Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem minarelli cdi na keeway.  (Posjeta: 151 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mar1n2t

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Mjesto: BIH gornji v
  • Moj Skuter: Aerox
  • MojSpuh: Je serijala
Problem minarelli cdi na keeway.
« : 29 Svibanj, 2024, 21:46:59 »
Pozdrav svima!  :) novi sam na forumu pa nemoj te mi zamjerit ako nesto nisam reko. dakle ovako stavim ja od minarellia cdi na svog kivija hurricane 90cc 2t (tvornicki je 90ccm) kad sam ga upalio nece opce da krene ni na punom ni na pola gasa samo trokira a na stangasu radi normalno kako je kod vas bilo kad ste vi prespojili zice i upalili?  :icon_scratch:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16930
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Problem minarelli cdi na keeway.
« Odgovori #1 : 02 Lipanj, 2024, 09:18:46 »
Gle problem je ovakav.
Ako si ga spojio i imas iskru onda je to to od cdija.
Ako nemas iskru onda nije dobro spojen ili nema signal za koji je konfigurirani.

Moras znati i da kineski minarelli sa pravim nema nista, jer je kut paljenja drugaciji itd. sto ti radi problem jer trokira i ne razvrtava se.

Kaj se tice 90cc struje kineske ona nije blokirana osim sta bobina ima limiter koji mjenja kut paljenja na nekim obrtajima.
Rjesenje je pripasati bobinu od 4t baotijana, pezoa 2t i zaobici s time taj problem.
Ti 90cc motori nemaju ko  50ke originalnu blokadu tako da mogu ici koliko motor moze potegnuti sta je nekih 90kmh na vecim modelima na huricanu oko 75.

Inace da odma rascistimo iluziju postoji 90cc kinez kaj je 50cc kinez blok i periferija na 82cc cilindar, ubiti tvornicki kit sa 5.5 konja i kratku geribu.
Postoji 100cc kinez koji je modificirana kopija 100 minarelli bloka koji je u potpunosti drugaciji od 50cc i kinez ima struju od 50ke a blok i cilindar su od 100ke za azijsko trziste (mislimd aje od yamahe axis koja je isto imala 9 cola gume ko baotijan) uglavnom sa 100cc masinom imas 8,5 konja i standardnu getribu s krajnjom oko 100.
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2024, 09:29:11 JogFromYamaha »