Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi akumulator NIJE plug-and-play  (Posjeta: 10464 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Novi akumulator NIJE plug-and-play
« : 31 Ožujak, 2016, 17:11:40 »
Frendu krepala originalna yuasa (8Ah) stara 2-3 godine na Kawi Z750R. Kupio jucer novi akumulator, u ducanu mu nalili kiselinu i rekli da ga odma moze ugradit jer da je to to. Ja sam mu reko da to NIJE TO i da ga donese do mene na punjenje jer on nema punjac. Stavio aku na CTEK, struja punjenja 0,8A (idealno za taj akumulator).


Dakle....


Akumulator je vukao struju ni manje ni vise nego 7 sati. To znaci da ga je trebalo jebacki nadopunt i da je tek sada "zdrav i spreman za ugradnju". Jucer navecer skinut sa punjaca, danas popodne ima 12,91V sto je odlicno (dosao do mene sa 12,65V sto je najcesce voltaza koja bude nakon ulijevanja kiseline)



Zasto ovo sve pisem?
Zato da naglasim da kupovina akumulatora i ulijevanje kiseline u njega nije sve sto treba napravit jer citam po forumu kako se ljudi zale da im krepa aku odma po isteku garancije (koja je najcesce 6 mjeseci kod moto akumulatora).
Koliko je takvih, krepanih odma po isteku (pre)kratke garancije bilo propisno napunjeno prije ugradnje?













Ujedno, cinjenica da je aku punjen 7 sati odgovara na pitanje jel dovoljno malo provozat motor nakon ugradnje akumulatora kako bi se napunio do kraja.
Moj odgovor na to pitanje bi bio odprilike - da, dovoljno je. Ako se vozis oko 7 sati bez pauze   ;D








Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #1 : 31 Ožujak, 2016, 18:18:30 »
Pozdrav,što se tiče originalne Yuase,svaka made in Japan,je pakirana u bijelu kutiju,i košta duplo više nego je u Unibatu,Autokreši i ostalim trgovinama u kojima se Yuasa prodaje spakovana u ambalažu koju si nam upravo ti priložio na slici,znači to nikako nije originalna Yuasa,ali ok,najbitnije je to što i sam navodiš a zove se formiranje akumulatora,a slijedi otprilike ovako:Nakon što pustiš kiselinu da istekne u akumulator,ostavis da se cijede 30 minuta,povadiš prazne patrone iz kojih je istekla kiselina i pametnim punjačem Ctek,Ultimate Speed....ili bilo kojim koji ima regulaciju napona ostaviš desetak sati na punjaču otvorenih čepova,nakon što prođe punjenje akumulator ima 12.9-13 volti napona 100% je ispravno formiran i to je sve što krajnji kupac može učiniti za svoj akumulator,sve ostale bapske priče ne drže vodu i neznam koja marka akua da je u pitanju on neče dugo izdržati jer je formiran na 70-80% kapaciteta i svakim danom je sve bliži sulfatizaciji i samouništenju,zato motoakumulatori imaju kratku garanciju zbog nepravilnog formiranja i večinom nekvalitetnog održavanja tijekom explatacije,a i sam sastav motoakua je mizeran,ploče su tanke i netreba mu puno da ode u prošlost nakon dva tri šoka,eto toliko znam... lp.

Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #2 : 31 Ožujak, 2016, 18:22:41 »
Naravno nakon desetak sati provedenih na cteku obavezno provjeriti visinu elektrolita i nadopuniti destiliranom vodom ako je u meduvremenu neka količina isparila,večinom je

Sent from my SM-T230NU using Tapatalk


Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #3 : 31 Ožujak, 2016, 18:28:39 »
originalna yuasa iz motora (kawasaki 2012. ili 2013 godina) je bila made in china  ;D
na njoj barem to pise.
Na ovoj novoj bas nigdje ne pise gdje je napravljena  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 18:30:25 3alfa3 »

Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #4 : 31 Ožujak, 2016, 18:38:03 »
Itekako ima, nekoliko komada sam spasio pravovremenim skidanjem poklopca i nadolijevanjem destilirane,tijekom ljetnih vručina,neznam kako da su zatvoreni svi imaju odušnik zbog buuuummm-aaaaaa,i tu određena količina tekučine ispari,isteče uglavnom nestane,a pošto se radi o mililitrima,ishod je poznat,ploče se iskrive,spoje i pa-pa,nemoj šta zamirit ☺

Sent from my SM-T230NU using Tapatalk


Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #5 : 31 Ožujak, 2016, 18:45:19 »
Pozdrav,što se tiče originalne Yuase,svaka made in Japan,je pakirana u bijelu kutiju,i košta duplo više nego je u Unibatu,Autokreši i ostalim trgovinama u kojima se Yuasa prodaje spakovana u ambalažu koju si nam upravo ti priložio na slici,znači to nikako nije originalna Yuasa

NIJE TOCNO!! Sve yuasine AGM baterije su crne jer nisu "namjenjene" dolijevanju tekucine, odnosno "zatvorene". Prozirne su bjele jer nisu AGM i u njima se "regulira nivo tekucine"

Ovdje je i pise koja je koja i sta koje slovo znaci na njoj
http://www.yuasabatteries.com/battery.php?bID=B15&vID=3946

Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #6 : 31 Ožujak, 2016, 18:54:05 »
Pozdrav,što se tiče originalne Yuase,svaka made in Japan,je pakirana u bijelu kutiju,i košta duplo više nego je u Unibatu,Autokreši i ostalim trgovinama u kojima se Yuasa prodaje spakovana u ambalažu koju si nam upravo ti priložio na slici,znači to nikako nije originalna Yuasa

NIJE TOCNO!! Sve yuasine AGM baterije su crne jer nisu "namjenjene" dolijevanju tekucine, odnosno "zatvorene". Prozirne su bjele jer nisu AGM i u njima se "regulira nivo tekucine"

Ovdje je i pise koja je koja i sta koje slovo znaci na njoj
http://www.yuasabatteries.com/battery.php?bID=B15&vID=3946
Pošto sam jučer promijenio akumulator od 10 ah,nema dučana gdje nisam obišao,tražio,raspitivao se itd...ja samo kažem da originalna Yuasa Made in Japan,od 10 ah i 230 ampera startne snage košta preko 1000 kuna u ovlaštenom moto ŠIPEK servisu Zabok,akumulator je agm,upakiran u bijelu kutiju,znači nisam rekao o boji kučišta akua govorio sam o pakiranju i boji kartonske ambalaže,ako ti je Moto ŠIPEK pri ruci svrati,vidi,pogledaj,pa onda me ispravljaj

Sent from my SM-T230NU using Tapatalk


Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #7 : 31 Ožujak, 2016, 18:55:06 »
Pardon krivo sam shvatio :)

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #8 : 31 Ožujak, 2016, 19:18:47 »
Iskreno, ne znam kako bi pakiranje originalne yuase trebalo izgledat jer sve moje yuase u zivotu nikad nisu bile mijenjane - vozilo je prije bilo prodano  :toothy12:



Ali bijela kutija moze znacit da se radi o OEM proizvodu, a ne onom namijenjenom za maloprodaju.
Blesavo mi je da aku ne dodje u sarenom pakiranju nego u anemicnom bijelom, ali kazem, ne kuzim se u to, samo na glas razmisljam  ;D



Inace, googlajuci taj model yuase dobivam iste slike akumulatora kao i ovog sa moje slike.
Kaj se Sipeka tice, od njega sam (indirektno, preko prijatelja koji je s njim dobar) vec kupovao OEM Kawasaki potrosni materijal i bio zadovoljan kako dijelovima, tako i brzinom isporuke i cijenom

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #9 : 31 Ožujak, 2016, 19:42:36 »
npr yuasa za piaggio 50 cc dolazi u bijeloj kutiji i sama je bijela jer ona sa odrzavanjem,a crna je ona koja se jednom formira i ne nadoljeva se nikad nist..


za punjenje akumulatora nakon formiranja sam i ja tupil nedavno ali uzaludno..na nekima cak dodje i naljepnica na kojoj pise da se prije upitrebe mora punit 24 sata,a na nekima pise kolko sati se mora punit na odredjenoj snazi punjenja punjaca..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #10 : 31 Ožujak, 2016, 19:47:37 »
Svii ti akumulatori su isti - olovni akumulatori koji koriste kiselinu, gel ili nesto drugo kao medij, ali u principu, svi su isti - i oni sa cepovima, i ovi maintetance free.

I svi trebaju nakon ulijevanja kiseline ic na punjenje i tek tada se moze rec da je aku formiran i pripremljen za upotrebu.



Najbolji "argument" da ne treba punit strujom je  - pa kaj, uspio sam upalit vozilo nakon ulijevanja kiseline i bez punjenja, znaci - to je ispravno.  ;D
Po tom principu, ja mogu istrcat maraton iako imam vise godina nego sam kilometara pretrcao u zivotu - OK, zapocet cu maraton, doc do negdje, a onda kapitulirat, puuuuuno prije cilja - kao i akumulator koji nije punjen nakon ulijevanja kiseline  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 19:50:59 3alfa3 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #11 : 31 Ožujak, 2016, 19:53:40 »
Svii ti akumulatori su isti - olovni akumulatori koji koriste kiselinu, gel ili nesto drugo kao medij, ali u principu, svi su isti - i oni sa cepovima, i ovi maintetance free.

I svi trebaju nakon ulijevanja kiseline ic na punjenje i tek tada se moze rec da je aku formiran i pripremljen za upotrebu.




Najbolji "argument" da ne treba punit strujom je  - pa kaj, uspio sam upalit vozilo nakon ulijevanja kiseline i bez punjenja, znaci - to je ispravno.  ;D
Po tom principu, ja mogu istrcat maraton iako imam vise godina nego sam kilometara pretrcao u zivotu - OK, zapocet cu maraton, doc do negdje, a onda kapitulirat, puuuuuno prije cilja - kao i akumulator koji nije punjen nakon ulijevanja kiseline  :toothy12:


to je poJenta o kojoj pričam..
samo velim da su bijeli sa održavanjem,da se vidi kroz plastiku kolko ima elektrolita unutra  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #12 : 31 Ožujak, 2016, 20:23:12 »
Pa u kawu mora suhi aku, kak je onda taj vama naljevao kiselinu? To ste onda mokri kupili?

Koliko ste platili taj aku?
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 20:26:21 ljubo46 »

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #13 : 31 Ožujak, 2016, 20:35:01 »
Pa u kawu mora suhi aku, kak je onda taj vama naljevao kiselinu? To ste onda mokri kupili?

Koliko ste platili taj aku?

skoro svaki aku je kiselinski i moras ju nalit , samo nema odrzavanja nakon prvog ulijevanja , kiselina se skladisti u vunu (ili sto vec) pa nemre ni iscurit ni hlapit
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #14 : 31 Ožujak, 2016, 20:46:20 »
Pa u kawu mora suhi aku, kak je onda taj vama naljevao kiselinu? To ste onda mokri kupili?

Koliko ste platili taj aku?

U kawu ide maintenance free aku kojeg mozes montirat u bilo kojem polozaju bez da elektrolit iscuri. To je upravo ta yuasa (takvu i ti imas ako je orig. akumulator jos u motoru)
Radi se o najobicnijem olovnom akumulatoru sa kiselinom, ali koji je (skoro) hermeticki zatvoren tako da nemre nis iscurit iz njega.


Kad kupis takav akumulator, dobijes kiselinu koju ulijes u njega (svaka celija ima svoj mali spremnik i te spojene spremnike nabijes na akumulator i cekas da iz njih iscuri u akumulator tekucina). Kad se to desi, ides punit akumulator i tek onda cep (traka sa 6 cepova u jednom komadu koja je prvotno bila na tim spremnicima kiseline) stavis na akumulator i vise nikad ne otvaras.



EDIT:
video:
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 20:51:40 3alfa3 »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #15 : 31 Ožujak, 2016, 20:58:45 »
Pa u kawu mora suhi aku, kak je onda taj vama naljevao kiselinu? To ste onda mokri kupili?

Koliko ste platili taj aku?

U kawu ide maintenance free aku kojeg mozes montirat u bilo kojem polozaju bez da elektrolit iscuri. To je upravo ta yuasa (takvu i ti imas ako je orig. akumulator jos u motoru)
Radi se o najobicnijem olovnom akumulatoru sa kiselinom, ali koji je (skoro) hermeticki zatvoren tako da nemre nis iscurit iz njega.


Kad kupis takav akumulator, dobijes kiselinu koju ulijes u njega (svaka celija ima svoj mali spremnik i te spojene spremnike nabijes na akumulator i cekas da iz njih iscuri u akumulator tekucina). Kad se to desi, ides punit akumulator i tek onda cep (traka sa 6 cepova u jednom komadu koja je prvotno bila na tim spremnicima kiseline) stavis na akumulator i vise nikad ne otvaras.



EDIT:
video:


e kod mene je netko promjenio aku, uglavnom taj zatvoreni je gore i 7Ah je jak.  mislim da je unibat

Pa u kawu mora suhi aku, kak je onda taj vama naljevao kiselinu? To ste onda mokri kupili?

Koliko ste platili taj aku?

skoro svaki aku je kiselinski i moras ju nalit , samo nema odrzavanja nakon prvog ulijevanja , kiselina se skladisti u vunu (ili sto vec) pa nemre ni iscurit ni hlapit
a oni gel gakvi su to?

Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #16 : 31 Ožujak, 2016, 22:17:32 »
,U četvrtak 7.4. opet Ultimate Speed pametni punjači sa digitalnim ekranom po 139 kn,investicija palac gore,požurite ljudi,brzo se pokupe

Offline Junior335

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: neka socijalna
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #17 : 01 Travanj, 2016, 00:00:41 »
U lidlu ili?

Sent from my NX505J


Offline aprilija.sportci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #18 : 01 Travanj, 2016, 00:14:17 »
U lidlu,lovam ih već mjesecima,ovaj put uzimam dva,razgrabe se u roku keks

Sent from my SM-T230NU using Tapatalk


Offline Junior335

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: neka socijalna
Odg: Novi akumulator NIJE plug-and-play
« Odgovori #19 : 01 Travanj, 2016, 00:16:29 »
Znam, i ja isto. Prosli put sam dosao oko podne i nije ih vise bilo.

Sad cu doci u 7.45h i cekat da otvore :)

Sent from my NX505J