Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261187 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1238
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Alati
« Odgovori #1000 : 16 Veljača, 2022, 13:51:01 »
Ja imam herkules sa tri glave vec cca 10g. Do prije 2g. Bio svaki dan u radu i bez greške je.
🙈

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1001 : 16 Veljača, 2022, 16:09:36 »
kakvi su KWB boreri?  trebam neku dobru burgiju za metal...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1002 : 16 Veljača, 2022, 16:42:33 »
Ovaj 50L puno mjesta zauzima, jbt duzi je od mog 100L
Brzo ces shvatit da ti je 50L daleko premalo pogotovo ako mislis kakav zracni alat koristit, ako je samo za ispuhat i polakirat nesto velicine skutera za to je dovoljan... Meni je i ovih 100L malo a najsretniji bi bio sa 500L 🤩 samo da mi ga oce neko dzabe poklonit


jesi skužio gdje je dučan ? ? :icon_biggrin:
Jesam, budem bas sutra skocio vidjet di je tocno i odma pogledat ponudu :D  fala ti
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1003 : 16 Veljača, 2022, 16:43:53 »
Ja imam herkules sa tri glave vec cca 10g. Do prije 2g. Bio svaki dan u radu i bez greške je.
koji tocno, imam i ja herkulesa sa 3 glave 100L al je vec jednom bio na reklamaciji jer je prolupala radilica
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #1004 : 16 Veljača, 2022, 18:21:34 »
@alfa ti si masovno hvalia kompresor koji si nedavno kupia, pa san ja isa listat koji je to kompresor, pa mi opet nije bilo jasno jer je to bia po clanovima koji pisu ovde jako los kompresor, dvi glave sve zajedno, glasan, vruc itd.. ali nisi nigdi napisa da si ga zaminia herkuleson  :toothy12: Sad mi je sve jasnije.

Tog herkulesa od 90l san vidia kad san prvi put isa trazit kompresor, skoroga uzea al kazen aj 3000kn je raspitat cu se prvo, na to naleti poznanik i kaze da ga imaju u radioni od 80 kvadrata u kutu i da kad se upali da se nigdi u radioni ne moze pricat... Od tu sva moja briga oko buke jer ipak bi bia u skoro 8x manjem prostoru.
Opet san danas bia gledat, iskrin 90l i herkules 90l jedan do drugog, razlika u cijeni nebitna, herkules izgleda malo bolje i kvalitetnije i 10 je bara naspram iskrinih 8. E sad iskra kaze 93db sta bi tribalo bit "dosta" tise od herkulesa. Al ako ovaj poznanik sere za buku onda je to druga prica.

Ps. Znan na kakvu buku mislis od ovoga dvoglavog, para mozak pa skoro i glava boli ako si duze kraj njega.
 
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline road_runner

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: SR 50 r
  • Moja Kaciga: IXS HX 246
Odg: Alati
« Odgovori #1005 : 16 Veljača, 2022, 19:49:52 »
kakvi su KWB boreri?  trebam neku dobru burgiju za metal...

Cobalt uzmi. S vecima busi s manjim okretajima i podmazuj. To u biti vrijedi za sve borere za metal

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1006 : 16 Veljača, 2022, 20:14:19 »
ma puko mi izvlakac u glavi imbusa, i ko da je stakleni, drobi se, ne znam koji je materijal, ali ga svi boreri koje imam samo poliraju, jedino cime sam ga zagrabio je dijamantni nastavak na dremelu, treba mi cca 3 3.5mm borer...

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #1007 : 16 Veljača, 2022, 20:37:14 »
ma puko mi izvlakac u glavi imbusa, i ko da je stakleni, drobi se, ne znam koji je materijal, ali ga svi boreri koje imam samo poliraju, jedino cime sam ga zagrabio je dijamantni nastavak na dremelu, treba mi cca 3 3.5mm borer...
Tesko ces zakaljeni izvlakac izbusit sa svrdlon. Najbolje zavari maticu na to ako je dostupno.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1008 : 16 Veljača, 2022, 20:47:40 »
@alfa ti si masovno hvalia kompresor koji si nedavno kupia, pa san ja isa listat koji je to kompresor, pa mi opet nije bilo jasno jer je to bia po clanovima koji pisu ovde jako los kompresor, dvi glave sve zajedno, glasan, vruc itd.. ali nisi nigdi napisa da si ga zaminia herkuleson  :toothy12: Sad mi je sve jasnije.

Tog herkulesa od 90l san vidia kad san prvi put isa trazit kompresor, skoroga uzea al kazen aj 3000kn je raspitat cu se prvo, na to naleti poznanik i kaze da ga imaju u radioni od 80 kvadrata u kutu i da kad se upali da se nigdi u radioni ne moze pricat... Od tu sva moja briga oko buke jer ipak bi bia u skoro 8x manjem prostoru.
Opet san danas bia gledat, iskrin 90l i herkules 90l jedan do drugog, razlika u cijeni nebitna, herkules izgleda malo bolje i kvalitetnije i 10 je bara naspram iskrinih 8. E sad iskra kaze 93db sta bi tribalo bit "dosta" tise od herkulesa. Al ako ovaj poznanik sere za buku onda je to druga prica.

Ps. Znan na kakvu buku mislis od ovoga dvoglavog, para mozak pa skoro i glava boli ako si duze kraj njega.

Kad stavis kompresor u kut prostorije, pogotovo onaj koji proizvodi vise dubokih tonova, dobijes amplifikaciju i vjerujem da buci jer zvoni cijela prostorija (rezonancija). Ja ga imam u prostoriji do i ako imas tu mogucnost, to je daleko najbolje bez obzira koji kompresor je u pitanju.

Ovaj Herkules je zapravo Nuair sa Herkules naljepnicom.

« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2022, 20:51:36 3alfa3 »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1009 : 16 Veljača, 2022, 22:50:52 »
ma puko mi izvlakac u glavi imbusa, i ko da je stakleni, drobi se, ne znam koji je materijal, ali ga svi boreri koje imam samo poliraju, jedino cime sam ga zagrabio je dijamantni nastavak na dremelu, treba mi cca 3 3.5mm borer...
Tesko ces zakaljeni izvlakac izbusit sa svrdlon. Najbolje zavari maticu na to ako je dostupno.
a ne znam, imam obicni aparat na elektrode, samo sta niko od nas nije vario takav materijal, dal ce ici, trebalo bi probat...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1010 : 17 Veljača, 2022, 00:09:19 »
ici ce ak znas varit
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1011 : 17 Veljača, 2022, 01:07:14 »
ma puko mi izvlakac u glavi imbusa, i ko da je stakleni, drobi se, ne znam koji je materijal, ali ga svi boreri koje imam samo poliraju, jedino cime sam ga zagrabio je dijamantni nastavak na dremelu, treba mi cca 3 3.5mm borer...
Tesko ces zakaljeni izvlakac izbusit sa svrdlon. Najbolje zavari maticu na to ako je dostupno.
a ne znam, imam obicni aparat na elektrode, samo sta niko od nas nije vario takav materijal, dal ce ici, trebalo bi probat...

2,5mm dioda, 80ah i udri lagano... Drži kliještima maticu i lagano drži da se vari. Inače jako cool ideja, imam i ja taj problem haha
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Alati
« Odgovori #1012 : 17 Veljača, 2022, 20:04:28 »
Presitno je to da zavaris elektrodom. Cak i da uspijes zavarit odma ce puknut var kad napnes da odpustis.

Radije daj nekom da ti sa co2 proba zavarit maticu tako da ju iznutra dobro zalije i odma na vruce probas odpustit. Dosta zajebana situacija svakako.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #1013 : 18 Veljača, 2022, 15:16:15 »
1.6mm elektroda i lagano, prvo pikaj pa onda skini sljaku i tako par puta dok ne uvati, pa onda natopi.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1014 : 08 Travanj, 2022, 20:03:58 »
Potraga!

https://top-alati.hr/set-nasadnih-kljuceva-1-15kom

Tražim 1" set gedora ili nasadnih ključeva, kako ih tko zove, po mogućnosti ovakve na linku. Jel možda zna netko gdje ima? 1.900 kn kako je tu oglašeno je krajnji buđet koji bi i možda izdvojio ali volio bih ako tko nađe do 1.200 kn max pogotovo za ovakve veličine.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1015 : 08 Travanj, 2022, 21:43:54 »
Imas za 500-600kn u supergoldya takav set, ja ga uzeo pred dve godine i super je, cijev od 2 metra na krutu polugu i nista se ne uvija nit je puklo
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1016 : 16 Travanj, 2022, 21:17:31 »
3600kn ovaj Herkules o kojem pričate iz Bauhausa (90 litara). Jel netko spomenuo da mu je cijena bila 3000kn? :icon_biggrin:

Ako netko ima preporuku 100l kompresor, 10 bara, ~3000kn, Nek slobodno nabaci link, ako takvo još nešto i postoji po toj cijeni.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #1017 : 20 Travanj, 2022, 09:01:08 »
3600kn ovaj Herkules o kojem pričate iz Bauhausa (90 litara). Jel netko spomenuo da mu je cijena bila 3000kn? :icon_biggrin:

Ako netko ima preporuku 100l kompresor, 10 bara, ~3000kn, Nek slobodno nabaci link, ako takvo još nešto i postoji po toj cijeni.
Jeba milu mater 3600kn.... Jucer bia u bauhausa uopce ga nemaju u ponudi.
Ic cu po ovoga iskrinoga 8 bara 90l 2600kn dok je ta cijena.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1018 : 20 Travanj, 2022, 09:17:12 »
3600kn ovaj Herkules o kojem pričate iz Bauhausa (90 litara). Jel netko spomenuo da mu je cijena bila 3000kn? :icon_biggrin:

Do nedavno je bio 2800-2900kn, a toliko sam ga i ja platio pocetkom prosle godine



Ipak, vrhunac gluposti je ovaj kompresor iz linka (takvi inace kostaju 2000-2200kn)
Kompresor je genericki kineski kao i svi ostali, od motora, pumpe do bacve - bas sve.

https://www.mall.hr/kompresori/scheppach-uljni-kompresor-hc-100-dc
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2022, 09:22:08 3alfa3 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1019 : 20 Travanj, 2022, 09:37:52 »
Ipak, vrhunac gluposti je ovaj kompresor iz linka (takvi inace kostaju 2000-2200kn)
Kompresor je genericki kineski kao i svi ostali, od motora, pumpe do bacve - bas sve.

https://www.mall.hr/kompresori/scheppach-uljni-kompresor-hc-100-dc

ovoga imam od 50 litara, i zaj#bo sam se ko nikad na njemu. 3 za redom punjenja u komadu (npr pjeskarenje ili špricanje, odmah baca ulje) ... konstantno pravi kondezaciju u spremniku.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"