Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alati  (Posjeta: 264667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Alati
« Odgovori #1080 : 14 Veljača, 2023, 13:08:44 »
Računam da Zvonkec kuži tematiku i neće garant u hrast sa čvorovima. Zna se kaj usitnjavaš za potpalu...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1081 : 02 Travanj, 2023, 23:55:44 »
Opet se skupilo nekih proizvoda po cijenama koje kod nas nikada nece biti. Neke stvari narucene sa inozemnih web shopowa, nekaj kupljeno kod nas na 30% popusta, uglavnom nijedan proizvod sa ovih slika nisam platio po punoj lopovskoj cijeni, npr udarni odvijac 1356nm sa 8Ah baterijom i 4.5A punjacem me ispao nesto manje od 1100kn a kod nas je bez icega bio za 130€, baterija je 70€ i brzi punjac nezz kolko je bio, cinimise 16-17€. Samo na tom proizvodu sam ustedio dosta a di su jos ostali













« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2023, 23:59:49 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1082 : 03 Travanj, 2023, 01:58:51 »
E ljudovi, gledam si neku kosilicu za travu, imam nekih 400m2  za kosnju

Za sad mi je za oko zapeo Powerworks i Einhell u Bauhausu...

Jel ima netko iskustva sa tim kosilicama, jel bila neka spika da einhell i parkside baterije imaju isti prihvat?

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Alati
« Odgovori #1083 : 03 Travanj, 2023, 05:06:07 »
Nije isti prihvat
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1084 : 03 Travanj, 2023, 09:25:53 »
E ljudovi, gledam si neku kosilicu za travu, imam nekih 400m2  za kosnju

Za sad mi je za oko zapeo Powerworks i Einhell u Bauhausu...

Jel ima netko iskustva sa tim kosilicama, jel bila neka spika da einhell i parkside baterije imaju isti prihvat?


400m2 na bateriju? Kaj ti nije bolja benziska? Ja imam nesto vise povrsine i ne vidim kako bi to na bateriju pokosio, cak i sa strujnom na kabel se nebi zajebavao (OK, ja imam i dio koji ima nagib i bez samohodne kosilice bi se napatio visestruko)

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Alati
« Odgovori #1085 : 03 Travanj, 2023, 11:08:41 »
Svakako si uzmi benzisku samohodnu, ovo ostalo su igračke...

Gledaj si da je čim lakša i užeg kosišta jer je takva u praksi najbolja,najlakša za manevriranje i ide najbrže. Preporuka Stihl početni model samohodna, oko 3000kn je cijena.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1086 : 03 Travanj, 2023, 11:50:56 »
Svakako si uzmi benzisku samohodnu, ovo ostalo su igračke...

Gledaj si da je čim lakša i užeg kosišta jer je takva u praksi najbolja,najlakša za manevriranje i ide najbrže. Preporuka Stihl početni model samohodna, oko 3000kn je cijena.

Moja je mislim MDM sa Briggs & Stratton 4T motorom od 150-200ccm (kupio prije par godina, ne sjecam se modela), ima kosaru za pokosenu travu i to mi je super jer nema grabljanja, samo ju odfuram (njenim pogonom :D ) do rupe gdje imam kompost i tamo istresem vrecu kad se napuni. Btw, oko 600-700m2 je povrsina.

imo prije nje isto MDMD sa Briggs & Stratton motorom, al nije bil samohodna. Strulila je konstrukcija, al motor terao i dalje (a cistio sam ju od trave nakon svake kosnje - bila je stara i vrijeme je presudilo limariji, al motor neunistiv)


Skuzio da me jebe na nagibu kojeg kosim lijevo/desno jer je fakat velik nagib i tako mi je lakse (gore/dole bi meni bilo skoro nemoguce): zgasi se (vjerojatno zariba jer nestane podmazivanja zbog nagiba u stranu). Tera kosilica i nakon zaribavanja i to visestrukog. I to godinama bez problema. Al svaki put me srce zaboli kad zgubi snagu i zgasi se  :icon_biggrin:


Kupio ju nakon sto je stara MDMD kosilica koja nije bila samohodna totalno istrulila (šasija) iako sam ju cistio nakon svake kosnje, al, bila je stara i godine su napravile svoje.  Njen motor, isto Briggs & Stratton je docekao kraj u top stanju, neunistiv, a i ta je zaribavala na nagibu bezbroj puta
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2023, 12:00:33 3alfa3 »

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Alati
« Odgovori #1087 : 03 Travanj, 2023, 11:59:02 »
Sad si me malo zabrinul jer i ja uvjek kosim u nagibu. Kako kazes lakse nego ubrdo/nizbrdo ali nisam imal slucaj da zariba. Pa sad neznam jel mi nagib premal ili ima neka druga caka oko podmazivanja. Svakako ulje drzim na max uvjek
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1088 : 03 Travanj, 2023, 12:03:10 »
Sad si me malo zabrinul jer i ja uvjek kosim u nagibu. Kako kazes lakse nego ubrdo/nizbrdo ali nisam imal slucaj da zariba. Pa sad neznam jel mi nagib premal ili ima neka druga caka oko podmazivanja. Svakako ulje drzim na max uvjek

Ja se pomirio s tim, nije mi opcija gore dole jer je nagib prevelik (skoro pa bi cetveronoske morao ic gore, a i kosilica bi proklizavala na pogonskim kotacima i nebi se mogla sama kretat bez jaaaakog guranja   :icon_biggrin: ), prosla kosilica (upravo editirao gornji post) me uvjerila da to i nije neki problem, a i ova "nova" (stara vec 3-4 godine), iako mi se to kosi s logikom, al eto, praksa me razuvjerila - motor je neunistiv.

Mozda bi mogao malo pazljivije kosit na tom nagibu (malo izravnat kosilicu svako toliko da popije ulje ali, jbg, kosilica me ne vozi po cesti, samo kosi travu, ko je jebe, nek trpi, a pokazala se da moze trpit jaaaaako puno
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2023, 12:11:06 3alfa3 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Alati
« Odgovori #1089 : 03 Travanj, 2023, 13:23:09 »
Nabavi staru tomosovu 2t kosilicu,pa ju mozes okrenut na krov i kosit nebo.

Sad ozbiljno ne zariba tebi kosilica,nego ili ostane bez goriva ili iz nekog drugog razloga stane. Ja isto kosim nagib, doduše ne velik pa ni sa jednom kosilicom nemam problema,osim sto one teže i šire ne mogu to obaviti gore/dole nego moram levo/desno ici. Ona lagana i brza sto sam spominjao gore kosi u kojem smjeru zamisliš i travu valjda preko pola metra visine, a ima najslabiji motor.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zmajur

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: SantaFe
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • Moja Kaciga: XXL
  • MojSetup: OEM
Odg: Alati
« Odgovori #1090 : 03 Travanj, 2023, 16:14:09 »
Par kozlića i janjadi....kosi pod svim kutevima... :dontknow:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1091 : 03 Travanj, 2023, 16:40:34 »
E ljudovi, gledam si neku kosilicu za travu, imam nekih 400m2  za kosnju

Za sad mi je za oko zapeo Powerworks i Einhell u Bauhausu...

Jel ima netko iskustva sa tim kosilicama, jel bila neka spika da einhell i parkside baterije imaju isti prihvat?


400m2 na bateriju? Kaj ti nije bolja benziska? Ja imam nesto vise povrsine i ne vidim kako bi to na bateriju pokosio, cak i sa strujnom na kabel se nebi zajebavao (OK, ja imam i dio koji ima nagib i bez samohodne kosilice bi se napatio visestruko)

A imam sad ovu Cub Cadet, koja je lagano dala svoje nakon 8 godina , masina je pic pic, kuciste je puklo...

https://electromenagers.org/hr/trimmer/3062-cub-cadet-cc-53-spo-w.html

Mislio sam da su baterijske napredovale kad se neke vode kao do 800 kvadrata da mogu kositi... neda mi se uopce zezat sa zamjenom ulja i servisima i ak je manje glomazna, bilo bi mi kul jer imam puno vocaka...nije mi problem nagib, nije velik, takoreci netreba ni pogon kolko je ravno... i baterijsku mogu okrenut  pod 90 kad je spremim, nebi mi uzimala mjesta

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Alati
« Odgovori #1092 : 03 Travanj, 2023, 20:23:55 »
Imam Powerworks 82V s linka

https://www.bauhaus.hr/akumulatorske-kosilice/powerworks-akumulatorska-kosilica-pc82lm51sp/p/26603043

Ja sam zadovoljan s njom, nema potezanja, možeš regulirati brzinu pogona, ona sama daje gas ako je viša trava. Kosim ravnu površinu oko 1200 - 1500m2.
Kada sam ju kupovao pred 2-3 godine bila je na akciji s dvije baterije 2ah i punjačem za 2000kn. Bilo bi idealno da je jedna baterija 4ah ili da imam još jednu od 2ah jer ako je trava viša nekad se baterija isprazni prije nego druga napuni. Nakon godinu dana mi je crkla jedna baterija pa sam u garanciji dobio novu. Napravio sam malu modifikaciju tako da sam podigao prednje kotače za cca 0,5-1cm, tako mi je bilo lakše kositi.

Jedino uvijek pazim da spremim pune baterije.

I tišina je veliki plus, to nisam vjerovao dok nisam probao.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Alati
« Odgovori #1093 : 03 Travanj, 2023, 20:50:54 »
Par kozlića i janjadi....kosi pod svim kutevima... :dontknow:

I ispunjava sve eko norme :icon_tongue:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1094 : 03 Travanj, 2023, 21:36:13 »
Imam Powerworks 82V s linka

https://www.bauhaus.hr/akumulatorske-kosilice/powerworks-akumulatorska-kosilica-pc82lm51sp/p/26603043

Ja sam zadovoljan s njom, nema potezanja, možeš regulirati brzinu pogona, ona sama daje gas ako je viša trava. Kosim ravnu površinu oko 1200 - 1500m2.
Kada sam ju kupovao pred 2-3 godine bila je na akciji s dvije baterije 2ah i punjačem za 2000kn. Bilo bi idealno da je jedna baterija 4ah ili da imam još jednu od 2ah jer ako je trava viša nekad se baterija isprazni prije nego druga napuni. Nakon godinu dana mi je crkla jedna baterija pa sam u garanciji dobio novu. Napravio sam malu modifikaciju tako da sam podigao prednje kotače za cca 0,5-1cm, tako mi je bilo lakše kositi.

Jedino uvijek pazim da spremim pune baterije.

I tišina je veliki plus, to nisam vjerovao dok nisam probao.

Za tu od 82v sam cuo isto pohvale, ali nema uopce baterija vise za nju u bauhausu, izgleda da izbacuju iz prodaje 82 i 48 v i sve je sad na 60v

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1095 : 07 Travanj, 2023, 00:52:06 »
Uzeo sam na kraju ovu powerworks
https://www.bauhaus.hr/akumulatorske-kosilice/powerworks-akumulatorska-kosilica-pd60lm41k2/p/25655494

i dodatnu bateriju od 4ah..

kosi odlicno, gusta trava od 30 cm ide ko nis, ali da su bar baterije veceg kapaciteta, ova 4ah je dosta za pola sata, a 2ah za 15min, ak racunam, ukupnom imam nekih 135min kosenja, ali ove divlje trave koja jos ove godine nije kosena, ne znam kolko bude trajala sljedeca kosnja...

Htio sam bas da ima plasticno kuciste, da ne brinem jel sve oprano 100% jer metalno dost brzo izbije boju i onda hrdja ko nis...

velki mi je plus kaj je okrenem naopako i cistim, i ne mislim di je ulje i benga...   :icon_biggrin:

Flakserica je isto super i ne fali joj snage, ne smrdi, ne dreci se, jedino kaj nema naramenicu... pa mao ruke bole... moram nekaj iskemijat
Ima 2 brzine i dva polozaja noza... prva brzina je sasvim ok za popravljanje mjesta di kosilica nemre proci...

https://www.bauhaus.hr/elektricni-trimeri/powerworks-akumulatorski-trimer-p60lt/p/25672040


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Alati
« Odgovori #1096 : 07 Travanj, 2023, 09:39:36 »
I onda kak, kosis na 2 dana ili imas cijelodnevnu zanimaciju oko košnje?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1097 : 07 Travanj, 2023, 17:18:43 »
I onda kak, kosis na 2 dana ili imas cijelodnevnu zanimaciju oko košnje?

a sad je tak ispalo, mada sam u formi da sam jedva i ovo pokosio  :icon_biggrin:  ali bi uzeo jos koju bateriju, mislim da je najisplativija 2.5ah za 500kn, da uzmem 2-3...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alati
« Odgovori #1098 : 07 Travanj, 2023, 17:26:23 »
I onda kak, kosis na 2 dana ili imas cijelodnevnu zanimaciju oko košnje?

a sad je tak ispalo, mada sam u formi da sam jedva i ovo pokosio  :icon_biggrin:  ali bi uzeo jos koju bateriju, mislim da je najisplativija 2.5ah za 500kn, da uzmem 2-3...


Ako su to litij ionske (a vjerojatno jesu) baterije, znas vjerojatno i sam kako im produljit vijek maksimalno dok se ne koriste (a tako provedu vjerojatno 99% zivotnog vijeka): ne drzat ih napunjene preko 50tak %.   Ako uopce ima pokazivac stanja napunjenosti.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Alati
« Odgovori #1099 : 07 Travanj, 2023, 18:56:36 »
ima pokazivac, al kaj kad bu sad trebalo kosit svakih 7 dana...