Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261273 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #820 : 16 Veljača, 2021, 17:48:25 »
Doso danas kompresor. Provjerio sve serafe, dotego glavu kako treba, bili serafi malo otpusteni. Razradio "u leru" 15 minuta, par puta napunio do kraja, promijenio ulje. Podesio tlacnu sklopku da ne puni od 8-10 bara nego 7-9.
Od 7-9 bara puni 270l/min (180 litara za ravno 40 sekundi jer je tank 90 litreni).

Oba izlaza za crijeva su originalno podesiva jednim regulatorom pritiska koji je jeftino smece i jako ogranicava protok. Malo se namucio sve to poskidat (nije dihtano teflon trakom nego ljepilom, a nisam mogao necime to prvo posteno zagrijat da ljepilo popusti, al OK, rijeseno). Na prvoj slici se vidi serijsko stanje, na drugoj kako sam rijesio direktni izlaz bez kontrole pritiska i sa max protokom.

https://i.postimg.cc/bwnydcHN/01.jpg

https://i.postimg.cc/QMrXT40g/02.jpg
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2021, 17:50:59 3alfa3 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #821 : 16 Veljača, 2021, 18:12:38 »
ooo pa tako nešto bi i ja mogao riješit, možda riješim sve probleme koje imam
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alati
« Odgovori #822 : 16 Veljača, 2021, 20:10:19 »
Skidanje blokada i na kompresoru :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #823 : 24 Veljača, 2021, 19:11:40 »
Majstor dela




A tetke uzdišu nad Zvonkecovim alatom  :laughing7:


Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #824 : 03 Srpanj, 2021, 11:13:02 »
I malo staru temu da dignem,  trebam iskustva sa zirafom za lnauf za amatersku upotrebu kaj gledati na kaj pripaziti i tako to, svaki savjet dobro dosao.

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Alati
« Odgovori #825 : 03 Kolovoz, 2021, 15:37:47 »
Imam kompresor od 24l i htio bih kupiti pistolj za odvijanje kojeg bi koristio za skuter i auto pa nezz od koje jacine (Nm) da uzmem?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #826 : 03 Kolovoz, 2021, 15:47:23 »
Imam kompresor od 24l i htio bih kupiti pistolj za odvijanje kojeg bi koristio za skuter i auto pa nezz od koje jacine (Nm) da uzmem?


Sto jaci to bolji. Samo, 24l je jako malo i vjerojatno ces moci samo jedan kotac rijesit odjednom, mozda cak ni to, a onda cekat da se kompresor napuni. Kad bi uzeo neki slabiji pistolj koji bi se mucio, trosio bi puno previse zraka i vjerojatno nebi ni mogao radit s njim na tom kompresoru.

Ja kupio zivotinju od 1750Nm radnog momenta u odvrtanju (2005Nm je reklmni podatak na njemu koji ne znaci nista) i nema serafa/matice kojeg ne rijesi trenutno sa zapravo vrlo malo potrosenog zraka jer to obavi u djelicu sekunde.
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2021, 15:53:17 3alfa3 »

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Alati
« Odgovori #827 : 03 Kolovoz, 2021, 16:41:11 »
Ma i nije mi za auto toliko koliko bi za skuter dok mijenjam rolice/remen i blokada, gledo sam oko 320Nm al kazes bolje i jace?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #828 : 03 Kolovoz, 2021, 18:22:20 »
Ma i nije mi za auto toliko koliko bi za skuter dok mijenjam rolice/remen i blokada, gledo sam oko 320Nm al kazes bolje i jace?

sto jace, to bolje. Zapravo, ako imas pristup struji, bolje ti je neki elektricni na 220V (jeftiniji od baterijskih) jer nisi limitiran zapreminom od 24L, a variomat, kuplung itd ce sigurno otpustit

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #829 : 03 Kolovoz, 2021, 20:39:18 »
Pazi da ti se ne desi kao Tomiju, ima einhella 300 i kusur nm, klasika ko i svi ostali takvi pistolji i nemre radilicu na raneru odpustit sa 50L kompresorom, lupa dok ne potrosi zrak i onda kurcina... Zato poslusaj kaj ti alfa kaze i kupi mrcinu, ja sam uzeo KStools od 1600nm za nedaj boze mada nema tog serafa ni matice koji nisam odpustio sa Lincosom od 650nm
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Alati
« Odgovori #830 : 03 Kolovoz, 2021, 21:31:35 »
Ispunio si 20godisnji san:
https://imgur.com/gallery/EgwqsDz
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Alati
« Odgovori #831 : 03 Kolovoz, 2021, 21:55:16 »
Cestitam :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #832 : 03 Kolovoz, 2021, 22:22:49 »
Opa balki svaka cast, bit ces mi konkurent. Jedva cekam vidjeti tvoje uratke  :icon_thumright:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Alati
« Odgovori #833 : 03 Kolovoz, 2021, 22:42:53 »
Zasad istokario kuglu plasticnu za rucicu za fixiranje konjica jer je falila, osovinu zupcanika za automatski posmak koja je bila slomljena i spulu (mulinel) za pusku za ronjenje.
Bio je slomljen ljevani nosac zupcanika za posmak i to sam napravio od 10mm celika novo + mi je frend 3D otprinto 45 zuba zupcanik koji je bio slomljen i jos neke sitnice i sad je u funkciji da se da raditi. Kupio nesto nozeva, komparator i mikrometar na hrelicu i polako se opremam. Narucio od kineza trapezne ureznice pa cu radit nove matice od mesinga za krizni suport jer ima lufta vise od 1/4 kruga rucice.
Dio osnova i logika su mi jasni a ostalo ucim sa Youtube-a. Ako mi ustreba mozda ti dodjem na ubrzani tecaj;-)
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2021, 09:05:54 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #834 : 04 Kolovoz, 2021, 06:07:37 »
Ma i nije mi za auto toliko koliko bi za skuter dok mijenjam rolice/remen i blokada, gledo sam oko 320Nm al kazes bolje i jace?
ja imam plavi bosch udarni aku bas za to, odlicna stvar, i ne petljas se sa kablovima....

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
Odg: Alati
« Odgovori #835 : 04 Kolovoz, 2021, 16:37:38 »
Pazi da ti se ne desi kao Tomiju, ima einhella 300 i kusur nm, klasika ko i svi ostali takvi pistolji i nemre radilicu na raneru odpustit sa 50L kompresorom, lupa dok ne potrosi zrak i onda kurcina... Zato poslusaj kaj ti alfa kaze i kupi mrcinu, ja sam uzeo KStools od 1600nm za nedaj boze mada nema tog serafa ni matice koji nisam odpustio sa Lincosom od 650nm

Oce bit dobar i ovaj? "PNEUMATSKI PIŠTOLJ 1/2 ROCKET 1450 NM"? 200 kn jeftiniji od ovog tvog kstoolsa, dali ovaj kstool dobijes i nastavke ili ne?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #836 : 04 Kolovoz, 2021, 17:24:00 »
Pazi da ti se ne desi kao Tomiju, ima einhella 300 i kusur nm, klasika ko i svi ostali takvi pistolji i nemre radilicu na raneru odpustit sa 50L kompresorom, lupa dok ne potrosi zrak i onda kurcina... Zato poslusaj kaj ti alfa kaze i kupi mrcinu, ja sam uzeo KStools od 1600nm za nedaj boze mada nema tog serafa ni matice koji nisam odpustio sa Lincosom od 650nm

Oce bit dobar i ovaj? "PNEUMATSKI PIŠTOLJ 1/2 ROCKET 1450 NM"? 200 kn jeftiniji od ovog tvog kstoolsa, dali ovaj kstool dobijes i nastavke ili ne?


Tih 1450 (nut busting torque je ta marketinska fora) je lako moguce i ispod 500-600, ali to mora bit dovoljno za ovo sto trebas. I previse.

Ali obzirom na njegovu cijenu, i cinjenicu da imas 24l kompresor, radje kupi neki na struju, neki najjaci na 220V, trebao bi bit dosta jeftiniji, a nisi limitiran vremenom do pokusava odserafit jer ne trosis zrak kojeg ionako imas jako malo na raspolaganju - racunaj da zracni pistolj treba preko 500 litara u minuti i to na tlaku od barem 6 bara i to ne tlaku boce, nego tlaku na pistolju, a tlak na pistolju je u najboljem slucaju 1-2 bara manji nego u boci (barem 10mm unutarnjeg prmjera crijevo i ne predugacko, bez koristenja regulatora tlaka, pogotovo ne onom na jeftinim kompresorima kao sto je tvoj). Ako ga ipak kupis, a ne radi, slijedeci korak ti je crijevo unutarnjeg promjera 10mm ako ga vec nemas, ali i spajanje tog crijeva na kompresor direktno na bocu ako je moguce, ako nije, maknut regulator sa kompresora i stavit konektor direktno na tlacnu sklopku.


Baterijski koji nesto vrijede su jako skupi i ne isplativi za tu i tamo koristenje.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2021, 17:36:23 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #837 : 04 Kolovoz, 2021, 17:40:08 »
Sad dok sve to pisem sam jos uvjereniji da ti neki 220V strujni za to dusu dao, a i trebao bi bit jeftiniji.
Zracni ako ti ne odradi u sekundu dvije, sigurno nece nakon toga jer vise nema potrebnog tlaka zraka. Lutrija je to na 24l kompresoru, ali trebalo bi za variomat, kuplung, serafe na autu (mozda jedan po jedan u najgorem slucaju dok kompresor napuni) radit ako je pistolj OK.
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2021, 17:55:59 3alfa3 »

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Alati
« Odgovori #838 : 04 Kolovoz, 2021, 18:29:13 »
Upravo to alfa, jebes sve kad onaj iz kauflanda za 200 kn skida sve moguce. Pa i one okorjele
:yamaha:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Alati
« Odgovori #839 : 06 Kolovoz, 2021, 14:56:44 »
Ljudi, iman tester kompresije, kupia kineski set, crijeva i prihvati/spojnice su odlicni, ali manometar mi ide na zivce, nit je precizan niz je pouzdan, pa bi ga zaminia za neki bolji i kvalitetniji.
E sad, ne kuzin se u manometre ni koje firme trazit, naisa sa na njuskalu nekoliko komada koji mi pare dobri, ima i nekih made in yugoslavia, ima i neki sa pise BB, pa Wika, pa Permatlak... Takoder, ima li veze koji je manometar za sta ? Moze li bilo koji bit za kompresiju ? Jer vidin da imaju 100 euro normi.
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2021, 15:10:08 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!