Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rieju Toreo 50 4T  (Posjeta: 71150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #100 : 03 Lipanj, 2013, 10:05:02 »
Nakon dve nedelje vožnje primetio sam da motor nešto bolje ide.. moguće je da je vazduh hladniji, ostavio sam karburator za nijansu bogatije podešen, a nisam proveravao kako stoji remen, koliko se isteglio... u normalnoj vožnji od posla do kuće, motor se odlično javlja na gas.
Sa 1/3 otklona ručice imam 80 po satu i solidno dobru akceleraciju, u punom gasu lepo prebacuje 80 pa čak i udara sat u patos, ako ga baš ne vozim uz vetar...

utisci su ok, doterao sam još donju plastičnu tacnu na kojoj su popucali mostići nosači, kao i masku oko sata, gde kinezi nisu uvrnuli treći šraf nosač, tako da mi je mašina sada kompaktna.. malo su mi tvrde prednje viljuške u koje sam nalio 15w ulje, to ću najverovatnije izmenjati na neko malo ređe, i nervira me sajla gasa koja postepeno propada u lulicu kod ulaza na karburatoru, tu sam posle skraćivanja bužira zaboravio staviti neku platnu graničnik ili slično..  prednja kočnica mi hvata sve bolje i bolje, reći ću da sam zadovoljan, zadnja je još uvek slabašna, moram nju pregledati detaljnije..

Rešio sam da izmerim potrošnju ekonomične vožnje.., evo slika koliko sam natankovao i stanje brojača sata




-vožnja je 70% otvorenog puta 30% grad
-lagani start, solidno ubrzanje, do najviše 1/2 ručice gasa
-otvoreni put, vožnja do 80 po satu, prosek oko 70 sa 1/3 otklona ručice
-grad, vožnja do 60-70 po satu..  uglavnom sa 1/3 otklona ručice
-štedljiva varijanta

evo i slika kada sam stao da tankujem ponovo




potrošnja je 3,16 L / 100 km




nisam nešto posebno zadovoljan, mada ako uzmem u obzir da sam i sa fabričkom postavkom 50cc-a imao 2,55/100 potrošnju, a sada sam se vozio značajno brže, moguće je da neće biti manje... vodim se onim parametrima koliko ume da potroši 125cc fabrički, po navodu drugara 2,8 i katkad manje pa me interesuje gde se ja tu nalazim... Sledi merenje potrošnje agresivnije vožnje, i više gradske, pa nakon toga ponovo rekalibracija karburatora...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #101 : 03 Lipanj, 2013, 11:27:02 »
Po meni je prihvatljiva potrošnja, možda još ako ga spustiš na 3L bude to to :icon_thumright:
Nije neko mjerilo uspoređivat serijskog(vjerojatno) 125, sa ovim tvojim nabuđenim "90" :icon_biggrin:

Btw. nije vam gorivo nešto jeftino baš, cijena ko kod nas kakva je bila prošli tjedan prije poskupljenja ;D
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #102 : 10 Studeni, 2013, 01:23:06 »
upoznati ste da sam radio testove sa Bullet GY6 auspuhom i da sam dobio bolje rezultate nego sa kineskim originalnim auspuhom..



konkretnije sa lakšim vozačem mašina se uspela izvrteti do 88,2Kmh





dok je sa mojom težinom, što je ustvari i relevantno u svim tuning merenjima meni, dostigla nekih 84,5-85,5 Kmh u zaviosnosti od vetra...




Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #103 : 10 Studeni, 2013, 01:23:44 »
Pošto je tu kraj prenosa i pošto multivar već sada izvacuje remen do kraja, maksimalna brzina je uslovljena samo još obrtajima koje motor može da nagura preko maksimalnog prenosa, a pošto se međuubrzanje već ciljalo na obrtajima gde je motor najbolje raspoloživ, u mojoj situaciji težine i opterećenja, tih obrtaja preko najvišeg stepena prenosa i nema nešto posebno, ako ne zalegnem nema ih uopšte...

po nekoj inerciji da mali GY6 sa 10 točkovima ima duži prenos, pošto je jedan bio u radionici na izmeni semering-a primarne osovine, reših da proverim kakva je situacija i prenosni odnos, i da uporedim sa velikim GY6 blokom..

evo kompleta primarnih i sekundarnih zupčanika velikog GY6



evo i uporednih slika primarnih osovina, prenosnika i komplet svih zupčanika velikog i malog GY6 bloka




ehh situacija je sledeća , primar 16/52 , sekundar 15/51..




dakle kinezi su upakovali identičan prenos, mali je malo kraći zbog obima malih točkova, a otuda i činjenica da 50-ka na velikom bloku baš nije u stanju da izbaci remen do kraja, taman i sa stock variomatom.. Ranijih godina sam ubacivao prsten da bih blokirao variomat jer mi se najveća brzina manifestovala kada motor nije opterećen variomatom, koji svakako nije imao izlaznost i bez blokade od nekih 10-12mm pred kraj, a to nije bilo uslovljeno samo nedostatkom staza već i nedostatkom snage motora..

Pošto imam od Kymco motora fabrički primarni prenos odlučio sam za kraj i njega da uporedim, jer je i on neki od Hondinih projekata, međutim razlika je očigledna...

tačnije Kymco nosi fabrički primar 16/53, a GY 15/51, međutim postoji i razlika u dužini same osovine




dakle ništa od ovih pokušaja.. idemo dalje...
« Zadnja izmjena: 10 Studeni, 2013, 08:43:07 mmario73 »

Offline ziloryder

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: 72cc, Malossi 5.1g,
Odg: Rieju Toreo 50 4T
« Odgovori #104 : 10 Studeni, 2013, 01:45:55 »
Citao maloprije cijelu temu, i bas se mislio sto je s getribom  :toothy12: zanima me nastavak!  :icon_thumright:
Ne brže od života!!