Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kawasaki Z750 2008god (opet novi z750 na 25 stranici)  (Posjeta: 348514 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #160 : 12 Kolovoz, 2015, 11:51:46 »
Nosač tablice nije po zakonu. Vlasnik to zna i spreman je platiti kaznu. OK. Kapice ventila moraju biti originalne. Tu nema pogovora. Ako nisu, odmah to ispravljaj.

Jedino mi nije jasna ta potreba promjene auspuha. Meni je ovaj sasvim OK. Lijepo se uklapa u motor. A promjena zvuka na bučnije mi nije baš previše jasna. Stvarno ne vidim potrebe da se u Južnom Tirolu zna kako sam upalio motor. Dobivanje snage je zanemarivo (3% je zanemarivo), a priče o sigurnosti su teški bullshit. Stisneš kuplung i sigurno ćeš se čuti. JAKO. Jedino ako je neispravan i raspao se.

Dokazano je kako daleko više može donijeti poduka pravog instruktora i majstora vožnje nego bilo koja prerada vozila. Radije dam novce čovjeku koji zna nego za komad cijevi od 500 eura. Osobito na vozilu koje tako i tako može ići 200 km/h. Samo je važno da je ispravno.

I auti i motori, a i bicikli se u Hrvatskoj većinom voze po principu "ja se ne bojim" nego "ja znam". Iako ovi iz prve kategorije misle da su u drugoj. Za sve to se mogu kriviti utrke i yubito filmići samozvanih gurua. Malo što sa trkačkih staza je primjenljivo na cesti.

ma ko te pita za nosac? to su price za malu djecu, bitno da je tablica vidljiva i da je na predvidenom mjestu (ispod repa) :icon_thumright:

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #161 : 12 Kolovoz, 2015, 12:33:28 »
Mene su pitali. Nije bilo ništa posebno. Žaruljica nije radila pa sam je stavio dok sam pričao s drugom organom. Nisam ništa platio ali zaustavio me upravo zbog toga. Njegov mlađi kolega je htio i neku kaznu pisati ali stariji mu je uputio mrki pogled i tako je završilo.

Radilo se o autu ali zakon je isti. Mačje oko i lampica na zadnjem kraju vozila.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #162 : 12 Kolovoz, 2015, 13:19:10 »
Nosač tablice nije po zakonu. Vlasnik to zna i spreman je platiti kaznu. OK. Kapice ventila moraju biti originalne. Tu nema pogovora. Ako nisu, odmah to ispravljaj.

Jedino mi nije jasna ta potreba promjene auspuha. Meni je ovaj sasvim OK. Lijepo se uklapa u motor. A promjena zvuka na bučnije mi nije baš previše jasna. Stvarno ne vidim potrebe da se u Južnom Tirolu zna kako sam upalio motor. Dobivanje snage je zanemarivo (3% je zanemarivo), a priče o sigurnosti su teški bullshit. Stisneš kuplung i sigurno ćeš se čuti. JAKO. Jedino ako je neispravan i raspao se.

Dokazano je kako daleko više može donijeti poduka pravog instruktora i majstora vožnje nego bilo koja prerada vozila. Radije dam novce čovjeku koji zna nego za komad cijevi od 500 eura. Osobito na vozilu koje tako i tako može ići 200 km/h. Samo je važno da je ispravno.

I auti i motori, a i bicikli se u Hrvatskoj većinom voze po principu "ja se ne bojim" nego "ja znam". Iako ovi iz prve kategorije misle da su u drugoj. Za sve to se mogu kriviti utrke i yubito filmići samozvanih gurua. Malo što sa trkačkih staza je primjenljivo na cesti.

cemu motor ako neces uzivati u njegovom zvuku? onda kupis na struju romobil i vozis se. sori ali kad cujes gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore neces vidjeti osobu koja nece imati osmjeh na licu. a prvi je vozac.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #163 : 12 Kolovoz, 2015, 13:47:03 »
Jedino mi nije jasna ta potreba promjene auspuha. Meni je ovaj sasvim OK. Lijepo se uklapa u motor. A promjena zvuka na bučnije mi nije baš previše jasna.

Mogu se donekle slozit s tobom. Ako zvuk i glasnoca nisu bitni, jer serijski spuh na tom motoru nije nista slabiji od kvalitetnog aftermarket spuha (je slabiji, ali koliko - 1% u vrsnoj snazi - totalno nebitno).

Pa ipak, serijski spuh na tom motoru ima klapnu koju sajlama kontrolira servo motor. I nema nista lose u tome, dapace, zbog toga na manjim okretajima motor ima vise momenta nego sa zamjenskim spuhom koji nema klapnu (osim ako se ne postela smjesa da pase zamjenskom spuhu u svim rezimima, ali to je skupo jer treba i dodatni hardware koji nije jeftin + kvalitetan majstor i dyno stol).

Problem je sto se sajle hoce rastegnut vremenom i ta klapna vise ne radi kako je zamisljeno. Podesit je macji kasalj ako znas (vrlo je jednostavno, samo treba znat kako, a taj podatak je lako dostupan - ako nigdje drugdje, ja ga znam pa mogu objasnit).
Zdravoseljasko rjesenje je skidanje sajli (na pravi nacin, a ne tako da se unisti PLASTICNI zupcanik servo motora silovanjem  po njemu). Tada klapna u serijskom spuhu ostaj (jer ima feder) skroz otvorena.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #164 : 12 Kolovoz, 2015, 13:48:00 »
Ne kužim kaj ste se svi zakačili na nosač,jer kaznu na cesti platit neće,a za tehnički će pošarafit original.

Pol zadnjeg kraja motora treba rastepst da se dodje do jednog jebbenog serafa - ad njega nema, sve 5.
E sasd, kom se da, nek erafi. Meni se neda  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #165 : 12 Kolovoz, 2015, 13:54:32 »
cemu motor ako neces uzivati u njegovom zvuku? onda kupis na struju romobil i vozis se. sori ali kad cujes gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore neces vidjeti osobu koja nece imati osmjeh na licu. a prvi je vozac.

Za razliku od vecine drugih motora, zvuk na Z750 sa serijskim topom je zapravo OK i zvuci u redu.
Najbrutalniji primjer je jedan dan kad sam bio jedno vrijeme (kratko  ;D ) iza Ducati Monstera sa serijsim topovima - ko elektromotor - nista se nije culo. A znam pouzdano da taj motor sa zamjenskim topovima skida fasadu sa zgrada i pali alarme na parkiranim autima  :icon_biggrin:

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #166 : 12 Kolovoz, 2015, 14:07:57 »


cemu motor ako neces uzivati u njegovom zvuku? onda kupis na struju romobil i vozis se. sori ali kad cujes gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore neces vidjeti osobu koja nece imati osmjeh na licu. a prvi je vozac.

Uživati ću u vožnji. Ne u buci. Buka je loša. Osobito ako spavaš ili ako ti dijete spava. Sigurno se onda nećeš smijati kada ti protutnji gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore.

Kako god to nazvali, to je buka koja je nesnosna. Paljenje alarma i žbuka koja otpada? Želiš svaki puta izlaziti do auta jer se dasa odlučio par desetaka puta provesti svojim dr#at%jem po tvojoj ulici? Ne. To je poremečaj.

Neki ljudi vide gušte u raznim aktivnostima koje bi ti osudio, a oni u tome ne vide ništa loše. Je li to razlog da ih se ne kritizira ili zatvara? Naravno da nije.

Živi i pusti druge da žive. Nije dobro ako zbog tvojih aktivnosti i gušteva netko pati.

Stavi slušalice na uši i spoji ih preko elektronike na motor. Eto ti buke koju toliko voliš ali pri tome nema smetnje za druge.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #167 : 12 Kolovoz, 2015, 14:30:41 »


cemu motor ako neces uzivati u njegovom zvuku? onda kupis na struju romobil i vozis se. sori ali kad cujes gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore neces vidjeti osobu koja nece imati osmjeh na licu. a prvi je vozac.

Uživati ću u vožnji. Ne u buci. Buka je loša. Osobito ako spavaš ili ako ti dijete spava. Sigurno se onda nećeš smijati kada ti protutnji gsxr 1000/750 sa yoshimurom gore.

Kako god to nazvali, to je buka koja je nesnosna. Paljenje alarma i žbuka koja otpada? Želiš svaki puta izlaziti do auta jer se dasa odlučio par desetaka puta provesti svojim dr#at%jem po tvojoj ulici? Ne. To je poremečaj.

Neki ljudi vide gušte u raznim aktivnostima koje bi ti osudio, a oni u tome ne vide ništa loše. Je li to razlog da ih se ne kritizira ili zatvara? Naravno da nije.

Živi i pusti druge da žive. Nije dobro ako zbog tvojih aktivnosti i gušteva netko pati.

Stavi slušalice na uši i spoji ih preko elektronike na motor. Eto ti buke koju toliko voliš ali pri tome nema smetnje za druge.

neka dasu zasutavi policija i nek to rijesi sa njim. prolaze mi svaki vikend motoristi kraj kuce jer sam na udarnom putu iz diskoteke. jel mi smeta? pa dok se vozi 50 km/h koliko mu je i dozvoljeno u drugoj brzini recimo, nema skoro nikakve buke. ako ga stisne preko 100km/h smeta mi buka. ali to je sad vec na policiji. 

uglavnom, na festivalima sam iza 32 basa funktion one koji imaju 2x21' drivere i jedno 60 kw mid hi sekcije  di muzika svira 7 dana i noci bez stajanja pa se naspavam normalno...  ljudi koji imaju problema sa spavanjem bi trebali potraziti doktora ili bi se trebali vise umoriti :P

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #168 : 12 Kolovoz, 2015, 15:09:49 »
Odlično izgleda stari :)
Samo se vozite..

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #169 : 12 Kolovoz, 2015, 15:13:49 »
Meni moj motor zvuci i ide odlicno s seriskim auspuhom i ne planiram ga mjenjat..a da kupim leo vincia ili akrapa sigurno bi vozio s db kilerom. ;D

Andy- hvala prijatelju ;D

Online anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #170 : 12 Kolovoz, 2015, 15:46:00 »


Nosač tablice nije po zakonu. Vlasnik to zna i spreman je platiti kaznu. OK. Kapice ventila moraju biti originalne. Tu nema pogovora. Ako nisu, odmah to ispravljaj.

Jedino mi nije jasna ta potreba promjene auspuha. Meni je ovaj sasvim OK. Lijepo se uklapa u motor. A promjena zvuka na bučnije mi nije baš previše jasna. Stvarno ne vidim potrebe da se u Južnom Tirolu zna kako sam upalio motor. Dobivanje snage je zanemarivo (3% je zanemarivo), a priče o sigurnosti su teški bullshit. Stisneš kuplung i sigurno ćeš se čuti. JAKO. Jedino ako je neispravan i raspao se.

Dokazano je kako daleko više može donijeti poduka pravog instruktora i majstora vožnje nego bilo koja prerada vozila. Radije dam novce čovjeku koji zna nego za komad cijevi od 500 eura. Osobito na vozilu koje tako i tako može ići 200 km/h. Samo je važno da je ispravno.

I auti i motori, a i bicikli se u Hrvatskoj većinom voze po principu "ja se ne bojim" nego "ja znam". Iako ovi iz prve kategorije misle da su u drugoj. Za sve to se mogu kriviti utrke i yubito filmići samozvanih gurua. Malo što sa trkačkih staza je primjenljivo na cesti.

ma ko te pita za nosac? to su price za malu djecu, bitno da je tablica vidljiva i da je na predvidenom mjestu (ispod repa) :icon_thumright:

Mene su vracali s tehnickog jer tablica nije bila u okviru za tablicu makar je bila na pravom mjestu (na piaggio zipu)
;D

Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #171 : 12 Kolovoz, 2015, 16:09:28 »
...da kupim leo vincia ili akrapa sigurno bi vozio s db kilerom. ;D

Ko ja, jer bez njega nakon pola sata voznje zuji u usima 2 dana, a to nikako nije dobro  :toothy12:
S druge strane, zuji u usima i ovako i onako jer ne nosim cepice za usi, a buka vjetra rastura sluh nevjerojatno ucinkovito (i nazalost, trajno)

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #172 : 27 Kolovoz, 2015, 16:56:03 »
evo jucer sam isao malo vozikati se po Hrvatskom zagorju, pa to je brutala koliko zavoja..haha


free photo hosting


imgur


U subotu idem s Bj ekipom u Udbinu (Jaši do zida-obilježaavanje dana hrvatskih mučenika) tako da se kilometri samo slazu..u mjesec i pol sam napravio 4000km  :toothy12: :toothy12:



« Zadnja izmjena: 04 Prosinac, 2015, 09:06:03 ljubo46 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #173 : 27 Kolovoz, 2015, 17:51:17 »
vidjeh motor uživo i stvarno je apoteka,ko iz dućana...odličan  :icon_thumright:

ove spike dal je nosač po zakonu ili nije su opet nepotrebne..malo ozbiljnije stvari svud oko nas se rade mimo zakona pa se niko ne žesti oko toga i ne prodikuje kolko o nekom nosaču tablice.
nije po zakonu ni da trakoristi noću nemaju adekvatno stražnje osvjetljenje a voze po magistralama,na otvorenoj cesti bez kuća i ulične rasvjete uočiš ga zadnji tren,na motoru pogotovo..a to je veći problem i opasnije nego neka tablica koja nije na orginalnom nosaču.

auspuh na zecu mi je glomazan i nije mi ljep,ni malo..da služi svrsi služi..
kaj se tiče aftermarket auspuha,većina po motorima ima neke sklepotine,domaća proizvodnja from šupa itd, pa se takvi i dernjaju ko da tenk ide..
da se vozi one homologirani sa db killerima i u dozvoljenoj toleranciji buke,bila bi to sasvim druga priča..
više su mi iritantni traktori koje sam već spomenul koi tutnje,motor prođe u sekundi a jebeni traktor čuješ i čuješ i čuješ..nikak da ode.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #174 : 27 Kolovoz, 2015, 17:58:20 »
Hvala prijatelju ;D
Svaka ti je recenica na mjestu :notworthy:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #175 : 27 Kolovoz, 2015, 20:00:29 »
U principu trebala bi reflektirajuca trakica na dnu tablice po cijeloj sirini i tjt. Al da su poceli stezat bome jesu, dosta ljudi ostaje bez veze na tehnickom jer ih stezu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #176 : 27 Kolovoz, 2015, 20:18:23 »
Zasto bas na dnu tablice? Kod nekih skutera je gore kao kod aeroxa a za to bas imam mjesta na nosacu... :icon_biggrin: :icon_thumright:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #177 : 27 Kolovoz, 2015, 20:50:03 »
Tako mi savjetovao represivni motorista , ako već moram tako staviti tablicu što i ulazi pod zahtjevane okvire.
Jel razmišljaš o vožnjama po inozemstvu?
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #178 : 28 Kolovoz, 2015, 05:09:12 »
Tako mi savjetovao represivni motorista , ako već moram tako staviti tablicu što i ulazi pod zahtjevane okvire.
Jel razmišljaš o vožnjama po inozemstvu?
bas neki dan kolega i ja raspravljali da idemo na đir nagodinu Italija i Francuska obala.. ;D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj prvi motor Kawasaki Z750
« Odgovori #179 : 28 Kolovoz, 2015, 09:10:52 »
Ak već mislite u Italiju fućkaš obalu zapičite bolje na Stelvio pass