Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Atest vanserijskih dimenzija guma?  (Posjeta: 21437 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #20 : 31 Prosinac, 2015, 11:06:35 »
info je općenito

http://www.wheel-size.com/size/renault/thalia/

samo si odaberi model i godište, čak u slučaju Thalie ima i motor

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6737
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #21 : 31 Prosinac, 2015, 11:23:14 »
ova stranica il je skroz netočna il to nema veze sa našim tržištem, uopće nema u izboru 1.4 55kW a kad odaberem clio 2003 na dalje svima piše 13" a kod nas su dolazili sa 14 i 15, 15 pogotovo na 1.5 dci
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #22 : 31 Prosinac, 2015, 11:56:09 »
je, piše na gotovo na svima 13"

ali pišu i ovako

•Smallest tire size: 155/70R13
•Largest tire size: 185/55R15


no za clio sport iz 2003 znam da je imao felge od 16" a dimenzija je bila ako se ne varam 205/45/16 jer ga imao šef prije par godina
na razliku min  155/70/16 i max 16" 205/45/16 je 4% a opet je bilo na  tržištu .....

bit će da je kako ti kaže ili je stranica u banani ili nije za europsko tržište

samo meni nije jasno šta ovi fantaziraju, zašto im je veći problem promjer od širine pneumatika? što ako želiš niskoprofilne gume sa postojećom širinom  ??? onda će im sve bit dobro ali po kalkulaciji ima preko 10% odstupanja... a njihovi katalozi, o tome ne želim jer nemam pozitivnog iskusta sa time (ako se netko sjeća teme gdje sam bio na tehničkom sa skuterom i on meni pokazuje drugi i uvjerava me da je taj sa slike moj)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #23 : 31 Prosinac, 2015, 12:22:06 »
I ja sam stavio al zimske pošto sam ih povoljno dobio 175/70/14 a prije su bile 185/60/14,imam vezu pa će se vj. dat upisat mada mislim da ibiza 6L uopće nije dolazila s tim gumama

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #24 : 31 Prosinac, 2015, 19:02:30 »
 Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #25 : 31 Prosinac, 2015, 20:12:02 »
Atest guma se ne radi u svakoj stanici za teh.pregled.
Moras doc s namontiranim gumama , onda oni podizu auto u naib i motaju ako zapinje ne prodjes , ako ne zapinje prodes , bitno da platis.
......

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #26 : 01 Siječanj, 2016, 21:44:20 »
upisati možete dimenzije guma one koje su bile u NAJJAČOJ opremi.
Znači ako je moj Polo 2002 godina, najjači model "okaca" je bio GT i na njemu su bile 205/45-16 koje su i sad
kod mene gore bez ikakvih problema, dođeš na tehnički i upiše ti (93kn a ako je pak redovni tehnički ide besplatno).
Moja originalna propisana guma je 165/70/14 tako da ovo je bomba za dva cola veća.
Isto tako treba paziti na ET felge koja ti ne smije prelaziti gabarite auta tj. van okvira blatobrana, ove tvoje treba dobro proučiti i vidjeti kaj s tim treba.
 
Isto tako pogledaj si kada otvoriš poklopac rezervoara trebao bi na njemu imati dimenzije guma te propisano na koliko bara pumpaš gume, ako pak
nemaš tu onda pogledaj u gepek ispod tapicirunga s lijeve strane bi trebalo biti prema sicevima. ( Naravno uvijet je da auto nije lakiran na novo i tome slično.)


Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #27 : 02 Siječanj, 2016, 10:09:34 »
na tehničkom se može u knjižicu upisati dimenzija koja je za taj model auto bila tvornički ugrađivana...i to bez ikakvih atesta
bez obzira radi li se o benzincu i dizelu

primjer: ako imaš audi a4 sa serijskim gumama 195/65R15 i poželiš staviti gore felge od a4 koji su tvornički dolazili sa 225/45R17 možeš slobodno
ovi na tehničkom će provjeriti dali je tvornica te felge ugrađivala na taj model auta i bez problema bi trebali upisati

kod više ljudi isprobano i nikad nije bilo problema....govorimo za dimenzije koje su tvornički bile ugrađivane

ne mozes to radit, nisi u pravu.

recimo da imas auto golf 3, sa motorom 1.8 benzin sa 55kw, tvornicki je dolazio sa 175/70-13 i ti sad hoces 16coll kao GTI.

nemoze. prvo sto gti ima 5 rupa (ali ne gledajuci to ides uzet 16'' sa 4x100), svejedno je li je ta guma ugradivana na taj model auta s jacim motorom. auto od 55kw nemoze imati isti promjer felge kao auto od 110kw, a ne gledajuci ni to auto ti nece proc tehnicki zbog visine, bice visi na 16'' felgi i to vuce za sobom drugacije svojstva u voznji, trebaju ti onda i opruge od gti-a koje su nize. i opet ne kraju ti treba atest jer visina auta ne odgovara podatcima u knjizici.

naravno 100-200kn zamaze oci, ali ako HeadQuarter ne odobri onda zaboravi. ali to vrijedi za velika odstupanja, sa 13'' sam bez problema upisao 195/50-15. ali 16 mi nisu dali

a kako onda možeš imati ljetne 17 cola i zimske 15 cola u dimezijama koje sam ja naveo????

i u dimenzija koje sam ja naveo visina se uopće ne mijenja drastično tako da nebi trebalo biti problema
al dobro ja znam na par primjera da nije bilo problema za ovo što sam naveo

osobno sam na Seat Ibizi 2006 1.9TDI imao serijski gume 195/55R15 i nisam imao nikakvih problema kad sam došao na tehnički i tražio da mi upišu dimenziju 205/40R17.....jer ta je dimenzija tvornički bila ugrađivana na Ibizu FR
i nitko nije spominjao nikakvu visinu ili opruge...čovjek samo po katalogu provjeri dal je ta dimenzija predviđena za taj auto

vozis dovoljno jak auto.

ja govorim po osobnom iskustvu, upisali su mi 195/50-15, no kad sam auto podigao na original federe poceli pravit probleme kakvi su ovo amortizeri, pa felge tko vam je ovo upisao (a sto je najgore upisali mi na tom tehnickom).

mozda osoble nije dovoljno profesionalno bilo, ili su bas htjeli se kao profesionalni pokazat ovo ono... ma sou.. pa govori napravi atest za ove opruge. A OPRUGE OD TOG AUTA.

tek kad sam auto vratio na 185/65-14 su me pustili na tehnickom.

takodjer sam i ja bio uvjeren da je moguce ugraditi najvecu felgu koja je isla tvornicki na najjaci auto. no zadnje godine su me pokusali razuvjeriti.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #28 : 04 Siječanj, 2016, 11:48:36 »
Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.

Na atest se ide kada imas felgu s gumom koja nije predvidjena za taj auto. Nemre mi 19 cola upisati ako vozim Fiat pandu, prvo treba testirati, ne.

Probaj upisati 13 cola na pezolu pa javi kako si prosao  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #29 : 04 Siječanj, 2016, 12:18:41 »
Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.

Na atest se ide kada imas felgu s gumom koja nije predvidjena za taj auto. Nemre mi 19 cola upisati ako vozim Fiat pandu, prvo treba testirati, ne.

Probaj upisati 13 cola na pezolu pa javi kako si prosao  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A neki imaju i upisanu 13 cola dimenziju i to na pezoli :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A sto se tice atesta radio sam na svom autu jer felga i guma nije bila propisana za moj auto i napravio ga bez problema u CVH V.Gorici..

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #30 : 04 Siječanj, 2016, 12:40:07 »
Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.

Na atest se ide kada imas felgu s gumom koja nije predvidjena za taj auto. Nemre mi 19 cola upisati ako vozim Fiat pandu, prvo treba testirati, ne.

Probaj upisati 13 cola na pezolu pa javi kako si prosao  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
ZA tvoj info upisano mi i 12 i 13 za pežolu  :toothy10: :toothy9:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #31 : 04 Siječanj, 2016, 12:42:46 »
12 su zimske,13 ljetne

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #32 : 04 Siječanj, 2016, 12:48:41 »
HAhaha ah ak mogu ima na autu zkj ne i na tutacu 2 dimenzije.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #33 : 04 Siječanj, 2016, 17:18:31 »
Ideeees, ovo nisam znao  :toothy10:

Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.

Na atest se ide kada imas felgu s gumom koja nije predvidjena za taj auto. Nemre mi 19 cola upisati ako vozim Fiat pandu, prvo treba testirati, ne.

Probaj upisati 13 cola na pezolu pa javi kako si prosao  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A neki imaju i upisanu 13 cola dimenziju i to na pezoli :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A sto se tice atesta radio sam na svom autu jer felga i guma nije bila propisana za moj auto i napravio ga bez problema u CVH V.Gorici..

Kad si radio za auto, jesu oni to pregledali i koliko si platio?

Nego, jebes auto, daj ti meni reci kak si ukucao 13 cola na pezolu, i jos s drugim vilicama?  :toothy10:



Zapravo, zajebi, okrenuti cu sutra broj cim uzicam nekog u bircu i dobiti nakfriskije informacije, samo me kolje uspostava poziva (nemam) pa ak nije problem da mi date neke odgovore jer je ovako jeftinije.
Steker rulzz
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #34 : 04 Siječanj, 2016, 20:37:37 »
Ideeees, ovo nisam znao  :toothy10:

Fino na atest ici i 300kn dati.  :toothy12:   A ja ih djabe upisaoooooo ahahhaahhaha jer netko ima francusku kantu koja dobro da nema od tacki kotace.

Na atest se ide kada imas felgu s gumom koja nije predvidjena za taj auto. Nemre mi 19 cola upisati ako vozim Fiat pandu, prvo treba testirati, ne.

Probaj upisati 13 cola na pezolu pa javi kako si prosao  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A neki imaju i upisanu 13 cola dimenziju i to na pezoli :toothy10: :toothy10: :toothy10:

A sto se tice atesta radio sam na svom autu jer felga i guma nije bila propisana za moj auto i napravio ga bez problema u CVH V.Gorici..

Kad si radio za auto, jesu oni to pregledali i koliko si platio?

Nego, jebes auto, daj ti meni reci kak si ukucao 13 cola na pezolu, i jos s drugim vilicama?  :toothy10:



Zapravo, zajebi, okrenuti cu sutra broj cim uzicam nekog u bircu i dobiti nakfriskije informacije, samo me kolje uspostava poziva (nemam) pa ak nije problem da mi date neke odgovore jer je ovako jeftinije.
Steker rulzz
Ne treba ti steker  za to , treba mozak  :toothy9:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #35 : 04 Siječanj, 2016, 22:02:34 »
Ma jebes mozak, tek onda mogu dobiti mozdani  :joks:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #36 : 05 Siječanj, 2016, 23:09:55 »
ja sad imam u planu kupit felge i ljetne gume, trenutno imam na Skodi Fabia 2007 (5j model), felge 5x100 5,5j 14, zimske 165-65-14 a isao bi s novim felgama na 15'' 6j - 6,5j- 7j sa gumam 195 45 15 ili 185 55 15


znam da 195 45 15 odlicno izgleda a oko 185 55 15 sam jako skeptican.

vasa iskustva?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #37 : 05 Siječanj, 2016, 23:21:24 »
185 55 15 su ti skupe gume jer se rade u maloj seriji, i ponuda je jako skromna.

195 45 15 vec imas izbora i cijena, samo sto ce ti auto izgledati kozasto jer je to guma nizeg profila, ali kad ga spustis ima da drziii

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #38 : 05 Siječanj, 2016, 23:28:37 »
stvar je ta sto auto ima 1.2 motor sa 6 ventila, nekih jedva 60ks. stavio bi sto nizi profil radi manjeg promjera sto mu je opet lakse za kotrljat se.

samo brine me da nije 195 presiroko. najradije bi 185 50 uzeo
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Atest vanserijskih dimenzija guma?
« Odgovori #39 : 05 Siječanj, 2016, 23:37:33 »
Uf široko je,meni se ibiza sa 75ks pati sa 195 gumama