

Mislim boli mene briga, ja se nešto i kužim pa sam sredim ako ima problema (al u zadnje vrijeme je pali-vozi šta je je). Al recimo prije 6 godine kad sam ga uzeo i kad nije palio, a meštar neće da uzme, a ti ne znaš. Možeš plakat kraj njega ;D

Najviše od sviju gadim Kymca, a imam 2 u garaži (Venoxa i B&W), ispada da sam ja još luđi. Nikako se maknit od njih.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zmise

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #10 : 16 Rujan, 2016, 16:28:12 »
Mislim da ima servis u Splitu...A dijelovi ionako Ebay...A ako se ne kvari možda je dovoljan i onaj detaljni manual pa po lagano sam raditi ono osnovno održavanje

Offline zmise

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #11 : 21 Siječanj, 2017, 22:51:17 »
Evo možda nekome i pomognem
Kupio sam kymca, odradio vrlo korektan servis u Trogiru. Ulje, tekućine, kočnice,brtva , odvozio 2000km i moji komentari su slijedeći
Izuzetno jak motor... Ugodan za vožnju... Bez problema sa suvozacem 120km/h... Ugodan za mene sa 194cm i 140 kg
Potrošnja kako ste i pisali ispod 5 litara, kočnice dobre i pouzdane , jedina zamjerka ubrzava mi minimum gas sajla ja ga nastelam ali nakon desetak dana opet se povisi...Eto

Offline Aureus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #12 : 10 Travanj, 2017, 22:19:07 »
Pozdrav svima , nakon 10 godina od registracije da jos malo nesto napisem :)

Dakle zanima me gore navedeni skuter , biti ce koristen cca 30 dana godisnje (jer ne zivim u HR vise)

Najbitnije mi je da upali iz prve i da me ne ostavi ako se redovno servisira , voznja uglavnom po gradu , najdalja ruta bi bila nekih 80 km (iliti 160 sa pauzom za rucak/kavu).

Vidim par u oglasniku pa me isto tako zanima i opcenito sto paziti kod polovnih ? Te takodjer tko je pouzdan serviser u Osijeku/Vinkovcima/Zupanji ako isti postoji .

hvala unaprijed na odgovorima

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kymco Grand dink 250
« Odgovori #13 : 14 Svibanj, 2017, 12:56:48 »
Da ne otvaram novu temu gdje ću prenjeti koji svoj utisak o GD 250 i postaviti pitanje.

I ja sam tražio iskustva drugih o tom skuteru, pa da možda pomognem nekom tko je sada u mojoj poziciji.
Pred par dana sam uzeo jednog Grand dink 250, 2002g. u dosta izvoženom stanju , ali sa odličnim motorićem ( navodno je to drugi motor u toj rami). Moram priznati da sam se jako razočarao kada sam sjeo na njega ( visok sam 185) jer sam se osjećao jako stisnuto. Koljena su mi dodirivala prednju plastiku ispod volana što je jako neugodno, pogotovo na dužoj relaciji jer sve udarce prenosi na koljena. Imao sam osjećaj da je taj skuter projektiran za puno manje ( niže) ljude i da mi je dva broja premalen. Dosada sam vozio kineza Nemo150 koji je, po pitanu udobnosti i komfora za vozača svemirski brod za Dinka. Mjerio sam udaljenost od odmorišta za noge ispod volana ( stopala uzdignuta lagano prema gore) do najdaljeg mjesta na sjedištu gdje može biti vozačeva trtica i kod Dinka je 85cm, a kod NEMO 150 96cm. Razlika u sjedenju vozača je ogromna. Malo sam uspio popraviti stvar kada sam maknuo dodatak za ledja vozača i dobio sam nekoliko centimetara na to i sada je situacija podnošljiva ( mada mi sada nedostaje taj dio da pridržava moju bolju polovicu ako sjedi iza mene :) ). Međutim, i dalje mi je volan nekako previše primaknut nazad, kao da mi je volan bliže trbuhu nego što bih ja to želio i osjećaj za vrijeme vožnje mi je puno manje siguran nego na NEMO.  Sve u svemu, ako je Dinko maxi skuter ( tako ga deklariraju), onda, po veličini, spada u najdonju grupu maxija.
Što se tiče motora, tu je sasvim druga priča, motor je odličan, super ubrzava i ne gubi dah na 80 km/h već uredno nabire daljedo stotke, a onda polakše nabire do cca 115km/h, koliko sam ga maksimalno dosada vozio ( sve brzine su po GPS-u, po njegovom brzinomjeru na 115 km/h pokazuje 128 km/h). Razmišljam da Dinkovu mašinu ubacim u kineza, to bi bio skuter po mom ukusu. :)

Sad pitanje za poznavatelje 4T:
* puca iz auspuha pri oduzimanju gasa. Auspuh je Kucelj ( koji je protočniji i može pucati zbog toga), ali vidio sam da je membrana karburatora poderana, pa me zanima da li membrana može utjecati na pucanje, odnosno da li bi pucanje moglo prestati kada zamjenim membranu? Ako membrana ne utječe na to, što da raim da eliminiram to pucanje? ( inače, sami lonac nije preglasan i sasvim je ugodan po jačini zvuka)
* motor uredno pali i hladan i topao, zatrokira ( guši se) kada mu dodajem polako i lagano gas, ali ako mu gas dajem naglo, kao da "preskoči" taj dio sa gušenjem, uhvati gas i poludi, krene ubrzavati kao gluha svinja. Da li su to simptomi loše membrane ili mogu biti još nečega? Frgić sam otvorio, očistio iznuta i propuhao, jedino nisam skidao motorić ler gasa ( koji je stabilan). Na membrani je rez dugačak 7-8 mm, tako da uopće nije upitno da je loša
* gdje kupiti membranu za CVK 30, a da me ne oderu?

kočnice te samo usporavaju....