Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor  (Posjeta: 4922 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Dakle posjedujem skuter piaggio diesis 50, 2t, 16.500km prvi sam vlasnik

Trebam majstora da mi obavi sljedece:
izmjena klipa, karike, cilindar
-pregled remena i prijenosa
 -pregled auspuha (original je, unutra je još katalizator - šta god da je ostalo od njega)
-opci pregled motora (remen uljne pumpe itd itd)



ne trazim da motor bude novi nego da bude koliko toliko pouzdan i da prođem što jefitnije a da opet ne bude krš..
prije godinu dana sam mijenjao klip, karike i cilindar (prešao od onda 2500km) i katastrofa - troši puno, a ne ide od prvog dana, svaki dan sve manje snage ima, marka neka made in china (kupio u auto kreši)


znači usput tražim i PONUDU odnosno preporuku za dijelove
klip, karike i cilindar, iskljucivo 50ccm (da ne moram mijenjat auspuh) bitna mi je trajnost i da bude što sličniji originalu (s kojim je skuter po satu lagano išao 80kmh po satu),
ne vozim se puno...


molio bih sve prijedloge da budu što bliže našicama, te da bude i cijena koliko bi to sve koštalo otprilike, nije mi problem polovni dijelovi ako su ko novi i izdržati ce uz neko normalno korištenje 10ak tisuca kilometara...

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #2 : 11 Lipanj, 2015, 20:43:24 »
ne mogu otvoriti :S

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2015, 09:22:36 »
I gdje ti je sad tu racunica kada ti je slozen skuter za male pare s najjeftinijim mogucim dijelovima u kojima ima materijala za jednu kunu doslovno?  Jedva se provukao kroz jednu bijednu sezonu i sad drugu ajmo opet ispocetka. Nikad mi nece biti jasni ljudi koji ce platiti trostruko vise u godini dana umjesto jednom.


Skuter Centar ti je predlozio GUGY, covjek je s foruma imas preporuku.  :icon_thumright:http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,95371.msg1206267.html#msg1206267
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2015, 10:03:49 »
ma nisam ja reko da je ima računice.. definitivno nema, jer zadnjih 2500km je mučenje...
 da sam ja to znao da ce biti tako sigurno nebih to radio...
radio sam tu kod jednog fušera, on je reko da može nabavit nove dijelove jeftino, al ono s*anje xD

Offline dinky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Našice
  • Moj Skuter: speedfight,batina 80
  • Moja Kaciga: sixsixone
  • MojSetup: serijala
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #5 : 13 Lipanj, 2015, 16:37:12 »
jel ti to Božo Baricevic radio servis?  :icon_biggrin:

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2015, 13:16:51 »
nije, kod njega sam bio jednom i nikad više :D

krepavao mi je cdi (jos uvijek krepava nikako da kupim novi) i u nasicama sam ostao bez iskre, i kud cu sta cu spustim se 300metara kod njega ostavim motor i reko popravi...
3 dana je on to mrdo čačko, došo ja, motor pali sve oke.. uzeo mi 100kn.. i čim sam kretao skužim da motor zatrza i par puta lupi iz auspuha al to je to bilo...
al svakim kilometrom novim sve više i više puca i nema snage, ni okretaja...
rastavim plastike, pogledam a on stavio cdi (tj bobina) od elektronke 90kubika..
kako je to uopce funkcionirali nemam pojma... vratim se za 3 dana kod njega kazem nek il popravi kako spada il nikom ništa... normalno da nije mogo popravit.. ja zamjenim sve nazad, njemu vratim tu njegovu od elektronke i na kraju sam sam izvuko bjelu žicu van koja je problem i tu i tamo ju moram prespojit na masu da baci iskru i to je to...


ovo mi je radio kolega, i pukle su bile karike.. zove me on kad je rastavio kao možda bi se dalo brusit al kanali su oštećeni i nezna kako bi to ispalo i jel cu ja nabavljat djelove il ce on kao, bio je kod tokića i tamo ima 300 i neš kuna set klip karike i cilindar.. ma reko stavi ti nisam imo vremena tražit po oglasima...
a kad je stavio ono kuku lele.. al đabe sam sam si kriv :D

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2015, 15:12:13 »
Zato ti je najbolje kod gummya. Dečko zna znanje, i kako se dogovoriš s njim tako i je. Radi vrhunski posao i ako neče pomoči neče ni zeznut. A svojim iskustvom i znanjem ti preporuči najoptimalnije. Kad dođeš kod njega i kažeš mu imam buđet toliko i toliko a trebam to i to on ti odmah napravi kalkulaciju i kaže što je u mogučnosti. Jest da je tebi malo problem otiči do OS ali svaka lipa se isplati nakon posjeta njemu. Miran si duže vremena . .  Naravno ako sam nečeš prčkat po motoru ili davat nekim kvazi majstorima za koje je STIHL kraj svijeta i briju da znaju popravljat a ustvari mjenjaju dijelove dok ne nalete na kvar.
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - opći servis (NA, OS, DJ) dobar majstor
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2015, 21:31:03 »
ipak cu ici sam na sarafanje :D

zanima me koji "kit" da kupim, narucivao bi tu sa webshopa (ili ako netko ima polovno nek se javi il preporuči)
gledao sam ovo: http://www.mojskuter.com/index.php/webshop/webshop/skuteri-50ccm-2t/gilerapiaggiopurejet/mehanika-agregat/zrano-hlaenje2014-10-27-12-44-43_/cilindar-kit-bgm-original-50ccm-alu-za-piaggio-ac-detail

znam da je original bio gus, dal ima logike prelaziti na alumiji? također me zanima što bi bilo najoptimalnije za moj skuter u nekoj normalnoj cijeni :D