Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 125 Sporter  (Posjeta: 8129 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Aprilia SR 125 Sporter
« : 05 Srpanj, 2015, 22:15:08 »
Ovaj skuter broji jubilarni 10. skuter u mom vlasnistvu, prije njega sam bio ponosan vlasnika beverlya 200 (kojeg je vozila A. Matoc iz VM jednom prilikom) koji se odlucio pozdraviti samnom tako sto mi je fazni lanac rekao CIAO!

igrom slucaja naletim preko frenda iz DanteMoto servisa na jedan naizgled uredan primjerak navedenog Sportera SR125. trampa je pala kljuc za kljuc! odmah nakon preuzimanja kljuca i prepisanih papira, pala je rega i set novih Sava MC16 sporty guma.

slike u kakvom je stanju bio skuter nemam, ugl drugi sam vlasnik, prijasnji vlasnik je napravio stvarnih 18.000km, u tih 18.000km je promijenuta radilica skupa s lezajevima, stavljena je BGM radilica. no blatobran je bio pilan, tj skracen, nosac tablice odpilan i tako neke fus poteze. nazalost skuteru su plastike lakirane, u originalu su bile zelene kricave.  :hmh:

sve je zamijenuto OEM dijelovima i skuteru fale jos neke sitnice koje su u dolasku, SHOUT OUT TO KIZA! covjek koji mi je najvise otvorio oci slavnom izrekom ''IMAM NOVAC HOCU NIVO!'' zato na ovoj sr idu samo probrani dijelovi iz kvarta.  :glasses9: i mogu reci da mi je krivo sto prije nisam probao BB, jer ovo je nesto najbolje sto je Mr. Piaggio naČinio.

evo par slika trenutnog stanja i dosada kupljenih dijelova!







uskoro update.

Kind Regards
« Zadnja izmjena: 11 Studeni, 2015, 08:13:30 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #1 : 05 Srpanj, 2015, 23:04:23 »
IMAM PARE OCU NIVO !! Krivo si napisa
A sta rec sr ka sr pratin pa sta bude, valjda ce ispast dobro

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #2 : 05 Srpanj, 2015, 23:07:51 »
valee valee! ugl shvatili smo se. ;)

a bit ce neki OEM tuning. nist spesl. no cilj mi je ako budem odlucan u tome, da zavrsi na PH skutera, ne iduce godine, ali jedne sigurno ako scena bude postojala, a bu valjd.  :toothy3:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2015, 22:52:55 »
danas stigli dijelovi za swap. lagana priprema.

od clana Kiza dobio cilindar 150 ful original sa glavom, a od clana Karlo iz neuma uzeo cilindar, dva klipa.

takodjer dizna 82,5 koja je original u mikuniu za model sr150, stize od kize!

cilindar od kize bude isao na makinju cim zbavim karike nove, a od clana Karla bude isao na turpijanje.  :glasses2:







sljedece na popisu, remen od sp180, mikroremen, filter zraka, svijecica, prirubnica i filter zraka. neki servis ovo ono, valjcice mislim uzet od 12gr? :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline File 80

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula-Zadar
  • Moj Skuter: sp 180,runner 50
  • MojSetup: polini malossi
  • MojSpuh: non catalysed
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #4 : 10 Srpanj, 2015, 16:36:34 »
Mogao si odma 172 pa bit u miru,ovako preradjuj da pase gore cilindar 150  ;D
2t

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #5 : 10 Srpanj, 2015, 20:27:43 »
netreba nist preradivati,pase cilindar.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #6 : 10 Srpanj, 2015, 21:54:33 »
Mogao si odma 172 pa bit u miru,ovako preradjuj da pase gore cilindar 150  ;D

sokirao sam se kad sam procitao da bi morao preradjivati blok od 125 da bi sjeo 150 cilindar.

poznato mi je da za pripasat 180sp cilindar na 125 blok treba sa svake strane kartera cca.4mm skinuti. ali ovaj 150 ide na š'raf!  :headbang:

uskoro narudba sa webshopa.  :glasses9:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #7 : 11 Srpanj, 2015, 17:25:39 »
role 13g,centralni serijski, ,a remen od runnera180,mitsubishi. :icon_thumright:


Offline File 80

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula-Zadar
  • Moj Skuter: sp 180,runner 50
  • MojSetup: polini malossi
  • MojSpuh: non catalysed
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #8 : 11 Srpanj, 2015, 17:43:23 »
Uuu moja greska,jedno mislim drugo pisem :happy8:
Al svejedno si mogao 172  :dontknow: :icon_biggrin:
2t

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #9 : 12 Srpanj, 2015, 00:13:03 »
Uuu moja greska,jedno mislim drugo pisem :happy8:
Al svejedno si mogao 172  :dontknow: :icon_biggrin:

nisam se uopce htjeo zamarati trazit 172 cilindar,   a gdje su jos popratni dijelovi, kao karb, variomat p abi razmisljao o torqu itd... dobio sam povoljno ova dva 150 cilindra, ja sam cak zadovoljan sa ovih 125 kubika jer putujem na posao svega 5km i ok mi je sasvim, no nemam mira, ovo skupljam da na zimu imam zanimanje.
kao drugo, imam i cilindar od 180 sp-a, pa ako me pukne budem isao na tu preradu, imam na lageru hladnjak sa ventilatorom od dragstera 180 skupa sa malom posudom tako da i to mi je opcije ako budem htjeo.  :dontknow:

role 13g,centralni serijski, ,a remen od runnera180,mitsubishi. :icon_thumright:


centralni imam malossi bijeli dugi, mislio sam pokusati s njim i 12gr valjcima, remen od sp180 je u narudbi sa webshopa.  :icon_thumright:

danas sam montirao vizir, opet shout out to kiza, FROM probrani dijelovi iz kvarta. sad to vec lici na nekaj.




usput danas kupljene neke sitnice, prirubnica za mikuni vm20, svijecica ngk br9es, ariete rucice.



i naruceni su, novi lezajevi stupa vilice, novi semerinzi za vilice sa slike. nisam siguran ima li kakva razlika u Shova i Mazzorchi vilicama, mislim na oprugu, jer ove shova su isle na 50ccm a mazzorchi na 125-150, vidit cu ako se bude dala opruga ili kako to vec izgleda dalo prebacit nesto skombinirati, jer ove moje su bile ispravljane i nema tu neke srece ja mislim. ici ce ugl shova. to je plan.



LP
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #10 : 12 Srpanj, 2015, 15:34:15 »
Koju si diznu imao na 125ccm?

Trebao si uzeti ngk 8 svijecicu, znam da je nema jer danas uvoznici uzmu samo 1 model koji najvise ide i to je to, taj je "univerzalan" za sve od igle to lokomotive. Moja preporuka ti je 8

Meni je zracnjak jednostavno zracnjak, koliko god ccm stavio. Ali za svaki dan i da sto duze radi bez sranja je odlican. Koliko ti trosi 125ccm?

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #11 : 12 Srpanj, 2015, 18:14:32 »
seriska dizna u sr125-150 je 82,5. :icon_thumright:

po manualu ide ngk br8es u sr125-150,tako da nema potrebe stavljati 9-tku,ako je tim strucnjaka koji su napravili te cilindre odredili da ce najbolje raditi sa br8es,zasto onda stavljati neku drugu svijecicu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #12 : 12 Srpanj, 2015, 19:50:31 »
Ma zracnjak je drama pogotovo meni sad za kratke relacije, ne znam koliko je potrosnja, nisam mjerio prije 3 dana sam nalio pun rezervar pa cu vidjeti koliko ce mi trajati, vozim se samo na posao i nazad sto je u grubo tamo i nazad 10km. Pa budem sracunao koliko od prilike napravim sa 7l.

Nisam jos otvarao karb tako da ne znam koja je dizna unutra. Kazu da je u sr150 82,5.

A za svijecicu, otisao u ovlasteni aprilia servis i pitao da mi da za sr 150 svijecu i dao mi ngb br9es. Eto  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #13 : 12 Srpanj, 2015, 20:12:14 »
Dobar je sr,još malo posložit sitnice i to je to,po meni najbolji "mali" gradski skuter,lagan,živahan i kaj je najbolje jednostavan.
Ja bi na tvom mjestu eliminirao uljnu,ostavi je unutra samo amputiraj mikroremen,čisto za duševni mir.

Kak ide taj 125 ko mrtva serijala naspram 150? Pretpostavljam kilavo jer je dosta slab,150 mi ide vrlo solidno,172 leti ak je dobro posložen.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #14 : 12 Srpanj, 2015, 22:16:30 »
kad sam kupio skuter, receno mi je da je mikroremen stavljen novi. no prvih tjedan dana nisam mogao prestat razmisljati o njemu dok se vozim, na naglo dodavanje gasa nisam ni pomisljao, stalno sam i o pumpi mislio u smislu ''stara je, blokat ce, puknut ce mikroremen itd''. ali evo naruceni su dijelovi za veliki servis medu njima i mikroremen i budem ga zamjenio, a cak i razmisljam o novoj uljnoj pumpi. nebi opet pravio mjesavinu (na 70ccm sam radio 2,5%), zelim za promijenu malo vozit  a da drugi misle o ulju (citaj pumpa). 'Sipaj i vozi' mi je moto ovaj put  :toothy11:

sr150 jos nisam vozio, s toga sam i jako znatizeljan sto ce to bit kad 150 nabacim, nadam se da ne ocekujem previse. ovak mi 125 ima solidan start, malo je trom u medjuubrzanju i krajnja brzina nije sad velika, rekao bih cca 90-100kmh moram sajlu zamijeniti, dok sam vozio jednog zdravijeg 125 sa 7000km isao je 110 bez problema.

ugl vxra kroz gradski promet pratim bez nekog veceg zaostatka.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #15 : 13 Srpanj, 2015, 01:02:49 »
Jest dizna ti je 82.5 u 150ccm, samo mi je cudno kako ista u 125ccm ???  Moj 150 ide oko 100kmh, do 90 dodje kontinuirano i do 100 malo razvuce po gpsu, samo me ubija potrosnja ispod 5l ne ide da ga vozis 60kmh, a karb je uredan mikuni vm20, igla na sredini, cok zatvara , dizna 82.5, i serafic smjese na krug otvoren. Filter zraka novi, kuzis servis sam odradio, e sad dosta ljudi se zalilo da je 5+ potrosnja, a ima i suprotnih misljenja. Neko je spomenuo 3.5l lagane voznje, kod mene je 2l vise tvrdim da je nemoguce tako malo. Puno mi je to jer znam dnevno po  100,  150kn ubaciti u rezervar. Za te pare trazim radije nesto konkretno.
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj, 2015, 01:17:16 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #16 : 14 Srpanj, 2015, 01:21:35 »
Slozio bih se da po sadasnjem iskustvu da je 5l mozda minimalna potrosnja. Ali opet mislim da troskovi odrzavanja na neki nacin nadoknaduju manju potrosnju koju npr vxr ima.

Mene u jednu ruku privlaci sto je to vrsta skutera koja ulazi u zaborav, a u drugu prizeljkujem da je mjenjac. Nakon SRa ili ako financije dopuste uz SRa bi kupio yamahu dt 125, model 2001-2003 sa original plavim plastikama. To mi je kao neki fetish.  :glasses9:

No vise su godine treba se uozbiljiti, neka ninja 636 itd... Ugl koliko trosi me ne brine. Radim u rent a caru, tako da slepam se tudjim gorivom vazda.  :dontknow:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #17 : 27 Srpanj, 2015, 19:41:31 »
Stigao paket sa webshopa!

karike za sr150, osiguraci klipa, iglicasti lezaj, remen prijenosa sp180, mikroremen uljne pumpe, klizaci, velika spuzva za filter zraka, litra ulja respol competicion, dihtung cilindra, dihtung auspuha.

1000kn za nis bokte  :dontknow:


Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #18 : 27 Srpanj, 2015, 21:07:23 »
Issati ja sam ulozio 140kn i motor je ducan, zar su toliko navedeni dijelovi potroseni??
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia SR 125 Sporter
« Odgovori #19 : 27 Srpanj, 2015, 23:25:00 »
Naravno da nisu, nisam vise tip koji ce dva puta rastavljati nepotrebno istu stvar. Stavis odma sve novo i bok. Mada ne razumijem tvoje pitanje skroz? Remenje ide redevno na zamjenu, karike sam uzeo jer klip i cilindar nisu zajedno razradivani, iglicasti je must have jer to u DBK ljudi mjenjaju skoro nikad, i dihtung logicno... Necu tetrapak rezati.  :glasses9:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34