Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio zip 50  (Posjeta: 21952 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #100 : 07 Studeni, 2017, 20:06:31 »
Prije ce to zazivit na runneru nego na srki :toothy12:

Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Jukii™

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #101 : 09 Studeni, 2017, 20:06:17 »
odl buraz, planiram prodat diteka, nasao sam jednog zippa bjesnog frend ga prodaje pa cu ga uzet vjv

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 125
« Odgovori #102 : 07 Kolovoz, 2018, 09:34:08 »
Nisam dugo pisao..
Zip je regan










Završni setup je bio 4.7 valjcici, bijele oprugice kvacila, 19 mm karb, arrow, serijska centralna, isao je ljepo nekih 90-95, skidao sam jednu runnericu sa malossi sportom i gianelliem (neznam koji je tocan setup), ugl kako je motor stajao sigurno 3 godine na kisi i svim vremenskim uvjetima prije nego sam ga uzeo znao sam da ce jako brzo doc i taj dan kada ce zaribat, to se i dogodilo nedugo nakon registracije nakon jedno 15-20 km magistrale uglavnom na punom gasu, cim sam usporio motor je poceo gubit snagu i znao sam da je to to, nije do smjese i nije do pumpice ulja... Ugl projekt ide dalje, nemam puno slika ali nadam se da ćete moc sami skuzit o cemu se radi :)








Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #103 : 07 Kolovoz, 2018, 10:10:31 »
Uploadaj vece slike, ove se jedva vide... Swapaj zipa na lc
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline TopPerfomance4

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1063
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg
  • MojSetup: Tp black trophy,malossi multivar2k,Ditech linearna polutka
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #104 : 07 Kolovoz, 2018, 12:14:46 »
Dobra kombinacija lagani zip sa bb mašinom to si planirao na dnevonoj bazi vozit ili nešto drugo?

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #105 : 10 Kolovoz, 2018, 13:31:20 »
Uploadao sam u punoj rezoluciji ali host me nesto zeza... Neznam, necu ic na lc, previse mi to komplicira situaciju

Danas sam ga složio i prošao đir, 70-80 nabere zacas, uzbrdo nizbrdo sve jedno, za vece okretaje se kuzi da se muči jer mu je mali ovaj 19 mm karb, al doc ce i to s vremenom, jak je od niskih okretaja bas jako i ful se osjeti razlika u kvacilu, doma imam skr125 sa ovim malim kvacilom a na mom je kvacilo od spa 180, veće, puno jace grabi, a sta se top speeda tiče to nisam probao ali mislim da nije reprezentativno, ako bi 95-100 uhvatio, skr mi ide 110, govorim za brzine po gpsu ne uricu :P

Za sad je setup
10g rolice
Spuh sa maknutim blokadama
19mm karb dizna 115 airbox zip sp izrezan iznutra i bez spuzve
Sp180 kvačilo i zvono

Koji karb bi bio optimalan, imam mogućnost nabavit zx-a za bb masine, neki dell22 dal bi bio okej? Ili veći?

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #106 : 10 Kolovoz, 2018, 14:05:09 »
Uploadao sam u punoj rezoluciji ali host me nesto zeza... Neznam, necu ic na lc, previse mi to komplicira situaciju

Danas sam ga složio i prošao đir, 70-80 nabere zacas, uzbrdo nizbrdo sve jedno, za vece okretaje se kuzi da se muči jer mu je mali ovaj 19 mm karb, al doc ce i to s vremenom, jak je od niskih okretaja bas jako i ful se osjeti razlika u kvacilu, doma imam skr125 sa ovim malim kvacilom a na mom je kvacilo od spa 180, veće, puno jace grabi, a sta se top speeda tiče to nisam probao ali mislim da nije reprezentativno, ako bi 95-100 uhvatio, skr mi ide 110, govorim za brzine po gpsu ne uricu :P

Za sad je setup
10g rolice
Spuh sa maknutim blokadama
19mm karb dizna 115 airbox zip sp izrezan iznutra i bez spuzve
Sp180 kvačilo i zvono

Koji karb bi bio optimalan, imam mogućnost nabavit zx-a za bb masine, neki dell22 dal bi bio okej? Ili veći?

Zx za BB je drek, jaci je serijski... Sto se karba tice mikuni ili stage6 tm24, mali potrošač, performanse vrhunske. Nije nes tesko za ustelat
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #107 : 10 Kolovoz, 2018, 22:29:08 »
Predpostavljam da pod "serijski auspuh" ciljas na auspuh od spa 180? Njega su mi vec preporucili... Znaci da zxa zanemarim?

Nece taj 24 bit pre velik? Cca koja je potrošnja? Di se da kupit novi i koliko košta?

Za zxa sam pitao jer sad sa ovim ne osjetim bas neki šut ili rezonanciju, linearno je ubrzanje bez promjene, mislim ne ide skut lose al za bb bi trebalo ic bolje

Evo nekih slika






E da, pitanje, znaci na masini su namotaji 125 bobina je od 50, instalacija je prepravljena ugl to sve radi sacrseno, onaj okrugli konektor sam isto prilagodio, znaci u njega idu 4 zice, zelena za gasit skut, dve iz paljenja za napajanje i jos jedna koja neznam sta je, uglja sam tako provukao i zice sa te 125 instalacije i prilagodio na taj okrugli konektor, ugk tu 4 zicu sam spojio jednu jedinu sa namotaja koja mi se ostala neiskorištena, a ta ide na namotaje koji su spojeni dalje na plocu paljenja, problem je sljedeci, prije su svijetla radila kar se skut upalio, sad ne rade nikako, koda mu fali ta pobuda, mene opce ne dira sta svjetla ne rade, takk i tako su na prekidac, i ni ne treba meni ta pobuda, samo ako zna neko koja je u originalu svrha te 4. Zice dal jr uzemljena ili joj je dopeljan + da aktivira svitla da tako znam napravit i sam

**Zaboravih napisat, skut puni 14V napona na aku tako da nije do namotaja, nisu oni izgorili
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2018, 22:45:47 lixtronic »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6048
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #108 : 11 Kolovoz, 2018, 09:29:22 »
Original auspuh je sasvim ok
Ja sam nabacio trku sa frendom..on ima multivar i zx a moja je masina serijala i idu identicno..
Sto se tice karba ja sam imao.mikunija tm24 na 172ac i odlican je bio karb i preformanse su boli glava uz normalnu potrosnja. ako te zadovoljava serijala bb karb ne diraj i ostavi 20 dell.

Ove dvije zice sto spominjes za "napajanje" iz namotaja...to ti je jedna za potrosace tj napajanje reglera a druga je za svjetla...smede su boje.
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2018, 09:31:15 ljubo46 »

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #109 : 11 Kolovoz, 2018, 12:25:49 »
Dvije zice idu iz namotaja i te idu u regler koji ih iz ac pretvara u dc struju i limitira na 14-15V to sam spojio dobro zanima me sta je 4 žica tj sta ona radi na 50 ccm pia motorima da ju ja znam prilagodit, sad imam 19 karb neki ljevi nemam 20, nasao sam Dell phbl 24 razmisljam mozda bi njega uzeo ako cijena bude ok

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #110 : 11 Kolovoz, 2018, 12:48:21 »
Nije phbl los al mikuni je 3 klase bolji ;)
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #111 : 12 Kolovoz, 2018, 09:56:19 »
 Nestalo mi je nes postova u temi al dok pisem odgovor pod "pregled teme" mi se sve vidi... Valjda do foruma... Lagano se cuju ležajevi radilice tako da do zime ostajem da ovom "slabašnom" setupu, svkecica je tamno tamo smeđe bakrenasta cak sa malo crnila na sebi, po tome je smjesa spot on, nazalost se ne vozim jer cekam bočnu nogaru (od 50 cc je na masini a od 125 na stelu, koju nemam, a trebao bi osposobit i blokadu da budem osiguran, iako se cak i ne kuzi toliko razlika... I kao sto sam pisao, ocajno zeli veći karb jer mu fali okretaja, do 80 vuce ko blesav i samo stane, ali dobro i bolje da je tako, nek odvozi sezonu i na zimu ce ic remont, portanje, veci karb, svasta nesto imam u planu, bacim neke slikice cim uhvatim vremena :)

Btw nisam pisao, variomat i kontra polutka su dobili resurface i polish jer su bili gadno pojedeni, naravno podlozeni su sa kontra strane da bi sve ostalo u nultoj poziciji

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: piaggio zip 50
« Odgovori #112 : 12 Kolovoz, 2018, 10:04:38 »
P.s. nasao sam jos neke slike...

125 bb na stolu,uzimanje mjera za nosace j izbijanje starih piksa (tokario sam nove od teflona da to sve bude kako spada, da, ko vibrator je na leru)


Dio skinutih blokada iz spuha


Novo kvačilo za sp180 (vece nego na skr125, koje je bilo pojedeno skroz skroz)


Zvono i kvacilo ne pašu pod deklu, malo mu fali pa sam maknuo jednu pregradicu i sve zagladio da to lici na nešto


Usporedba skr125 i sp180 kvacila i zvona


Razlika izmedu kvacila po performansama nije neka osim sta sp180 kvacilo za razliku od skr125 jako jako grabi na pocetku bas cim se suste rasiri kvacilo uhvati i ide nema proklizavanja i cekanja ko na skr125 (tata ima skr125 pa mogu usporedit) i npr, gumu založi za dobar dan bez puno muke  :toothy12: :toothy9: