Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??  (Posjeta: 11780 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« : 21 Veljača, 2016, 10:30:02 »
Pozdrav, naime ovo ljeto je sigurno, kupio bi si motor na brzine, po mogucnostima 4takta, i redni cilindri, nisam bas za 1cil ili v2, iako na sve sam spreman poslusati. no xt660 i pegaso 660 nebih uzimao u obzir.

original ideja je bila kupiti do 20.000kn Kawasaki 636 2003-2004 ili eventualno za 25.000 ninja 636 2005 ili suzuki gs600 2006-2007, gledao sam i fazer 600 ali to mi je vec malo dugacak motor, ciljao bi na neki manji kao ninja ili hornet...

no brdo je motora ni sam ne znam sto bi, cak sam sumnjicav kako cu se adaptirati na jaci motor sa brzinama od 600ccm da uzmem ipak slabije nesto poput ninje 250? cijenom su isto oko 20.000kn. najradije bi si uzeo KTM 390 ali cijenom su iznad budgeta.

rs125 i mx125 te dt125 bi zaobisao jer sam imao i MX i DT i znam vozitna brzin. htjeo bi nesto za duge relacije sam. visok sam nekih 182ccm.

nego kako ta ninja 636 se moze to vozit kao pocetnik s osjecajem za gas.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2016, 10:43:35 »
Pozdrav, naime ovo ljeto je sigurno, kupio bi si motor na brzine, po mogucnostima 4takta, i redni cilindri, nisam bas za 1cil ili v2, iako na sve sam spreman poslusati. no xt660 i pegaso 660 nebih uzimao u obzir.

original ideja je bila kupiti do 20.000kn Kawasaki 636 2003-2004 ili eventualno za 25.000 ninja 636 2005 ili suzuki gs600 2006-2007, gledao sam i fazer 600 ali to mi je vec malo dugacak motor, ciljao bi na neki manji kao ninja ili hornet...

no brdo je motora ni sam ne znam sto bi, cak sam sumnjicav kako cu se adaptirati na jaci motor sa brzinama od 600ccm da uzmem ipak slabije nesto poput ninje 250? cijenom su isto oko 20.000kn. najradije bi si uzeo KTM 390 ali cijenom su iznad budgeta.

rs125 i mx125 te dt125 bi zaobisao jer sam imao i MX i DT i znam vozitna brzin. htjeo bi nesto za duge relacije sam. visok sam nekih 182ccm.

nego kako ta ninja 636 se moze to vozit kao pocetnik s osjecajem za gas.

Bok bok..
 vidim da si nabrojao stvarno svasta od motora. Od manjih 250 kubika do 600ccm sporta.  Moj savjet ti je da kupis najmlađi motor kaj mozes i da bude nesto sto ti se sviđa. Odma mozes zaobici te stare šestice i takve motore. To je proslo sve i svasta i naci dobrog je jako tesko. Koliko dugo planiras imati taj motor? Jednu sezonu? Znam decka koji je kupovao te jace starije motore svaku sezonu i drugu prodavao. Na oko su ono bili okej ali su svi trebali neki servis koji je kostao ili zamjenu guma ili regu. Ninja 250 bi ti bila premala i slomio bi se na tome. Cak i stariji cbr 600 je mali motor.  Zasto ne xt 660? To bi ti taman bilo za tvoju visinu. Neznam jel ti se sviđa er6n i tako neki motor. Nece oboriti rekorde u brzini ali se lijepo voze i idu pristojno.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #2 : 21 Veljača, 2016, 10:44:19 »
600tke redni su jako linearni i pitomi odozdola ne sekiraj se,dok V2 cima na svaki dodir gasa,kupi ono kaj nađeš u najboljem stanju,i moj prijedlog,nemoj spalit zadnju kunu ostavi 5000kn sa strane zlu ne trebalo

Offline TomoRI

  • moderator mini
  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #3 : 21 Veljača, 2016, 10:49:18 »
Vidim na profilu da imaš 24 godine i pravo polagati/položenu A kategoriju. U najboljoj si poziciji jer te kubikaža motora ne može zakočiti pa biraš ono što tebi najbolje legne. Što se tiče ninje 250 po meni ti je to neisplativa investicija jer će ti vrlo brzo dosaditi, to je motor za početnika koji nikad nije vozio motor na brzine a nema pravo na polaganje kategorije pa je osuđen na njega.  Što se tiče šaltanja i prilagođavanja sve ti je u glavi, trebat će ti možda mjesec dana dok ti sve legne i nakon toga nemaš brige, samo treba biti na oprezu u početku. Ninja 636 2003-2004, pazi pri kupovini jer su kod nas većinom ubijani motori koji se prodaju pred generalku ili troše ulje, dok bi se noviji model koji ima auspuh pod repom lakše našao uredan. Motor kao motor nije jako divlji na gasu tako da ne moraš imati pretjerani strah da će te razbacati, ali se treba paziti jer nije igračka. Tvoj je izbor ali ja bi radije uzeo nešto slabije da se malo privikneš na mjenjač i takve stvari i onda uzeo nekakvu ljutu pilu. Mt07 ti ne mogu preporučiti jer je cijena pre paprena trenutno, ali tu imaš kawasaki er6n, kawasaki er5 ili yamaha xj6n (ako naletiš po dobroj cijeni). Makar bi ja radije ciljao na 4 redna nego 2 cilindra zbog toga što su linerani, moj mt ima 2 redna koji su u 1. i 2. teško upravljivi jer jednostavno previše cima i nastoji provrtiti, ali jbg zato motor ima momenta
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2016, 10:51:06 TomoRI »
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #4 : 21 Veljača, 2016, 10:58:38 »
vidim imate dosta konstruktivne odgovore, prvo hvala svim ana odgovorima.

slazem se u cinjenici da su 4redna laksi za vozit u manjim okrtajima, sto sam vec cuo od jednom poznanika koji je stariji od mene duplo i vozio je fazera i shivera. i shiveru je v2 agregat i kaze da se to cimanje u drugoj po gradu tako dopizdi da ga je prodao znog toga.

redni bi uzeo npr 636 kao sto je receno da je spulja pod guzicom 2005+ godiste ali su cijenom skuplji. jako sam skeptican za 636 starije pogotovo sad kad ste rekli da ih je vecina ubivena.

a dvoumim se ktm duke 2 mozda? fazer 600, hornet 600, gs600? er6n? to su tri razlicita motora zar ne?

xt660 i pegaso nebi jer sma ih vozio jednom prilikom i ne svida mi se kako se vozi, jako je tezak motor i nema mi dusu jednostavno mi se ne svida, nikakav drugi razlog. vjerujem da je fazer ili gs tezi od xtxa alu su 4cil pa bi im oprostio 200kg tezine

vozacku posjedujem A1, i nemam nikakva ogranicenja. samo trebam kupit motor za pocetka bi uzeo cak slabiji pa onda nakon sigunrno 4-5godina nesto jace. zanci hocu sad kupit sportski motor i vozio bi ga vise godina iskljucivo ljeti. budget je max 25.000kn :sad1:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6049
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #5 : 21 Veljača, 2016, 11:06:35 »
Za pocetak ti je moj savjet kawasaki er6n, ide on jako lijepo..poslije uzmes nesto jace. Inace taj motor malo trosi, jeftiniji je za odrzavanje od ostalih.

Offline TomoRI

  • moderator mini
  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #6 : 21 Veljača, 2016, 11:44:32 »
Kao što ti je ljubo46 napisao ja bih ciljao na er6n ili er5 jer ćeš se naučiti na njima, jeftini su za održavanje i danas sutra lakše ćeš ih prodati nego 636 kojeg vrijeme gazi lagano. Gume su ti jeftinije, servisi, i danas sutra kad budeš prodavao opet će naletiti netko kome treba početnički motor a zna se koji su odlični za to  :icon_thumright:
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #7 : 21 Veljača, 2016, 16:39:08 »
Nezz kako stojiš sa parama za ubuduce ali ako misliš mjenjat motor onda uzmi er5 jer to je za početnika a kasnije onda lagano gradiš vozačko iskustvo prema jačima.
E a ako nemaš baš casha onda rađe sada dok imaš 25 soma u džepu zemi 636 "moja tiha patnja". PA kud puklo da puklo , baci se u koštac sa njima. Ako ga svladaš iz prve super za tebe makar ti su rijetki , ako ne jbg na greškama se uci. Inace ja volim 2003-2004g 636 jer tako su mi  lijepe i više volim spuh sa strane onak visok jedan akrap.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #8 : 21 Veljača, 2016, 16:51:15 »
Suzuki Bandit 600,idealan prema tome što si opisao. Jako fino se vozi i ide dobro,posle skutera leti,jel... Mašina odlična,mala potrošnja. Skoro ga uzeo prije par godina,bio oduševljen s njim.
"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline kosta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: HJC symax III
  • MojSpuh: vulgaris
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #9 : 21 Veljača, 2016, 17:26:54 »
Bez ljutnje, ali ti ni sam ne znaš kaj bi :icon_scratch:
Vjerojatno neće imati nikakvu težinu na tvoj odabir, ali od gore nabrojanih osobno bih u obzir uzeo hornet ili fz6.
FZ6 je nekak više ljude nižeg rasta, hornet za više, fz6 je ljen u donjim okretajima, hornet vuče linearno, fz6 je nervozan i s dvoje voli i u trečoj podići malo prednji kraj, hornet je vozan do bola, potrošnja, održavanje, rega, servisi.... sve je to tu negdje +-100kn
Svatko od nas je poseban i specifičan i kao takav ima svoje viđenje stvari i svoj ukus.
Vozio sam i imao puno motora i ni na jednom se nisam od prve sekunde osjećao kao na Z750S, FZ& sam prodao jer ima preuzak volan i lijen je, od CBR i GSXR me bole jaja i ruke i ramena i......, idu hebeno, još bolje koče, ali ubijaju od boli.
Hornet je odlična mjera, ali mi nije lijep.
Kle je super, ali ubije leđa i guzicu, a na 130-140 kao da imaš Parkinsovu bolest,xt s tim jednim cilindrom ko kultivator, ali je to Triumph sa 3 cilindra sinfonija.
Caponord je super, ali je velika krava. GPZ500 je cool, ali onaj rezervoar koji izgleda kao da buš na njemu rezal špek mi je bljak.
Imam nekoliko motora u garaži, ali da moram birati i izabrati jedan za sve uvjete, godišnja doba i ostalo izabrao bi Hyosung Aquilu GV250 sa rasplinjačima.
V2, 250ccm, 30ks, 140km/h, 4-4.5l/100
Nije neko ime, nije ni izgled, ali ispunjava 90% želja i potreba.
Ne kvari se, osim kaj rasteže lanac (ipak je V2), a položaj je kao doma u fotelji.
Ovo je moje subjektivno mišljenje.
Kupi ono kaj ti se sviđa, kaj buš mogel održavati u granicama sigurnog prometovanja i ono za kaj ti prvenstveno treba. :hello:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #10 : 21 Veljača, 2016, 18:50:52 »
a znam sto bi, nesto vozljivo da po gradu vozim polako po propisima bez cimanja na vrhu gasa i da je okretan, laksi na volanu a da nije opet problem odvozit 500km u komadu.


hornet je moj favorit, samo sto servis nemam blize od 200km, a kawasaki imam. 636 najradije bi uzeo ali 2005> a hornet isto 2005>

er6n je sigurno pouzdan motor ali nije mi drag izgled.

navjr hornet kao ovaj budem pikirao.

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-hornet-cb-600-f-600-cm3-oglas-17200843

ali najradije bi 636 2005>

pa se ucio na motoru s kojim sam miran sigurno 3-4godine

kupiti er6n pa ga prodati nakon nekoliko godina mi nije opcije jer nemam namjeru cesto mjenjati motor, a znam da kad bi uzeo er6n da bi me kopalo danima zasto bas taj motor.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline kosta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: HJC symax III
  • MojSpuh: vulgaris
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #11 : 21 Veljača, 2016, 19:25:47 »
Poslao sam ti pp.
Servis za Kawasaki imaš blizu, pa kaj ti nisu u stanju servisirati hondu :dontknow:
Privatno vozim Kramasaki, al samo da ti velim da se svi ostali motori rade od Hondine špene :notworthy:
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2016, 19:28:18 kosta »

Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #12 : 21 Veljača, 2016, 19:38:43 »
fazer600, hornet, bandit,er6n...
iskreno fazer favorit :headbang:
do 8t okretaja ljena krava, poslje fino povuce, veoma vozan, dobar polozaj sjedenja za vozaca i suvozaca, 100 konjica... def po meni... 2005-06  :hello:

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #13 : 21 Veljača, 2016, 20:13:29 »
Kako je suhi rekao ako mozes savladati zx600r i to ti je zelja. Uzmi to ako nađes dobrog, ali znaj da ti je odrzavanja u naredne 4 godine sigurno duplo u odnosu na er6n, horneta i takve.

Offline TomoRI

  • moderator mini
  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #14 : 21 Veljača, 2016, 20:33:01 »
Ali opet sam gotovo siguran da neće u jednoj sezoni okrenuti 30tkm da bi toliko osjetio te troškove održavanja, tko pazi na svoj motor nije mu bitno šta vozi jer će ga održavati kako misli da je najbolje  :icon_thumright:
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #15 : 21 Veljača, 2016, 22:29:04 »
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xj6-diversion-600-cm3-oglas-18180000
Znam da je malo povise buđeta al vjr se može naći i jeftinije. Polagao sam na ovom motoru A kategoriju, savladao sam ga za 3 dana, iako nikad prije u zivotu nisam na motor sjeo ( ovaj veliki sa mjenjačem ) Nisam imao problema sa gradskom vožnjom, nije nesto previše divlji na gasu. U svakom slučaju meni je OK. Napomena da sam 195 visok i nije mi bilo probem vozit.
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #16 : 21 Veljača, 2016, 22:54:45 »
ja bih razmislio i o kategorijama za registraciju..ako si ogranicenog budzeta onda i ta stavka nije za baciti.
ako se ne varam granica je na 500ccm, tak da ove 600tke vec dosta podebljaju godisnje izdatke

al ak ti ne igra ulogu, onda biraj prema onom sto ti se svidja... kupit nesto kaj ti na kraju nece biti pravi gust nema smisla.

al u svakom slucaju, u pocetku polako i pamet u glavu dok dok se dobro ne u poznate...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #17 : 22 Veljača, 2016, 11:40:18 »
hvala svima na odgovorima.

a za sad je hornet na listi zelja, uz njega se pajavio jos i CBR 600 2005> ili... moja tiha patnja kojoj bi oprostio sto nema kuplung gp800, vidim ima ih po 4000€ mozda ga netko i da za malo ispod...

znam da nije motor ali poznanik ima gp800 koji je prije njega imao hornet 600 i kaze da nesto kao gp800 nije nikad imao i da mu to lezi ajme majko, brzine 130-150 nikakav problem, ruka na mobitelu druga na gasu, otvorena kaciga vjetar ne smeta... i za 3000kn ide komplet servis.

mada cuo sam da su gp800 motori jako kvarljivi bar neke godine, nisam upoznat...

mada kupnju motora jos necu forsirati bolje cekati priliku.. ionako nisam mislio prije 5-6mj uzimat ali se zelim informirati od ekipa koja slicno mozda razmislja.

is the gp800 any good?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #18 : 22 Veljača, 2016, 13:23:00 »
vozacku posjedujem A1, i nemam nikakva ogranicenja. samo trebam kupit motor za pocetka bi uzeo cak slabiji pa onda nakon sigunrno 4-5godina nesto jace. zanci hocu sad kupit sportski motor i vozio bi ga vise godina iskljucivo ljeti. budget je max 25.000kn :sad1:

Ako imas polozeno A1, onda imas ogranicenje na 125ccm i 11kW! Za veci,jaci motor moras opet u autoskolu polagat

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Kupnja prvog pravog motora nakon skutera, savjeti??
« Odgovori #19 : 22 Veljača, 2016, 13:29:11 »
vozacku posjedujem A1, i nemam nikakva ogranicenja. samo trebam kupit motor za pocetka bi uzeo cak slabiji pa onda nakon sigunrno 4-5godina nesto jace. zanci hocu sad kupit sportski motor i vozio bi ga vise godina iskljucivo ljeti. budget je max 25.000kn :sad1:

Ako imas polozeno A1, onda imas ogranicenje na 125ccm i 11kW! Za veci,jaci motor moras opet u autoskolu polagat
nisam ni shvatio da sam napisao A1, mislio sam A.

http://s13.postimg.org/i2hmsr2gn/IMAG0058.jpg

ugl do sada sam siguran da cu uzet gp800 ako uspijem uzicat jedan za 25.000, ako ne idem na CB 600 ili CBR 600 2006god.
« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2016, 13:31:11 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34