Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja  (Posjeta: 3450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« : 19 Kolovoz, 2013, 16:46:36 »
Evo došao je i trenutak da napokon predstavim ja i svojeg Derbia GP1 Racing  :)


Kad sam ga kupio izgledao je ovako:














S obzirom na to da se kod kupnje praktički ništa nisam razumio u skutere kupio sam ga u dosta lošem stanju što se mehanike tiče (airbox nije bio uopće stavljen, rashladne tekućine nije bilo, kad sam nasuo vode skužio sam da mi pušta vodu kod vodene pumpe, sat se konstantno gasio i palio, nije pokazivao brzinu itd.), ali bila je to ljubav na prvi pogled.
Motor je bio full serijala.
Tako sam se vozio sa njim, nadolijevao sam vodu stalno, riješio registraciju i tako napravio par stotina kilometara.

Onda nakon nekog vremena je uslijedila kupnja auspuha Leo Vince, lakših rolica, nove svijećice, Malossi Double Red Sponge filtera zraka, 66 dizne, kompleta federa kvačila i išao sam u Koprivnicu do Gralea da to namontiramo.
Uz to sam kupio i drugi sat i puž(na starome je bilo puknuto staklo, ušla voda unutra i kontakti su oksidirali, a puž je isto bio neispravan) i to sam promijenio.

S obzirom na to da sam odlučio da se više neću zezati sa stalnim nadolijevanjem vode odlučio sam da to moram riješiti.
Prva opcija je bila kupnja svih potrebnih stvari za generalku (semerinzi, dihtunzi, vodena pumpa, ležajevi radilice itd.) te uz to i Dr. Evo 70ccm gusnati kit od poznanika koji nije napravio puno km.
I baš u tome trenutku se je tu na forumu pojavila u prodaji kompletna mašina od jednoga člana sa Gilere Runner sa promijenjenim svime što je trebalo i sa MHR Replica 70ccm kitom za prihvatljive novce. Nakon dužeg vaganja mišljenja koju opciju odabrati odlučio sam se ipak za ovu drugu kao jednostavniju i bolju.

Dogovorio sam se sa čovjekom, kupio mašinu, stigla je i tako je krenulo rasturavanje cijelog skutera:










Uz to sam uzeo i YSN 19 Black karburator, Polini Speed Control variomat i Polini kevlar remen (od istog poznanika od kojeg sam trebao uzeti i kit).
Kad sam to sve sastavio došao sam do problema kojeg nisam mogao odgonetnuti (možete pročitati u ovoj temi tko hoće):
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,87891.msg1111911.html#msg1111911

Ukratko - problem je bio u getribi koju nisam zamijenio (ostavio od Gilere, a potpuno su drugačije)

Kod rješavanja toga problema kupio sam još dodatno i YSN 21 karburator (od istoga člana od kojeg sam uzeo i mašinu), Polini gljivu, set M5 dizni.

Nakon dugo muke napokon sam to sve složio i uštelao kako treba, setup karba je:
glavna dizna - 88
igla - W7 (drugi zub odozdo gledano)
klipić - 40
ler dizna - 48
čok dizna - 60
atomizer 262AU
 
Sa ulazne rupe u airbox je skinuto suženje tako da je ulazna rupa promjera 22mm.

Konačan setup skutera:
auspuh             : Leo Vince
termo grupa     : Malossi MHR Replica
radilica             : serijska
variomat          : Polini Speed Control
kvačilo             : serijsko
karburator       : YSN19 Black (W7 igla, 88 dizna)
filter zraka       : Malossi Double RedSponge + original airbox
rolice                : Polini 7.3g
federi kvačila  : Malossi crveni
remen              : Polini kevlar

Za kraj, uzeo sam novi akumulator CIAK 12V-4Ah i Polini ručni čok na sajlu.

Slike skutera za kraj:










Pozicija gdje sam smjestio čok (nažalost bilo ga samo u ovoj boji, ne uklapa se baš):












Boja svijećice nakon cca 2km full gasa i instantnog gašenja:



Zategnuo sam sajlu uljne pumpe da mu pojačam mješavinu, sad je otprilike ovako zarez kako je označeno crvenom bojom:


Dosta sam se namučio oko svega toga, puno vremena potrošio, novaca isto dosta, masu tema i sadržaja proučio i pročitao na internetu i puno sam toga naučio oko skutera. Imao sam volju, interesiralo me je to i zadovoljan sam sa učinjenjim poslom.

Maksimalna izmjerena brzina po GPS-u: 115km/h
Potrošnja: 5.5l (100km relacija sa puno preticanja, full gasa i penjanja po svakakvim brdima)

 :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2013, 16:56:17 maXonja »

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« Odgovori #1 : 19 Kolovoz, 2013, 18:59:11 »
Derbi  :love4: , prezalit necu sto mi je izmakao jedan kad sam ja kupovao skut...

Odlican je  :icon_thumright: samo naprijed.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline ivan salinovic sr sale

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • Ivan Šalinović
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Sp 125,Beverly 500
  • Moja Kaciga: Schubert S1 Pro
  • MojSpuh: Serijala bez katalizatora
Odg: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« Odgovori #2 : 19 Kolovoz, 2013, 19:36:49 »
uvijek su mi se sviđali pogotovo ta verzija sa lančanikom

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« Odgovori #3 : 19 Kolovoz, 2013, 21:19:07 »
odlican je, super mi je i boja, u takvu boju sam planirao svoju apriliu bacit. :icon_thumright:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« Odgovori #4 : 19 Kolovoz, 2013, 22:05:26 »
vidi se trud, al se sigurno isaplatio, a i ide to predobro
hhhhhhhh

Offline maXonja

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VŽ-KA
  • Moj Skuter: Derbi GP1 Racing
  • Moja Kaciga: HELD T. Champ
  • MojSetup: MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: LeoVince
Odg: Derbi GP1 Racing MHR Replica by maXonja
« Odgovori #5 : 19 Kolovoz, 2013, 22:15:29 »
Derbi  :love4: , prezalit necu sto mi je izmakao jedan kad sam ja kupovao skut...

Odlican je  :icon_thumright: samo naprijed.

Hvala  :icon_thumright:

uvijek su mi se sviđali pogotovo ta verzija sa lančanikom

Kad sam odlučio kupiti skuter upalio sam njuškalo i išao gledat po redu skutere i čim je došao Derbi na red dalje nisam niti išao, odmah je odluka pala da mora biti Derbi GP1 i to baš sa lancem jer stvarno odlično izgleda sa njim.
I kasnije kad sam onda čitao ovdje po forumu kako svi pišu da je Open isplativiji jer nema lanca i jednostavnije je održavanje nisam požalio jer je Racing jednostavno poseban :love4:

odlican je, super mi je i boja, u takvu boju sam planirao svoju apriliu bacit. :icon_thumright:

Da, jako dobro mu paše. Inače je u originalu bio naranđasti (tako još uvijek i piše u prometnoj i knjižici vozila, kreten na tehničkom mi je zaboravio promijeniti u VIŠEBOJAN, a ja nisam odmah to niti skužio).
S obzirom da sam imao nezgodu sa njim odmah prvi dan kako sam stavio tablicu na njega (autobus stao da pušta ljude van, nigdje označeno da je autobusna stanica i još je k tome bio na pola ceste, ja ga išao zaobilazit, ispred autobusa mi izletila klinka pretrčavajući cestu, ja ju pogodio sa desnom stranom motora sa nekih 60km/h, pao zajedno sa curom i klizali se po asfaltu i motor i mi) vidi se na slikama da mu je desna strana na par mjesta poderana i to ću rješavati iduće godine.
U dilemi sam još kad ću to sređivati dal da ostavim tu boju ili da ga prefarbam u crno i rub felgi u crveno.

vidi se trud, al se sigurno isaplatio, a i ide to predobro

Definitivno se isplatilo, leti kao metak  :icon_thumright: