Općenito > Oprema

kaciga

(1/4) > >>

Gilera_50:
Pozdrav ljudi

Ima li neko kakav link ,sliku kacige koja ima mogucnost nosenja naocala za vid ispod nje,imam kacigu ali zaebano mi je stavit naocale na glavu,jel mogu naocale pod onu multijet kacigu. Do 1k kuna kaciga da je.  :icon_thumright:

3alfa3:
Rijetke su danas kacige koje nisu projektirane bez da se o tome mislilo.
Ali rijetke su naocale koje su smisljene da bi mogle uc u kacigu.

Najkrace moguce - naocale sa donekle ravnim dijelom koji ide uz glavu i ne ide iza uha nego samo iznad njega (skoro ravne), sto tanje, cvrsce (titan).... To je nabolja opcija.


Pa ipak, probao prosle godine par Shoei modela. Imam titanske tanke naocale koje su pod kacigom provele debelo preko 100.000km i ko nove su. Ali u te Shoei kacige su iako usle lagano, krivo stajale i odustao sam od tih kaciga. Ne svi Shoei modeli - samo oni koje sam htio  ;D .


NEgativna iskustva imam sa Nitro kacigom - (neka full face iz 2005 godine). Tu su i te naocale jako tesko isle, a isle su samo zato sto su titanske i jako cvrste, a lagane i tanke. Neke druge nema sanse stavit.

Kasnije sam imao Nolan N84, N85, hjc rpha10+, xlite x802r - sve redom ODLICNE sto se tice nosenja naocala


EDIT:
sad kad pogledam, moram spomenik dic tim naocalama. Preko 10 godina stare, i dalje ne izgledaju staromodno (stvar ukusa, al nebitno), a ko nove. Al su i kostale, a glavni razlog zasto su ko nove je titan od kojeg su napravljene - to je izgleda nemoguce strgat

Darius1950:
Imam neku staru grex kacigu i naocale nosim u njoj bez problema i ne smetaju mi nimalo.
Sent from Nokia Lumia

Valter:
Obzirom da nosim naočale puno sam vremena proveo u proučavanju problema. Prva kaciga za mali skuter je bila Jet kaciga. No, ima puno mana preko kojih se nije moglo prijeći.

Zato sam sada uzeo Flip-Up. Znam da je dosta kritika na te kacige. Većina se odnosi na stare modele. Ove novije su daleko bolje od tih prvih. Naočale ne treba skidati kod stavljanja kacige.

Flip-up kacige su malo bučnije, teže i veće od integralki ali kritike na njhovu čvrstoću više ne stoje. Naravno da su u otvorenom stanju puno slabije, ali kada se zatvore preko metalnih šarki, nema nikakvih problema. Imaju homologaciju koja ipak nekog vraga znači. Trenutno imam LS2 FF370. Nije loša kaciga ali je jako bučna. Malo sam je prepravio da bi meni legla do savršenstva i sada je upravo savršena. TO ne treba svima nego onima koji ne odableru pravi model. Od opreme ima sve što vole mladi i košta neznatno iznad 1000 kn. Moje je mišljenje kako je dobra do nekih 100km/h a nakon toga budu problemi. Za veće brzine treba biti ipak malo bolja, a samim time i skuplja.

Od skupljih je Nolan 104EVo. I ona je bučna ali dobra kaciga. I odlučna bitka se vodi oko Shoei Neoteca i Schubert C3 Pro. Prva je bučnija i udobnija, a druga je tiša i lakša. U toj borbi moj glas ide Schubertu. TO je najbolja kaciga od svih koje sam probao. Lagana i tiha kao integralka. Neotec pada po pitanju buke iako je ventilacija prvorazredna. Nema propuha ali je prozračna. Kao na proljetnom povjetarcu. Divota. I opet sam nesiguran kada pišem sve ovo. Stalno mi se vračaju slike s probe.

3alfa3:

--- Citat: Valter - 07 Lipanj, 2015, 18:10:00 ---Flip-up kacige su malo bučnije, teže i veće od integralki ali kritike na njhovu čvrstoću više ne stoje. Naravno da su u otvorenom stanju puno slabije, ali kada se zatvore preko metalnih šarki, nema nikakvih problema.
--- Kraj citata ---

To jednostavno nije tocno. NIKAD nece bit sigurne kao integralne.
Da li to znaci da su opasne? Ne u velikoj vecini slucajeva (spominjes homologaciju - imaju je i tu je stvar cista - jedino sto je norma za dobit homologaciju bitno niza od onog sto pruzaju moderne integralne kacige - norma propisuje da pri direktnom udarcu od 27 km/h ne smije doci do trajne ozlijede mozga ili smrti - j#bo takvu normu kaj se mene tice - tak brzo valjda mogu i trcat - naglasak na valjda  ;D ).
Ali nikad nisu niti bile niti ce bit sigurne kao integralne. govorim naravno o istoj generaciji kaciga jer danasnje flipup renomiranog proizvodjaca mozda i jesu sigurnijeod integralki od prije 20-30-40 godina - ne znam, nagadjam....


Sto se naoala tice....
Badava istrazivaanje po netu.... Dok ne probas - nemres znat

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju