Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Samsung Note 1 - ne radi USB  (Posjeta: 5327 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Samsung Note 1 - ne radi USB
« : 25 Prosinac, 2015, 20:37:34 »
Pozdrav! :)
 
Imam samsung note 1 (N7000), star 2 i pol godine, vizualno super očuvan i planiram ga nastavit koristit još neko vrijeme.
Tvornički OS 4.1.2, do sad 2 put vraćen na tvorničke postavke (dakle nema custom rom).
 
USB mi ne radi, ne mogu ga spojiti na komp za prijenos podataka, dijeljenje veze, tipkovnica & miš preko OTG-a isto ne rade. Mogu ga jedino puniti, ali čak i ne sa svim kablovima nego samo s nekima (vjerojatno je oštećen USB u mobu).
 
Pošto sam u postavkama aplikacija isključivao neke googleove i njegove tvorničke aplikacije koje ne koristim, napravio sam čisto preventivno factory reset da provjerim dal sam možda isključio i nešto od USB-a, ali 0 bodova.
Naručio sam s ebaya novi USB port (2$, dođe cijela ona pločica s usb-om na sebi) i danas sam ga promijenio po youtube uputama.
 
Mob se opet može samo puniti (ovaj put s bilo kojim kabelom  :drunken_smilie: ) ali bilo koja druga usb funkcija i dalje ne radi.
 Bez ideja sam.
Forumska Sirotinja R/T

Offline pikac13

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: derbi gp1
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #1 : 25 Prosinac, 2015, 21:58:18 »
flashaj ga ponovo mozda se popravi

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #2 : 27 Prosinac, 2015, 16:06:57 »
Ukratko: Stavio sam custom rom al i dalje ne radi  :dontknow:  (ovaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179332 - skinuo sam v16)

Long story:
Tvornički recovery nema backup opciju nit mi dozvoljava instaliranje ROM-a sa SD kartice, a preko Odina (ili nečeg sličnog) nemrem jer mi ne radi USB  :drunken_smilie:
Dakle trebao mi je neki custom recovery da mogu staviti ROM na SD karticu i s nje instalirati.
Nisam nikad prije to radio tak da možda postoji neki bitno jednostavniji način koji mi je promaknuo, slobodno napišite ako ima.

Našao sam na XDA developers PhilZ Kernel (5.0.3) i CWM recovery (6.nešto), zajedno upakirani u jedan .zip koji se stavi na SD karticu i instalira s nje. Bilo je ponuđeno više verzija za skinuti, skinuo sam baš za XXLT5 verziju androida 4.1.2 kakav mi je i bio u mobu (ako to uopće ima veze). Uspješno se instaliralo i sad imam taj novi recovery (CWM) koji mi je dopuštao i backup, i install sa SD kartice i ima opciju "wipe all for installing new ROM".

Našao sam na SamMobile.com identični stock ROM kakav mi je bio u mobu (http://www.sammobile.com/firmwares/confirm/14646/N7000XXLT5_N7000OXXLT2_TWO/) - Croatia i za Tele 2 operatera (na tele2 sam), oznaka TWO.
Skinuo, stavio na SD karticu, probao instalirati, installation aborted.
Onda sam skinuo neki drugi, najsličniji mogući  :toothy11: (isto XXLT5, Croatia, ali niš ne piše koji operater; oznaka TRA).
Ne može ni on.

Onda sam na XDA developers tražio neke custom romove, birao koji mi se sviđa, cilj mi je bio neki čim sličniji originalu al slobodno bude "olakšan", našao sam onaj gore - link na početku.
Njega sam skinuo i uspješno instalirao sa SD kartice. USB i dalje ne radi ništa osim punjenja.
« Zadnja izmjena: 27 Prosinac, 2015, 16:10:32 Infernus »
Forumska Sirotinja R/T

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #3 : 27 Prosinac, 2015, 16:07:29 »
još nešto...

Primjetio sam da su ova 2 stock ROMa koja sam skinuo drukčije strukturirani od custom ROMova kad ih se raspakira na kompjuteru (7zip ili winrar...). Kad raspakiram custom ROM, vide se folderi system, preload, modkern itd i lako se rade izmjene ako netko želi...
Kad sam raspakirao stock rom, dobio sam .img fileove (cache.img, factoryfs.img, hidden.img, modem.bin i zImage - bez ekstenzije).
Cache.img i hidden.img mogu "na prevaru" otvoriti sa 7zip-om ili winrarom tako da im promijenim ekstenziju u .zip ali ne dopušta mi nikakve promjene, napiše mi "archive corrupted".
Factoryfs.img ne mogu otvoriti ni kad mu promijenim ekstenziju.

2 pitanja:  :toothy11:
Zbog čega su stock romovi tak drukčije posloženi od customa?
Kak da instaliram čisti stock rom ak mi ne radi USB od mobitela? (dakle preko SD kartice) - pitam jer sam na taj način uspio instalirati samo custom rom, a stock ne.
Forumska Sirotinja R/T

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #4 : 28 Prosinac, 2015, 06:22:39 »
Nakon tog custom roma, flashao sam stock 4.1.2 natrag preko Mobile Odin Pro aplikacije.
Ni sad ne radi.

Dakle nije software, nije USB port (promijenjen). Kaj još može bit?  :toothy3:
Forumska Sirotinja R/T

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #5 : 28 Prosinac, 2015, 07:56:27 »
noviji samsung kies na računalo

ili

Settings > Wireless Networks > USB Utilities > USB Mass Storage > Connect storage to PC (i vidiš šta imaš uključeno u tim postavkama)

ili ako ni to neće napravi downgrade na niži tj na 2.3.5. pa ga digni ako sve valja

originalni ROM kod samsung ima 2-3 file-a u rar datoteci to extraktiraš i movitel OBAVEZNO moraš stavit u Download Mode te ga spajaš na računalo sa odgovarajućim ODIN programom (jer nisu svi za sve uređaje) u tvom slučaju ODIN v3.10.7.

tada dok je mobitel u download mode-u moraju se učitat driveri ili ako su već aktivni (prilikom instalacije kies-a) odin mora pokazat zeleni port (prva kućica u ODIN-u ima naziv COM 1-99) te tada ti izvlačiš rom u kućicu pod nazivom AP/PDA
pogledaj da ti u opcijama slučajno nije označen re-partition jer ako je računaj da postoji mogućnost da ti se IMEI broj obriše

sve u svemu porobaj da ga ubaciš u Download Mode i ako ga tada računalo učita imaš neki defekt sa kompom (ili ga probaj na drugom kompu kod nekoga)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #6 : 28 Prosinac, 2015, 11:42:19 »
os sa ekstenzijom .tar je firmware
os sa ekstenzijom .zip je rom

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Samsung Note 1 - ne radi USB
« Odgovori #7 : 30 Prosinac, 2015, 02:54:15 »
Kies nisam prije koristio, al nema ni s njim pomoći. Jednostavno komp ga ne prepoznaje uopće (nema ga u device manageru ni kao unknown device).
ovo u USB postavkama, pod "USB mass storage", imam samo tu opciju "connect to pc". Kad kliknem to, napiše mi da nek spojim usb kabel u mobitel ali ništa. Ni ak je kabel već bio uštekan, ni tek ako ga naknadno uštekam (situacija se ne mijenja ni kad je usb debugging on ili off) - znakovi života 0 bodova.

dakle ni MTP ni mass storage ne funkcioniraju.

Mobile Odin pro je odradio sav posao flashanja, nisam ništa morao (sam je skinuo fileove specifične za moj mob, Lite verzija to ne radi - morao bi ručno skinuti - ali Pro sam skine) i usput mi je ponudio opciju za dozvolu root pristupa i instalaciju Super SU.
Kopao sam i s root explorerom onda po mobu, pregledavao datoteke vezane uz storage i usb (ne pitaj kolko sati je tu ulupano  :laughing7: ) ali sve je podešeno onak kak sam na internetu našao da treba biti (i za očekivati je, kad je friški ROM flashan).

Downgrade na 2.3.5 jedino nisam probao
Forumska Sirotinja R/T