Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus 250-Akrapovic  (Posjeta: 8593 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Gilera Nexus 250-Akrapovic
« : 25 Ožujak, 2015, 18:10:37 »
Evo ljudevi,proslo je mj dana od kupnje nexusa pa sam se odlucio malo ga sredit..stavio sam malossi multivar 2000 i dns akrapovica(orginal za nexija)..

Pitanje:jel moram mjenjat rolice ili nes drugo zbog nadogradnje auspuha?neki dan sam stavio 14gr rolice(bez akrapa ) i pri startu je motor previse nabijo okretaje a po mom osjecaju iso je isto ko sa 15gr rolicama...tako da sam vratio na 15gr,ali sad sam ugradio akrapa i nekako slicna stvar se desava

hvala

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6059
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #1 : 25 Ožujak, 2015, 18:31:10 »
a sto si mislio da ces dobit s tim spuhom (10ks) :sad3: iste rolice ko i prije ti trebaju..
bolje da si ulozio u neki dobar variomat nego spuh..no dobro bar je kvalitetan i ima dobar zvuk i to je to..

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #2 : 25 Ožujak, 2015, 18:43:40 »
nisi shvatio sta zelim rec..nisam uopce ocekivo cudo sto se tice snage
nego trazim pomoc ako se sta treba podesit nakon ugradnje..tj jel treba stavit druge rolice,koju gramazu..Nezz jel postoji kakva druga mapa nakon ugradnje,posto je direktno ubrizgavanje

uzo sam akrapa jer sam ga dobio za 2000 kn novog,sa papirima i db kilerom..serdarevic me trazi 2100 za svoj srot

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #3 : 25 Ožujak, 2015, 19:31:10 »
nisi shvatio sta zelim rec..nisam uopce ocekivo cudo sto se tice snage
nego trazim pomoc ako se sta treba podesit nakon ugradnje..tj jel treba stavit druge rolice,koju gramazu..Nezz jel postoji kakva druga mapa nakon ugradnje,posto je direktno ubrizgavanje

uzo sam akrapa jer sam ga dobio za 2000 kn novog,sa papirima i db kilerom..serdarevic me trazi 2100 za svoj srot

Ne obaziri se na komentare za auspuh. Da svi imaju novaca bi ga stavili pa makar samo radi zvuka i da na gube performanse. Variomat si stavio. Za okretaje koji bi trebali biti sa multivarom ces morati pricekati neciji odgovor tko je probao koji mu najbolje pasu da ne prevrtava, a za auspuh nebi trebao nista mjenjati jer je zamjena za serijski kad ima db killer u sebi.

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #4 : 25 Ožujak, 2015, 19:35:57 »
Ne obaziri se na komentare za auspuh. Da svi imaju novaca bi ga stavili pa makar samo radi zvuka i da na gube performanse. Variomat si stavio. Za okretaje koji bi trebali biti sa multivarom ces morati pricekati neciji odgovor tko je probao koji mu najbolje pasu da ne prevrtava, a za auspuh nebi trebao nista mjenjati jer je zamjena za serijski kad ima db killer u sebi.
[/quote]

E vidis probo sam ga naravno bez db kilera..budem veceras testiro kako je sa kilerom unutra
 A znam,ja sam mj dana premisljo bi nebi..pa jedan kaze da gubi na snazi,drugi kaze da mu ide bolje itd..i dns odlucio i vjeruj mi nije mi kune zao..vrhunska izrada i zvuk cudo
najrade bi pobjego sa posla i otiso se vozit

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #5 : 25 Ožujak, 2015, 19:52:36 »
okretaji bi trebali bit oko 7400 mozda malo vise kroz ubrzanje

ja sam imao multivar neko kratko vrijeme i skinuo ga jer jede rolice i nije nista bolji od originala  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #6 : 25 Ožujak, 2015, 19:52:36 »
Cekam Štefa,on sigurno zna kaj treba.

Evo jedna slikica,kad ga sredim skroz stavit cu video i slike ostale.



[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6059
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #7 : 25 Ožujak, 2015, 19:57:16 »
josipe da svi imaju novaca vozili bi motore a ne skutere stoga :ljetodobar:

nek napise sta ima od setapa a ne da se mora pogadat, staro pravilo..

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #8 : 25 Ožujak, 2015, 20:22:22 »
Ljubo bez uvrede al znam dosta ljudi koji si mogu priustiti motore pa voze maxi skutere iz prakticnih razloga. Tako da  :dontknow:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #9 : 25 Ožujak, 2015, 23:11:55 »
Aj nemojmo mjerit ko ima veći k u ovoj temi. Uglavnom teško je to odrediti kad to ovisi o vozaču u tome je problem... jer sad će krenut rasprava o rolicama i federima i tome neće biti kraja. Sjedneš fino na skuter štopericu u ruke i to je to. Druge nema jer će ti 10 ljudi reć 10 priča a ti ga voziš. A akrap se čuje i kad odvrneš gas imat ćeš osijećaj da letiš a skuter ide banana. Ali ajde pošto vidim da pišeš da ti nekako previše ode u okretaje kad krećeš... tvrđi centralni metni da neda remenu da se digne tako brzo. Ili novi serijski kad neznam koliko kilometara ima.
4t u srcu <3

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #10 : 25 Ožujak, 2015, 23:38:26 »
Na njemu je malosi variomat,malosi 15 gr rolice,bijeli centralni feder koji dode u paketu..ima 18500 km

Nakon sto pustim gas i kad se okretaji vracaju na 1000-1500,cuje se neki cudni zvuk u deklu..to se culo i prije akrapa,u servisu su rekli da remen lupka i da to nije nis..nezz meni nekako to cudno zvuci
Rolice su ganc nove

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #11 : 25 Ožujak, 2015, 23:45:32 »
vjerojatno s akrapom nema nikakvog osjetnog porasta perfomansi, a u najmanju ruku su iste ko i sa serijskim auspuhom, gore nisu sigurno...  :binkybaby:
a zašto to neko stavlja na skuter/motor, zbilja nema smisla raspravljat... i ja bi ga stavil, taman iz gušta, i mislim da se za svoje pare niko nikom ne mora opravdavat...
mislim koja je razlika između stavljanja akrapa na skuter/motor ili alu felgi na auto? nit jedno nit drugo daje perf.  :dontknow:
Na njemu je malosi variomat,malosi 15 gr rolice,bijeli centralni feder koji dode u paketu..ima 18500 km

Nakon sto pustim gas i kad se okretaji vracaju na 1000-1500,cuje se neki cudni zvuk u deklu..to se culo i prije akrapa,u servisu su rekli da remen lupka i da to nije nis..nezz meni nekako to cudno zvuci
Rolice su ganc nove
ležaj stabilizatora remena?

:skuter:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #12 : 25 Ožujak, 2015, 23:49:34 »
akrapovic kosta ali uz pm jedini deklarira snagu mjerenu na stolu,nije nest puno tih 0.7 0.8 ks ali bar se ne gubi s njim (nebi se smjelo)...
otvoreniji auspusi obicno traze nest vise okretaja bego serijski,ni jedan takav aftermarket nije zamjena za serijski nit se ponasa identicno jer je otvoreniji i protocniji.
sa serijskim variom vrti cca 7600 kroz ubrzanje,sa multivarom treba vrtit vise.na nexuse sve koje sam radil stavljal sam polini,njemu najvise pase oko 8400-8500,slicno je vjerojatno i sa malossiem...
kad kreces s mjesta,kreni sa punim gasom pa vidi kolko vrti kroz ubrzanje...pa onda probaj u voznji kad vozis 70-80 pa das gas do kraja,dal odma skace u te okretaje ili ima zadrske i postupno dizanje..
ako dize sporije,onda su teske rolice..


zvuk koi cujes je lupanje remen po stabilizatoru kad remen pada i nije skroz napet,to je normalno i stabilizator remena tome i sluzi.
nije lezaj,on ode skoro nikad.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #13 : 25 Ožujak, 2015, 23:54:14 »
akrapovic kosta ali uz pm jedini deklarira snagu mjerenu na stolu,nije nest puno tih 0.7 0.8 ks ali bar se ne gubi s njim (nebi se smjelo)...
otvoreniji auspusi obicno traze nest vise okretaja bego serijski,ni jedan takav aftermarket nije zamjena za serijski nit se ponasa identicno jer je otvoreniji i protocniji.
sa serijskim variom vrti cca 7600 kroz ubrzanje,sa multivarom treba vrtit vise.na nexuse sve koje sam radil stavljal sam polini,njemu najvise pase oko 8400-8500,slicno je vjerojatno i sa malossiem...
kad kreces s mjesta,kreni sa punim gasom pa vidi kolko vrti kroz ubrzanje...pa onda probaj u voznji kad vozis 70-80 pa das gas do kraja,dal odma skace u te okretaje ili ima zadrske i postupno dizanje..
ako dize sporije,onda su teske rolice..


zvuk koi cujes je lupanje remen po stabilizatoru kad remen pada i nije skroz napet,to je normalno i stabilizator remena tome i sluzi.
nije lezaj,on ode skoro nikad.
valjda ne ode onda :zubo:
:skuter:

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #14 : 25 Ožujak, 2015, 23:59:30 »
Momci hvala puno,sutra cu sve testirat i javit..bum i video stavil
A znam da nisam nis dobio na snazi,ali ja sam ga uzimo iskljucivo zbog zvuka i izgleda

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #15 : 26 Ožujak, 2015, 00:03:28 »
stabilizator nije remenica koja se stalno vrti,nego ga remen lupi tu i tam..a taj lezaj dok kao ode,cuje se da suska dik ga rukom zavrtis,dok motor radi i remen lupi po njemu,to nit se cuje nit se osjeti..nit je pod stalnim opterecenjem da se raspadne il zacvika skroz..tak da da,ode skoro nikad i nikad ga mjenjal nebi,bacis oko 200 kn za novi a ne dobijes nist bolje nego je i sa ovim,koi je kao otisel.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #16 : 26 Ožujak, 2015, 14:34:17 »
Kraasno je pocelo,na branimirovoj me zaustavio policajac..jedva sam se izvuko
Naravno zbog buke

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #17 : 26 Ožujak, 2015, 15:31:06 »
Kraasno je pocelo,na branimirovoj me zaustavio policajac..jedva sam se izvuko
Naravno zbog buke

dok god imas db kiler unutra moze ti staviti soli na rep. nista drugo.. samo neka proba mjeriti buku, niti ima uvijeta, niti vremena za to.

Offline dmsatdo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250ie
  • Moja Kaciga: Scorpion 2000
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #18 : 26 Ožujak, 2015, 15:45:48 »
nisam imo db kiler,znam da je moja greska ali htio sam se jedan dan izgustat...ljudi ko je iz zg akcija je pocela u srijedu..do vikenda ce trajat,sve na motorima klepaju

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus 250-Akrapovic
« Odgovori #19 : 26 Ožujak, 2015, 15:46:54 »
Kraasno je pocelo,na branimirovoj me zaustavio policajac..jedva sam se izvuko
Naravno zbog buke

Gdje su te odvukli na mjerenje? Odma na licu mjesta ili na parking Dinamovog stadiona?
Inae, svaki dan skoro prodjem po novoj branimirovoj sa motorom, ali evo jucer i danas nisam vozio  :toothy12:


dok god imas db kiler unutra moze ti staviti soli na rep. nista drugo.. samo neka proba mjeriti buku, niti ima uvijeta, niti vremena za to.

Nije istina. Buka jednostavno ne smije bit veca od deklarirane + 5db tolerancije. Mjerenje (barem je tako bilo prije) obavlja djelatnik STP sa atestiranim fonometrom na stalku kad mu murija dopelja kandidata na mjesto gdje su odredili za to. Prije je to bio parking Dinamovog stadiona za podrucje gdje je dmsatdo zaustavljen.
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2015, 16:04:54 3alfa3 »