Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera vxr 180 >>200  (Posjeta: 2252 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera vxr 180 >>200
« : 12 Lipanj, 2017, 19:44:53 »
Poz bando nisam dugo pisao na forumu al evo sjetio sam se vas pa da sa vama podijelim ovo. Kao sto naslov kaze izvrsit cemo pokusaj prebacivanja 180ke na 200 ccm. Gilera vxr 2001 god  sasvim solidno ide ali imajuci u rezervi masinu od beverliy 200 2004 god odlucio sam prebaciti to. Uz cilindar mjenjam lanac uljne ,fazni lanac,zubcanke uljne jer mi je lanac nekako labav (a culo se zveckanje neko na vxru) spaner faznog lanca je bio na pola nategnut,al odlucio sam sve to zamjenuti dok je cilindar dole. Takoder mjenjam i ventile federe vetila i gumice vetntila.Iako nije tosio ulje zamjenit cemo i to. Skidajuci klip slomio sam uljnu kariku pa cu u njih zamjenuti. Inace vxe je presao 20 k a beverlily oko 14. E sad ako je neko vec radio nesto slicno i ako je imao problema nekih neka kaze. Svi djelovi su naruceni novi i cekam da dodu sutra ce stici vjerovatno. Slike imam al nez ih staviti i da jedino sto je odkazalo na vxru za ovu kilometrazu je vodena pumpa. Takoder dolazi sutra. Vxr je sav serijala rolnice 10 grama. Auspuh neka kopija zvuk je ubitacan i sa tim je isao po ravnom 135. Sad u zadnje vrijeme je oslabio na 120 tla potrosnja se povecala. To je i razlog ovog prebacivanja na 200 ccm. Nadam se da ce se krajnja popraviti. Eto ako sam promasio temu jer ovo ne znam dal da stavim u projekat ili ovdje neka me neko ispravi. Nastavak slijedi sutra pozz

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #1 : 12 Lipanj, 2017, 20:26:16 »
jedino pazi kakvu brtvu glave si narucil..
da nebi bilo da ti prodaju za gus cilindar a ti imas alu cilindar od beva..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #2 : 13 Lipanj, 2017, 10:34:51 »
Rekao sam im da je alu cilindar evo cekam djelove. I jel lakse uljunu kariku staviti sa donje strane klipa ili sa gornje. Jer ove cim sam malo nategao pukle su. Ako slomim novu opet moram cekati da dodu djelovi.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #3 : 13 Lipanj, 2017, 10:37:34 »
ja ju navucem sa doljnje strane klipa...mada seks je tek kad stavljas klip u cilindar,onda tek puca ta uljna karika ko staklo..treba pazit
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #4 : 13 Lipanj, 2017, 23:52:50 »
Aha dobro danas stigli neki djelovi nije sve al pogresan set za reparaciju  poslali znaci do petka nece stici nista. Lezaj na vodenoj kod mene je vanjski precnik 22 mm  oni poslali neki veci od 125 rst gilere. A nije isto.

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2017, 23:59:47 »
Stavio sve upalio motor radi kao traktor nesto lupa. Pali iz prve prima gas fino ali lupa kao ventili da su. Sve skinuto opet mislio sam da ventili diraj klip al nisu se potpisli znaci da ne diraju. Ventili nastelani na 10 15 da listic moalo teze ulazi . Jek moguce da je do dihtunga glave jer stari je debel 1mm i nije limeni a novi je je 0.4 i limeni je. klip kad dode u gmt skroz je ravav sa cilindronda ne lupa on od glavu?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #6 : 17 Lipanj, 2017, 00:19:09 »
normalno da je do dihtunga glave i da se s vremenom budu rastopili ventili zbog prevelike kompresije i prevelike temperature u kompresionom prostoru..(vidjeno vec na svoje oci).
zato sam napomenul za dihtung glave,tebi za alu cilindar treba dihtung 1.1mm debljine,a ovaj koi si stavil limeni je 0.3mm debljine i ide samo na gus cilindre.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #7 : 17 Lipanj, 2017, 07:29:40 »
Hvala steeef i ja sam pomilslio na to. Jos pitam ove u servisu sto su poslali djelove kaze taj ide 0.4 a ja skinuo onaj debeli a masinu niko nije rastavljao osim mene. Narucit cu danas debljji dihtung. Nisam mogao spavati od muke hahaha

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #8 : 20 Lipanj, 2017, 16:00:17 »
Stigao dihtung sve smontirano radi kao sat ali nekako mi je povecao radnu tepreratutu prije mi je bilo toko voznje na 65 75 stepeni sad na 80 85. Imam digitalni pokazivac. Da li e moguce da tih 20 kubika igra toliku ulogu ili nesto nije dobro nasuo antifriz dole malo klimnuo cirjevo izasao zrak stavio selnu ne pusta nigdje al temp visoka . Danas je kod nas bas vruce 35 stepeni al mislim da ti nema veze sa tim sa toliko dize.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #9 : 20 Lipanj, 2017, 16:43:27 »
pa na 4t i je radna temp na oko 90℃
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline blueknight

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera vxr 180 >>200
« Odgovori #10 : 20 Lipanj, 2017, 19:58:17 »
Al proslo ljeto mi se nije palio ventilator ovoliko pa mi sad to cudno al mozda jer danas je bas bilo vruce. Vidjjet cemo veceras dok zahladi. Stavio bih slike al nesto nece nismam skontao kako. Uglavnom krajnja je ista ubrzanje mozda malo bolje al skoro sve isto. 125 ravnicmom. Rolnice su 10 grama remen malossi sirine 21 mm prosle godine pred kraj sezone nov staviti. Mozda me zeza filter zraka. A imam i cdi od beverlija dal da stavim i njega gore dal ce se dobti ista s njim?