Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 261384 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6721
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #740 : 06 Veljača, 2021, 15:26:05 »
Ove moje rade perfektno, svaki put tocne u drugu decimalu
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6721
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #742 : 06 Veljača, 2021, 17:25:51 »
E da baš točno takve
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Alati
« Odgovori #743 : 06 Veljača, 2021, 17:49:16 »
Imam i ja takvu, odlična je.
Kupio ju preko njuškalo za 50kn od nekog tipa iz V. Gorice

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Alati
« Odgovori #744 : 06 Veljača, 2021, 18:12:55 »
Isto imam takvu,mjeri ko bog,iako se jednom nes sjebalo kad sam ju pod sicem vozio,ali po youtube uputama sam je bazdario sa kovanicama i ko bog je opet.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Alati
« Odgovori #745 : 06 Veljača, 2021, 19:01:45 »
I ja sam medu vama . Sljaka vec 2 god.
:yamaha:

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Alati
« Odgovori #746 : 06 Veljača, 2021, 20:08:02 »
E super dečki, hvala vam puno na odgovorima :icon_thumright:

Offline kodiaqrs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Sanli Devil
Odg: Alati
« Odgovori #747 : 06 Veljača, 2021, 20:54:25 »



Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #748 : 07 Veljača, 2021, 16:17:37 »
Malo dulji post, jbg  ;D


Kupio kompresor 2010. godine, polovan, ali nekoristen. Mecafer (made in Italy) proizveden 2005. godine. Radi danas kao i prvog dana - savrseno.
OK, rikno mu regulator tlaka (kojeg ionako ne koristim) pa sam regulator maknuo i izmedju tlacne sklopke i brzog prihvata stavio kuglicni ventil i tako koristio 10tak godina. Ne farbam, samo raspuhivanje i od nedavno malo serafljenja zracnim pistoljem, radnih sati taj kompresor prakticni nema, godisnje mozda sat vremena netto rada. Drzim ga stalno pod pritiskom, sve te godine je proveo na 8 bara. Kondenzat redovno ispustam, bude par kapi sto je i normalno.

Kako se radi o hobby kompresoru, a proizvedenom prije 15tak godina, odlucio sam ga umirovit, potpuno ispravnog. Necu riskirat da grune jer se ne radi o nekoj skupoj stvari, a moze napravit veliko sranje ako grune. Drzao ga (kao sto cu i novi) u zasebnoj prostoriji, ali ipak, ziher je ziher, tamo drzim stvari koje vrijede vise od kompreosra, a i zidova bi mi bilo zao :D .
Necu ga prodavat (iz sigurnosnih razloga, nebi si oprostio da neko zagine zbog parsto kuna).


E sad, kod kupnje kompresora je najbitnije odredit za sto ce se koristit. Svoje potrebe sam kroz ovih 10tak godina koristenja kompresora iskristalizirao. Ne trebam stroj koji moze radit neprekidno dugo vrijeme (farbanje, brusenje itd). Trebam kompresor koji ce imat za moje potrebe dovoljno velik spremnik zraka, brzina punjenja je manje bitna, zapravo, bitna je utoliko da nije preduga da se kompresor ne zagrijava previse jer pricamo o hobby kompresorima.
Iz tog razloga, nisam se odlucio na remenom pogonjeni kompresor (skuplji su) nego opet direktno pogonjeni, ovaj put sa 2 glave i sa najbrzim punjenjem u tom segmentu. Kinez, naravno, pod Slovenskim brandom (vidio da se brendira naveliko, bezbroj brendova nudi istu stvar). Ovaj konkretno sam narucio i cekam da dodje: https://www.bauhaus.hr/kompresori/pro-air-kompresor-klipni-vb-400100/p/26158835   Provjerio da se ne radi o onom sto pise u naslovu (jer i takav postoji i nije isti) nego se radi o modelu vB 410/100 kao sto je na slici i takav cekam.
Po izgledu boce i onog sto pise na njoj, radi se o modelu koji ima stjenku boce od 2.5mm, za razliku od mnogih koji imaju 2mm (u EU je zabranjeno prodavat sa stjenkom manjom od 2mm). Malo proucavao i skuzio da iako na prvu djeluje kao i mnogi drugi, nisu svi V2 direktno pogonjeni kompresori isti: performanse se bitno razlikuju. Ono sto sam vidio po forumima i youtubeu, puni od 6-8 bara prosjecno sa nekih 220l/min, kod nekih oko 200, kod nekih i 270tak. Radi se vjerojatno o tome da nemaju svi isto kvalitenu struju, neki koriste duge produzne kablove itd, kod mene u garazi je to odlicno rijeseno i kad na istu uticnicu (produzni kabel od 1.5m duljine) upogonim i kompresor i fen (ukupno skoro 3kW), napon ne pada ispod 228V sto je odlicno, javim kako radi kod mene kad dodje.

Dakle, 2290kn + 130kn dostave (ne stane mi u auto :D ) + 100kn za litru ulja i cekam da dodje. Druga opcija je bila samostojeci Herkules (prakticki Nuair, talijanske proizvodnje koji je sigurno bitno kvalitetniji prozivod), ali za 2900kn, bitno tisi, bitno dugotrajniji, sporiji i sa 90 umjesto 100l tankom - meni nepotrebno, ionako bi ga umirovio za 10tak godina zbog boce, a pumpa bi bila u stanju novo. Da kompresor koristim tako da mu motor i pumpa rade dulje vremena bez prekida, odlucio bi se za njega iako mi taj format (vertikalni) ne odgovara zbog mjesta gdje drzim kompresor, ali kako trebam samo raspuhat nesto i po potrebi zracni pistolj, odlucio se na 100l direktno pogonjeni koji nece imat puno radnih sati i ocekujem od njega da radi 10tak godina kad ga mislim umirovit.  To sto je glasan me ne brine, u odvojenoj je prostoriji tako da sam tu miran kao i do sada.  Prva opcija mi je bila einhell slicnih performansi od 50l, nasao za 1700kn (redovna cijana 2200kn), ali, dodao malo za 100l da sam mirniji.

Kad dodjem, prije prvog paljenja, obavezna provjera svih serafa (ipak je kinez), razrada "u leru" od 10-20 min, zamjena ulja i onda pustit u pogon.

Javim kad dodje  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2021, 16:30:01 3alfa3 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #749 : 07 Veljača, 2021, 16:24:15 »
ja sam baš istog tog mislio u bauhausu uzet, i tamo sam pilao ljude u zadarskom bauhausu, i svi su mi rekli da uzmem onaj plavi Scheppach HC 52dc jer navodno manje ima reklmacija... za sad sa njime nisam imao problema osim što sam previše ulio ulja u njega pa mi je sve špricalo van oko njega... i to je je to... za ostalo je odličan, također u Hobi svrhe
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6721
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #750 : 07 Veljača, 2021, 16:26:15 »
Alfa ne grijesi dusu udijeli taj stari kompresor ili prodaj meni. Ja nemam straha od pucanja boce, do prije par godina sam imo neki home made kaj je stari sam napravio dok je jos u srednju skolu iso i dan danas taj kompresor radi al se ne koristi tak daaaa. Uglavnom u potrazi sam za sto jeftinijom bocom koju bi spojio na svoj kompresor zbog kolicine zraka jer mi ponekad treba kolicina.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #751 : 07 Veljača, 2021, 16:31:44 »
ja sam baš istog tog mislio u bauhausu uzet, i tamo sam pilao ljude u zadarskom bauhausu, i svi su mi rekli da uzmem onaj plavi Scheppach HC 52dc jer navodno manje ima reklmacija... za sad sa njime nisam imao problema osim što sam previše ulio ulja u njega pa mi je sve špricalo van oko njega... i to je je to... za ostalo je odličan, također u Hobi svrhe

Identicnan je kao i ovaj osim litraze boce, vidio razne modele (na netu, van HR) koji su identicni i bocom , samo druge boje je boca - sve to ide iz iste kineske tvornice. S tim da tog shepacha nema na stanju i imaju samo 50 litreni kojeg bi za tu cijenu vjerojatno i uzeo, 100 litara ima svojih prednosti, ali i sa 50 se dobro snalazim, a za ispod 1500kn, uzeo bi gai jos bi stao u auto pa bi i ovih 130kn ustedio na dostavi :D

E da, Bauhaus nudi 5 godina garancije, svugdje drugdje od 1-2 godine, kako gdje,
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2021, 16:36:30 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #752 : 07 Veljača, 2021, 16:34:18 »
Alfa ne grijesi dusu udijeli taj stari kompresor ili prodaj meni. Ja nemam straha od pucanja boce, do prije par godina sam imo neki home made kaj je stari sam napravio dok je jos u srednju skolu iso i dan danas taj kompresor radi al se ne koristi tak daaaa. Uglavnom u potrazi sam za sto jeftinijom bocom koju bi spojio na svoj kompresor zbog kolicine zraka jer mi ponekad treba kolicina.

Ma jok, bude ko rezerva ak se ovaj pokvari pa dok cekam reklamaciju  ;D
A i moze bit donor: svi ventili, tlacna sklopka, sve je full ispravno, jedino mu nac mjesto u garazi jer je malo guzva :D

Btw, pogledaj na youtubeu kaj se sve desi kad kompresor grune: rucna bomba je kamilica za to (OK, ona ima srapnele, ali energija koju 50-100l boca pod 8 bara ispusti kad grune je visestruko veca). Taman da te nista ne okrzne, toliki pritisak se stvori da odu bubnjici ak si u manjem zatvorenom prostoru, a cesto odvali i zid poreg kojeg se nalazi.
Radi se o tome da svemu jednom dodje kraj, a u konkretnom slucaju sam trebas odredit dokle si spreman riskirat - uostalom, i novi kompresor moze grunut ako su varovi losi.

Gledao i filmove gdje su ljudi stare boce rezali da vide kak su trule iznutra: najcesce korozija pojede dno gdje se u 15tak godina ono stanji za 0.5-1mm, a ovdje pricamo o bocama od 2-2.5mm debljine, a ne 5-6mm kao kod kvalitetnih profi boca za tu namjenu. Hrdja progrize, najcesce pocne pustat, rijetko grune, ali zna grunut. Za te novce nebum riskirao, vise godisnje potrosim na gume za motor :D
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2021, 16:58:58 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #753 : 07 Veljača, 2021, 16:43:09 »
Malo dulji post, jbg  ;D


Kupio kompresor 2010. godine...
Oko "marke" se ne sekiraj,ja sam ti bio negdje izbunario da se doslovno svi kompresori odnosno dijelovi za kompresore iz naših prodajnih centara i dućana proizvode u istoj tvornici u Kini pod 50 raznih naziva,razlika je samo u "imenu",boji spremnika i kombinaciji cilindra,a i sam sam to primjetio jer su svi mehanički u detalj isti

NuAir koji spominješ je isto takav poluproizvod,znam jer ga imam na poslu

Jedino kaj valja i nije Kineski poluproizvod al to se rijetko kome isplati kupovat jer je skupo je Kaeser ili Ingersoll Rand,Kaeser je viši nivo to znam jer ga također imam na poslu,samo on od 100L košta oko 15 000kn,dok Kinez 5X manje

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #754 : 07 Veljača, 2021, 16:44:49 »
Malo dulji post, jbg  ;D


Kupio kompresor 2010. godine...
Oko "marke" se ne sekiraj,ja sam ti bio negdje izbunario da se doslovno svi kompresori odnosno dijelovi za kompresore iz naših prodajnih centara i dućana proizvode u istoj tvornici u Kini pod 50 raznih naziva,razlika je samo u "imenu",boji spremnika i kombinaciji cilindra,a i sam sam to primjetio jer su svi mehanički u detalj isti

NuAir koji spominješ je isto takav poluproizvod,znam jer ga imam na poslu

Jedino kaj valja i nije Kineski poluproizvod al to se rijetko kome isplati kupovat jer je skupo je Kaeser ili Ingersoll Rand,Kaeser je viši nivo to znam jer ga također imam na poslu,samo on od 100L košta oko 15 000kn,dok Kinez 5X manje


Tako nekako, nema kvalitete ispod 2 soma eura pa na vise, al to su uredjaji koji sebe isplate 100 puta, nisu za po doma osim ak nemas fetish imat vrhunski proizvod kojeg nebus iskoristio nego samo da stoji 99% vremena i da mu se divis. OStaje se samo u ovoj jeftinoj kategoriji raspitat sto je najmanje nekvalitetno, a za ovakve direktno pogonjene V2 kompresore u zadnjih 10tak godina je to ovakav model, od motora, pumpe do boce. Inace, nasao barem 5 razlicih, a iste konfiguracije, sa sasvim drugacijim performansama, cak su i elektromotori bitno drugaciji, ovaj spada u one koji i na max pritisku ne spustaju okretaje i ne pregrijavaju se. S tim da je nema sanse da ne provjerim sve serafe, glava, cilindri, spojevi..... Ne vjerujem kinezima u hiperprodukciji jeftinih stvari :D  Vidio neke ponude proizvodjaca: kazu da mogu osigurat proizvodnju par tisuca komada dnevno, pa jbt. tu kontrole svakog uredjaja nema ni teoretski
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2021, 16:56:12 3alfa3 »

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Alati
« Odgovori #755 : 08 Veljača, 2021, 08:44:30 »
https://www.bauhaus.hr/kompresori/pro-air-kompresor-klipni-vb-400100/p/26158835


ovo je sranje toplina od motora i masine se zadržava i vole topiti semeringe na radilici, ulje curi u elektro motor potencijalni požar i  zariba masina bez ulja...  bez remena i remenice ništa.


ps. mini "svinje" koriste otvoreni tip bloka i plastične karike ili od špijatera da bi se brže hladili....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #756 : 08 Veljača, 2021, 09:13:03 »
Ma i ovaj NuAir koji je kakti "kvalitetniji"(možeš mislit) ima čep za ulje s iberlaufom,ulje natočeno koliko treba i to g#vn% od početka pljuje ulje na taj iberlauf i normalno razina pada i moraš stalno nadolijevat,a kompresor cijeli zasran od ulja,vele oni - to je normalno

A ovak koristim mali od 25L ne znam koji je proizvođač jer je podrapana naljepnica,star je preko 20 godina,ima doslovno ja ni sam ne znam koliko tisuća radnih sati jer je godinama radio od jutra do sutra i još radi,a nema ulje vidiš mu klipnjaču kad skineš plastike za hlađenje,jedino je krepao regulator tlaka al to mi nije bitno

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #757 : 08 Veljača, 2021, 12:11:07 »
https://www.bauhaus.hr/kompresori/pro-air-kompresor-klipni-vb-400100/p/26158835


ovo je sranje toplina od motora i masine se zadržava i vole topiti semeringe na radilici, ulje curi u elektro motor potencijalni požar i  zariba masina bez ulja...  bez remena i remenice ništa.

Nisam siguran, al mislim da ima ciklus rada oko 30%, sto znaci da u 10 minuta smije radit 3, a 7 se hladit. Ili mozda cak i 50% (5 min rada, 5 odmora?). Sto je meni i vise nego dovoljno. Da trebam kompresor koji ce radit neprekidno (recimo, farbanje velikih povrsina ili brusenje, svakako nebi bio u izboru. Drzat cu ga stalno napunjenog, a u 99% slucajeva ce raditi do 1 minute i onda dugo mirovati. Prakticki zamjena kotaca na autu i kratka raspuhavanja po garazi. Tako nece stic razvit temperaturu koja bi topila semeringe, brtve itd.

Ako rikne, to kod mene nece biti zbog pregrijavanja nego lose izrade sto je sasvim moguce, ipak je kinez, a tu je onda garancija od 5 godina. Nesto kvalitetnije, a istih performansi kosta bitno vise i nebi mogao opravdat kupovinu samo zato da godisnje promijenim kotace ljeto/zima na 2 auta i malo raspuhivao po garazi.

Svakako mislim provjerit sve serafe prije pustanja u pogon, a i nakon nekog vremena rada, vidio na youtubeu da nov novcat zna doc sa otpustenim serafima cilindra i da na prvo paljenje curi ulje na spoju sa karterom. Jbg, kinezi to rade u velikim serijama i nema sigurno nikakve probe prije pakiranja u ambalazu. Jednom liku pustao odma na cepu na bacvi - bio je zaserafljen u koso i zglodan navoj na serafu koji samo kaj nije izletio iz boce. Zamijenio ga lik sa 1/2 cepom i rijesio problem, al neko bi mozda bio ozlijedjen da nije pazio.

Ja shvatio da su im rak rane brtve glave, da hoce puknut, gotovo u pravilu od pregrijavanja jer ih koriste za farbanje i rade neprekidno.
« Zadnja izmjena: 08 Veljača, 2021, 12:30:16 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #758 : 08 Veljača, 2021, 12:19:36 »
Ma i ovaj NuAir koji je kakti "kvalitetniji"(možeš mislit) ima čep za ulje s iberlaufom,ulje natočeno koliko treba i to g#vn% od početka pljuje ulje na taj iberlauf i normalno razina pada i moraš stalno nadolijevat,a kompresor cijeli zasran od ulja,vele oni - to je normalno

A ovak koristim mali od 25L ne znam koji je proizvođač jer je podrapana naljepnica,star je preko 20 godina,ima doslovno ja ni sam ne znam koliko tisuća radnih sati jer je godinama radio od jutra do sutra i još radi,a nema ulje vidiš mu klipnjaču kad skineš plastike za hlađenje,jedino je krepao regulator tlaka al to mi nije bitno

Malo uljne maglice ide van na odrzacnik kartera, al pljuvat ulje nebi smio: ispod klipnjaca su neka produzenja koja mijesaju to ulje  i razbacuju ga po karteru da dodje do cilindara, al ne vidim kako bi toliko mogli to rashitat da bas trosi ulje na iberlauf osim ako je nivo ulje prevelik. Si siguran da ne pusta na brtvi poklopca kartera?

Ovaj moj dosadasnji ima ulje staro 5 godina i ne fali ga uopce, ali taj cep gore je malo masan, al ne da bi se iz njega slijevalo, sve oko njega suho ko barut. A najobicniji cep sa rupicom, nema nutra neku spuzvicu kao neki (valjda bi ta spuzvica trebala propustat zrak, a ulju nedat da prodje)
« Zadnja izmjena: 08 Veljača, 2021, 12:22:39 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Alati
« Odgovori #759 : 08 Veljača, 2021, 13:40:40 »
Doslovno hiće potok ulja van od početka,ovi tvrde da je to "normalno",zato sad stoji u ćošku,a Kaeser star prek 20 godina radi ko urica

Ne pušta nigdje drugdje 100%