Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB r50x-Paljenje  (Posjeta: 4574 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
TGB r50x-Paljenje
« : 04 Listopad, 2008, 09:58:39 »
imam problema sa paljenjem.
dok je skuter hladan upali bez problema,ali na kurblu dok na starter ponekad.
kad se malo zagrije nakon par kilometara i kad ga ugasim,nakon 5 min tek nakon dugog kurblanja jedva upali i ide bez problema dok ga opet ne ugasim.
promjenio sam svjećicu i bilo je dobro tjedan dana,i onda opet sve iz početka :icon_scratch:
skut ima 6000 km i redovito je servisiran.
ak neko zna kaj bi to bilo... :notworthy:
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2008, 10:30:53 svemirac »

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #1 : 05 Listopad, 2008, 09:44:19 »
imam problema sa paljenjem.
dok je skuter hladan upali bez problema,ali na kurblu dok na starter ponekad.
kad se malo zagrije nakon par kilometara i kad ga ugasim,nakon 5 min tek nakon dugog kurblanja jedva upali i ide bez problema dok ga opet ne ugasim.
promjenio sam svjećicu i bilo je dobro tjedan dana,i onda opet sve iz početka :icon_scratch:
skut ima 6000 km i redovito je servisiran.
ak neko zna kaj bi to bilo... :notworthy:

Pitaj na serivsu,mada su pola njih tamo retardirani,meni je npr. kad sam došao s mora dakle nije radio nekih 3 tjedna,morao sam ga na kurblu palit desetak puta,to sam radio nabrzinu.A zna ti se pak dogodit,da ti se namjerno neda upalit ak mu fali neceg,ulja za mješavinu(znam meni se dogodilo :icon_biggrin:)

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #2 : 07 Listopad, 2008, 15:09:35 »
danas sam malo prčkal po skutu i skužio sam da u biti nema veze ak je motor vruć,nego ne pali dok je svjećica ful zagrijana.
kad maknem vruću svječku i stavim hladnu,pali bez greške.napominjem da su obje svjećice prošle 200-300km tj nove su :icon_scratch:

htio bi se zahvalit Vedranu_ft_ i 2TD Dottoru koji su imali sličan problem i
koji su mi odgovorili na pm i iznjeli svoja iskustva. :notworthy:

moram priznat da sam očekivao neku pomoć od eksperata koji imaju isti skuter kao ja,i ovdje imaju slikica i filmića kako rasturaju svoj skut di se vidi da se ljudi kuže ali.... :-X

nisam baš stručnak po tom pitanju ali mislim da dok je svjećica vruća,vjerovatno baca manju iskru i ta iskra nije dovoljna da upali motor??? :dontknow:
ak neko zna ili je imao slična iskustva...prosim :help:

najgore je to kaj je skut još pod garancijom ali kasnim na drugi servis jedno 2000km,
pa se bojim da mi lik neče priznat garanciju :'(

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #3 : 07 Listopad, 2008, 16:44:24 »
Vidi drug..možda je to do odabira svjećica..ja sam imao skoro sličan problem i s tim sam problemom zapečatio sudbinu mom scootu..naime jedno jutro veoma rano oko 6h nakon završetka 3 smjene trebam da krenem kući kad scoot neće ni da čuje o nekom paljenju..i tako sam jedno pola sata ako ne i više pokušavao..ništa..odlučio da došlepam home i malo čaprkao kad oko 10h ja za kurblu on od prve upali..e tu mi je bilo pravo krivo..tad sam pipkao karburator najviše i sumnjao sam na čok mada nisam nikad skontao dovoljno jer sam ga par dana poslije rasklopio i sad je sve u dijelovima..i ja mislim da je svjećica jer je u mene neka Bosch i garant je veoma stara i ima puno km..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #4 : 07 Listopad, 2008, 17:14:50 »
Od ujaka Honda X8rs ima isti problem već 3 godine. Novi cilindar, klip, karike, radilica i auspuh je stavil i tek onda je dobro bilo. Al sad opet ista priča.

Dal TGB možda ima kopiju Hondine 2T mašine? Jer ovo mi smrdi na isti problem. Probaj stavit svjećicu veće toplinske vrijednosti... Ja mislim da bi to pomoglo...  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #5 : 09 Listopad, 2008, 16:11:08 »
napravi odo sto ti je dhorvat2 rekao u tome ti je problem,treba ti svijeća veće toplinske vrijednosti-jer kad se jako zagrije dobije velik električni otpor i "guši"iskru.

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #6 : 09 Listopad, 2008, 18:33:06 »
napravi odo sto ti je dhorvat2 rekao u tome ti je problem,treba ti svijeća veće toplinske vrijednosti-jer kad se jako zagrije dobije velik električni otpor i "guši"iskru.


stavil sam NGK b8 i za sad je dobro,al tak je bilo i kad je unutra bila NGK b7 isto nova koja i ide po katalogu.
sve je bilo dobro do kakvih 200km.onda je počelo prcanje sa toplo-hladno.
bumo vidli,hvala za info.
kaj je ova sad koju sam stavil veče ili manje toplinske vrijednosti?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #7 : 09 Listopad, 2008, 19:04:45 »
7 i 8 su toplinske vrijednosti. sad imaš veću toplinsku vrijednost i sad bi trebalo bit oke!

Al buš videl. Ak nije to onda je nekaj drugo. Mom uji je bil auspuh zaštopan pa mu se zato pregrijaval i pojelo mu karike!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #8 : 09 Listopad, 2008, 19:13:42 »
7 i 8 su toplinske vrijednosti. sad imaš veću toplinsku vrijednost i sad bi trebalo bit oke!

Al buš videl. Ak nije to onda je nekaj drugo. Mom uji je bil auspuh zaštopan pa mu se zato pregrijaval i pojelo mu karike!


jbg meni nebi trebal spuh bit zaštopan kad tormo nema još 6000km. :icon_scratch:
nadam se da bu ova svječka sad dobra...hvala :icon_thumright:

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #9 : 09 Listopad, 2008, 20:58:51 »
sad bi ti trebalo bit sve u redu a ak nedude javi :laughing9:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #10 : 09 Listopad, 2008, 21:06:30 »
7 i 8 su toplinske vrijednosti. sad imaš veću toplinsku vrijednost i sad bi trebalo bit oke!

Al buš videl. Ak nije to onda je nekaj drugo. Mom uji je bil auspuh zaštopan pa mu se zato pregrijaval i pojelo mu karike!

tj. ima hladniju svjecicu

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #11 : 09 Listopad, 2008, 21:15:18 »
ima hladniju, misliš može izdržati veća toplinska opterećenja i pritom negubit ele.provodljivos :drunken_smilie:t

Offline vedran_ft_

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vkci
  • Moj Skuter: aprilia
  • MojSetup: malossi sport
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #12 : 09 Listopad, 2008, 21:56:07 »
napravi odo sto ti je dhorvat2 rekao u tome ti je problem,treba ti svijeća veće toplinske vrijednosti-jer kad se jako zagrije dobije velik električni otpor i "guši"iskru.


stavil sam NGK b8 i za sad je dobro,al tak je bilo i kad je unutra bila NGK b7 isto nova koja i ide po katalogu.
sve je bilo dobro do kakvih 200km.onda je počelo prcanje sa toplo-hladno.
bumo vidli,hvala za info.
kaj je ova sad koju sam stavil veče ili manje toplinske vrijednosti?

prijatelju stavio sam i ja sviječicu original yamahinu ngk 8 pa sam se vozio možda 200 km i opet sve po starom

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #13 : 10 Listopad, 2008, 14:54:27 »

jbg meni nebi trebal spuh bit zaštopan kad tormo nema još 6000km.

Njegov ima sve skupa 9000 km i već je 3 puta mijenjal klip i karike s tim da je taj treći put kupil komplet sve novo (od radilice do auspuha) i to u ovlaštenom servisu sve delal!

Ima para i ne dira ga to, ali opet ga zafrkava to kad je topli da crkne... Neznam kaj je to. Uvijek nam bude misterija ostala  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #14 : 10 Listopad, 2008, 15:43:50 »

jbg meni nebi trebal spuh bit zaštopan kad tormo nema još 6000km.

Njegov ima sve skupa 9000 km i već je 3 puta mijenjal klip i karike s tim da je taj treći put kupil komplet sve novo (od radilice do auspuha) i to u ovlaštenom servisu sve delal!

Ima para i ne dira ga to, ali opet ga zafrkava to kad je topli da crkne... Neznam kaj je to. Uvijek nam bude misterija ostala  :icon_scratch:


da...malo čudno,samo kaj meni ne crkava nego ide normalno...samo nesmem stat :icon_biggrin:
bumo vidli sa ovom svečkom...ak se ponovi furam ga na servis,mislim da je nekaj oko štroma :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #15 : 11 Listopad, 2008, 04:13:16 »

da...malo čudno,samo kaj meni ne crkava nego ide normalno...samo nesmem stat :icon_biggrin:
bumo vidli sa ovom svečkom...ak se ponovi furam ga na servis,mislim da je nekaj oko štroma :icon_scratch:

Ma kupi dva hampera štroma, imaš na semišču danas kad se zbudiš  :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB r50x-Paljenje
« Odgovori #16 : 11 Listopad, 2008, 09:22:53 »

da...malo čudno,samo kaj meni ne crkava nego ide normalno...samo nesmem stat :icon_biggrin:
bumo vidli sa ovom svečkom...ak se ponovi furam ga na servis,mislim da je nekaj oko štroma :icon_scratch:

Ma kupi dva hampera štroma, imaš na semišču danas kad se zbudiš  :notworthy:


evo sad baš idem na semišče,pa bum si kupil  :icon_biggrin: