Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight-pitanje,savjet  (Posjeta: 1871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Speedfight-pitanje,savjet
« : 07 Ožujak, 2013, 21:10:41 »
pozdrav svima!
dajte malo pomozite, ne radi mi normalno elektro čok na skutu. kad ga ne palim dugo i kad je hladan upalit ga ko dobit na lotu... ;D
e sad me zanima dali je bolji taj elektro čok ili ručni čok? jer ću morat to rješit.
kako uopće funkcionira ručni? cjena? jer elektronski sam našao po 120 kn zamjenski novi recimo....jeli bolje stavit elektro kakav i je sad ili taj ručni..? tko ima kakva iskustva?
i jel ima kakva fora sad kad čok ne radi a hladan skut da ga lakše kresnem? ono nešto sa zrakom..airboxom?
hvala!  :)
WRC!

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #1 : 07 Ožujak, 2013, 21:20:27 »
pozdrav svima!
dajte malo pomozite, ne radi mi normalno elektro čok na skutu. kad ga ne palim dugo i kad je hladan upalit ga ko dobit na lotu... ;D
e sad me zanima dali je bolji taj elektro čok ili ručni čok? jer ću morat to rješit.
kako uopće funkcionira ručni? cjena? jer elektronski sam našao po 120 kn zamjenski novi recimo....jeli bolje stavit elektro kakav i je sad ili taj ručni..? tko ima kakva iskustva?
i jel ima kakva fora sad kad čok ne radi a hladan skut da ga lakše kresnem? ono nešto sa zrakom..airboxom?
hvala!  :)
ako je sve serijala, onda skini airbox, i karb i očisti sve kako spada, i vrati nazad
a čok stavi ovakav ručni, nije nužno ova marka.......
funkcionira tako da prije paljenja digneš čok, pališ skuter i nakon cca 15 sekundi ga spustiš..tj zatvoriš..i bolji je od električnog...neće se pokvariti tako lako kao električni
http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/upload/products/9d428298-8b72-4db9-8a55-67a94ac49bd5.JPG
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2013, 21:22:18 kurbla001 »

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #2 : 07 Ožujak, 2013, 21:21:29 »
kad vec uzimas uzmi rucni chok, palis i gasis kad te volja i sto je najvaznije- ne moze crknut ;D

Metoda paljenja- skini airbox, zacepis prsima ulaz na karburatoru i zaverglas, onda nako 2-3 sekunde sklonis prste sa ulaza na karbu.. Tako sam ja radio i pomagalo je
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2013, 21:50:35 »
e hvala, to me zanimalo. očišćen je karb i sve na servisu u 9 mj, nisam se skoro niš ni vozio na skutu. al čok je mrtav jer baš muku mučim s paljenjem. a airbox treba skidat a..a nije mi to onda baš praktično pa opet vraćat nazad, neda mi se s tim zezat.
onda ću uzet ručni, vidim ima ih i ovdje na shopu ispod 100 kn..  :)
ako nije problem da mi stavite baš link ovdje sa shopa od ručnog a da paše na speedfight? hvala
WRC!

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2013, 22:00:39 »
kasnije ti zalipim link jer sam na mobitelu.. Ali trazi za dellorto 17.5, sigurno odgovara :icon_thumright:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2013, 22:05:24 »
e hvala, to me zanimalo. očišćen je karb i sve na servisu u 9 mj, nisam se skoro niš ni vozio na skutu. al čok je mrtav jer baš muku mučim s paljenjem. a airbox treba skidat a..a nije mi to onda baš praktično pa opet vraćat nazad, neda mi se s tim zezat.
onda ću uzet ručni, vidim ima ih i ovdje na shopu ispod 100 kn..  :)
ako nije problem da mi stavite baš link ovdje sa shopa od ručnog a da paše na speedfight? hvala
gle svako koji je isti kao sa slike na postu prije koji sam stavio je dobar i paše na tvoj karburator....
imaš dvije vrste čokova...koji se uvrću u karb, ioni šta se pričvrste onom polukružnom šajbicom....
nemreš fulati samo eto gledaj da je cijena tebi korektna....
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3424&category_id=160&option=com_virtuemart&Itemid=142

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Speedfight-pitanje,savjet
« Odgovori #6 : 04 Travanj, 2013, 12:12:58 »
pozz,evo da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje. radi se o coku, ja sam ipak kupio evo el.cok dellorto neki tu sa foruma sa shopa. sad me zanima dali postoji ikakva mogucnost da ja to sam zamjenim? koliko je to tesko a uzmimo u obzir da se ja ne kuzim previse u to?.. kako se skida stari cok? dali se na novom onaj đek na njemu samo usteka ili treba brikat kakve zice? spajat to?? evo tko zna nek me savjetuje,hvala!
WRC!