Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha dt 50 2004 godiste problem cdi bobina spajanje žica  (Posjeta: 3052 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mawerick

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Cross :D
Kupio sam  nedavno ovaj motor, pokvaren. Problem je bio isparani cilindar od puknute karike. Kupio sam novi cilindar sa klipom i karikama od 47mm(prethodni je bio 48mm). Sada kada sam sve spakovao ostalo mi je spojiti elektroniku. Sa magneta(namotaja) izlaze 4 zice: crna bijela crvena i zelena. Na cdi-u imaju ulazi zeleni bijeli i crveni te jos dodatna crna žica. Ee pitanje je sada, sta trebam spojiti sa cime jer nisam siguran da je orginal cdi?  :icon_scratch:
Sada su mi spojene sve zice osim crnih i motor pali i baca struju na svjecicu.
Nije mi jasno ni ako sve boje uparim i spojim koja zica ide na regler ili na akumulator ? Ako netko zna gdje mogu naci shemu spajanja moze li mi linkati?  :help:

evo slike kako izgleda to:
http://www.upslike.net/imgdb/Bez%20naslova-d3d84c.png
« Zadnja izmjena: 18 Listopad, 2015, 16:47:56 Mawerick »

Offline Mawerick

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Cross :D
Odg: Yamaha dt 50 2004 godiste problem cdi bobina spajanje žica
« Odgovori #1 : 18 Listopad, 2015, 00:15:51 »
Pronasao sam shemu spajanja za malagutti xtm 50, to su identični motori i skuzio sam da crna sa magneta ide dalje prema regleru... jedini problem mi predstavlja taj cdi koji cini mi se nije original vec je od piaggia mozda, pa nema ulaza "stop" koji sa spaja sa zicom(crno bijela) koja dolazi sa brave(vjerojatno za gašenje). Postoji li neki način da se napravi to gašenje ??? jer sad je samo ta jedna zica sa brave višak  ;D

Offline Mawerick

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Cross :D
Odg: Yamaha dt 50 2004 godiste problem cdi bobina spajanje žica
« Odgovori #2 : 19 Listopad, 2015, 20:02:56 »
Spojio sam crno bijelu sa brave na zelenu cdi-a i sada radi i gasenje.  :icon_biggrin:

Offline martin gpr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 158
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: peugeot trekker,er-5
  • Moja Kaciga: suomi, nolan
  • MojSetup: original 100
  • MojSpuh: original
Odg: Yamaha dt 50 2004 godiste problem cdi bobina spajanje žica
« Odgovori #3 : 31 Listopad, 2015, 08:34:47 »
Da to nije original bobina to je od piaggia skutera sa 3 pina i imat ces problem kada ce se motor trebati razvrtjeti on ce poceti trokirati znam jer sam i ja na derbi gpru isto kemijo s tom bobinom od skutera rijesenje sam naso u originalnom kockastom cdiu sa 4 pina zelena ti je gasenje ima crvena bijela crna i zuta mi je isla na regler ako zelis imam ti za prodati novi zapakirani cdi za nega 150 kn