Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261352 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #980 : 12 Veljača, 2022, 21:34:07 »
kolko su u lidlu kostali ovi na kabel odvijaci?


Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #981 : 13 Veljača, 2022, 00:25:57 »
@v3kac ne mogu rec da 'zivin' od mehanike ali nije ni daleko od toga. I da, volin radit navecer.
Najveci mi je problem sta neman jeb vrimena igrat se i sastavljat kompresor, izgubia bi pun k sati koje bi radije preusmjeria na mehaniku, ali razumin te.
Ok sad je jedno jasno, ide remen 100%, sad je jos ostalo 50 vs 100l i 8 vs 10bara.

@poggiali 300kn.
« Zadnja izmjena: 13 Veljača, 2022, 00:28:06 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Alati
« Odgovori #982 : 13 Veljača, 2022, 14:49:46 »
kolko su u lidlu kostali ovi na kabel odvijaci?


300kn na kabel, ja sam kupio preko njuskala einhell odvijac slicnih karakteristika. Einhel je nov 550kn polovni idu za 300-350
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #983 : 13 Veljača, 2022, 16:19:15 »
Isa danas u bauhausa vidit sta imaju u ponudi uzivo.
Naletia na ovo, e sad da je znat koliko zapravo puni bocu i jel cemu  ;D


image uploader

Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #984 : 13 Veljača, 2022, 20:10:12 »
Odguraj ga do utičnkce  :headbang:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #985 : 14 Veljača, 2022, 13:05:04 »
Jel postoji kakav regulator snage, treba mi za "glupi" trafo punjac akumulatora da mogu smanjit amperazu jer kad ga spojim na aku koji je na cca 10V ili ispod odma vuce 10A a nebi se smio punit sa vise od 4A ( tak pise u specifikacijama )?

Ako ima na aliju tako nesto ili kod nas dajte preporuku
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Alati
« Odgovori #986 : 14 Veljača, 2022, 22:20:35 »
Spoji ga preko jedne H7 žarulje u seriju
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #987 : 14 Veljača, 2022, 23:53:39 »
Koji ducan pored getroa prodaje glave? Daj ime da odem bacit oko
sesvetski getro pored samog ulaza u dučan vrata desno ne možeš fulati.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #988 : 15 Veljača, 2022, 20:16:42 »
Pala je odluka, javin kad stigne.  ;D
Mislia san se sa istin motoron ali 90l, al bia mu je tank cili masan od ulja kako je teklo iz motora pa me to malo odbilo  :icon_biggrin:



Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #989 : 15 Veljača, 2022, 20:23:11 »
uuu dragi moj pulss, ocekivao sam da ćeš uzet barem od 150 litara... 50 litara ti je dovoljno za ništa ahahah... ako farbaš stalno će ti raditi... možda za ovako neke sitnice do minutu rada će bit okej
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #990 : 15 Veljača, 2022, 20:35:28 »
uuu dragi moj pulss, ocekivao sam da ćeš uzet barem od 150 litara... 50 litara ti je dovoljno za ništa ahahah... ako farbaš stalno će ti raditi... možda za ovako neke sitnice do minutu rada će bit okej
Yep, sve kuzin, al postoje dva problema. Nista vece od 100l mi nema smisla jer su svi na jednofaznoj, 2,2kw. Samo bi ga duze slusa, a nebi bia bolji ovaj od 150 ili 200 naspram 100l jer nema sanse da ga drzin toliko dugo u pogonu na necem da ga ne stigne napunit.

Ima jos ovaj doli sa slike, 90l, 2,2kw i 10 bara. Oko 3000kn ali kaze poznanik koji ga ima da je abnormalno glasan, pa ako ga uspijen upalit u bauhausa mozda i njega uzmen, ali ovaj iskrin, bar taj izlozbeni primjerak je izgleda lose, 10x gore od ovoga od 50l.


upload a pic
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2022, 21:20:33 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #991 : 15 Veljača, 2022, 22:10:34 »
Ovaj 50L puno mjesta zauzima, jbt duzi je od mog 100L
Brzo ces shvatit da ti je 50L daleko premalo pogotovo ako mislis kakav zracni alat koristit, ako je samo za ispuhat i polakirat nesto velicine skutera za to je dovoljan... Meni je i ovih 100L malo a najsretniji bi bio sa 500L 🤩 samo da mi ga oce neko dzabe poklonit
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #992 : 15 Veljača, 2022, 22:19:48 »
Ovaj 50L puno mjesta zauzima, jbt duzi je od mog 100L
Brzo ces shvatit da ti je 50L daleko premalo pogotovo ako mislis kakav zracni alat koristit, ako je samo za ispuhat i polakirat nesto velicine skutera za to je dovoljan... Meni je i ovih 100L malo a najsretniji bi bio sa 500L 🤩 samo da mi ga oce neko dzabe poklonit
Ma na poslu imamo neki talijanski 270l, trofazni 10bara i remen. Isto mu triba pun k da napuni, tako da ti veliki kapaciteti su k**ra* ako ga nema sta punit. Ako 90l puni 300l/min nema toga alata koji ce mi gutat vise, ne mislin svaki dan cili dan lakirat i pjeskarit bez pauze.  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #993 : 15 Veljača, 2022, 22:28:45 »
Ja imam taj herkules 90l i zadovoljan sam. Glasan? Pa, nije tih, ali nije sve u db nego kako ih dozivljavas. Svakako je tisi od jednocilindricnog direktnopogonjenog kojeg sam imao prije. Puno manje iritantan zvuk, o tome se radi (manje visokih tonova koji paraju usi, a vise basa - da se jednostavno izrazim).
Ali i njega imam u prostoriji do garaze pa kad zatvorim vrata te prostorije problem ne postoji i moze se i tiho pricat u garazi dok kompresor radi.

10 bara u odnosu na 8 je jako velika stvar ako radis sa crijevom duljim od 10 metara zbog gubitaka. Ja sam na svom prvi dan uklonio regulator (jer je veliko usko grlo kao i kod svih hobi kompresora) tako da direktno iz tlacne sklopke zrak ide crijevom u garazu. Skuzio (izmjerio) da mi je pad tlaka na 10m dugackom crijevu unutarnjeg promjera 10mm na zracnom pistolju koji je gladan 1.5-1.8 bara (dakle, kad je 8 bara u boci, na pistolju kad je u pogonu imam pocetni tlak od cca 6.5 bara). Obzirom da je pistolj dosta jak (zapravo je zvijer :D ) , meni je i tlak u boci od 8 bara dovoljan za moje potrebe, tako da sam i tlacnu sklopku podesio sa 10 na 8 bara jer nemam potrebe za vise, a kompresoru je lakse. Ali, ako ti 8 bara u boci nije dovoljno zbog ko zna kojeg razoga (duljina crijeva, promjer crijeva, alat koji se koristi itd),  10 bara radi veliku razliku, barem u prvih par sekundi koristenja alata dok je tlak jos visok.

Prakticni primjer: mijenjanje kotaac na autu ljeto/zima i obratno: nadostukam jos 10m crijeva (9mm unutarnji promjer) na ovo postojece da mogu doc do dvorista sa pistoljem, pad tlaka je tada jos veci i gotovo sigurno je manji  od 6 bara u startu. Uspijem skinut svih 4 kotaca prije nego kompresor potrosi 180 litara zraka, tj da u boci padne na 6 bara kad se pali ( znam jer se kompresor ne upali, ali je vro blizu da se upali. Da je slabiji pistolj, trebao bi kompenzirati sa visim tlakom, tako da bi dodatnih 2 bara cuda radilo, pogotovo ako bi recimo skidao glavcinu kotaca sa slabijim pistoljem jer bez tih dodatnih 2 bara nebi imao na pistolju potrebnih 6.5 i vise bara samo zbog duljine crijeva.

A ako koristis neki alat sa regulatorom jer ne trebas max snagu (sprica za farbanje, ili neki alat koji ne radikonstatno tipa klamerica itd), 10 vs 8 bara na 90 litara zapravo glumi vecu bocu za 20%.


Da skratim, zadovoljan sam sakompresorom, a odusevljava me boca koja je bazdarena na 10 bara (testirana na 16 bara) i kad ju pokucas prstom, zvuci ko debeli metal, a ne ko igracka kao sto su boce ovih kompresora koji idu do 8 bara - imao sam jedan kojeg sam vratio dvoglavni direktnopogonjeni od 100l, isto iz bauhausa, imaju ga jos u ponudi: ta boca je bila mekana ko tetrapak, skoro si je mogao utisnut prstom kad nije bila pod tlakom. To nije problem kad je kompresor nov, ali kad ga hrdja pocne nagrizat, itekako cini razliku zbog razlike u debljini stjenke.
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2022, 22:47:56 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #994 : 15 Veljača, 2022, 22:54:19 »
Ako 90l puni 300l/min nema toga alata koji ce mi gutat vise, ne mislin svaki dan cili dan lakirat i pjeskarit bez pauze.  ;D

300l/min puni od 6-8 bara, ali samo kad je hladan i jedno punjenje. Kad bi kontinuirano radio u rasponu od 6-8 bara, to je u praksi 216l/min (izmjerio).
8-10 bara je sporije za cca 20%
Od 0-8 bara napuni prosjecnom brzinom 254l/min (170 sekundi mu treba)

Sasvim OK za jednofazni kompresor.
« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2022, 23:00:07 3alfa3 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #995 : 15 Veljača, 2022, 23:01:15 »
alfa, jel bi mi mogao izmjeriti dimenzije tog herkulesa ? ako se tebi sviđa za rad, onda je to pravi napredak za ovog što ja trenutno imam
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #996 : 16 Veljača, 2022, 08:20:30 »
alfa, jel bi mi mogao izmjeriti dimenzije tog herkulesa ? ako se tebi sviđa za rad, onda je to pravi napredak za ovog što ja trenutno imam

Ovo su dimenzije sa neta za taj model:

Sirina: 610mm
Visina: 1135mm
Dubina: 510mm
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2022, 08:24:13 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #997 : 16 Veljača, 2022, 08:38:25 »
E da, jedna od bitnih stvari kod tog kompresora:

treba provjerit serafe na glavi (kao sto i u uputstvu pise): prije koristenja ih stegnuti na 22-27Nm, provjerit ponovo nakon 20-30 minuta rada (kad se skroz ohladi), pa onda jos koji put u prvih par sati rada. Tada ce se brtva glave deformirat kako treba i vise nece trebat dotezat i bit ce sve u specifikacijama.
Na mom su svi bili preslabo zategnuti tvornicki, ne puno, ali preslabo.


Druga stvar je sto sam ga razradio na nacin koji nije opisan u uputama:  Pustio sam da radi 15tak minuta u leru (sa otvorenim ispustom na boci da se ne radi tlak i ne pregrijava glava). Posliej toga ga drzao da radi u rasponu 6-8 bara 5 minuta da se ulje zagrije i promijenio ulje.
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2022, 08:40:20 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #998 : 16 Veljača, 2022, 09:43:55 »
...zadovoljan sam sakompresorom, a odusevljava me boca koja je bazdarena na 10 bara (testirana na 16 bara) i kad ju pokucas prstom, zvuci ko debeli metal, a ne ko igracka kao sto su boce ovih kompresora koji idu do 8 bara - imao sam jedan kojeg sam vratio dvoglavni direktnopogonjeni od 100l, isto iz bauhausa, imaju ga jos u ponudi: ta boca je bila mekana ko tetrapak, skoro si je mogao utisnut prstom kad nije bila pod tlakom. To nije problem kad je kompresor nov, ali kad ga hrdja pocne nagrizat, itekako cini razliku zbog razlike u debljini stjenke.

EDIT:

ovaj lijevi sam prvo narucio, al se razocarao sa bocom koja je ko od staniola, vratio ga nazad (popusio dostavu, al jbg), uzeo ovaj desni kad sam ga uzivo pogledao u Bauhausu i to je to.
E da, taj lijevi je punio nesto sporije od desnog (ak se dobro sjecam, cca 200l/min vs 254l/min u praksi), a i max tlak mu je 8 bara i bitno je glasniji jer se i vrti na vecim okretajima.




« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2022, 09:45:40 3alfa3 »

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #999 : 16 Veljača, 2022, 12:04:44 »
Ovaj 50L puno mjesta zauzima, jbt duzi je od mog 100L
Brzo ces shvatit da ti je 50L daleko premalo pogotovo ako mislis kakav zracni alat koristit, ako je samo za ispuhat i polakirat nesto velicine skutera za to je dovoljan... Meni je i ovih 100L malo a najsretniji bi bio sa 500L 🤩 samo da mi ga oce neko dzabe poklonit


jesi skužio gdje je dučan ? ? :icon_biggrin: