Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: slušalice superlux - skretanje pažnje  (Posjeta: 3991 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
slušalice superlux - skretanje pažnje
« : 18 Ožujak, 2015, 21:25:03 »
Evo kako svako malo nešto petljam s istima, napokon sam našao jedne koje ostaju, pa rekoh da ih preporucim svima drugima koje zele jako puno za jako malo , a takvih ovdje vjerujem ima dosta  :icon_biggrin:


Ja sam se odlučio za Superlux HD-681 EVO , iako ima tu još par sličnih pa i povoljnijih modela..
http://www.combo.hr/katalog/studio-oprema/slusalice/superlux-hd-681-evo-detail

Mane slušalice nemaju, ali ako cemo traziti dlaku u jajetu s obzirom da ih ja koristim za komp, to je sto nemaju potenciometar za pojačavanje i smanjivanje. S obzirom da sam na proslim sluskama to imao, tocnije na proslim sam cak mogao dodatno stelati bas, srednje i visoke, e to je ovdje nemoguce na njima. netko ce primjetiti da nema mica, sto je meni opet nebitno.
Dakle drugim rjecima to i nisu neke mane, sluske su udobne, ugodne, i zvuk je mrak  :icon_biggrin:

zao mi je sto sam se rjesio xonar dx zvucne, pa sam sad opet na integrusi, ali ljudi moji zvuk je za tih nepunih 300kn majka.. Sto je i logicno ako se uzme u obzir da je 50mm driver u pitanju, a da je raspon od 10 - 30000hz . zvucna mi fali jer eto ja neki put volim dodatno neke stvari stelati, a i kad jednom probas nesto dobro, onda cim se vratis na losije to osjetis i smeta  :icon_biggrin:

sve u svemu, ako tko gleda sluske za komp, neka uzme u obzir superlux, ja sam dobio info na vise mjesta i citao hrpu hi fi foruma i svi ih hvale i cesto usporedjuju sa 5-10 puta skupljima, pa onda vam je valjda dalje sve jasno  :happy6:
« Zadnja izmjena: 18 Ožujak, 2015, 21:26:38 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #1 : 18 Ožujak, 2015, 21:54:17 »
Jesi cuo mozda za SteelSeries slusalice? Ja imam SteelSeries Siberia v2, zvuk je fantastican a nisu skupe, cak mislim da su i jeftinije preko ebay-a od ovih tvojih. Slusalice su jako udobne, doslovno zaboravis da ih imas na glavi.  :toothy10:

Evo slika ako nekog zanima:

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #2 : 18 Ožujak, 2015, 22:08:00 »
ja sam narucio jednom s ebaya za cca 200 i nesto kuna siberiu s ebaya, pisalo sve original dosla kopija slusalica... (dobra, ali ipak kopija) , vratili mi novce
sad koristim speedlink medusa 5.1. usb kostale su oko 400kn (sa zvucnom karticom), sad vidim iste takve al ne usb neg 3.5mm jackovi za manje od 300, ne znam dal su iste spec...

http://i2.cdscdn.com/pdt2/s/b/k/1/700x700/sl8795sbk/rw/speedlink-medusa-nx-usb-5-1-stereo-headset.jpg

Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #3 : 18 Ožujak, 2015, 22:18:57 »
Da, nazalost postoji kopija, ja sam kupio v2 prek ebay-a za nekih 300kn i dobio sam original, evo bas mi je buraz neki dan kupio nove v3, kostaju 100€ al kaze da vrijede svaku kunu. Po dizajnu su vrlo slicne v2, no ima razlike u zvuku i u jos par sitnica.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #4 : 18 Ožujak, 2015, 23:55:21 »
to je sve slabo  :icon_biggrin: ..mislim nije lose, ali evo npr.
zamjenio sam bas za sharkoon xtatic 5.1 (pravi 5.1) , koje inače koštaju preko 800kn ..i to je smeće iz perspektive ovih superlux..

baš sam zato htio skrenuti pozornost.. jer i ja sam bio zadovoljan s takvim solidnim slušalicama, dok sad nisam probao pravu stvar  :icon_biggrin:


..a i iz tehničkih specifikacija možete dosta vidjet, pogledajte npr za tu siberia v1 koje spec ima, koji je driver, i koji je raspon frekv..   :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #5 : 19 Ožujak, 2015, 00:14:32 »
svi ih hvale i cesto usporedjuju sa 5-10 puta skupljima
Ovakve usporedbe su mi smješne,da se razumijemo nejde ovo tebe niti tvrdim da su ove slušalice loše nego onaj koji tvrdi da su te slušalice iste ko npr. 10 puta skuplji akg,grado,denon ili sennheiser bulazni ili ima ozbiljnih problema sa sluhom,ko da veliš da je punto tu negdje sa s klasom,samo je 10x jeftiniji  ;D

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #6 : 19 Ožujak, 2015, 08:49:13 »
svi ih hvale i cesto usporedjuju sa 5-10 puta skupljima
Ovakve usporedbe su mi smješne,da se razumijemo nejde ovo tebe niti tvrdim da su ove slušalice loše nego onaj koji tvrdi da su te slušalice iste ko npr. 10 puta skuplji akg,grado,denon ili sennheiser bulazni ili ima ozbiljnih problema sa sluhom,ko da veliš da je punto tu negdje sa s klasom,samo je 10x jeftiniji  ;D

e pa vidis tu si u krivu.. iako cijenim skepticnost kad su forumi u pitanju i takve bombasticne izjave..  :icon_biggrin: ali evo usporedba je isla s sharkoon sluskama koje kostaju 800+  i onkyo sluskama koje kostaju 1300kn+ , a te onkyo su losije od ovih sharkoon , a vjerovatno i od ove siberie gore  :icon_biggrin:

..ono sto je bitno znati je da superlux inace koliko sam citao je u biti tvornica koja inace radi za te neke "marke" , i dovoljno su lukavi da su "posudili" sve sto je vazno da bi se dobila kvaliteta zvuka, od tehnike izrade magneta, skoljke itd..
a ako malo razmislis, to su slusalice, punoooo jednostavnija stvar od auta :D, i sta tu u biti moze biti skupo da kosta toliko puno.. koja je to tehnika izrade koja nabija cijenu? nije tehnika nego istrazivanje, i zbog toga su oni skupi.. a superlux nije..

uglavnom ono sto sam ja citao je kad vlasnici sennheisera, denona, onkya itd imaju i superlux (i uz ostale kvalitetne komponente i kvalitetan "cd") uspoređuju i čude se kako su ove superlux dobre.. 

ja samo mogu potvrditi da ako želite dobro a jeftino, ovako nešto slicno ćete teško naći ispod soma kuna, nebitno kojeg proizvodjaca...
to je ono sto sam probao i na temelju mog iskustva za sad to mogu reci..   :redface:
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2015, 08:52:24 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #7 : 19 Ožujak, 2015, 11:22:48 »
Vjerujem ti da su dobre ak si uspoređivao s drugima,pogotovo za te novce ak tak sviraju onda je to super kupnja,kaj je najbolje uzeo bi si opet tak nekaj al za na komp isključivo i u tom rangu cijene pa ću ih proučit malo  :icon_thumright:

A kaj je skupo u skupim slušalicama neću ulazit,al npr. kad sam čuo kak svira grado rs1 od skoro 5kkn sa cijevnim headampom od još skoro toliko para to je čudo,nekaj najbolje "za na glavu" s čim sam se susreo,samo to su neke druge sfere jbg.
A i poimanje zvuka nije svima isto,a ni bitno,recimo znam lika kaj doma pegla s kineskim razglasnim pojačalom od soma kn i njemu je to super,a moje pojačalo od 5+kkn veli da mu ne valja jer je "slabo" i ne razara prozore  ;D

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #8 : 19 Ožujak, 2015, 13:29:02 »
sve sto si rekao stoji  :icon_thumright: ,

cilj mi i je bio da skrenem paznju, ima dosta članaka po netu.. problem je jedino što ih nema bas za probat i kupit, npr u zgu ih uopce nema.. ja sam uzeo dole preko ovih iz zadra  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline VEPAR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 230
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Yamaha AEROX
  • Moja Kaciga: Lazer Vertigo
  • MojSetup: maloosi mhr, maloosi multivar, motorforce kevlar
  • MojSpuh: leo vince ZX
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #9 : 19 Ožujak, 2015, 18:13:58 »
Ja koristim sennheiser HD-439 i mogu reći da je zvuk prebolestan!Jest da su malo skuplje od ovih no name ali vrjede svaku kunu!

Offline vukas

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc2
  • MojSetup: TP Trophy 70, Multivar 19x15.5 , Dellorto PHVA 17.5 TS
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #10 : 19 Ožujak, 2015, 20:25:22 »
Prije 2 godine sam nakon njuškanja recenzija naišao na JVC HA-S600
Link na sliku

Meni odlične, nisam do tih ništa bolje probao, a jedina mana je prekratak kabel, ali ionak mi komp nije predaleko.
Platio sam ih oko 260kn prek ebaya.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #11 : 19 Ožujak, 2015, 21:29:33 »
Ja koristim sennheiser HD-439 i mogu reći da je zvuk prebolestan!Jest da su malo skuplje od ovih no name ali vrjede svaku kunu!

vjerujem da su tvoje sluske ok, ali čisto malo za usporedbu, tvoje sluške imaju 40mm driver i frekvencijski raspon od 17 – 22500 Hz ,
dok ove moje imaju 50mm driver i frekv raspon od 10 - 30000 Hz  pa ti sad zamisli jos i kako se cuju :laughing7:


Prije 2 godine sam nakon njuškanja recenzija naišao na JVC HA-S600
Link na sliku

Meni odlične, nisam do tih ništa bolje probao, a jedina mana je prekratak kabel, ali ionak mi komp nije predaleko.
Platio sam ih oko 260kn prek ebaya.

tvoje sluske ovako po speckama imaju bolji raspon od ovih sennheiser, dakle isto 40mm driver, ali 8 - 25000 Hz  :confused5:


da se razumijemo, specifikacije nisu ono sto je kod slusalica nesto na temelju cega se kupuje, ali vec iz specki se moze isto naslutiti u kojem smjeru prica ide i sta se moze ocekivati..  :redface:
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2015, 21:35:04 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #12 : 19 Ožujak, 2015, 22:10:51 »
Ljudsko uho čuje od 20hz-20khz tak da ti to sve džaba,i to je pitanje koliki postotak ljudi realno čuje i taj frekvencijski raspon.
A i te specifikacije nemaju veze s kvalitetom zvuka,to su većinom marketinški trikovi za široke mase.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #13 : 19 Ožujak, 2015, 22:25:01 »
Ljudsko uho čuje od 20hz-20khz tak da ti to sve džaba,i to je pitanje koliki postotak ljudi realno čuje i taj frekvencijski raspon.
A i te specifikacije nemaju veze s kvalitetom zvuka,to su većinom marketinški trikovi za široke mase.

naravno.. nesto u tom smislu sam i napisao.. iako velicina drivera itekako je vazna..

a marketing je ono na sto se i furaju brendovi.. sjecam se dok sam davno radio u technomaxu zvucnika i komponenti od 20soma kuna do preko 100soma kuna (komad, da) ..stari moj da me ubijes ali one yamahine komponente koje kostaju 10puta manje nisu nista losije  :icon_biggrin:

treba probat, to je ono sto je glavno.. i na kraju svega stvar je subjektivna..
malo me bilo strah na blef sam ih narucio iz zadra, i racunao sam ako nevaljaju idu na bubanj i sta sad, prodat ce se.. ali stari moj ja ih ne namjeravam prodat..
malo je mozda za moj ukus prejak bas, i zato mi je krivo sto nemam dobru zvucnu vise da to sve malo izbalaniram po svom gustu  :redface:
ono sto me je iznenadilo kako je zvuk prostoran, i vrlo slojevit.. vrlo detaljan i definitivno su me kupile.. a stvarno nisu skupe, pa rekoh vrijedi skrenut paznju na iste..  :redface:
da napomenem, superlux ima modele i oko 200kn sa "istim" specifikacijama , ali drugim dizajnom, ali ja sam se nekako odlucio na ove "skupe"  :toothy9:
cesto se kupe neke gejmerske i sta ja znam, ekipa potrosi lovu na neki razer, logitech ili sta ja znam i da duplo vise para za neke puno losije sluske, pa zato.
ove mozda nemaju mic  :icon_biggrin: , ali sound je neusporedivo bolji..  :redface:
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2015, 22:28:37 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline VEPAR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 230
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Yamaha AEROX
  • Moja Kaciga: Lazer Vertigo
  • MojSetup: maloosi mhr, maloosi multivar, motorforce kevlar
  • MojSpuh: leo vince ZX
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #14 : 20 Ožujak, 2015, 18:00:31 »
Ja koristim sennheiser HD-439 i mogu reći da je zvuk prebolestan!Jest da su malo skuplje od ovih no name ali vrjede svaku kunu!

vjerujem da su tvoje sluske ok, ali čisto malo za usporedbu, tvoje sluške imaju 40mm driver i frekvencijski raspon od 17 – 22500 Hz ,
dok ove moje imaju 50mm driver i frekv raspon od 10 - 30000 Hz  pa ti sad zamisli jos i kako se cuju :laughing7:


Prije 2 godine sam nakon njuškanja recenzija naišao na JVC HA-S600
Link na sliku

Meni odlične, nisam do tih ništa bolje probao, a jedina mana je prekratak kabel, ali ionak mi komp nije predaleko.
Platio sam ih oko 260kn prek ebaya.

tvoje sluske ovako po speckama imaju bolji raspon od ovih sennheiser, dakle isto 40mm driver, ali 8 - 25000 Hz  :confused5:


da se razumijemo, specifikacije nisu ono sto je kod slusalica nesto na temelju cega se kupuje, ali vec iz specki se moze isto naslutiti u kojem smjeru prica ide i sta se moze ocekivati..  :redface:
Čini mi se da si ti jedan od onih kojima je veličina bitna a ne kvaliteta!Mogu reći samo da sam imao prilike koristit malo više modela slušalica poznatih marki ali niti jedne se nemogu mjerit s SENNHEISER!A da ne spominjem ono smeće Beats by Dr.Dre te su sluške totalno razvikano marketinško smeće!I ono što mene zanima sama udobnost sluški i koliko dugo možeš slušati glazbu bez da te bole uši!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: slušalice superlux - skretanje pažnje
« Odgovori #15 : 20 Ožujak, 2015, 18:27:34 »
..ja sam jedan od onih koji je otvoren prema svim opcijama, nista drugo.. ..mislim da si negdje nesto krivo shvatio moje postove..
u svakom slucaju uzivaj u svojim sluskama , sigurno su ok   :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!