Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Registracija skutera bez računa  (Posjeta: 4038 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faraon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Registracija skutera bez računa
« : 24 Kolovoz, 2016, 17:31:05 »
Naime imam skuter kuplje 2008 godine od PREIS SUPER D.O.O. firme koja danas više ne postoji. Od papira imam servisno-garancijsku knjižicu, upute za rukovanje. Motor je kupljen na firmu moga staroga koju je izgubil taj račun. Ja sam već čovjeku prodal motor, te sam mislil mu napisati račun od firme moga staroga pošto je on vlasnik a potvrdu o plaćanju bi izveli iz banke kao dokazu kupovine. A kao firma sam mislil kupcu izdat račun sa tehničkim podacima kao u knjižici vozila. Sada sam zval tehnički i rekli su da NE MOŽE da treba imati taj račun između moje firme i te propale trgovine i da treba homogolaciju neku itd. Što da sad radim da velim čovjeku da se nemre regati i vrati motor  :angry7: :angry7: :dontknow: :dontknow: jer je moj stari izgubil račun  :laughing7: :laughing7: :laughing7:. Molim za pomoć.

Ovo jedino imam od papira

« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2016, 17:57:46 faraon »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16876
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2016, 20:05:02 »
bas nikak nemozes kolko ja znam

jer treba postojati pismeni trag izmedu prodavaca ( ducan koji je propao) i kupca ( tvoja firma ili ko je vec kupio)
mogucnost je da onaj ko ti u firmi vodi knjigovodstvo i racunovodstvo da je knjizio taj skuter i da postoji racun preslika racuna ili neki trag da je to vozilo ubiti kupljeno od te firme.

siva alternativa je da se nabavi rama i preslagava

Offline faraon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2016, 20:28:54 »
bas nikak nemozes kolko ja znam

jer treba postojati pismeni trag izmedu prodavaca ( ducan koji je propao) i kupca ( tvoja firma ili ko je vec kupio)
mogucnost je da onaj ko ti u firmi vodi knjigovodstvo i racunovodstvo da je knjizio taj skuter i da postoji racun preslika racuna ili neki trag da je to vozilo ubiti kupljeno od te firme.

siva alternativa je da se nabavi rama i preslagava

postojati pismeni trag izmedu prodavaca ( ducan koji je propao) i kupca ( tvoja firma ili ko je vec kupio) postoji kao izvod iz banke taj trag jer je plaćeno na rate. Jel bi taj izvod bio taj trag ak to uspijem dobiti.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16876
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #3 : 25 Kolovoz, 2016, 09:41:44 »
da, to je trag da si ga platio i moze se priznati

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #4 : 25 Kolovoz, 2016, 10:03:08 »
Pa za čega će ti onaj stari račun koji si dobio kad si kupio skuter, nekako mi besmisleno da traže taj stari račun. Ako je kupljen na firmu onda bi ga morao imati i u arhivi.

Sad ti i taj lik napravite račun između sebe i ovjerite ga i to bi trebalo biti dovoljno za registraciju uz prometnu dozvolu. Prije 2 godine stari prodavao prikolicu, ja napravio račun na kompu, ispisao sve podatke, ovjerili i to je to. Čovjek s tim računom i prometnom dozvolom odvezao prikolicu u Crnu Goru. :dontknow:

Ja sam prije koji tjedan uvozio skuter iz njemačke. Dobio sam samo kupoprodajni, knjigu vozila i potvrdu da je odjavljen. Uredno prošao homologaciju i tehnički, samo su mi na policiji tražili da potpišem neku izjavu da sam ja to kupio jer kupoprodajni u njemačkoj nije ovjeren kod javnog bilježnika, a naši to ne priznaju bez pečata  :toothy11:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline faraon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #5 : 25 Kolovoz, 2016, 12:38:58 »
Moja fima nema taj stari račun, nema nikakvi dokaz o kupnji između tog uvoznika i firme. Osim mogućeg izvoda plaćanja iz banke. Računovodstvo vraća meni sve račune i papire. A povrat poreza je bil 2008 tako da toga nema. Jedino onda da ispišem sam ja taj račun sa teh.specif. ali gospođa sa teh. je rekla da treba neka homogolacija.  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #6 : 25 Kolovoz, 2016, 15:11:07 »
Homologacija je druga stvar, oni na tehničkom skeniraju dokumente koje imaš i pošalju u CVH pa im CVH po broju šasije pošalje specifikaciju pa oni to usporede sa stanjem na vozilu (tako je meni neki dan bilo) i to ti naplate 400 i nešto kuna  :)

Ne moraš čitavu specifikaciju vozila na računu navesti, navedi marka, model, broj šasije, eventualno tablice- to je sasvim dovoljno.
Weddings are basically funerals with cake.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #7 : 26 Kolovoz, 2016, 07:00:00 »
Pa tvoja firma je sada vlasnik skutera ako ste ga na osnovu ulazne fakture tada registrirali (dali ste?). Imate problem jedino ako tada prilikom kupnje se niste kao firma uknjizili kao vlasnik.
10 god ste duzni cuvat dokumentaciju kao i banka preko koje ste placali pa zatrazite kopiju potvrde uplata i napravite ovjerenu izjavu sa vasom pricom i vasu fakturu pa onda na mup i tamo isto napisat izjavu i mislim da cete tako rjesit...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline faraon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #8 : 26 Kolovoz, 2016, 09:37:00 »
Nisam ga nikad registrirao, a stari je sve papire zagubil i od računovodstva i od tih računa od skutera  :happy3: :happy3:. Izdal sam kupcu vlastiti račun od svoje firme.

Offline laci2607

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Yamaha XMAX 300
  • Moja Kaciga: HJC RPHA 70
Odg: Registracija skutera bez računa
« Odgovori #9 : 27 Kolovoz, 2016, 19:16:16 »
Nažalost tu je i nastao problem jer skuter nije nikada bio registriran u RH.
Da bi ga novi vlasnik mogao registrirati treba mu poveznica, tj. račun da je firma od tvog tate kupila taj skuter, mora postojati trag vlasništva tog skutera za registraciju. Iz istog razloga treba raditi i homologaciju.