Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261263 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #660 : 15 Siječanj, 2021, 21:07:34 »
Kolko paprike?

149 eura eura standardna cijena, nije dao za ispod 140 pa sam uz 18 eura dostave platio 158eura. Direktno od proizvodjaca (na njegovoj ebay stranici).
U paketu je i 100g masti sa pistoljcicem za podmazivanje cekica u pistolju koja od istog proizvodjaca kosta 30tak eura.
Sam pistolj bi bio 135+18 eura, ali uzeo sam i taj set za podmazivanje.


Koji 1/2" nasadni će to izdržat  :toothy11:

I ja se pitam  ;D , al nebi smjelo bit problema, ionako se koristi samo CR-MO nasadni, oni ne pucaju ko staklo ako se raspadnu kao klasicni CR-V  ;D

Napunio kompresor na 8 bara, kad upalim pistolj, tlak padne na 7 (jer je crijevo i prikljucak dovoljno siroko i nema puno gubitaka). Kompresor (50l) se pali nakon 4-5 sekundi rada, trosi junacki zrak. Ako dobro racunam, to bi bilo 1 bar u 4-5 sekundi jer se pali kad tlak padne na 6 bara. Matematika kaze 600-750 litara u minuti potrosnje u radu  ;D  To je i ocekivanih 21-26 CFM protoka u radu.
« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2021, 22:22:57 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #661 : 16 Siječanj, 2021, 00:04:34 »
Alfa a kaj bus tak jakoga serafil s tom zvjeri?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #662 : 16 Siječanj, 2021, 00:26:17 »
Alfa a kaj bus tak jakoga serafil s tom zvjeri?

Odserafljivao. 2 auta, 2 izmjene kotaca (ljeto/zima), vec mi dopizdilo rucno, pa kad treba nesto oko kocnica na autima (plocice, diskovi, ciscenje zadnjih bubnjeva) itd....

A tolika snaga zbog jedne jedine matice, one za prednji lancanik na motoru, na Kawasakiju je to tako stegnuto da ljudi lome breaker barove na njoj, nije ni bas zdravo i za lager osovine na kojem je lancanik, a sjecam se da sam i ja imao problem sa skidanjem na proslom motoru (rucno nisam mogao), uletio susjed sa jakim pneumatskim pistoljem (preko 1500Nm u otpustanju daje nazivno) i trebalo je skoro 10tak sekundi da konacno popusti. Neki elektricni kaj je imao kojeg mi je prvo dao (oko 1200Nm ak se dobro sjecam) nije nis mogao obavit. Problem je naravno i sto ne mozes savrseno uglavit da se lancanik ne okrece, uvijek ima neki mali pomak pa se tu dosta momenta izgubi, a nebi ga uglavljivao nekim metalom na ramu da boju ne sj****  (ljudi stave neku gedoru da uglave zub lancanika na ramu motora i tako ga blokiraju).
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 00:28:42 3alfa3 »

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #663 : 16 Siječanj, 2021, 01:53:26 »
Imam ovakav magneti mareli sad sam našao da je deklariran na 680 nm, susretali sam sam se sa teškom mehanikom korpa na kawasakiju 1100 koja ima fini navoj koji je"raskajlan" i zubi na korpi  od bagera koja je stajala vani preko 10 godina i sve je pustilo doduše imam za dobavu 2 trudbenika jedan dvoglavec  i jedan jednoklipec ali često mi je dosta mali jednoklip sa 250 litara .... tak da neznam kaj bi trebalo za 2000 nm, junački kaj drugo da kažem.


Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #664 : 16 Siječanj, 2021, 10:30:49 »
Najvise problema sa pistoljima ima kod dobave dovoljne kolicine i pritiska zraka jer rijetko ko ima sposoban kompresor i dobavu zraka do pistolja. Ovaj moj sigurno nema kod mene 2005Nm jer je crijevo 10mm unutarnjeg promjera i dugo je 10 metara iako je spojeno direktno na bocu, a najveci razlog sto je max tlak na mom kompresoru 8 bara (sto je OK za ovaj pistolj jer na izlazu iz crijeva je nekih 6.5-7 bara kad ga se aktivira), ali 50 litara je boca i taj pritisak ima mozda sekundu nakon cega ubrzano pada, a u tom vremenu ne moze postic max moment. Da ima konstantnu nabavu zraka od 6.3bara (ili ooooooogromna boca ili motor kompresora koji moze nekim cudom davat 700+ litara u minuti na 6 bara) onda mozda.

Zato sam i kupio jedan od jacih 1/2 pistolja jer sam racunao da ce posao obavit unutar par sekundi za tu maticu, a neki bitno slabiji bi krenuo trosit zrak i nebi se ni stigo "razigrat" jer bi mu falilo zraka zbog drasticnog pada pritiska iz premale boce. Inace, potrosnja zraka kod pistolja je, bez obira na njihovu snagu prilicno slicna i ne odstupa drasticno. Teoretski, kad bi potrosnja zraka pri svim tlakovima bila ista, obzirom da kod mene krece od nekih 6.5-7 bara, to znaci da nakon 15 sekundi konstatnong rada pistolja meni u boci ostane 3 bara, a s tim jedva gumu mogu dopumpat  ;D

Obicno testovi traju po 15tak sekundi unutar kojih pistolj pokaze koliko zapravo moze, a to znaci 175 litara potrosenog zraka pri tlaku 6.3.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 10:45:41 3alfa3 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alati
« Odgovori #665 : 16 Siječanj, 2021, 10:36:13 »
Od viska glava ne boli, a i u potpunosti opravdava ovu investiciju uz mali volumen boce. Ja nikak da kupim crijevo s vecim promjerom, nedavno sam ustekao pistolj direkt na bocu i odradio je maticu s poluosovine u onoj prvoj sekundi. A prije toga prek crijeva je tukao i tukao, bolje receno, tuckao.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 10:38:12 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #666 : 16 Siječanj, 2021, 10:42:40 »
Od viska glava ne boli, a i u potpunosti opravdava ovu investiciju uz mali volumen boce. Ja nikak da kupim crijevo s vecim promjerom, nedavno sam ustekao pistolj direkt na bocu i odradio je maticu s poluosovine u onoj prvoj sekundi. A prije toga prek crijeva je tukao i tukao, bolje receno, tuckao.

Aha, barem 10mm crijevo, spojnice jos i mogu bit 1/4 iako nije optimalno, ali regulatori su problem koji su jako uski makar ga odvrnes do kraja. Onda tu dodas eventualno odvlazivac neki jeftini naravno i imas visestruko manji CFM i ogroman pad tlaka do alata.

Kaj secrijeva tice, imao sam 10tak godina ono 9.5mm unutarnjeg promjera iz Peveca, al je konektor na njemu propisao, a nije mi se davalo za njega lovu koliko kosta pa sam kupio za 175kn Metabo crijevo od 10 metara 15/10mm.

Ko i dizne, otvori zraka na ulazu u airbox itd.... 10mm crijevo je puuuuuno sire od najcesceg 6mm koje se dobije s malim kompresorima: skoro 3 puta
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 10:53:35 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #667 : 16 Siječanj, 2021, 11:30:42 »
Imam ovakav magneti mareli sad sam našao da je deklariran na 680 nm, susretali sam sam se sa teškom mehanikom korpa na kawasakiju 1100 koja ima fini navoj koji je"raskajlan" i zubi na korpi  od bagera koja je stajala vani preko 10 godina i sve je pustilo doduše imam za dobavu 2 trudbenika jedan dvoglavec  i jedan jednoklipec ali često mi je dosta mali jednoklip sa 250 litara .... tak da neznam kaj bi trebalo za 2000 nm, junački kaj drugo da kažem.


U detalj isti moj Lincos, platio ga oko 400kn i na kutiji je pisalo kao 700nm oni su to valjda zaokruzili a negdje na jutubu sam naso test zapravo ima 650-670nm

Ugl, takoder nije jos bilo sarafa kojeg s njim nisam uspio odpustit i mislim da mi jaci od toga ni netreba.

Pero, ja si sam napravio crijevo za kompresor veceg promjera, kupis si armirani šlauf i nastavke i sam si to slozis. Moj je 8mm unutarnji fi
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alati
« Odgovori #668 : 16 Siječanj, 2021, 11:36:29 »
Znam za crijevo ali evo zaribo mi je kompresor. Inace imam i direktan izlaz iz kompresora, taj je dobar za nemoguce slucajeve.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #669 : 16 Siječanj, 2021, 11:52:36 »
Prvo temelj (kompresor) a onda nadogradnja pistolj....uz dva jebacka kompresora evo vec skoro 10 godina cekamnda si razvucem zracnu instalaciju...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #670 : 16 Siječanj, 2021, 12:17:06 »
Prvo temelj (kompresor) a onda nadogradnja pistolj....uz dva jebacka kompresora evo vec skoro 10 godina cekamnda si razvucem zracnu instalaciju...

Neisplativo za hobi korisnike (kakav sam ja). Kompresorom malo ispusem prasinu, dopumpavam gume i to je to. Eto, sad cu moc i odvrnut pokoju maticu, ne vjerujem da ce pistolj radit godisnje vise od 10 minuta netto rada, al kad mi treba, onda se tucem po glavi sto ga nemam  ;D

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #671 : 16 Siječanj, 2021, 13:44:36 »
Nije stvar u kolici rada u vinarstvu npr presa i drobilica se koristi jednom godisnje ali u kratkom vremenu treba odradoti veliki dio posla.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #672 : 16 Siječanj, 2021, 16:40:02 »
Nije stvar u kolici rada u vinarstvu npr presa i drobilica se koristi jednom godisnje ali u kratkom vremenu treba odradoti veliki dio posla.

Al od toga vece koristi nego odrvnut par matica godisnje  ;D

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Alati
« Odgovori #673 : 18 Siječanj, 2021, 18:44:02 »
di ima za kupit po prihvatljivoj cijeni alat za stiskanje federa ventila na glavama, treba mi za auto (a trebat će mi i kasnije za druge pa ne igra ona priča da se ne isplati kupovat za jednom napravit)

Vidio sam u webshopu od Autoseta Turek da imaju ali zvao sam i nedostupno je

Može i sugestije za neki DIY
Forumska Sirotinja R/T

Offline hondahr

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • YearsYearsYearsYears

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #675 : 24 Siječanj, 2021, 14:12:44 »
Stigla zverka (narucio prekjucer preko Ebaya iz Njemacke). Spojio na crijevo unutarnjeg promjera 10mm, direktno na bocu preko 3/8 konektora tako da ce biti dovoljan protok da iskaze performanse.

2005Nm busting torque
1751Nm zatezanje






Danas bio test na matici prednjeg lancanika (27mm matica na 20mm finom navoju) koju manualno nisam mogao skinut, probao breakerbarom od 70cm i iako nisam upotrijebio svu mogucu snagu, nisam bas bio niti njezan - cisto da se uvjerim da je i na ovom Kawasakiju ista situacija kao i na proslom, breakerbar se uvijao ko da je od plastike, probao i na trzaj sto je ispravnije i isto nista.

Upogonio pistolj, lancanik nisam namjerno uglavio, lancanici, lanac, kotac su se slobodno vrtili pa je pistolju bilo jos teze. napunio kompresor na 8 bara i ugasio ga na sklopku da vidim koliko ce zraka potrosit.  Puno manje od sekunde je trebalo da ju pistolj otpusti jer je u kompresoru (50 litreni) sada tlak 7.7 bara sto znaci da sam potrosio 15 litara zraka.   Pistolj je to odradio istom lakocom kao i neki dan kad sam ga samo provjerio na kotacu od auta na kojem su serafi stegnuti na 85Nm i koje lagano sa 1/2 racnom odserafim (kad mijenjam kotace: ljeto/zima).

Inace, u praznom hodu dok je pistolj aktiviran, tlak u kompresoru sa 8 na 6 bara (100 litara zraka) padne za 5.5 sekundi sto je preko 1000 litara u minuti, skoro kao sto bi i odrezano crijevo moglo propustat kroz sebe.

ZVIJER!

Tocno kako sam i pretpostavljao: jaki pistolj na jako stegnutu maticu/seraf i ne treba tu neka litraza boce, a kamoli jakki kompresor (moj je bio ugasen dok sam skidao) jer pistolj to odradi u trenu, a ne da druka unedogled i trosi zrak i tek onda mozda odserafi, vazno samo da je tlak na pistolju preko 6 bara i da je crijevo barem 10mm promjera.  Ako bi drukao dugo, onda nista osim velike boce kompresora ne pomaze (jer je potreban pritisak koji ne pada puno), a i tada ako pistolj ne odserafi u roku 5-10 sekundi, vjerojatno nece nikad.
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2021, 14:36:26 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #676 : 24 Siječanj, 2021, 16:51:34 »
Alfa daj link ocu i ja takav pistolj  ;D

Edit: naso u meduvremenu na aukciji pa sad ganjam mozda ga uberem za male pare ako bude srece al daj svejedno link di si ti uzeo
« Zadnja izmjena: 24 Siječanj, 2021, 16:54:49 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Mali_598

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: Premier avenger
  • MojSetup: BB 150/172 malossi
  • MojSpuh: BB bez kat-a
Odg: Alati
« Odgovori #677 : 24 Siječanj, 2021, 17:55:01 »
I euro spin ima alata kaj ja nisam ni znao ovak dosta lici na parkside cijene nisam bas usporedivao ja sam dns iso po stolic sa ladicom 370kn po meni isplativo



Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #678 : 24 Siječanj, 2021, 18:39:56 »
pa eurospin, kaufland, lidl... sve isti vlasnik xd
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alati
« Odgovori #679 : 24 Siječanj, 2021, 20:05:58 »
Lajkam najjaci pistolj u Zagrebu i sire :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<