Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 AC 70cc  (Posjeta: 27123 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Speedfight 2 AC 70cc
« : 18 Studeni, 2015, 22:28:49 »
Pozdrav,

Polako se vec sprema za ljeto  :icon_biggrin: setup ce biti sledeći:

Malossi Sport 70cc AC
Leo Vince ZX - sada Stage 6 Pro Replica
Stage 6 Sport Pro variator
Getriba polini sekundar 16/44 - trazim sekundar od AC-a a primar od LC
Dellorto 19mm PHBG
Malossi VL9 lamelni ventil
Malossi x-special remen M 6112735

Danas je znaci stigao Malossi kit i montiran je već :D u fazi razradjivanja još uvijek ali osjetim da ide kao nevrijeme. Još se treba nabaviti neki karb i to ce biti solidan sport setup. Kroz projekt ce biti detaljno stelovanje prenosa da bi i ostalim pežol vozacima moglo pomoći

Sto se tice stylinga, treba doci neki undertail, polirati ce se dekl i ubrzo ce pasti lakiranje plastika. Razmisljam jos o boji  :icon_scratch: , prijedlog?

Ubrzo slike kada se bude lakirao  :toothy12:

Komentari prijedlozi i pohvale ovdje : http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,104519.0.html
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2016, 01:36:44 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #1 : 19 Studeni, 2015, 22:41:38 »
Treba uskoro stici Malossi x-special i dellorto 17.5. Cilj mi je da dokažem da se i iz pežo mašine može izvući solidne snage  :laughing7: . Jos uvijek se kontam dali da uzmem Stage 6 CNC remenicu, priča se da je dosta bolji odaziv gasa.

Juce i danas su bile duge voznje u cilju razradjivanja i malo sam se poigrao oko štelovanja, 6g rolnice vrti u prazno, sa 7.5g je vec bolje.

Pozz  :headbang:
« Zadnja izmjena: 19 Studeni, 2015, 22:47:34 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2016, 23:40:24 »
Nisam odavno pisao o projectu pa sada krece jos zavrsni radovi spremanja za sezonu :D. Narucena je Stage 6 Pro replica auspuh i danas je stigao, odmah se primjeti da je motor dobio snagu na vecim obrtajima jer u pocetku kad je sa starim spuhom prevrtavao sada ima najvise snage, trebaju lakse rolnice. Izduvna grana je puno sira u odnosu na stari ZX.

17.5mm delly je nabavljen ali nije jos montiran jer se motor nije puno vozio a nisam imao vremena. Takodjer je sjeo bocni nogar prije par dana :). Lakiranje bi trebalo ici uskoro. Uskoro par slicica trenutnog stanja.

« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2016, 01:14:25 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #3 : 17 Ožujak, 2016, 20:49:30 »
Danas sam uspio naci vremena da malo postelam variomat. Sve rolnice koje sam imao 16x13 su bile prelagane, u krugu 4g. Onda od 6g hvali jedna rolnica :toothy10:. Uzeo sam onda 3 x 7.5g I 3 x 6g. Odmah se osjetio nenormalna razlika izmedju ZX-a I Pro replice mada je jos stelovanje napamet uradjeno, motor fino ulazi u obrtaje i ima super zvuk :icon_biggrin:.
Preporucujem svima koji imaju slican setup na Pezou da uzmu ovaj spuh BEZ DVOUMLJENJA .

Uskoro par slika..

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #4 : 19 Ožujak, 2016, 00:18:45 »
Posto ste trazili slike trenutnog stanja evo par fotki koje sam nasao dok je bila voznja na stazi u Zaluzanima kod Banja Luke. Sutra ce doci vise slika.



najjaci je drzac za telefon, posto mi je sajla pukla to sam privremeno montirao

Par slika od proslog ljeta, dok je jos ZX bio.

« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2016, 01:22:01 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #5 : 19 Ožujak, 2016, 18:16:30 »
Evo par obecanih slika trenutnog stanja. I nemojte mi nista govoriti za filter  :laughing11: to sam samo stavio jer nemam malu diznu m5 za airbox sve neke velike  ;D.




Samo deklo i sugavu oprugu da zafarbam fino  :toothy12:

I pazite na privjesak kljuca :D
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2016, 18:18:50 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #6 : 24 Ožujak, 2016, 18:44:19 »
.
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2016, 03:03:16 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #7 : 29 Ožujak, 2016, 00:19:38 »
Prodaje se 17.5 PHVA i sutra porucujem delly 19mm PHBG. Nadam se da ce se osjetiti razlika :toothy12:
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2016, 09:51:39 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #8 : 30 Ožujak, 2016, 11:20:20 »
I naravno greskom sam uzeo PHBG AD, koji ima sarafe za stelanje ler gas smjese i lera sa druge strane :laughing11: . Kod piaggio to nije problem jer karbu mozes prici sa obe strane a kod peugeota samo sa jedne strane. Nadam se da ce se moci prici sarafima kako bilo, samo da se usteluje kako treba. Uskoro par slika ako bude prepravki :laughing7:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #9 : 29 Svibanj, 2016, 01:05:09 »
Pronašao sam adapter sa prirubnice sa dva šarafa na dellorto prikljucak za Peugeot. Nikako do sada nisam stavio 19ku jer nemam više pristup alatu (fleksa potrebna za preradu prirubnice) a neću da nekoga molim da mi radi ili da posudjujem. Još tražim set dizni M5 za dellorto 19mm pa ako ko slucajno čita iz BiH neka se javi da se dogovaramo. Jedva čekam da vidim razliku  :toothy9:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #10 : 15 Lipanj, 2016, 02:30:58 »
Danas montiran novi Malossi X-Special remen i rolnice 5.5g. Nije optimala jer je trun kraci, nije na samom vrhu nazad, ali je ok.
Sa S6 pro replicom ima snage na vise obrtaja nego sto sam mislio, 5.5g sasvim ok mozda bi trunke lakse sjele. Osjeti se samo malo prevrtavanje od oko 30 do 40km/h ali nije strasno.

Sledece dolazi stavljanje dellya 19 ali jos uvijek  ganjam set dizni M5. Ako ko ima set a da nisu sve veliki brojevi neka se javi. Onda imam zamjeniti lamelu kvacila jer dobar dio ze izlizo tako da hvata malo metala  :icon_biggrin: ali neda mi se nikako skidati  ;D.

Opet ponavljam ko ima set M5 dizni neka se javii  :toothy9:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2016, 01:32:06 »
Danas poslije dugog čekanja napokon je montiran Dellorto 19mm PHBG. Montirao sam ga na fabricku prirubnicu, proširenu prečnikom i proširena kod izlaza do lamelica, jer je Malossi VL9 dosta širi. Iskombinovao sam adapter prirubnice da ne koristim gumu za karburator, vec sam ga direkt stavio na adapter, da bude što kraće radi filtera. Evo slike kako je uradjeno.







Crijevo ulja sam nakačio na ulaz na prirubnici jer je mali prikljucak, a vakum sam stavio na adapter, on ima svoj ulaz.

I obećao sam pojasniti svo štelovanje za ovaj setup. Sada je W9 igla u njemu na drugom zubu od vrha i dizna 82, pilotku ja nikada ne diram jer nisam do sada imao problema sa tim. Za iglu nemam planova mjenjati je, ali bi diznu trebao, mozda za broj manje, 80 ili 78.

Boja svječice je malo na tamnijoj strani po meni.

Što se tiče promjena, odaziv gasa je nebo i zemlja, puuuuno bolji u odnosu na stari gurtner. Onda osjetlo se i na snagi, ubrzanju. Rucica gasa sada ima skoro duplo veći hod nego prije, radi većeg promjera karburatora.

Onda što se tiče prenosa, mjenjao sam staru RMS lamelu za fabričku, jer je ova RMS nekim načinom savila se tako da je dosta metala hvatalo od zvono. Nova lamela jos uvijek nije nasjela kako treba pa malo više obrtaja diže iz starta.
Onda za rolnice imam osjećaj da mu još malo hvali da skroz udje u rezonanciju, možda bi pasale 5g ili 5.2g.

Sada tražim novi amortizer, vjerovatno plinski, jer mi je kod ove crko semering pa razbacuje ulje svuda okolo a i lak na opruzi se neda farbati radi savijanja, ispuca brzo, jedino rješenje bi bio vodeni print ili plastificiranje.
I kako sam skoro sve složio kako treba moram malo posvetiti pažnju kozmtičkoj strani motora, plastike bi trebao lakirati pa mi napišite preporuku boje, svidja mi se kombinacija WRC 206 modela.

Pozdrav  :toothy10: :toothy10:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2016, 13:15:33 »
Evo još jednom setup za sada.

Malossi Sport 70cc AC - nista dirano, čak ni squish nisam mjerio ali mozda spustim malo
Malossi žuti - najtvrđi feder kvačila, ići će vjerovatno srednje jačine
Malossi VL9 lamelni ventil - možda kasnije dodje S6 big valve
Malossi X-special remen - šifra 6112735
Stage 6 Pro Replica auspuh
Stage 6 Sport Pro variomat - 5.5g rolnice, možda bi htjeo malo lakše ali ništa neznam bez obrtomjera
Stage 6 centralna opruga srednje jačine
Dellorto PHBG 19mm - dizna 82, igla W9 na drugom zubu od vrha


Centralna mi je pod rukom baš jaka, kad stavljam remen jedva stisnem remenice, a problema sa startom poslije naglog kočenja nemam tako da razmišljam mekšu staviti.
Sa remenom sam baš zadovoljan, mislio sam da ne valja jer na Malossi šemi piše da je dužina 735, a fabrički je 765 ili 755. Izlazi u zadnjoj remenici na sami vrh kada bi stavio podloškicu napred, ali mi se to ne čačka. Kako se bude trošio mislim da će izići.  Preporučujem x-special za sada  :icon_biggrin:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #13 : 25 Lipanj, 2016, 02:05:23 »
Ovih dana SF vjerovatno ide na trku pa sam odlucio probati getribu od SV50, krene u iber poslije 60km/h dok ova polini trenutno nikada ne udje u iber u voznji jer je bas dugacka. Biti ce veselo ta getriba sa 70cc  :toothy9: . Nadam se da paše, njegovi blokovi su isti samo sto su kratki tip zbog 10ki tockova.

I naravno biti ce ubrzo slika  :toothy12:

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #14 : 25 Lipanj, 2016, 19:27:35 »
Brojao sam zube getribe i ispade da je isto kao SF2 LC  :icon_biggrin: . Primar je 12/34 a sekundar 12/47. Nije kratka kao sto sam mislio ali ce svakako biti bolja od trenutne kod koje je kranjnji prenos 1:9.81, kod "LC" prenosa ce biti 1:11.08.

Nisam je jos montirao jer se jos kontam dali da mjenjam lezajeve u getribi..  ???

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #15 : 27 Lipanj, 2016, 02:53:56 »
Danas se pokušao napraviti neki undertail  :icon_biggrin: ali nije bas kao sto sam htjeo. Naravno sa poliesterom ono neću da radim jer nemam pojma oko toga raditi  ;D. Ugledao sam kod lika sto je napravio od lima pa reko da i ja probam. 

Skinute bočne plastike


Premještena bobina na drugo mjesto da ne smeta


Prva proba


I na kraju najbolje sto sam mogao uraditi, kada sam skoro živce izgubio  :laughing6: I ovdje se baš vidi stanje laka bočne plastike... Ne da mi se lakirati sam jer neznam kako će ispasti, ganjam nekoga da mi to radi..



Treba se popraviti lim oko stop svjetla i sutra se lakira undertail. Tesko je ovo izvesti kod SF2 jer se mora vaditi posuda ulja da bi bilo kako treba a baš mi se ne mješa ulje sam.

Onda još što se tiće motora vjerovatno se uzima Stage 6 Big Valve pa ce mo da vidimo kako će ići

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #16 : 02 Srpanj, 2016, 13:49:07 »
Stigao danas Stage 6 Big Valve i montiran :D. Odaziv na gas je dosta bolji a ima i razlike u ubrzanju samo što nije razlika dan i noć. Samo što treba još doštelovati prenos. Sada su 5.5g rolnice a trebaju malo lakše, možda 5.2-5.3g.


Undertail je ofarban u mat crno i utegnut za sada. Sledeće na redu je novi Paioli amortizer :).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #17 : 09 Srpanj, 2016, 02:59:38 »
I došao Paioli CR35 u moje ruke. Solidno bilo stanje za malu paru.
Montiran i sve to ali cim sam sjeo dio koji sluzi za zakljucavanje na sajlu je zasmetao boci amortizera pa sam je odsjekao. Svakako meni nije služila ničemu


Onda sam pazario Xenon za male pare. Stavljen je na dugo svjetlo i spojen preko releja. Trebao bi samo izmaketi sijalicu malo van da se snop malo popravi.



Onda mi se pojavilo neko vibriranje koje osjetis na 3/4 do punog gasa. Sumnjam na getribu koju sam svakako planirao mjenjati, cuje se dosta jace nego prije kada okrecem točak, ulja ne hvali. Možda su čak i ležajevi dobili malo lufta.

To je to odprilike sve do farbanja :) . Ima još dosta sitnica za čačkati :D

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #18 : 26 Srpanj, 2016, 04:09:15 »
Stavljene danas 3 x 5g i 3 x 5.5 za prosjek 5.25g. Dosta je bolje sve ali jos uvijek mu hvali nešto. Nekada se bas osjeti da udje u rezonancu, dodje do promjene zvuka bude puno jaci i osjeti se da povlaci. Mozda su malo i karike dotrajale, nista neznam jer nemam celera da mi mjeri koliko sam presao, bas je hebeno bez sata.

Nevjerujem da smijem lakse ici od 5.25g ali moguce je da do varijacije obrtaja dolazi radi grijanja prenosa. Deklo je vec malo izbuseno, ali gledati cu da ga jos malo izbusim.

Inace je sve ok. Samo vec od pocetka motor ne voli brda ili voznju sa dvije osobe, uz brdo se ponasa kao da se muci, fino se razvrti ali ne osjeti se da vuce. Mozda je tvrda centralna a mozda ga i dugacka getriba koci. Ide on uz brdo, samo ne kao sto ocekujem.

Onda mi još remen pravi problem. Iz starta nenormalno klize, skripi, toliko da je u variomatu uspio napraviti kanal. Stari malossi remen mi je vise bio meksi kada se zagrije, mozda je ovaj novi neki fus. Dosao je u orig. kutiji, ali ko ce ga znati
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2016, 04:20:20 alentje »

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Speedfight 2 AC 70cc
« Odgovori #19 : 31 Kolovoz, 2016, 01:36:38 »
Nisam odavno pisao jer mi je frend slupo skut  :angry7: . Plastike su sa strana pogrebane, pukli nosaci maske, fara, auspuh je udubljen, zagreban na grani, top je sriban u cosku, prednji amortizer je totalno produvo, pustio ulje, zadnji isto!!!!! (paioli). Sutra par fotki, pa ako neko vidi neka da iskreno misljenje stete u novcu.

Iskreno mislim da je dovoljno peugeot tuninga... zao mi je zbog toga ali mi je isplatnije da ga prodam ovakog pa da idemo dalje sa drugom masinom.  :dontknow: