Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ATI Sapphire HD4850  (Posjeta: 18523 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #60 : 01 Listopad, 2008, 22:58:10 »
Serija je ista, AAKS

nije ista tehnologija...

320aaks ima samo jednu plocu, 640aaks ima dve ploce od 320..
s novim plocama su ugradjene jos neke tehnologije,
u praksi ti to znaci (- dao sam ti link,) bas taj 640 je najtrazenija roba, ostali ne...


500 ako se ne varam ima dve ploce od 250 --> sporiji, starija tehnologija , itd.. :angry7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #61 : 01 Listopad, 2008, 23:09:36 »
Dal imas ti taj doma ili...
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #62 : 01 Listopad, 2008, 23:15:18 »
Aj da i ja nekaj pitam u vezi novog hardvera....

PC scenu pratim intenzivno od kasnih 80-tih i tako sve do prije 4-5 godina kada sam jednostavno prestao. Iz tog vremena je i ovaj PC koji sam u medjuvremenu samo upgradeao pa je konfiguracija ovakva:

Abit IS7 ploca
P4 Northwood 2.4@3.6GHz
2.5giga rama
1x500GB HD Seagate
1x320GB HD Seagate
SB Xtreme music zvucna
7900GS AGP graficka
16XDVD-R Pioneer
8XDVD-R Pioneer
Samsung 910T monitor
500W napajanje
ATX midi tower



E sad, kako zadnje 4+ godina ne pratim scenu niti citam literaturu (prije sam citao sve sto mi je doslo pod ruku) sada mi je problem naci kvalitetne i brze komponente.
Trebao bi svakako:
-plocu
-procesor
-ram
-graficku

Komp bi morao biti jako stabilan, pouzdan i tih, 3D performanse (igranje) je totalno nevazno (valjda sam prerastao igranje na PC-u  ;D )
Hardovi su mladji od godinu dana pa bi njih zadrzao jer su u top formi kao i periferiju i monitor.
Kako sam uvijek preferirao Intel platformu, probao sam na brzinu pogledati na netu sto bi mi najvise odgovaralo i izbor je za sada ovakav:

-ploca Asus P5K, Socket 775, Intel P35, DDR2, FSB 1333, G-LAN, ATX
-procesor Intel Core 2 Duo E8400 , 3GHz, socket 775, 6Mb cache, FSB 1333
-hladnjak procesora Arctic Cooling Freezer 7-Pro
-ram  2x RAM PC-8500, 1 GB, KINGMAX (KLED4), DDR2 1066 MHz
-graficka ATI Radeon HD3450


Napomena:
graficka ima pasivno hladjenje, MPEG 4 HD dekodiranje, dual DVI (bitno zbog spajanja na plazmu preko DVI-HDMI kabela). Brzina igara je totalno nebitna i sto se mene tice ne mora niti imati 3D akceleraciju.
Overclock procesora je vrlo pozeljna i isao bi na max. mogucu brzinu umanjenu za cca. 5% zbog stabilnosti. Da li bi ovaj jeftini ram to mogao pratiti ili ga je moguce tjerati defaultnom brzinom, a ubrzati samo proc?
Brzina procesora je bitna zbog kodiranja videa, audia....


Sad pucajte sa savjetima da li je to dobar odabir, a ako nije sto bi mijenjali. Ponavljam, trazim sliejdece
-stabilnost
-pouzdanost
-sto manja buka
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2008, 23:21:53 3alfa3 »

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #63 : 01 Listopad, 2008, 23:17:08 »
http://www.pcworld.idg.com.au/index.php/pid;3469;taxid;2136212652;pt;1

Pogledaj ovaj test sta su napravili, kazu da je hard odlican za gaming :icon_thumright: :icon_thumright: na kraju teksta i pise da ima neki longitudinalni zapis i jos pise da je brzi :headbang: od 150 gigabajtnog raptora koji ima 10,000 rpm-a iako malo sumnjam u to  :icon_scratch: :icon_scratch:
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #64 : 01 Listopad, 2008, 23:21:32 »
Aj da i ja nekaj pitam u vezi novog hardvera....

PC scenu pratim intenzivno od kasnih 80-tih i tako sve do prije 4-5 godina kada sam jednostavno prestao. Iz tog vremena je i ovaj PC koji sam u medjuvremenu samo upgradeao pa je konfiguracija ovakva:

Abit IS7 ploca
P4 Northwood 2.4@3.6GHz
2.5giga rama
1x500GB HD Seagate
1x320GB HD Seagate
SB Xtreme music zvucna
7900GS AGP graficka
16XDVD-R Pioneer
8XDVD-R Pioneer
Samsung 910T monitor
500W napajanje
ATX midi tower



E sad, kako zadnje 4+ godina ne pratim scenu niti citam literaturu (prije sam citao sve sto mi je doslo pod ruku) sada mi je problem naci kvalitetne i brze komponente.
Trebao bi svakako:
-plocu
-procesor
-ram
-graficku

Komp bi morao biti jako stabilan, pouzdan i tih, 3D performanse (igranje) je totalno nevazno (valjda sam prerastao igranje na PC-u  ;D )
Hardovi su mladji od godinu dana pa bi njih zadrzao jer su u top formi kao i periferiju i monitor.
Kako sam uvijek preferirao Intel platformu, probao sam na brzinu pogledati na netu sto bi mi najvise odgovaralo i izbor je za sada ovakav:

-ploca Asus P5K, Socket 775, Intel P35, DDR2, FSB 1333, G-LAN, ATX
-procesor Intel Core 2 Duo E8400 , 3GHz, socket 775, 6Mb cache, FSB 1333
-hladjak procesora Arctic Cooling Freezer 7-Pro
-ram   RAM PC-8500, 1 GB, KINGMAX (KLED4), DDR2 1066 MHz
-graficka ATI Radeon HD3450


Napomena:
graficka ima pasivno hladjenje, MPEG 4 HD dekodiranje, dual DVI (bitno zbog spajanja na plazmu preko DVI-HDMI kabela). Brzina igara je totalno nebitna i sto se mene tice ne mora niti imati 3D akceleraciju.
Overclock procesora je vrlo pozeljna i isao bi na max. mogucu brzinu umanjenu za cca. 5% zbog stabilnosti. Da li bi ovaj jeftini ram to mogao pratiti ili ga je moguce tjerati defaultnom brzinom, a ubrzati samo proc?
Brzina procesora je bitna zbog kodiranja videa, audia....


Sad pucajte sa savjetima da li je to dobar odabir, a ako nije sto bi mijenjali. Ponavljam, trazim sliejdece
-stabilnost
-pouzdanost
-sto manja buka

Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #65 : 01 Listopad, 2008, 23:24:36 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #66 : 01 Listopad, 2008, 23:30:32 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

http://www.autronic.hr/proizvodi/artPWC-HD4870.asp?ArtID=PWC-HD4870

Sta kazes na ovo, ima akceleraciju za video encodiranje i to? To bi i meni dobro doslo s obzirom da se bavim i obradom videa.
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #67 : 01 Listopad, 2008, 23:31:20 »
Vjerojatno zbog toga i cijena malo odskakuje  :laughing7: :laughing7:
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #68 : 01 Listopad, 2008, 23:31:53 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

http://www.autronic.hr/proizvodi/artPWC-HD4870.asp?ArtID=PWC-HD4870

Sta kazes na ovo, ima akceleraciju za video encodiranje i to? To bi i meni dobro doslo s obzirom da se bavim i obradom videa.

Kazem da kosta 7-8 puta vise od ove koju gledam uzet  ;D

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #69 : 01 Listopad, 2008, 23:33:10 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

http://www.autronic.hr/proizvodi/artPWC-HD4870.asp?ArtID=PWC-HD4870

Sta kazes na ovo, ima akceleraciju za video encodiranje i to? To bi i meni dobro doslo s obzirom da se bavim i obradom videa.

Kazem da kosta 7-8 puta vise od ove koju gledam uzet  ;D

Znam da da, ali s njom vjerojatno dobijes puno bolje rezultate
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #70 : 01 Listopad, 2008, 23:34:20 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

http://www.autronic.hr/proizvodi/artPWC-HD4870.asp?ArtID=PWC-HD4870

Sta kazes na ovo, ima akceleraciju za video encodiranje i to? To bi i meni dobro doslo s obzirom da se bavim i obradom videa.

Kazem da kosta 7-8 puta vise od ove koju gledam uzet  ;D

Znam da da, ali s njom vjerojatno dobijes puno bolje rezultate

U cemu?
Pa treba mi za DEcoding (gledanje HD filmova), a ne ENcoding

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #71 : 01 Listopad, 2008, 23:35:16 »
Ako ti nije do igranja igrica onda ti je ja mislim prejaka grafulja. Koje napajanje?

Pa kosta 250tak kuna
Bitno je da ima pasivno hladnjenje (buka), hardverski dekoding HD videa i dual DVI. Imas neku drugu preporuku, a da zadovoljava te uvjete?

http://www.autronic.hr/proizvodi/artPWC-HD4870.asp?ArtID=PWC-HD4870

Sta kazes na ovo, ima akceleraciju za video encodiranje i to? To bi i meni dobro doslo s obzirom da se bavim i obradom videa.

Kazem da kosta 7-8 puta vise od ove koju gledam uzet  ;D

Znam da da, ali s njom vjerojatno dobijes puno bolje rezultate

U cemu?
Pa treba mi za DEcoding (gledanje HD filmova), a ne ENcoding

Sry mislio sam da se i time bavis
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #72 : 02 Listopad, 2008, 00:05:03 »
2_scemby

ma nije sad kraj svijeta ako si uzeo taj, ali naj izbor u best buy, je 6400aaks, to ne znaci da neces biti sretan  :redface:

2_3alfa3
polca neka ima p45_x38_x48 chipset po mogucnosti..
asus je provjeren i tu neces pogrijesiti  :redface:

e8400 bi trebao ici preko 4  ghz pa dalje i preko 4500ghz ako imas srece  :icon_biggrin:
hladnjak , tu imas razlicite opcije, ovisi sto ocekujes... napomena, procevi se i ne griju tako ludo, ali chipseti na maticnoj da, a posto si rekao da zelis stabilnost itd., razmisli o ploci s dobrim hladnjem , koja lako trpi visoki FSB

razmisli o nekom brand napajanju ako ga nemas , jer ovih 500W mi se cini lazno :redface:

memorija,najisplativije ddr2, moje misljenje je da ti ne treba mema vise od 800Mhz, ovu od 800 downclockas ako treba kao sto sam ja ucinio, ali sam zategnuo latencije pa sam opet skoro na istom a racunalo rock stable , FSB omjeri se lako u biosu postimavaju, a memorija ne treba pratiti omjer fsba proca kao sto je to u AMdu slucaj, kod intela ne gubis puno s time..
po onome sto sam vidio, tu bi uzeo nesto dobro i provjereno tipa corsair (osobno imam mushkina) , i tu si miran  :redface:
ali uzmi 2x2 giga, svakako  :glasses9:

grafa ova ati ti je majka , nemas tu sta dalje traziti , koliko vidim ona te potpuno zadovoljava :icon_thumright:



« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 00:07:38 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #73 : 02 Listopad, 2008, 00:16:07 »
ovo je moj setup :

1. procesor e2160 1.8ghz@3ghz  (9x333) uz vrlo malo malo dodavanja napona i to najvise jer i ploca malo laze i daje manje nego sto treba (isao je i preko 3,4 ghz , cak i 3,6 ghz -100% overclock  :toothy9: , ali nista dodatno puno ne dobijem , par sto marka, a voltaza mu se mora dosta dici pa sam ga zadrzao na 3 ravno gdje se ni malo ne muci )
2. ploca gigabyte p35 DS3L verzija (ona najjeftinija  :icon_biggrin: ) , radi super! pogotovo u ovoj kombinaciji , chipset se jako jako grije uz visoki FSB i takt proca , pa je to glavni razlog zasto proc ne dizem preko 3ghz
3. mushkin value 2x2 gb 800mhz@667 --hehe , ram sa downclockao  , FSB:DRAM 1:1 , ali radi na 4 4 4 12  :)
« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 00:17:59 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline scemby

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: Daelim S-five
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #74 : 02 Listopad, 2008, 00:17:33 »
Eladio: ne kuzim te latencije na ram-u  :dontknow: :dontknow:, citao sam o tome u pc chipu al nisam bas skuzio za sta je to. Mozes li mi malo objasnit to? Mislim da ako ih smanjis da ti se smanje i mhz al da nesto dobijes bolje, a ako ih povecas povecaju ti se i mhz i opet dobijes nesto, dal je to kao na hard disku vrijeme pristupa ili...
Bolje škemba od pija?e, nego grba od štiha?e...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #75 : 02 Listopad, 2008, 00:24:51 »
ovo je moj setup :

1. procesor e2160 1.8ghz@3ghz  (9x333) uz vrlo malo malo dodavanja napona i to najvise jer i ploca malo laze i daje manje nego sto treba (isao je i preko 3,4 ghz , cak i 3,6 ghz -100% overclock  :toothy9: , ali nista dodatno puno ne dobijem , par sto marka, a voltaza mu se mora dosta dici pa sam ga zadrzao na 3 ravno gdje se ni malo ne muci )
2. ploca gigabyte p35 DS3L verzija (ona najjeftinija  :icon_biggrin: ) , radi super! pogotovo u ovoj kombinaciji , chipset se jako jako grije uz visoki FSB i takt proca , pa je to glavni razlog zasto proc ne dizem preko 3ghz
3. mushkin value 2x2 gb 800mhz@667 --hehe , ram sa downclockao  , FSB:DRAM 1:1 , ali radi na 4 4 4 12  :)

e na kojem naponu držiš proc, jer istu matičnu i proc ima buraz pa mu nije nešto stabilno na 3ghz sa 1.35v, a dalje mu ne želim davat napona  jer se grije dosta, a stavio sam mu stock cooler od mog q6600 koji je duplo viši neg stock od e2160.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #76 : 02 Listopad, 2008, 00:27:24 »
Eladio: ne kuzim te latencije na ram-u  :dontknow: :dontknow:, citao sam o tome u pc chipu al nisam bas skuzio za sta je to. Mozes li mi malo objasnit to? Mislim da ako ih smanjis da ti se smanje i mhz al da nesto dobijes bolje, a ako ih povecas povecaju ti se i mhz i opet dobijes nesto, dal je to kao na hard disku vrijeme pristupa ili...

jedno nije vezano za drugo tako direktno kako ti mislis..


gledaj to ovako..

memorija ako radi na 800 mhz 5 5 5 15 je sporija od memorije koja isto radi na 800 Mhz ali na 4 4 4 12 tajminzima

ti kupujes memoriju na 1600 Mhz , nacelno duplo brza od ove moje , ali tvoja mema radi na 10 10 10 20 (tako nekako) tajminzima , dakle nacelno duplo sporija..

u konacnici ispada da je isto.. realno nije bas, nesto malo je ddr3 ipak brzi u realnim testovima, ipak zanemarivo ako gledas cijene

ipak, ddr2 nema tu puno vise mogucnost napretka, a DDR3 ocekuj i na 2400 Mhz i vise, a tada je to ipak vidljivo brze bez obzira sto su mu latencije sve opustenije i opustenije..

to je onako jako u grubo objasnjeno  :icon_biggrin:

i ne zaboravi, uvjek je bolje imat vise rama nego manje , bez obzira na te male razlike u latencijama i megahercima, taj zakon postoji dok god postoje windowsi i to nikad ne zaboravi  :icon_biggrin:

kod memorije treba eventualno jos paziti da ne gusi FSB ako zelis clockat s visokim FSBom  :dontknow:

eto  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #77 : 02 Listopad, 2008, 00:31:07 »
ovo je moj setup :

1. procesor e2160 1.8ghz@3ghz  (9x333) uz vrlo malo malo dodavanja napona i to najvise jer i ploca malo laze i daje manje nego sto treba (isao je i preko 3,4 ghz , cak i 3,6 ghz -100% overclock  :toothy9: , ali nista dodatno puno ne dobijem , par sto marka, a voltaza mu se mora dosta dici pa sam ga zadrzao na 3 ravno gdje se ni malo ne muci )
2. ploca gigabyte p35 DS3L verzija (ona najjeftinija  :icon_biggrin: ) , radi super! pogotovo u ovoj kombinaciji , chipset se jako jako grije uz visoki FSB i takt proca , pa je to glavni razlog zasto proc ne dizem preko 3ghz
3. mushkin value 2x2 gb 800mhz@667 --hehe , ram sa downclockao  , FSB:DRAM 1:1 , ali radi na 4 4 4 12  :)

e na kojem naponu držiš proc, jer istu matičnu i proc ima buraz pa mu nije nešto stabilno na 3ghz sa 1.35v, a dalje mu ne želim davat napona  jer se grije dosta, a stavio sam mu stock cooler od mog q6600 koji je duplo viši neg stock od e2160.

1,375 , hladan! oko 35 stupnjeva , orginal cooler..

provjeri da li ti je dobro legao cooler ili sta ja znam, jer taj proc se ne grije previse..

meni je isao max na 62-65 stupnjeva sa ovim orginal coolerom pri 3,6 ghz, ali tada je chipset bio nedodirljiv - vruuuucc , pa sam odustao od tih visokih FSBova  380-400 , vratio na 333 i radi sve hladno..

da se razumjemo chipset je i dalje vruc (iako senzor laze da nije) ali ipak dodirljivo vruc sto je u toleranciji  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #78 : 02 Listopad, 2008, 00:35:16 »
Stavio sam Arctic Silver 5 pastu i nije da prvi put stavljam kuler tako da ne bi reko da je u njemu problem, grije se u loadu tak do nekih 55-60 c
Ali to nije problem više me muči kaj se zbloksa, baca blu skrin i te gluposti, rame sam dignul nešto sitno al ne vjerujem da su oni problem... ma ne znam, sad je na 2.8 1.35 i drži stabilno, al ne bi bilo loše imat okrugli brojček :D 3

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: ATI Sapphire HD4850
« Odgovori #79 : 02 Listopad, 2008, 00:40:58 »
Stavio sam Arctic Silver 5 pastu i nije da prvi put stavljam kuler tako da ne bi reko da je u njemu problem, grije se u loadu tak do nekih 55-60 c
Ali to nije problem više me muči kaj se zbloksa, baca blu skrin i te gluposti, rame sam dignul nešto sitno al ne vjerujem da su oni problem... ma ne znam, sad je na 2.8 1.35 i drži stabilno, al ne bi bilo loše imat okrugli brojček :D 3

jako me cudi da se toliko grije  :icon_scratch:
vidio sam puno ovih mojih i svi su uglavnom hladni kao moj

mozda te zadesila losa serija..

probaj kao i ja, stavi manji FSB, neki procevi imaju nize imaju FSB zidove , nemogu preko 360/370, downclockaj memoriju (da te ona ne koci, a i njoj neki put treba dati malo volta! )

dakle 9x334 (meni je 9x333=2997 , nije okruglo LOL  :icon_biggrin: , ti stavi 334 :redface::dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!