Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kymco agility 4t 72kit+a9bregasta+88dizna=65kmh?  (Posjeta: 2202 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
kymco agility 4t 72kit+a9bregasta+88dizna=65kmh?
« : 11 Srpanj, 2015, 22:34:59 »
znalci molim pomoć.. :hello:

frend, vlasnik dotičnog kimka zamolio me je da mu složim gore spomenuti setup(kakav na mom bobiju 9 radi super) u nadi da ga ubrzamo i da njegov ide približno kao i moj. radi se o agilitiju 12cola kotači.
prvi problem je bio kada je trebalo staviti bregastu jer su brtve na kitu deblje od serijskih pa smo bregastu stavili praktički na silu, jer je zbog spmenutog plusa lanac našpanat do kraja da nam španer ni ne treba. uz nekoliko desetaka psovki sklopili smo to u nadi da se nece sve raspasti( provjerio sam više puta sve, čak se ni serijska bregasta nije mogla dobro metnut koliko je valjd cilindar sa tim brtvama viši pa lanac ispada preprekratki.

je li itko od vas imao takav slučaj i kako ga je rijesio??? :sad1:

sklopili ga, zapalili ,radi, malo razradili i probali...
e sad slijedi razočaranje....
skuter ide bolje, bolje poteže nego prije ali do 65 i točka toliko je isao dok je bio 50ccm
skuzili smo da je getriba 14-1 znači kratka što bi mogao biti uzrok problema, ali mi nije jasno da i pri samom kretanju je skuter osjetno slabiji od mojega, da ne govorim o međuubrzanju i krajnjoj.
kao da nema snage kako bi trebao. karike i svi ostali koraci su provjeeni više puta i siguran sam da je dobro, ventili 005, 010
molim iskusne da me upute kakva su vaša iskustva sa kratkim getribama, je li moguće da ga toliko sjebe, jer nekako mi se čini da bi on zbog kratke getribe trebao imati bolji start prvih par metara od mene pa onda gubiti, ili se varam ???
kako vam se je skuter ponašao sa kratkom getribom, a kako nakon stavljanja duge?
je li problem promijeniti getribu, može li kakva uputa kako se to radi..
koje rolice preporučujete za ovo čudo, znači radi se o 139qmb sa 12colnim kotačima.
ono što me brine je da je moja devetka ispala duplo jača a imamo isti setup pa mi nije jasno kaj kod njega ne štima.
oba motora sam sam slagao isti setup, a devetka duplo jača u svim pogledima, na kaj da još obratim pažnju? :help:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: kymco agility 4t 72kit+a9bregasta+88dizna=65kmh?
« Odgovori #1 : 12 Srpanj, 2015, 11:33:53 »
ovo sa lancem sam i ja imao na jednoj masini, i imam trenutno na 200-tki jer sam stavljao dostancu pod cilindar zbog duzeg hoda radilice..  ugl na devetki sam to rijesio skidanjem dihtunga ispod cilindra i to sam namazo diht masom, a dihtung glave obavezno limeni a ne onaj debeli, to mu krade puno kompresije.

getribu nije komplicirano zamjenit, al ima posla oko toga. spuh i kotac idu dole, obavezno ti treba novi dihtung za getribu jer bus stari potrgo kad otvaras to...  i nije uvjek pravilo da sa kracom getribom imas bolji start i ubrzanje..

nego, kad dode do tih 65 jel se dere u okretajima ili normalno radi? dokle ide remen na variomatu?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: kymco agility 4t 72kit+a9bregasta+88dizna=65kmh?
« Odgovori #2 : 12 Srpanj, 2015, 20:53:07 »
pa ono, rekao bih da normalno radi pri 65.
 vozili smo se jedan do drugoga  i u trenutku kad ja velim sad, obojica damo gas do kraja i njegov kao da vrti na 500-1000 okretaja niže, tj moj se jače dere, ubrzava na višim okretajima. Kad sam vozio njegovoga imam osjećaj i da ima rupu u ubrzanju od 30-40 a kaj se tiče te krajnje ne bih rekao da se baš puno dere. Mjerili smo okretaje zvona 2 puta ,14 je znači kratka, a on veli da je jednom se spustio niz nizbrdicu, išao je malo preko 70 i veli da je mislio da će se motor raspast koliko se dere čak i koči.

Budući da ima rupu i vrti se niže od mojeg možemo li možda probati npr lakšim rolicama?

kaj se tiče dihtunga, da, stavili smo debeli i jedan i drugi(takvi su bili u kitu) i tu valja dobili 2-3mm u plus, jebiga, neiskustvo...
i sigurno zato se puno lakše kurbla od mojega, čak i na alnaser ga pali bez problema..
pretpostavljam da bi dugom getribom možda dobili 5kmh na kraju i išao bi 70, ali da li bi izgubili puno na startu?


Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: kymco agility 4t 72kit+a9bregasta+88dizna=65kmh?
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2015, 00:02:39 »
nebi nikaj izgubio pa ja i moj stari smo prije imali Rocky 50cc svako svojeg, na oba je bila točno ista getriba kao i u tom kimku, stavili od devetke +72cc + A9 i serijski variomat i skuter je išao 70 po ravnom, uz dobar vjetar max 75 GPS a cijelo vrijeme se vrtio na oko 7000okr  ( rocky ima serijski obrtaljku na sebi )    išli su skuteri jako ljepo.. a ove debele dihtunge skidaj obavezno pa tu gubiš puno snage zato ni nejde kak treba.  treba bit čim jača kompresija
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"