Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja motora 50ccm na brzine  (Posjeta: 4709 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Kupnja motora 50ccm na brzine
« : 09 Svibanj, 2015, 17:20:27 »
Pozz svima  :hello:
Vozim skuter već cca 10 god i kako sam sad stariji a i dojadilo mi se vozit na skutu, namjeravam kupit nekaj na brzine, naravno od 50 kubika jer mi jači netreba. Uglavnom bi mi služio za svakodnevnu vožnju, za otić negdje, do trgovine,birtije i slično. Kupio bi polovno, da je u ok stanju.
Pošto nema baš neki veliki izbor od 50 kubika, naletio sam na jedan oglas gdje lik prodaje Malaguti Drakon za ok cijenu, a vidim da ima još i Yamaha TZR, Derbi Gpr, Aprilia RS.
Zanima me Vaše mišljenje i savjeti od onih koji su vozili ili voze gore navedene motore, koji bi meni najviše odgovarao s obzirom da sam visok 170 cm  :icon_biggrin:

Hvala na savjetima i pomoći

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2015, 17:57:03 »
Popizdit ces od saltanja - nemoj to kupovat

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2015, 17:59:12 »
Popizdit ces od saltanja - nemoj to kupovat

steta tenisica  :icon_tongue:

tzr i rs su bolji od drugih u svojoj klasi, i ne izgledas bedasto ako se sagnes ko na skuteru jer su lezaljke   ;D
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2015, 20:50:50 »
Popizdit ces od saltanja - nemoj to kupovat

Da, čitao sam po netu o tome. Koliko vidim na njuškalu, Yamahe TZR baš i nema puno,isto tako ni Aprilie RS.  Problem je što likovi koji ih prodaju ne žive u ZG-u.To mi je bed zbog prijevoza a neda mi se recimo, vozit do Rovinja da vidim motor. Te sve relacije su mi daleke...
Kakav je Malaguti Drakon? Jedan čovjek ga prodaje za cca 4 tisuće kn, cca 5000 km, 2006 god..
On ima isto minarelli am6 mašinu kao i tzr?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16876
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #4 : 09 Svibanj, 2015, 21:16:44 »
imas razlicitih masina pod manualnih 50ki
samo pazi da zmes am6 jer ima svasta zamjensko s neta
dok istovremeno ti ne preporucam 50 manualku jer su djelovi strasno skupi ili se nemoze kupit dio nego bundle
odnosno  nemozes kupit diznu nego cijeli fergazer i slicne gluposti

ako se zelis masakrirat s saltanjem uzmi al nije bas najprakticnije

Offline martin gpr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 158
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: peugeot trekker,er-5
  • Moja Kaciga: suomi, nolan
  • MojSetup: original 100
  • MojSpuh: original
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2015, 09:35:23 »
gle ja sam imao derbi gpr 50 2005 g sa airisal kitom 70 ccm i imao sam fergazer 21 mm i sa 200 kila isao je 100  plus je taj sto ce ti manje trositi od skutera ako je originalni ,,onda mocices se voziti na leru po gradu  pa nebude onak bezveze mrcal ko skuter ,,,puno bolje vozne osobine ljepši osjecaj u voznji ,,, ima rezervoar 13l pa mozes na dulju turu bez brige,,,cure samo skacu da ih prevezes :D to je bio moj slucaj a sad na skuteru niko se nece vozit :D MANE moras racunati da motor ima 120 kg da je duzi od skutera i da mu je hod volana krači pa ti se je teze na mjestu okrenuti,,,,,zatim od tog motora nemoj misliti da leti taj motor  do 8 tisuca okretaja ide tek tak da ide da se kotura i za lagavu voznju a poslje 8 tisuca se tek motor otvara i osjetis neka ubrzanja  u prvoj i drugoj samo ti poklopi okretaje od 8-12 tisuca  s tim da je moj u 6 brzini na 6 tisuca isao 60 a na 11 100-105 i to realnih a ne sad mi skuter kaze 80 a ovaj stup kaj slika mi kaze 66 dok mi je na derbiju lagal sat za 3 km/h ja sam bio zadovoljan s njim i sad mi je zao sto sam ga prodao i kupio skuter jer mi je to ko da se vozim na stolcu i ako kupis tak ležaljku racunaj na to da se prvih 3 dana neces moci voziti vise od 10 km  jer te ubije polozaj vozaca ali poslje se priviknes boljet ce te misici na rukama, šake, kicma ali ce ti osmjeh biti od uha do uha tako je barem meni bilo i kad dođes negdje svi ti gledaju motor i mami ljepotom :)

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Kupnja motora 50ccm na brzine
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2015, 19:41:50 »
@ martin.gpr hvala ti na opširnom komentaru za derbi  :icon_thumright:

Skuter mi je dojadio već, gas i kočnica samo, nema neke akcije kad se voziš  ;D
Vidim da tih tzr-ki,derbija i sl. nema baš po oglasnicima.. Rijetkost je naletit da netko prodaje tak nešto a mogu mislit kak je s dijelovima onda..
Imam nekaj love i razmišljao sam dali da kupim tak nekaj na brzine ili neki drugi skut jer kakav jesam, pare ću potrošit bezveze a neću niš kupit pametno  :toothy9: