Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261089 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1040 : 05 Kolovoz, 2022, 21:28:55 »
Ima ko za preporučit polirku do nekih 500-600kn. Dok sam još radia na brodovima, imali smo Makitu, e to je bia stroj, al vidim da joj je cijena ~2500kn, to mi je malo previše.

Uglavnom za ispolirat malo auto i tako te sitnice, ništa profesionalno. Ako je ko zadovoljan s nekom low budget polirkom, nek preporuči :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #1041 : 05 Kolovoz, 2022, 23:08:44 »
imaš supergold/einhe/sve te china shit polirke eu tom rangu isti rac, makita djeluje glomazna ali znam da je lagana i ima dobar power band, tj drži okretaje ove kineske posluže ali moraš paziti više pogotovo na rubovima i ivicama jel kad "ulove" i fali snage odu okretaji u nebesa ali uz privikavanje i pažnju posluže svrsi

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1042 : 06 Kolovoz, 2022, 09:14:46 »
A koja je razlika između polirke i brusilice s potenciometrom? Jel polirka ekscentrična možda?

Ima po Super goldyu za 300kn, a najbliži sam Bauhausovoj, 560kn, al 5 godina garancije, regulacija okretaja od 1000-3600 :dontknow:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Alati
« Odgovori #1043 : 06 Kolovoz, 2022, 09:19:54 »
Brusilicu s potenciomrtrom i da probas koristit u te svrhe spalio bi motor. Razlika je u prijenosnom omjeru jer polirka mora imat snagu pri toj svojoj sporoj vrtnji.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1044 : 06 Kolovoz, 2022, 09:28:34 »
Jel polirka ekscentrična možda?

Postoje i ekscentricne i one koje to nisu

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Alati
« Odgovori #1045 : 07 Kolovoz, 2022, 01:55:44 »
https://www.skil.hr/skil-9955-ma-polirka-f0159955ma.html
Ja prezadovoljan. Jedino sto je malo veca i teza. Mozes cijeli auto polirat.
A bila je i manja verzija ove
:yamaha:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1046 : 07 Kolovoz, 2022, 07:40:46 »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1047 : 11 Kolovoz, 2022, 17:23:41 »
ja bi ovu, al nikad viska para  :icon_biggrin:

https://crom.hr/ponuda/strojevi-i-uredaji/strojevi-za-mikro-obradu/proxxon-polirka-kutna-wp-e-100w-220v/

100W polirka? Ovo je neka fina, ovakvu imaju u stomatološkim ordinacijama :icon_biggrin:

Kupio na kraju ovu u Bauhausa, 579kn, još uključeni neki nastavci u tu cijenu. Nema velikog izbora u ovom cjenovnom rangu, ili ćeš kupit na supergoldyu za 300kn Boxere i šta ti ja znam il ćeš se se protegnit do 500-600kn i uzet nešto iz Pevexa il Bauhausa (Praktik tools, Einhell, Iskra ili Skil). Treća opcija je rang Makite za 2t kn i više.

Bauhaus daje 5 godina garancije na električne uređaje, za razliku od Pevexa koji daje 2 godine. Iskre u Bauhausa djeluju jeftino, tako da je jedino šta je ostalo ova Skil polirka. Sviđa mi se jer je najlakša od svih, 2,3 kg, dok su ostale cca. 2,8kg. Ovaj Skil leži u ruci, djeluje kvalitetno, pa ćemo vidit, u 5 godina (koliko vrijedi garancija) će se isplatit.

Poznavajući mene, prvo poliranje i testiranje će bit na proljeće :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2022, 17:28:53 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1048 : 11 Kolovoz, 2022, 20:49:56 »
haha, a znam, al za skuter bi mi vise koristila, sa ovom velkom samo auto mogu... a to jos ne treba..

Pa i pevex je davao 5 godina, sta su makli to?

Skil je nekad bio dobar brand

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1049 : 11 Kolovoz, 2022, 21:13:40 »
A ne tribaš uvik imat 180mm tanjur, možeš stavit i 115mm :toothy12:

Na internet stranicama Pevexa stoji 2 godine. A druga stvar je šta nisu imali nijedan Einhell izložen, već bi ga mora vadit iz kutije da vidim kako mi leži u ruci (čak je i slabiji od Skila za istu cijenu). A tako kad moram tražit djelatnike po odjelu, to mi se neda. Okrenem se i odem.

A Praktik Tools nema tipku za blokiranje prekidača. Znači treba bi cilo vrime držat prekidač dok poliraš, to mi je katastrofa.

Al kad pogledaš, ispoliraš svitla na 4-5 auta i ti već isplatiš polirku. Nije to loša stvar. Sad je sljedeće na rasporedu 100l kompresor, al cijene su im paprene.
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2022, 21:15:48 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1050 : 11 Kolovoz, 2022, 21:16:07 »
u zadarskom pevexu je svaki enhel izložen, al doslovno svaki... imaju svoju policu za to...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1051 : 12 Kolovoz, 2022, 21:45:00 »
Al kad pogledaš, ispoliraš svitla na 4-5 auta i ti već isplatiš polirku. Nije to loša stvar.

Jučer ovo napisao, danas dobio upit jel mogu ispolirat brod od 55 stopa :icon_biggrin:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #1052 : 21 Rujan, 2022, 22:06:42 »
Inače ne kupujem alat u dućanima di idem po leba i salame,ali ovo sam morao uzet,zadnji komad za 84kn s 30% popusta,nije nekaj ali sam baš htio prijenosnu verziju






Bio i u Pevecu gledat neke stvari,pa naletio na ovo,baterija i punjač za Einhell aku alate za 50kn,to ne da je džabe... za sada nek stoji u šteku




Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #1053 : 21 Rujan, 2022, 22:27:14 »
...Praktik tools, Einhell, Iskra ili Skil...
Nevezano za polirku nego alat općenito,taj Praktik je najsmećarskiji alat koji postoji na ovoj planeti,a ni Boxer nije puno bolji,to ko da je rađeno da se natječu ko će napravit veće smeće koje će prije crknut ili raspast se,Iskra je samo ime prodano Rižojedima,ne djeluje mi baš dobro,radio neki dan s njihovom štemericom,li-la,a nekad su bili vrhunska firma,Skil je solidan,ko i Einhell koji me baš iznenadio,dosta su se popravili u zadnje vrijeme,a i pikiram nekaj od njih,mada to je sve hobi alat,nije to ni približno dobro ko plavi Bosch,DeWalt,Metabo,Fein,Milwaukee..., ali ti i papreno koštaju i imaju svoju namjenu

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1054 : 22 Rujan, 2022, 09:55:03 »
Ta akcija traje vec dva tjedna, ja sam odma na pocetku uzeo 4 seta tih baterija s punjacem u nadi da cu ih sa adapterom koristit na parkside alatima pa mi iz vedra neba uletila dobra ponuda koju bi samo budala odbila za einhell bušilicu brusilicu i sabljastu pilu ( svaki alat je imao vec svoju bateriju ) za 500kn. Naknadno ubo jos 2x ovaj set za 50kn, 1 set punjac i baterija od 4Ah i aku lampa i sve to strpo u ljepi plasticni kofer. Sad imam za te Einhell uredaje sve skupa 9 baterija
1x  1.5Ah
6x  2.5Ah
1x  3Ah
1x  4Ah

U planu je jos kupiti aku sauger za usisavat auto

https://www.bauhaus.hr/mokro-suhi-usisivaci/einhell-power-x-change-akumulatorski-usisavac-za-mokro-i-suho-usisavanje-te-vc-1810-li-solo/p/26909644?cid=PSECroNab20220704000001&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net










A neki dan se zaletio u Brežice i uzeo štemericu od 50J

sawmill restaurant oxford pa

Narucio sam jos nekih zanimljivih parkside alata iz NeMačke pa kad stigne poslikam
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #1055 : 22 Rujan, 2022, 10:13:21 »
Ja ću si za auto od Einhella uzet onaj mali slabi jer je praktičan,za pokupit mrvice i prašinu bude dobar,za ozbiljniji posao nije

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1056 : 22 Rujan, 2022, 10:18:54 »
Mislio sam i ja al gledajuci po yutubu to su pare bacene u vjetar, bolje za 250kn vise ovaj puno jaci i bolji
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Alati
« Odgovori #1057 : 22 Rujan, 2022, 11:18:08 »
...Praktik tools, Einhell, Iskra ili Skil...
Nevezano za polirku nego alat općenito,taj Praktik je najsmećarskiji alat koji postoji na ovoj planeti,a ni Boxer nije puno bolji,to ko da je rađeno da se natječu ko će napravit veće smeće koje će prije crknut ili raspast se,Iskra je samo ime prodano Rižojedima,ne djeluje mi baš dobro,radio neki dan s njihovom štemericom,li-la,a nekad su bili vrhunska firma,Skil je solidan,ko i Einhell koji me baš iznenadio,dosta su se popravili u zadnje vrijeme,a i pikiram nekaj od njih,mada to je sve hobi alat,nije to ni približno dobro ko plavi Bosch,DeWalt,Metabo,Fein,Milwaukee..., ali ti i papreno koštaju i imaju svoju namjenu

Slucajno sam kupil praktik akicu pred tri godine za nekih 40l0 kuna. Koristi se svakodnevno i jos sluzi kao nova. Naravno da je to hobi alat koji je takav kakav je, ali sluzi svojoj svrsi. Dok mi parksajd akica nije izdrzala garanciju.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #1058 : 22 Rujan, 2022, 13:09:46 »
Ja ti vjerujem,jednog od 100 dohvati takav jeftilen primjerak koji se zlostavlja da namjerno krepa,ali on odbija i radi godinama,dok se isto tak nekom na bušilici od 2000kn raspadne glava nakon par rupa ili se pojede kolektor u par radnih sati,vidio sam i jednih i drugih

Kaj se tiče Parksidea,to je isto jeftilen alat koji dok radi je za te pare koje košta odličan alat,ali je i dalje to hobi jeftilen klasa,a neki ga uzdižu ko da je ne znam kaj,a isto puno oscilira u kvaliteti,nekima radi godinama,a neki dobiju smeće,ovisi koji dan je napravljen,ko ga je sklapao,od čega i sl.,Parkside je ubiti Kompernass i Scheppach,za to dvoje znam 100%,znači Švabi pod paskom Kineza
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2022, 13:19:01 Tomi_ZG »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #1059 : 14 Listopad, 2022, 17:26:28 »
Da baterije koje sam kupio služe nečemu,malo sam se naoružao
Uzeo udarni pištolj 1/2"(u pakiranju se dobije i udarni nastavak s 1/2" na 1/4" šesterokut za bitove),18V,deklariran na 215nm,brushless motor bez četkica,nema štelanje momenta ali se da dozirat na okidaču,nisam ga još isprobao ali je dosta kompaktan i djeluje jako solidno,nema ovo veze sa starim Einhellom koji je većinom bio šrot alat,cijena je 800kn bez baterije i punjača,ja sam ga u dućanu platio 510kn preko nekih kombinacija,za te novce ovo je ulov i pol






Uzeo i led lampu pogonjenu istim baterijama






Usput uzeo i set Milwaukee 50mm udarnih bitova i produženu udarnu 17icu






Uzeo i neke sitnice u DeMa Team kod najlegendarnijeg gazde od svih dućana s alatom,a i općenito