Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 264874 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Alati
« Odgovori #840 : 06 Kolovoz, 2021, 16:43:54 »
Uzmes manometar da moze mjeriti 10 bara ili vise.Ne zna manometar sta mjeri,zna samo koji je tlak,pa se po tome i ravnaj
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #841 : 06 Kolovoz, 2021, 16:46:21 »
Uzmes manometar da moze mjeriti 10 bara ili vise.Ne zna manometar sta mjeri,zna samo koji je tlak,pa se po tome i ravnaj
A nasa jedan do 16 bara, mislin da cu taj uzet, Wika 111.10.
Koristen al jebe mi se.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #842 : 06 Kolovoz, 2021, 16:47:33 »
kako znas da je ispravan?

Ajde da imas vise cilindara, onda ti prava vrijednost cak i ne znaci previse jer usporedjujes razliku, ali na single cilindru, trebas neki pouzdani manometar

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #843 : 06 Kolovoz, 2021, 17:16:19 »
kako znas da je ispravan?

Ajde da imas vise cilindara, onda ti prava vrijednost cak i ne znaci previse jer usporedjujes razliku, ali na single cilindru, trebas neki pouzdani manometar
A iskreno ne znan da je taj ispravan.
Paria mi se na prvu polovan al mozda je i nov, cekan da mi se covik javi.
Recimo kad na autu mirin nije me briga jel tocan jer mi je bitna razlika izmedu cilindara ko sta kazes, al svejedno mi ide na k**ra* kad baci 17 bara.

Mislin da ako je nov da se isplati, po manualu sta san kopa pripada pod klasu 2.5, znaci faliva 2.5% koliko san skonta,  sta je ok.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #844 : 06 Kolovoz, 2021, 17:22:55 »
kako znas da je ispravan?

Ajde da imas vise cilindara, onda ti prava vrijednost cak i ne znaci previse jer usporedjujes razliku, ali na single cilindru, trebas neki pouzdani manometar
A iskreno ne znan da je taj ispravan.
Paria mi se na prvu polovan al mozda je i nov, cekan da mi se covik javi.
Recimo kad na autu mirin nije me briga jel tocan jer mi je bitna razlika izmedu cilindara ko sta kazes, al svejedno mi ide na k**ra* kad baci 17 bara.


Ja i za gume na motoru imam 2-3 digitalna, pa ih svako malo provjerim jel pokazuju isto. Do sada ni jedan nije poblesavio i poceo pokazivat znacajnu razliku, a imaju vec 10tak godina

Mislin da ako je nov da se isplati, po manualu sta san kopa pripada pod klasu 2.5, znaci faliva 2.5% koliko san skonta,  sta je ok.

Mehanicki su potencijalni problem, ako su neispravni, mogu pokazat kao taj 17 bara sto je suludo. Idealno, imao bi 2, pa ako pokazju isto/slicno, onda je pretpostavka da su OK (iako, kazu da je pretpostavka majka svih zajeba :D )


Za provjeru tlaka u gumama imam par digitalnih i ponekad pogledam da li se razlikuju kod mjerenja, za sada (vec 10tak godina) pokazuju debelo unutar tolerancije isto (niti 0,05 bara razlike)
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2021, 17:26:31 3alfa3 »

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #845 : 06 Kolovoz, 2021, 17:45:42 »

Mehanicki su potencijalni problem, ako su neispravni, mogu pokazat kao taj 17 bara sto je suludo. Idealno, imao bi 2, pa ako pokazju isto/slicno, onda je pretpostavka da su OK (iako, kazu da je pretpostavka majka svih zajeba :D )


Za provjeru tlaka u gumama imam par digitalnih i ponekad pogledam da li se razlikuju kod mjerenja, za sada (vec 10tak godina) pokazuju debelo unutar tolerancije isto (niti 0,05 bara razlike)
A ocito imas srice sa tim digitalnima, ili nisi kupia najjeftinijeg kineza. Mada kod tlaka guma i da falije 5%(a kinezi falivaju i vise) ne primjeti se, na autu kad miris 10-12 bara 5-10% je vec big deal, a ovaj moj je neki ekstrem. Tih 0.05 u tebe je idealno za to za sta koristis.

Ja san ovaj set uzea u topalati, cca 170kn, posto su crijeva i spojnice stvarno iznenadujuce dobre kvalitete, pretpostavljan da je manometar zadnji skart koji su nasli u tvornici i ubacili u kutiju. Ovoga kineza bi ostavia bar za pocetak, reda radi da vidin koliko je faliva  ;D
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2021, 17:47:36 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Alati
« Odgovori #846 : 21 Kolovoz, 2021, 13:19:38 »
Pozdrav forumaši  :hello:
Tražim preporuku za dobar aku udarni pištolj / odvijač.
Koristio bi se za rad oko mehanike na autima za osobne potrebe. (odvrtanje vijaka kotača, odvrtanje šarafa na ovjesu i kočnicama itd)
Ne mora biti profi alat, ne bi bio u upotrebi dan i noć ali svakako bi se koristio učestalo.
Gdje pogledati, što tražiti? Koje marke izbjegavati?


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2815
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #847 : 21 Kolovoz, 2021, 14:03:32 »
Nisam ti vec rekao za Crni/zeleni Parkside udarni? Ja sam oduševljen sa njime a imam zeleni..
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #848 : 21 Kolovoz, 2021, 14:16:58 »
Da imas (posteni) kompresor, rekao bi ti neki zracni, ali ako vec mora biti baterijski..... Milwaukee. Samo, kosta u 3pm. Odaberes model koji zadovoljava snagom i velicinom, najjaci ti mozda i nece bit najbolji jer je i najveci i tesko ga je ponekad zavuc do serafa/matice koju trebas odserafit, ali ako to nije problem: najjaci - to je zvijer od pistolja.

Problem nastane kad baterija ode kvragu: kosta jako puno, a realno, koliki joj vijek moze biti? Par godina? 4,5,6, mozda 7? Zvuci dosta, ali, vrijeme brzo prolazi :D


Baterijski su se jako brzo razvili i snaga im je nevjerojatna (oni skupi i kvalitetni). Prednost kaj su prenosivi, ali, kompresor je kompresor. Ako ga imas uvijek na raspolaganju, a ne radis i van dometa kompesora, onda je zracni alat i dalje preporucljiv jer je jeftiniji, ali kompresor je stavka koju moras ukalkulirat u cijenu.

S druge strane, za po doma, neki OK 100l kompresor, zracni pistolj.....  Nije to cijenom puno vise (ako i uopce) od najboljeg baterijskog, a kompresor mozes korisitt i za druge namjene.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2021, 14:24:17 3alfa3 »

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2835
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Alati
« Odgovori #849 : 21 Kolovoz, 2021, 14:28:00 »
za malo para
https://www.aliexpress.com/item/4000378253527.html?spm=2114.13010708.0.0.3a994c4d2ob0bC
ja preko godinu dana rokam sa njom u radioni, nikako da crkne, kotace kad su normalno stisnuti odvrne bez problema

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #850 : 24 Kolovoz, 2021, 17:25:02 »
Stigla zverka (narucio prekjucer preko Ebaya iz Njemacke). Spojio na crijevo unutarnjeg promjera 10mm, direktno na bocu preko 3/8 konektora tako da ce biti dovoljan protok da iskaze performanse.

2005Nm busting torque
1751Nm zatezanje




Update:

danas susjed nabavio najjaci milwaukee 1/2 pistolj, napunio bateriju, stego na kamionu matice kotaca 30mm s njim na 10 sekundi i isao test zracnih pistolja na 500l kompresoru (10bara u boci) sa relativno kratkim 13mm unutarnjeg promjera crijevom. Dakle, njegov najjaci chicago pneumatics je trebao nekih 5-7 sekundi da odserafi, najjaci Ingersoll Rand isto tu negdje, ovaj moj 5 sekundi max. Ajmo rec da su tu negdje, s tim da je moj s dostavom 160 eura, a ova druga dva pistolja boli glava koja je cijena  ;D


Mozda bi  moj u profesionalnim uvjetima svakodnevnog rada trajao krace, mozda puno krace, mozda isto, ali, meni on treba tako rijetko da je glupo bilo dat i 160 eura, ali, kad ti zatreba, lupas se po glavi kaj ga nemas. Tak da mislim da je bila dobra kupovina iako ga koristim vrlo rijetko, najvise na promjeni kotaca na autu ljeto/zima, a serafi zategnuti na 85Nm  :toothy12: :toothy12: :toothy12:  Al probao sam ga i na motoru na matici prednjeg lancanika kao i kad odserafljujem osovinu zadnjeg kotaca - sekunda ili manje mu treba.
Kompresor mi je 90l, 8 bara u boci (podesio na 8 iako je 10 standardno jer mi je 8 dovoljno) i crijevo 10mm unutarnjeg promjera , 10 metra duljine, spojeno direktno na tlacnu sklopku, bez regulatora izmedju. Kad mijenjam kotace na autu, nadostukam sa crijevom 9mm unutarnjeg promjera duljine 10 metara jer mi je kompresor daleko od dvorista i naravno da nema problema, iako je tada na pistolju vjerojatno efektivno 5 bara ili manje i to na pocetku rada, kad je boca puna na 8 bara. I kad se kompresor upali (6 bara) i dalje pistolj odserafi seraf kotaca bez problema, a tada je na pistolju vjerojatno samo 3-4 bara (duljina crijeva i konektori jako kradu efektivni tlak).

Mozda njabitniji podatak: boca od 90 litara na 8 bara je dovoljna da svih 16 serafa na kotaima auta odserafi bez da tlak padne da se kompresor upali, na granici, ali tako je. To samo znaci da jaki pistolj koliko god nazivno zraka trosio, ako je dovoljno jak da odradi u kratkoj jedinici vremena, nee trazit puno litara ako seraf nije neki zajeban koji trazi dugotrajan rad pistolja. I tu je sva razlika izmedju jako slabih pistolja, i jakih pistolja - slabi ce lupat u prazno dugo vremena i trosit zrak i eventualno odserafit pa treba cekat da kompesor nafila bocu do kraja kako bi io spreman za slijedeci seraf.
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2021, 17:57:36 3alfa3 »

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #851 : 24 Kolovoz, 2021, 23:59:13 »
Ja tek neki dan upogonio prvi put svoj KStools od 1600nm, maticu na poluosovini na autu štemao sigurno vise od 5 sekundi da ju odpusti, ista stvar i sa maticama na zadnjem kraju. Koristena je udarna gedora ne obicna, zajeb je bio u crijevu 9mm i 20m duzine te kaj je islo preko regulatora a mislim da on nema bas neki protok. Kompresor takoder nastelan da se gasi na 8 bara a osjecaj na pistolju je bio kao da vrti sa 4-5 bara, bas se culo da to nije puni potencijal. Test je lose obavljen al kad bude prilika skratit cu crijevo i ustekat direkt u bocu pa se nadam da bu istu stvar odpustio  ispod 5 sekudi
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #852 : 25 Kolovoz, 2021, 01:04:17 »
Pozdrav forumaši  :hello:
Tražim preporuku za dobar aku udarni pištolj / odvijač.
Koristio bi se za rad oko mehanike na autima za osobne potrebe. (odvrtanje vijaka kotača, odvrtanje šarafa na ovjesu i kočnicama itd)
Ne mora biti profi alat, ne bi bio u upotrebi dan i noć ali svakako bi se koristio učestalo.
Gdje pogledati, što tražiti? Koje marke izbjegavati?
plavi bosch, ja zadovoljan u 2 god, ali koristim ga uglavnom za vario skidat, kotace na autu i to je to, tak da nije previse u upotrebi...
kod parkside/ lidl je super kaj imas 3 god garanciju, cijenom su uglavnom dosta dobri, a opet ako ti ne odvrce ono sto trebas, vratis ga isti dan...
od boljih bi gledao plavi bosch, metabo, dewalt, makitu (onu zelenkastu), milvoki..

ps. prati malo oglase trgovina, ja sam kupio u pevecu, bila je akcija da je uz aku busilicu i punjac, udarna isla 50% jeftinije + gratis torba + gratis set bitova i svrdala..

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Alati
« Odgovori #853 : 26 Kolovoz, 2021, 11:59:50 »
Možda sam samo staromodan i neinformiran, ali nije mi skroz jasna ta globalna pomama za aku i pneu pištoljima za hobi šarafanje u odnosu na (kvalitetan) ručni alat.
Ima li nekih prednosti u odnosu na ručni alat osim lakoće rada i brzine? Padaju mi na pamet situacije gdje je trzaj (brzina) bitan jer se inače cijeli komad počne okretat ako ga se nekako ne zablokira (npr matica variomata, tubovi vilica). Ima li prednosti kod pucanja šarafa?
Pitam jer većina mog dejstvovanja je po starijim autima (20+ godina) gdje je primarni problem kako odšarafiti nešto a da ne pukne šaraf. Jel pištolj tu u prednosti nad ručnim alatom zbog tog "čekičanja" ili će samo lakše slomit šaraf?
Forumska Sirotinja R/T

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #854 : 26 Kolovoz, 2021, 14:18:10 »
-manje opterecujes ruke sa aku/pneumatskim, a i brze je (recimo kotaci na autu gdje 4-5 komada odserafis prije nego jedan rucno)
-da, prije ce puknut zapeceni seraf na polugu nego na udarce jer ga polugom uvijas puno vise nego udarcima, a i potrebna inicijalna sila je visestruko veca nego na pistolj.
-da, variomat, matica zvona na kuplungu na skuteru, matica prednjeg lancanika na motoru, sve sto se vrti je sa aku/pneumatskim bez problema i ne treba fiksirat

Jedino na sto treba pazit da ono sto se steze se obavi rucno, a ne pistoljem, osim ako potrebni moment stezanja nije veci od mogucnosti pistolja, pa onda dotegnes rucno, a i prije stezanja pistoljem, OBAVEZNO rucno napeljat seraf/maticu, a ne stavit ga/ju u pistolj i tako pocet jer je velika sansa da sjebes navoj jer nece ispravno uc
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2021, 14:23:48 3alfa3 »

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 947
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Alati
« Odgovori #855 : 26 Kolovoz, 2021, 23:36:40 »
dakle mogel bi razmotrit opciju nabavke   :binkybaby:

jel ima razlike u radu baterijskih i zračnih u smislu kak nabijaju, tj. jel s jednim od njih manji rizik za strgat šaraf?
Forumska Sirotinja R/T

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #856 : 26 Kolovoz, 2021, 23:41:19 »
dakle mogel bi razmotrit opciju nabavke   :binkybaby:

jel ima razlike u radu baterijskih i zračnih u smislu kak nabijaju, tj. jel s jednim od njih manji rizik za strgat šaraf?

ne, isti je princip rada

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #857 : 26 Kolovoz, 2021, 23:59:33 »
dakle mogel bi razmotrit opciju nabavke   :binkybaby:

jel ima razlike u radu baterijskih i zračnih u smislu kak nabijaju, tj. jel s jednim od njih manji rizik za strgat šaraf?

baterijski su skuplji.


Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Alati
« Odgovori #858 : 27 Kolovoz, 2021, 07:07:17 »
dakle mogel bi razmotrit opciju nabavke   :binkybaby:

jel ima razlike u radu baterijskih i zračnih u smislu kak nabijaju, tj. jel s jednim od njih manji rizik za strgat šaraf?
Ja sam kupio sebi u Lidlu aku udarni pistolj, imam ga vec godinu dana, sve radi ok, odvidava sve, cak i poluosovinu na autu sta sam se iznenadio jer pise da ima 500nm a svi znamo da to zapravo nije njegova stvarna snaga  :)
I aku alat sta se mene tice laksi je za rukovanje, ne treba crijeva ni kompresor a i za nuzno zlo ako moras negdje na cesti rijesit uvik mozes za aku
Piaggio Zip 50 2t

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #859 : 27 Kolovoz, 2021, 08:46:24 »
Aku je nesto veci jer sve ima u sebi, ali prednost mu je sto cijelo vrijeme tuce full snagom, zracni jako ovisi o zapremini kompresora, a ne toliko o snazi kompresora.
Ponekad je i 200 litreni kompresor premali ako treba duuuuugo udarat seraf (15-20 sekundi), jer kako se zrak trosi, tlak pada, a time i snaga pistolja.

Usporedjujem 2 snagom jednaka pistolja: zracni i aku.