Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 265482 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Alati
« Odgovori #1120 : 13 Travanj, 2023, 15:44:00 »
Bez kontaktnog pranja i predpranja nema čistoće i sjaja. Dobar ručnik i to je to :frajer:

Nisam sam stavljao. Radim dosta toga sam, ali na ovo se još nisam odvažio.

Video:
https://www.tiktok.com/@sirkorii/video/7115456358014668037?_r=1&_t=8bSffE9oKaJ

Ovaj puhač vidim stvarno kao dobar. Izgleda dosta jak, a može poslužiti i za ostale stvari kada kosiš travu, lišće itd.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1121 : 13 Travanj, 2023, 15:49:20 »
taj puhac kaj ona ima je super, al to uglavnom kooosta  i ne znam kak bi bio u ulozi metle.. treba probat :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1122 : 13 Travanj, 2023, 15:53:15 »
Novi tester akumulatora (ALiexpress prije koji tjedan) i danas multimetar. Tester 30€, multimetar u Chipoteci 17,5€ jer je na Aliexpressu preko 20€  :icon_biggrin:
Oboje radi tocno ono sto sam zelio i to radi odlicno.


Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1123 : 13 Travanj, 2023, 16:05:34 »
U pravu si da, uspio sam:

https://www.lidl.cz/p/parkside-performance-aku-foukac-listi-pptlba-40-li-a1-bez-akumulatoru-a-nabijecky/p100350896

Koja je procedura s tom dostavom? Ja ne mogu ispuniti da dođe u Hrvatsku.

meni treba taj puhac da susim auto nakon pranja   :icon_biggrin:

Za to i meni treba,, Keramika je gore i dok ja spojim veći benzinski i napravim to prije sam s mikrofibrom gotov i susjedi te čudno ne gledaju, ovaj mora da je tih :toothy12:

P.S. ako ima netko i htio bi prodati, molim da se javi :)
Moras otvorit u ceskoj mailbox
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1124 : 17 Travanj, 2023, 15:59:02 »
Novi tester akumulatora (ALiexpress prije koji tjedan) i danas multimetar. Tester 30€, multimetar u Chipoteci 17,5€ jer je na Aliexpressu preko 20€  :icon_biggrin:
Oboje radi tocno ono sto sam zelio i to radi odlicno.

Malo si me zaintrigirao s ovim testerom akumulatora, pa sam i ja kupio jednog. Doduše model Konnwei Kw208, 17.85€ (135kn), također Aliexpress.

Gledao sam malo recenzije, nije se ovaj Topdon pokazao nešto briljantnim, pogotovo ne za tih 30€. Ali to je sve pitanje, s obzirom da nisam naišao na recenziju usporedbe rezultata ostvarenih sa nekim pro uređajem i ovih ebay gadgeta. Da si nadodao još malo na ovaj UNI-T mogao si kupiti višestruko bolji uređaj, također od UNI-Ta (koji je onako, blaga žalost od marke), ali si vjerojatno ciljao na kompaktni dizajn tj. male dimenzije :icon_thumright:

Ako još ko misli kupovati, preporučam ovaj Konnwei (iako ga još nisam ni koristio :icon_biggrin:), a već u budgetu od 30€ možete uzeti uređaje za testiranje 6V i 24V, vrlo niskog kapaciteta i povezati se aplikacijom na mobitel i kontinuirano pratiti stanje akumulatora.
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2023, 16:00:37 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1125 : 18 Travanj, 2023, 11:44:19 »
Novi tester akumulatora (ALiexpress prije koji tjedan) i danas multimetar. Tester 30€, multimetar u Chipoteci 17,5€ jer je na Aliexpressu preko 20€  :icon_biggrin:
Oboje radi tocno ono sto sam zelio i to radi odlicno.

Malo si me zaintrigirao s ovim testerom akumulatora, pa sam i ja kupio jednog. Doduše model Konnwei Kw208, 17.85€ (135kn), također Aliexpress.

Gledao sam malo recenzije, nije se ovaj Topdon pokazao nešto briljantnim, pogotovo ne za tih 30€. Ali to je sve pitanje, s obzirom da nisam naišao na recenziju usporedbe rezultata ostvarenih sa nekim pro uređajem i ovih ebay gadgeta. Da si nadodao još malo na ovaj UNI-T mogao si kupiti višestruko bolji uređaj, također od UNI-Ta (koji je onako, blaga žalost od marke), ali si vjerojatno ciljao na kompaktni dizajn tj. male dimenzije :icon_thumright:

Ako još ko misli kupovati, preporučam ovaj Konnwei (iako ga još nisam ni koristio :icon_biggrin:), a već u budgetu od 30€ možete uzeti uređaje za testiranje 6V i 24V, vrlo niskog kapaciteta i povezati se aplikacijom na mobitel i kontinuirano pratiti stanje akumulatora.


Meni se taj Topdon pokazao odlicnim (provjerio ga sa susjedovim profi uredjajem). Multimetar je tocno za ono sto mi treba i nista vise od toga (nije jedini, ovaj je samo za provjeru napona, kontinuiteta, tu i tamo otpora ako je vec pri ruci),  jako je precizan, bas sam se zacudio (i njega provjerio na susjedovom Fluke-u :D ). Multimetar pokazuje identicnu voltazu kao i Topdon, tako da je i to jedan od dokaza da je ovaj Topdon OK. Svidja mi se sto pokazuje i stanje alternatora ne samo u voltazi kad se vrti nego i proboju AC struje (diode). Uni-T UT61e+ je za po kuci, zao mi ga je ostavit u garazi na stolu kao ovaj UT123T gdje se alat baca po njemu  ;D  E da, NCV na ovom malom T123T radi PUNO bolje nego na UT61e+, cak i kroz zid uhvati napon, sfusali su NCV na UT61e+ totalno  ;D.

I Multimetar i tester baterija djeluju fizicki odlicno slozeni (pogotovo multimetar koji me odusevio kvalitetom izrade), nemam ni najmanju primjedbu po tom pitanju. A i cijena je OK, toliko samo benzina potrosim motorom u tjedna dana (kad ne pada kisa kao ovih dana :D )

Btw, Topdon radi na olovnim baterijama koje imaju min 100A startnu snagu pa sve do 2000, tako da je mi je i za motor OK (AGM 120A (EN standard) je baterija u mom motoru, a u autu obicna 440A (EN standard). Kapacitet je nebitan.



Evo mjerenja akumulatora na motoru i na autu (mjerio sam i punjenje, ali zaboravio slikat).











« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2023, 12:14:16 3alfa3 »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1126 : 19 Travanj, 2023, 09:03:46 »
Nisam ni sumnja da si prekontrolira rezultate sa pro uređajem kod susjeda :icon_biggrin: jbt. u mojoj ulici da svi stave sav alat što imaju na jednu hrpu, ne bi se uspio sastaviti set kacavida...

Btw, Topdon radi na olovnim baterijama koje imaju min 100A startnu snagu pa sve do 2000, tako da je mi je i za motor OK (AGM 120A (EN standard) je baterija u mom motoru, a u autu obicna 440A (EN standard). Kapacitet je nebitan.

Najčešće je ta startna struja povezana s kapacitetom, tako recimo ovi idu od 100-2000CCA, a malo skuplji testeri idu od od 30CCA, što je vjerojatno ekvivalent akumulatoru od 2-3Ah, ko se još vozi na 50icama... :dontknow: sve u svemu, dobri gadgeti za imati u garaži :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1127 : 19 Travanj, 2023, 10:49:02 »
Nisam ni sumnja da si prekontrolira rezultate sa pro uređajem kod susjeda :icon_biggrin: jbt. u mojoj ulici da svi stave sav alat što imaju na jednu hrpu, ne bi se uspio sastaviti set kacavida...

Imam srecu da je profesionalac pa je pun alata  ;D  Anegdota: kad mi je krepo aku  na autu prije par godina, dofuro je starter od valjda 50kg, sluzi mu za palit kamione kad im je baterija slaba. Pito ga odma jel ima i 12V da mi ne spali sve po autu :D


Najčešće je ta startna struja povezana s kapacitetom, tako recimo ovi idu od 100-2000CCA, a malo skuplji testeri idu od od 30CCA, što je vjerojatno ekvivalent akumulatoru od 2-3Ah, ko se još vozi na 50icama... :dontknow: sve u svemu, dobri gadgeti za imati u garaži :icon_thumright:

Da, kapacitet kad ode, pada i snaga, ali cak i ne linearno. Zna bit kapacitet i ispod 50%, a snaga brutalna. I onda odjednom: prc, sve ode kvragu u kratkom periodu. Mjerenje kapaciteta je komplicirano i nije za amatere, ali je najpouzdanije i kad vidis da je struja jaka, a kapacitet bitno pao: bateriju je najbolje zamijenit jer nece jos dugo. Pogotovo je to bitno u profesionalnim aplikacijama gdje se ne moze dozvolit luksuz da baterija rikne.
Kod startnih baterija je bitan podatak i pad napona prilikom opterecenja, a vecina testera to odradi i prikaze (barem ovaj Topdon).

Ovi testeri koji ne koriste snagu u smislu da opterete aku sa brdo ampera rade na principu da opterete sa cca 1A bateriju, a onda iz podataka unutarnjeg otpora baterije, voltaze, tipa baterije i nazivne snage procijene trenutnu startnu snagu. Vremenom je ta tehnologija napredovala dovoljno da im se moze vjerovat, kad bi lagali, znaci da bi bili neispravni, a to je uvijek rizik sa jeftinom kineskom robom, ali ako ga provjeris uz neki pouzdani uredjaj, onda im je za vjerovat, barem za amatersku upotrebu.

Ne znam jedino jel im algoritam po kojem proracunavaju "svjestan" da se provjera radi po standardima koji su najcesce EN i CCA i da tu treba bit i temperatura baterije od skoro -20C za precizan podatak, moguce da iz drugih parametara (unutarnji otpor na primjer, koji se smanjuje sa porastom temperature). Moguce da ne, pa zato moja niti godinu stara baterija u motoru nazivne snage 120A po EN standardu bude izmjerena preko 200A, makar, nije rijetkost da nove baterije budu bitno jace od nazivne snage. OVa u autu je stara 2-3 godine i jedva je ispod 100% startne snage, ali mjerenja sam obavio na 10-15C temperaturi nakon sto su baterije mirovale 2-3 dana.

Ukratko, dobra stvar ako radi kako treba  ;D
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2023, 11:01:19 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1128 : 20 Travanj, 2023, 22:01:23 »
Posiljka iz Češke je spora ali isplativa :D  Sve zajedno 99€, u ovoj septickoj jami bi isti set kostao cca 500kn više, zaj#bo sam lopove, frizere, ustedio i niko sretniji od mene :D





« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2023, 22:03:27 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1084
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Alati
« Odgovori #1129 : 22 Travanj, 2023, 23:17:08 »
Pozdrav svima.
Jel netko od vas imao ovo, ili nešto slično? Zanima me ima li dovoljno snage da očisti prljavštinu sa blokova?

https://www.lidl.hr/p/ti-to-mozes/pneumatski-pistolj-za-pjeskarenje/p93220

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2827
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Alati
« Odgovori #1130 : 22 Travanj, 2023, 23:37:11 »
Nemoj to kupovati. Dizna ce ti se potrositi nakon 10 kg pijeska. Ako imas 100+ litara kompresor, uzmi pa potrosi jednu spricu
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1131 : 23 Travanj, 2023, 01:40:21 »
sa pjeskom ja nebi ni cistio alu blokove :/ ja bi probao sodom prvo...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1132 : 23 Travanj, 2023, 06:27:14 »
Bolje je sa pjeskom i jeftiniji je, sa sodom nebus nis napravio a pogotovo nebu skinuo zmazanocu i masno sa blokova
« Zadnja izmjena: 23 Travanj, 2023, 16:27:31 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1084
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Alati
« Odgovori #1133 : 23 Travanj, 2023, 11:14:40 »
Hvala👍🏻

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Alati
« Odgovori #1134 : 24 Travanj, 2023, 11:26:50 »
Posiljka iz Češke je spora ali isplativa :D  Sve zajedno 99€, u ovoj septickoj jami bi isti set kostao cca 500kn više, zaj#bo sam lopove, frizere, ustedio i niko sretniji od mene :D

Koliki su ukupni troškovi dostave? Ovo troje je trebalo spakovati u 1 paket?

Gledam taman sebi naručiti nešto sa amazona.de, pa bi usput naručio 2 stvari iz Lidla.de. Pa bi to sve poslao u Hrvatsku, pa baš nešto gledam da se skupi tu troškova dostave (13€ do 5kg je shipping, pa je 13€ godišnje sabiranje u 1 paket, pa 2€ po paketu...)
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1135 : 24 Travanj, 2023, 13:18:16 »
Sa jos dvojcom sam dijelio postarinu pa me ispalo zanemarivo
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1084
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Alati
« Odgovori #1136 : 29 Travanj, 2023, 18:53:33 »
Pozdrav svima.
Jel netko od vas imao ovo, ili nešto slično? Zanima me ima li dovoljno snage da očisti prljavštinu sa blokova?

https://www.lidl.hr/p/ti-to-mozes/pneumatski-pistolj-za-pjeskarenje/p93220

Ne pamtim kad sam pametnije uložio 15€😁
Kupio sam 25kg kvarcnog pijeska, a ova proba je bila sa onim što se dobije u pakiranju. Razlike nakon 30 sekundi rada.






Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: Alati
« Odgovori #1137 : 13 Svibanj, 2023, 21:39:42 »
Pozdrav dečki,

Gledam si uzeti MIG/MAG aparat za varenje, najrađe bi išao na opciju da se koristi zaštitni plin tj co2 jer nisam toliko zainteresiran za aparate namijenjene za varenje sa punjenom žicom bez plina (flux cored gasless).
Aparat bi se najviše koristio ovako u hobby svrhe, nikakvo profesionalno varenje nije u pitanju te bi se najviše koristilo za varenje lima tj limova i tanjih čeličnih dijelova.
Ne patim od toga da je stroj neke poznate marke, volio bi da je čisto okej alat te da posluži svrsi bez raspadanja.
Eto to je to manje više, iskustva, savjeti i upute su dobrodošli :icon_thumright:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1138 : 13 Svibanj, 2023, 21:59:33 »
Ja iam Varstroj 210L  ( to je samo co2 ), odlican aparat i jako ljepo vari materijale do 10mm na jednofaznu struju, na trofaznu ide i puno deblje, lim 0.8mm sam vario s njim ali tockasto ispalo je solidno s obzirom na neiskustvo jer doma nesta varim 2x godisnje, pored njega imam i onaj boxer iz super goldya, EZ zica 1mm i co2 takoder ljepo vari uopce nije los kak ekipa po netu sere po njemu, elektrode takoder odlicno kuri cak i 5mm al nije da bus skurio 20 komada bez stajanja ( na 5mm mislim jel..) ja sa njim zadovoljan
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1139 : 24 Svibanj, 2023, 12:11:54 »
Stigo danas nakon 15 dana od narudzbe s Aliexpressa (36€) jos jedan multimetar:  UT39E+. Onaj mali (prije par postova stavio sliku) je u garazi, a  UT61E+ mi je tata (ing el.) maznuo jer mu se jako svidio  ;D , pa sam ostao bez multimetra koji nije samo za mjerit voltazu, otpor i kontinuitet kao ovaj iz garaze, a i ostao sam bez jedinog postenog multimetra u stanu. Nisam htio opet kupit UT61E+ jer sad kosta preko 100€ pa sam kupio nesto slicno, a 3x jeftinije. Reviewovi su odlicni, a i tehnicki podaci su super. Je manualan, al ne smeta mi uopce, ionako ga ne koristim cesto i intenzivno.





« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2023, 12:16:55 3alfa3 »