Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261262 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #680 : 24 Siječanj, 2021, 21:16:06 »
Alfa daj link ocu i ja takav pistolj  ;D

Edit: naso u meduvremenu na aukciji pa sad ganjam mozda ga uberem za male pare ako bude srece al daj svejedno link di si ti uzeo


Kasnim, al ok, nasao si.

Sretno  ;D


https://www.ebay.com/itm/1-2-Druckluft-Schlagschrauber-1751-2005-NM-Fett-Abschmier-Pistole/353362703137?hash=item52460ef321:g:BLoAAOSwnANZ37Sz
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2021, 21:21:44 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #681 : 25 Siječanj, 2021, 07:01:05 »
Alfa, jel naziv pistolja izlijan na kucistu ili je samo obicna naljepnica? Sumnjiv mi je nekako jer google uopce ne nalazi tu marku pistolja pa da nebi bilo neko kinesce od 600-700nm realne snage jer takvog vec imam od Lincosa pa da ne hitim pare bezveze. Takoder sa tim lincosom ne postoji saraf kojeg nisam odpustio i ekstremno je jak pa mi ovih 2000nm djeluje daleko prenapuhano :/


ili sam samo zabrijo?

I daj mi reci gdje si kupio to metabo crijevo 10mm fi? Jel ono gumeno mekano kaj se ljepo da frkat ili armirano kruto?
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 07:15:20 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #682 : 25 Siječanj, 2021, 11:22:05 »
Nema zvonkec sanse 2000nm na 1/2 prihvatu. Odvidat ce sve jer ima bice 500 600 realnih a to je dovoljno za vecinu toga.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #683 : 25 Siječanj, 2021, 11:25:38 »
E u tome je problem kaj vec imam jedan od realnih 650 i ne postoji saraf kojeg nije odpustio pa mi ovo djeluje ko navlakusa i prepakirano kinesce sa bar 3x manje nm i nebi onda bas bacio 500-700kn na nekaj kaj vec imam doma a jos sumnjivije mi je kaj google uopce nista ne izbacuje kad upisem tu marku pistolja  :icon_scratch:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #684 : 25 Siječanj, 2021, 11:38:56 »
Drzi tog, ne triba ti nista jace ako ne radis na kamionima. Spremi pare za nesto drugo.  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #685 : 25 Siječanj, 2021, 12:24:45 »
Alfa, jel naziv pistolja izlijan na kucistu ili je samo obicna naljepnica?


Da, malo je podataka na netu, nasao sam na ebayu za taj pistolj samo 2 reviewa i oba su 5 zvjezdica i kazu da je vrlo jak.

Sve je na njemackom, i uputstva koja su gramaticki tocna, a ne google translate :D .  I na onoj masti koju sam dobio s njim je sve na njemackom, ista kao u PDF katalogu koji je ispod.

Ovo je stranica proizvodjaca https://www.mpm-toptools.de/ ,a link na ebayu je bas od njih i imaju 4580 prodaja i 100% pozitivan feedback.

Tu ima katalog proizvoda u PDFu: https://www.mpm-toptools.de/.cm4all/uproc.php/0/flyer/MPM%20Flyer%202020%20Komplett.pdf?cdp=a&_=170ca4bb4f3




« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 12:29:01 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #686 : 25 Siječanj, 2021, 12:37:38 »
I daj mi reci gdje si kupio to metabo crijevo 10mm fi? Jel ono gumeno mekano kaj se ljepo da frkat ili armirano kruto?

Na linku, gumeno je, barem tako navode, neprozirno skroz, ne kao Pevecovo koje je poluprozirno i kod kojeg se vidi armatura crijeva, nije bas mekano sad po zimi, ali uredno ga slozim i da se frkat kad ga spremas, vjerujem da postoje i meksa crijeva. I tesko je, puno teze od Pevecovog kojeg imam, za vuc po podu garaze ili dvorista OK, ali ako bi npr radio nesto po krovu kuce i da crijevo visi par metara, onda je pretesko i tu bi Pevecovo sa tankim stjenkama bilo puno bolje jer je bitno lakse.

https://www.ealati.hr/proizvod/metabo-crijevo-za-zrak-gumeno-1510mmx10m-brze-spojnice-super-air/
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 13:17:07 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #687 : 25 Siječanj, 2021, 12:42:48 »
E to sam trazio, potvrdu i kvalitetan fedbek i sad si mi dao vise poticaja da ga kupim


HVALA
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #688 : 25 Siječanj, 2021, 13:07:42 »
Nema zvonkec sanse 2000nm na 1/2 prihvatu. Odvidat ce sve jer ima bice 500 600 realnih a to je dovoljno za vecinu toga.

Za ovaj ne znam i necu ni moc saznat, na mom kompresoru i crijevu sigurno ne, mozda tek nesto preko 1000Nm jer nema vremena pokazat snagu kad mi je boca od 50 litara i nema sanse da ima potreban tlak dulje od par sekundi jer mi kompresor puni do 8 bara, a na crijevu gdje spajam pistolj imam vjerojatno oko 7 bara kad je pistolj aktiviran pa imam zapravo samo 50 litara zraka da on radi punom snagom. Problem je sto bi sa slabijim pistoljima imao bitno manje momenta u tih sekundu dvije i zato sam isao na jaci model.  Na autu 4 serafa kotaca odserafi bez da se kompresor pali (a pali se na 6.3 bara), taman za moje potrebe.

Vidio po testovima da oni najjaci sa 1/2 prihvatom u dinamickom mjerenju (mjeri se moment svakog udarca,a ne kumulativni zbroj) odradjuju sa oko 600-700Nm svaki udarac i takvi postizu oko 1800-2100Nm u otpustanju nakon 15 sekundi neprekidnog rada na tlaku koji ne pada (ogroman tank kompresora) i na kratkom 1/2 crijevu sa vecim prihvatima - znaci, idealni uvjeti sto je nerealno u praksi.

Kako bilo, najzajebaniju maticu s kojom se trebao nositi je odradio u treptaju oka, meni dovoljno.  ;D
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 13:19:31 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #689 : 25 Siječanj, 2021, 13:50:28 »
Imam ovakav magneti mareli sad sam našao da je deklariran na 680 nm, susretali sam sam se sa teškom mehanikom korpa na kawasakiju 1100 koja ima fini navoj koji je"raskajlan" i zubi na korpi  od bagera koja je stajala vani preko 10 godina i sve je pustilo doduše imam za dobavu 2 trudbenika jedan dvoglavec  i jedan jednoklipec ali često mi je dosta mali jednoklip sa 250 litara .... tak da neznam kaj bi trebalo za 2000 nm, junački kaj drugo da kažem.



Takav isti vidim i u katalogu iz kojeg sam ja kupio svoj, u tom katalogu navode za njega 740Nm u stezanju i 1045Nm u otpustanju. Cijena je 70 eura, a ovaj moj vise od duplo skuplji, barem u katalogu. I ako zanemarimo brojke momenta stezanja i otpustanja, ostaje nam omjer u razlici momenata, a to je otprilike duplo za otpustanje, a vise od duplo za stezanje, ajmo rec, duplo jaci pistolj pa zvonkec moze procjenit jel mu takvo nesto treba jer ima iskustva sa ovim slabijim - meni je ovo prvi zracni pistolj u zivotu i htio sam iz prve rijesti potrebe za momentom otpustanja, a ne se razocarat nekim jeftinijim i slabijim pistoljem pa kupovat ponovo. Da li bi istu tu maticu odserafio i ovaj jeftiniji? Mozda, ko zna, mozda vrlo uvjerljivo, al eto, isao sam na sto jace da u najvecoj mjeri iskljucim mogucnost da se razocaram.










« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 14:01:21 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #690 : 25 Siječanj, 2021, 14:00:24 »
Alfa svaka cast, nakon tvog posta povisio sam bid za 40€
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #691 : 25 Siječanj, 2021, 14:02:58 »
Alfa svaka cast, nakon tvog posta povisio sam bid za 40€

Gledao ja te bidove i prije kod njih, na kraju u pravilu zavrsi na cca 10-15 eura od nazivne cijene. Onda sam odlucio ne sudjelovat u bidanju nego otiso na link koji je nudio mogucnost ponude. Ponudio sam 20 eura manje i nisu htjeli trgovat, ponudili 5 eura manje, nasli se na 10 eura manje i tada sam kupio.

Btw, nije to jeftino, OK, snapon Ingersol rand itd su bitno skuplji, ali, 140tak eura + dostava je prilicna cijena za zracni pistolj, to mi je bio jos jedan znak da pistolj nije neko smece, a jel ima 2005Nm u idealnim ujvetima - ko zna, vjerojatno nema ni tada, ali da je spada u jace, u to sam 99% siguran, a takav sam htio.

Al sretno, mozda bu sad drugacije  ;D
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 14:05:54 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #692 : 25 Siječanj, 2021, 14:18:51 »
Jebes mi sve, mogu provjerit svoj pistolj. Zapravo, usporedit ga sa susjedovim koji se bavi preradom kamiona za slep sluzbe (kuca do moje). Ima i kompresor od valjda 1000+ litara, nebu frke sa zrakom.
Odo, javim uskoro, vidim da nekaj kemija po dvoristu  ;D

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #693 : 25 Siječanj, 2021, 14:20:40 »
To alfa, da imas patreon dao bi ti 5$ za trud
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #694 : 25 Siječanj, 2021, 15:17:02 »
To alfa, da imas patreon dao bi ti 5$ za trud

 :toothy12:





Eto, rijeseno. Prvo je stegnuo (mozda i 10tak sekundi) sa svojim 1/2 pistoljem i moj je uredno to otpustio u par sekundi. Ponovili obratno: Njegov je isto otpustio ono kaj je moj stegnuo, ali mu je trebalo mozda malo dulje vremena - ajmo rec da su isti.

Onda je upogonio 3/4 pistolj kojeg koristi na najzejebanijim velikim hrdjavim serafima na kamionima. Stezao oko 3 sekunde, oba nasa 1/2 otpustila, priblizno im je trebalo oko 20tak+ sekundi, ali su odserafili nekako, vjerojatno im je to granica.

Njegov 1/2 je Ingersol Rand 2235TIMAX (morao zapisat jer nebi zapamtio :D ): pogledao na netu: 1760Nm otpustanje, 1180Nm stezanje. Profi pistolj prilicno visoke cijene, to mu je pistolj koji je kupio prosle godine nakon sto je sahranio Snapon 1/2 pistolj kojeg je koristio godinama i kojeg najcesce koristi - 3/4 vadi tek kad ovaj nebi mogao otpustit.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #695 : 25 Siječanj, 2021, 15:22:34 »
Dobre vijesti znaci, a nista bidam dalje. Takav alat je dobro cuvati u ŠTEKU mozda jednog dana zatreba  :toothy12:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #696 : 25 Siječanj, 2021, 15:48:09 »
Dobre vijesti znaci, a nista bidam dalje. Takav alat je dobro cuvati u ŠTEKU mozda jednog dana zatreba  :toothy12:

A tak nekak, za stek ako vec imas potrebe za jacim pistoljem (pada mi na pamet remenice na autima, glavcine itd ako su stare i zapecene). ima snage, veli sused da djeluje kvalitetno, cimo ga malo u ruci i veli da je udarni dio nutra sigurno pun masti jer ne zvecka "suho", a i meni je pljunuo malo uljne magle kad sam ga prvi put zavrtio na kompresoru - sitnice koje idu u prilog proizvodjacu.

Meni ce radit netto mozda par minuta godisnje (i to sam puno reko),  ko zna kolika bi mu bila trajnost kod nekog vulkanizera kod kojeg se moras narucit za termin  ;D
Iz istog razloga (vrlo malo koristenja), ne mislim nabavljat odvlazivac zraka, samo bi bacio novce i smanjio protok, nebu ga ubilo par minuta godisnje drito spojenog na bocu, ionak mislim par kapi ulja stavit svaki put prije koristenja, a boca iako vlazna iznutra, nema kondenzata jer redovno ispustim tih par kapi kaj se slegne.
« Zadnja izmjena: 25 Siječanj, 2021, 15:50:02 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #697 : 25 Siječanj, 2021, 15:56:08 »
Da, ja bi ga uzeo najvise zbog traktora i raznih prikljucaka, npr plug kad smo raskapali ja i stari ni cijev od 2 metra nije pomogla na sarafima starim 50 godina, e tu bi ovaj pistolj imao posla a to je isto tako 2-3x godisnje. Za ostale stvari ga je steta koristit jer za ostalo imam druge pistolje sto na zrak sto na 220 sto na 20v
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #698 : 25 Siječanj, 2021, 19:13:16 »
moj frend koji radi dosta glavčine i slično kaže chicago pneumatic... ima puno starih industrijskih brendova nrp Dotto i tak nešto.

Pa ima starih švabskih artiljeraca samo treba tražiti.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #699 : 25 Siječanj, 2021, 23:46:26 »
Igrao se detektiva i nasao sam ko proizvodi taj pistolj. Radi se o Tajvanskoj firmi Tranmax Machinery koja proizvodi razne alate pa tako i pneumatske, ogromna firma koja postoji od 1985.  Moj MPM One Ultrapower je rebrendirani pistolj kodnog naziva TPT-307D (tako je imenovan za firme koje ga narucuju pa ga ovi rebrendiraju kako tko zeli).

Svabo na Ebayu od kojeg sam ga kupio je i lagao i nije kad je napisao 2005Nm nut busting torque i 1751Nm max moment: sam proizvodjac navodi max 1751Nm moment pri okretanju u lijevo. Nut busting torque je pojam koji sluzi u marketinske svrhe i naravno da je uvijek veci od nazivnog max momenta i u principu bi ga trebalo ignorirat. Da li to znaci da bi ovaj mogao odserafit nesto sto trazi 2005Nm? Ne znam, mozda nebi, a mozda i bi nakon puno vremena sto bi drukao pri 6.3 bara na samom pistolju, ali eto, sam proizvodjac tvrdi 1751Nm.

Oko samog pojma nut bursting torque.... To ne postoji kao standardizirani test, svaki proizvodjac ga moze "podesit" kako mu pase. na primjer, moze zagrijat maticu ili seraf do usijanja i onda ju pokusat odserafit i ako uspije, to ce navest kao nut bursting torque za svoj pistolj, a ta matica/seraf treba oko 30% manje momenta da bi ju se odserafilo nego prije zagrijavanja.





« Zadnja izmjena: 26 Siječanj, 2021, 02:10:41 3alfa3 »