Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se  (Posjeta: 98316 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #200 : 20 Ožujak, 2016, 22:01:21 »
bok, ima li šta novo,jesi šta još radio i uspio šta dobit na skuteru?

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #201 : 31 Ožujak, 2016, 09:28:18 »
Pozdrav.

Nisam zadovoljan i dalje, nema gasa dovoljno, sad ga trebam regat pa ću se po ljetu možda malo poigrati. imam dva pitanja.

1.Novi akumulator 10A, novi alnaser, ne bi alnaser okrenuo 2 3 kruga normalno da je zlatan. Neće i neće. Taj akumulator vrti 125cc mašine, mora, ali mora i ovu. Kablovi ili šta?

2. kickstarter sam toliko jašio da sam uspio odvaliti kurblu :D skupa s poklopcem, poklopac je pukao. Mjenjam sada poklopac sa kurblom, pa me zanima jel je isti na devetki i dvanaestici?

Pali dosta teško, bilo na kurblu ili alnaser, tj na alnaser više neće ni zavrtiti. Do čega je? Evo promjenio sam bobinu skupa sa svjećicom sada, moram promjeniti kurblu i taj poklopac variomata pa će možda bolje paliti na nogu. no ostaje problem alnasera. Bendix nije jer normalno hvata, ne prevrtava. Osim ako nije možda on zblokiran ili nešto, jel i to može biti?


Hvala

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #202 : 31 Ožujak, 2016, 09:42:19 »
1. Moguće da je u pitanju i prejaka kompresija. Ali probaj i ovo, uzmi kabel minimalnog presjeka 5mm, spoji ga na minus pol anlasera (kučište), a drugi kraj na minus baterije i probaj. Druga opcija je da između dekla i bloka staviš na svaki vijak po jednu šajbu debljine 1mm-2mm, pa to sve stegni i probaj palit na tipku, moguće da je premala distanca između bloka i dekla i bendiks ne može dovoljno izletit koliko bi trebao. Imao sam i takvih slučajeva.

2. Na devetku pašu sva dekla koja imaju kotače 10'', ne pašu dekla sa skutera koji imaju 12'' kotače. Imam ti ja komplet kurblu i poklopac za devetku. Ako treba, javi.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #203 : 31 Ožujak, 2016, 09:47:41 »
Pokušat ću ovo sa strujom, hvala.

Što se tiče dekla, treba mi za 12  :toothy12:

Što se kompresije tiče, samo da kažem da nije do nje. ne može biti tolika kompresija, vrtio sam prije sa 5A taj 90cc štel, sad je 10A i neće. probao i sa jačim. Mislim da je do kablova.

E da, onaj osigurač kod akumulatora, da ga izbacim ili on mora biti?
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 10:00:06 GoGs777 »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #204 : 31 Ožujak, 2016, 10:42:58 »
Il spojiš direktno anlaser na bateriju sa onim kablovima za auto i ako fino okreće, znači da se negdi gubi struja. Al probaj prvo ono šta sam ti reka prije :frajer:

Pa bolje da taj osigurač stoji. Ako ga i izbaciš, neće se ništa drastično promijenit, eventualno riskiraš da ti izgori cila instalacija. Ja sam vozia bez osigurača nekoliko godina pa mi ništa nije bilo.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #205 : 31 Ožujak, 2016, 11:13:57 »
ok, pokušat ću danas odmah direktno na alnaser. moram samo kabal uzeti neki.

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #206 : 31 Ožujak, 2016, 11:34:55 »
Trebam uzeti 2 kabla (+-) od 5 kvadrata koliko dužine za instalacije?

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #207 : 31 Ožujak, 2016, 12:35:41 »
Pročitao sam temu u vidim da je borba žešća od početka i nema naznaka da će prestat. Bez namjere za vrijeđanjem, postaviš pitanje za dužinu kabla od akumulatora do alnasera, tj releja (za plus) i šta da čovjek kaže nakon toga? Ako se postavlja pitanje za nešta što je tako očito i jednostavno onda mogu samo reći ostavi se šerafanja i vozi serijski kako ide.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #208 : 31 Ožujak, 2016, 12:49:00 »
Nešto si krivo shvatia. Triba ti samo 1 kabel šta većeg promjera (oko 5mm je dovoljno) i jedan kraj spojiš na minus pol anlasera (crnu il zelenu žicu), a drugi kraj na minus pol akumulatora :icon_thumright:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #209 : 31 Ožujak, 2016, 12:52:44 »
Pročitao sam temu u vidim da je borba žešća od početka i nema naznaka da će prestat. Bez namjere za vrijeđanjem, postaviš pitanje za dužinu kabla od akumulatora do alnasera, tj releja (za plus) i šta da čovjek kaže nakon toga? Ako se postavlja pitanje za nešta što je tako očito i jednostavno onda mogu samo reći ostavi se šerafanja i vozi serijski kako ide.
nejasan je bio odgovor pa je i pitanje takvo, kabal se ne izražava u milimetrima debljine nego u kvadratima. znam koliko mi malo treba, i znam koje dužine, no koristiti ću kabal i za druga ožićenja na motoru. nije isto 75cm i 150cm. nije isto 2.5kv ili 5kv.

od početka do danas, da se razumijemo, motor sam s majstorom rastavio i sastavio 3 puta, nisam više baš toliki laik. Jedino mi je Ivano dao konkretan prijedlog vezan za paljenje i mislim da je to zadnje što je ostalo a da nisam probao.

A što se tiče ostalog, kompresije, mehanike, brzine i svega, apsolutno sam sve pokušao što sam mogao i neće. Struju ću riješiti, paljenje i kurblanje, to nije problem, no krajnja brzina također ne valja, a i to ću riješiti.

Najlakše je reći, ne guraj se tamo di ti nije mjesto, no ima ljudi koji su samouki i koji se vole igrati sa stvarima koje nisu nikad radili i koji imaju volju i želju naučiti. Bez uvrede :)

Ivano, ja ću mjenjat instalaciju kompletno :) to je ono što se nismo razumjeli, no znam što si mislio reći. Uglavnom, već sam nabavio kablove za ožičenje i probni ovaj debeli pa ćemo vidjeti. danas ću isprobati.

Hvala

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #210 : 31 Ožujak, 2016, 13:06:24 »
A znam da se u kvadratima izražava, ja uzmem šubler i izmjerim presjek i to koristim ka mjeru :icon_thumright:

Ne vidim smisao da mijenjaš cilu instalaciju. Lakše je kupiti novu za 100kn, nego se tu zezat i prebrikavat sve živo, to jednostavno nema smisla. Sa debljim žicama u 90% slučajeva neš ništa postić, jedino gdje deblje žice igraju ulogu su u kabelima od + pola akumulatora do releja paljenja i od releja paljenja do anlasera i treća žica je minus pol sa akumulatora na kučište anlasera.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #211 : 31 Ožujak, 2016, 13:13:12 »
Pa ako se postavi pitanje za žicu od 5 kvadrata to se može isključivo shvatit samo kao žica za napajanje anlasera, ostatak instalacije je druga priča i za nju nema veze jel motor 50 ili 150 kubika.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 13:14:47 dinko1981 »

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #212 : 31 Ožujak, 2016, 13:15:39 »
To ću i napraviti, s tim da sam vidio da su žice na par mjesta na klemicama počele oksidirati, a to je znak propadanja, pa možda negdje gubi struju i na nekoj klemi.

Danas ću probati to na direkt, ako upali i zavrti dobro, odmah znam šta je.

Jel moguće da bendix ne otvori samo ako je skinuta brtva na poklopcu? ona je kojih 2 do 3mm debljine, jel to može značiti?

@dinko, 5 kvadrata + i 5kvadrata - ili
2.5kvadrata + i 2.5 kvadrata -

razumiješ u čemu je stvar?
ja sam pitao za instalaciju, on je govorio o žici da direktno spojim alnaser, tu smo se mimoišli. nije bitno. ne razumiju se svi u sve i zato služi forum.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #213 : 31 Ožujak, 2016, 13:19:38 »
To ću i napraviti, s tim da sam vidio da su žice na par mjesta na klemicama počele oksidirati, a to je znak propadanja, pa možda negdje gubi struju i na nekoj klemi.

Danas ću probati to na direkt, ako upali i zavrti dobro, odmah znam šta je.

Jel moguće da bendix ne otvori samo ako je skinuta brtva na poklopcu? ona je kojih 2 do 3mm debljine, jel to može značiti?

@dinko, 5 kvadrata + i 5kvadrata - ili
2.5kvadrata + i 2.5 kvadrata -

razumiješ u čemu je stvar?
ja sam pitao za instalaciju, on je govorio o žici da direktno spojim alnaser, tu smo se mimoišli. nije bitno. ne razumiju se svi u sve i zato služi forum.

Moguće je da bendiks ne otvori jer fali dihtung između poklopca i bloka. U 99% slučajeva taj dihtung nije bitan, al ja sam eto imao slučaj di je bia bitan taj dihtung i dok ga nisam stavia, nije tia okrićat. Okrenia bi 1 put naglo, 2. okret se gušia i 3. put nebi više okrenia...
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline dinko1981

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #214 : 31 Ožujak, 2016, 13:24:20 »
Ok nebitno za instalaciju ali postoji mogućnost da snaga anlasera i prijenosni omjeri zupčanika na bendixu nisu predviđeni za tu kompresiju pa u tom slučaju neće pomoć ni kablovi niti akumulator od auta.
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2016, 13:25:59 dinko1981 »

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #215 : 31 Ožujak, 2016, 13:54:44 »
prije je vrtio, ali sam se sjetio da sam kasnije skinuo dihtung gore. vrtio je sa 5A akumulatorom, di neće sa 10.

ili su kablovi loši ili bendix dobro ne otvara. i točno ovako kako je Ivano rekao, prvi krug zavrti, drugi prevrti nekak i treći muk. i kad ga pokušavam na silu, istera akumulator u 5 minuta. i gotovo.

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #216 : 31 Ožujak, 2016, 15:51:33 »
taj sam ja problem imo sa jedno 3-4 baotiana, dok nisam vidio na motori.hr gdje je neki majstor reko - dovedi još jednu masu sa minusa akumulatora na blok. napravio to (licnasti kabal ništa ekstra, tanki) s minusa baterije stavio na šaraf na poklopcu glave evo vrti nikad u životu tako nije vrtio i sastavlja čim ga pogledam. isto sam kao ti kurblo 2 god i govorio kako je to zbog kita

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #217 : 31 Ožujak, 2016, 20:09:50 »
pokušao sam i s tim, nije išlo.

pokušao sam sad na direkt spojit alnaser, vrti, žice se užare i ugriju ali jedva 3 kruga. nisam još pokušao skinuti poklopac variomata, no to ću možda sada probati.

mislim da je ostalo samo ovo da bendix ne izbacuje do kraja. maknut ću kurblu, poklopac mi je oštećen, možda bendix nije dobro uležišten u samom poklopcu i možda je doista taj razmak skraćen pa ga ne može izbaciti do kraja.

A možda i sam bendix negdje blokira, mada zadnji put kad sam ga u rukama imao, izgledao je sasvim u redu.

Offline GoGs777

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian Rebel BT49QT
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #218 : 31 Ožujak, 2016, 22:43:12 »
Nema te kompresije koju tvornicki bendix i alnaser i akumulator ne moze pokrenut. To su gluposti.

Sredio sam stvar zahvaljujuci Ivanu, poklopac nije dobro sjedao jer nema brtve i ulezistenje nije bilo u osi bendixa. Stajao je par mm ukrivo i nije mogao zavrtiti do kraja i nije vracao nazad.

Bendix mi je los ali radi, nekad samo prevrti.

Ugl, pali na zub, vjerujem bolje nego tvornicki. Bez gasa, bez icega.

10A je akumulator, palio bi ga i 5A bez problema. Tako da, kompresija sigurno nema veze sa efektom paljenja.
Skoro sam po treceg novog akumulatora isao. Sva sreca sto nisam  :toothy12:

Sutra cu se provozati pa cu vidjeti kako ide. Nastupa rega i onda ponovno stelanje. Ventili, variomat, rolice, dizna... doci ce do 90kmh, makar jos 3 karba i 5 variomata skurio.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Baotian rebel bt49qt-12 + kit 90ccm, guši se
« Odgovori #219 : 31 Ožujak, 2016, 22:59:21 »
kolko si km do sad napravio sa tim kitom?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"