Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox poklopac sjedala  (Posjeta: 3158 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline White_Rox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • Minarelli 4 Ever
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Sljem ;D
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Sito Plus
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 00:47:55 malaguti »

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #1 : 31 Kolovoz, 2010, 00:46:30 »
1. nemoj vise otvarat teme sa naslovom POMOC  :angry7:
2. to na slici se nemoze kupiti to je radeno
3.imas za kupiti plasticni poklopac koji dode preko sica suvozaca
4.taj poklopac ovako izgleda http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639813744&target=productdetail&category1=A%3AA_YAMAHA%3AA_YAMAHA_AEROX5004&category2=CAT%3ACAT_STYLING a imas i drugacijih oblika
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 00:49:58 malaguti »

Offline White_Rox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 209
  • Spol: Muški
  • Minarelli 4 Ever
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Sljem ;D
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Sito Plus
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #2 : 31 Kolovoz, 2010, 01:02:01 »
glupi boze vidis sta sam napisao da pitam kako se to moze napravit sta mi je potrebno  :nono:

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #3 : 31 Kolovoz, 2010, 01:08:07 »
staklena vuna,epoksilna smola,ucvrscivac,kit....

jesam ti sad vise pomogao? ako neznas sa cim napraviti onda nemas sta ni radit,odnesi nekom tko se bavi popravcima plastika i tim stvarima i reci sta bi htio...
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 01:09:57 malaguti »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #4 : 31 Kolovoz, 2010, 18:18:39 »
mir  :redface: ...covjek je ocito novi na forumu i trazi samo savjet, a ne da ga se bicuje  :toothy11:

Možda ne zna raditi, ali očito ima volje naučiti zato i traži savjet  :frajer:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #5 : 31 Kolovoz, 2010, 21:42:28 »
mir  :redface: ...covjek je ocito novi na forumu i trazi samo savjet, a ne da ga se bicuje  :toothy11:

Možda ne zna raditi, ali očito ima volje naučiti zato i traži savjet  :frajer:

nije to lako naucit i ovo definitivno nije nesto na cemu se treba ucit,jer ce samo unistit cijeli zadnji kraj i moci ce ga bacit,sa ovim se moze ucit radit kad pukne plastika pa je "ljepit" sa unutrasnje strane gdje nema veze kako izgled,nego je bitno da je plastika spojena a ovo sta bi on radio nije bas lako jer ipak to treba napravit opako dobro da bi ispalo kako treba,a ako se ides ucit na tome onda mislim da nam je svima jasno kako ce ispasti :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #6 : 01 Rujan, 2010, 00:02:03 »
njegov skuter i ak ima dečko volju nek radi...niko se nie naučen rodil..
stvarno tie pristup napadan i suviše arogantan  :hello:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #7 : 01 Rujan, 2010, 08:14:44 »
napisao sam mu sa cim se to radi i ja mu dobronamjerno govorim da to ne radi sam jer nezna ni kako i od cega se to radi i nece napravit dobro,samo ce zeznuti cijeli zadnji kraj,kao sta sam i napisao sa tim se moze ucit kad je puknuta plastika pa ljepit sa unutrasnje strane gdje nije bitno kao ce izgledati,ovo je velika povsina i vidljiva sta bi on radio,a ako zeli da to bude ako treba onda neka ne radi sam...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #8 : 03 Rujan, 2010, 01:47:38 »
očito je da nemaš ni ti s tim iskustva radit jer nie to ni sveto pismo ni znanstvena fantastika..radim si cijeli zadnji kraj na runneru starom,s tim da ugrađujem zadnju lampu od r6 i prvi put radim nešt od smole i vlakana a da nisu popravci i krapanje i jedino mi jebada kalup bila napravit al i to sam sredil i naravno sve radim sam...tak da s ovim more svako radit..

a to kaj on mora napravit je sitnica nasparam ovog kaj sam ja radil..jer ako ljepi u komad cijeli zadnji kraj onda ga bude naravno i farbal ponovno...a onda nie bitno kak bude napravil i vanjski dio jer se višak pobrusi a ionak mora popunit sadašnji spoj plastika prešmirglat sve i pofarbat...ne vidim problem uopće
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Darky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 407
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kolibrić
  • Moja Kaciga: Sonic
  • MojSetup: Airsal 65 ccm
  • MojSpuh: Scoot verzija
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #9 : 03 Rujan, 2010, 02:04:33 »
na greskama se uci  :dontknow:

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #10 : 03 Rujan, 2010, 09:31:37 »
očito je da nemaš ni ti s tim iskustva radit jer nie to ni sveto pismo ni znanstvena fantastika..radim si cijeli zadnji kraj na runneru starom,s tim da ugrađujem zadnju lampu od r6 i prvi put radim nešt od smole i vlakana a da nisu popravci i krapanje i jedino mi jebada kalup bila napravit al i to sam sredil i naravno sve radim sam...tak da s ovim more svako radit..

a to kaj on mora napravit je sitnica nasparam ovog kaj sam ja radil..jer ako ljepi u komad cijeli zadnji kraj onda ga bude naravno i farbal ponovno...a onda nie bitno kak bude napravil i vanjski dio jer se višak pobrusi a ionak mora popunit sadašnji spoj plastika prešmirglat sve i pofarbat...ne vidim problem uopće
znam ja kako se stim radi i isto  tako znam da se moze sje*** sve...
ja sam radio sebi plastike kad su pukle i na runneru i na firefoxu i sve je bilo super,ali kad sam prvi put to radio isao sam nesto pokusati na plastici od firefoxa koja mi nije trebala i unistio je,zato mu i kazem da ako nije nikad radio da ne radi na necem tako velikom,ovo nije ravna povrsina koju bi on radio,lako ce on nabacati sve to i pokitati ali tek ce onda vidjeti da to nije sve "ravno" i jednako kako treba a da ne govorim kako moze sve popucati zbog lose pripreme...



« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2010, 09:38:57 malaguti »

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #11 : 03 Rujan, 2010, 10:05:55 »
ali ako vec hoce radit onda ovako,ocisti sve dobro,plastiku prodi sa vodobrusnim,zamijesaj omjer epoksilne i katalizatora/ucvrscivaca,vidi koliko ces omjer,stavi manje ucvrscivaca da se sporije stvrdne tako da mozes oblikovati duze,tako sam ja kad sam prvi put radio,a sad napravim jace tako da se sto prije stvrde,izrezi si trakice staklene vune,nemoj prevelike komada,jer ti je lakse sa manjim,prije stavljanja trakica prvo premazi sa tom smjesom plastiku i taj sic i na taj premazani dio stavljaj te trakice i preko trakica opet ide epoksilna(po potrebi stavi jos jedan sloj staklene),pokusaj to napravit sto ravnije i bez kapljica smjese jer ce biti lakse brusit,kad je sve suho onda sve lagano pobrusis,nakon toga ide kit,uzmi kit sa vlaknima,sa kitom "premazes" cijeli taj komad,isto u kit stavi manje ucvrscivaca tako da ga imas vremena oblikovat a da ne stvrdne,kad nanosis kit probaj da ti bude sto ravnije jer ces poslje imati manje brusenja i dodatnog kitanja,kad je kit suh onda ide brusenje sa brusnim papirom naravno i onda ces vidjeti gdje jos treba dodatno kitati,kad je sve dobro onda ide brusenje sa vodobrusnim papirom da se sve zagladi i nakon toga je farbanje...




Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #12 : 03 Rujan, 2010, 10:28:21 »
terba se držat omjera sa uputstva dok prvi put radi,jer ak stavi premalo utvrđivača,nikad se nedude stislno ni kit ni smola.
btw ak se sa smolom odradi sve kak treba,kitanja skoro pa ni nema..
bar sam ja tak sebi odma izvukel simetrije,pa sa šprickitom se popunile rupice.

i ponavljam,to kaj on misli radit,spojit par plastika nie opće problem..
da radi iz nule cijelu zadnji kraj,toe već jebada.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #13 : 03 Rujan, 2010, 10:58:14 »
ti ocito nisi skuzio sta zeli,o kakvom spajanju plastika ti pricas?

on hoce napravit cijeli zadni kraj u komadu,onaj sic suvozaca nije od plastike nego od spuzve,dakle i njega treba cijelog prekriti da bi se dobio zadnji kraj u jednom komadu

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #14 : 03 Rujan, 2010, 11:03:51 »
skužil sam ja dobro kaj oće...sam ti meni reci kak bude spjil taj dio ak ne spoji cijeli rep,tj zadnji kraj u cjelinu?o tome pričam.
btw nisam se jučer rodil da neznam kakv sic suvozača ima rox ::)

a taj dio more napravi samo da uljepi komad plastike ili pleksija i sve bude ravno bez puno zaebancije..i cijeli zadnji kraj u cjelini..  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #15 : 03 Rujan, 2010, 11:09:19 »
pa kad kazem cijeli zadnji kraj u komadu onda mislim na cjelinu,znaci staklena vuna ide od jednog boka na drugi preko sica suvozaca :icon_thumright:

i naravno mora pazit na cep za tocit benzin,da nebi i njega zatvorio :laughing9:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #16 : 03 Rujan, 2010, 11:11:31 »
ma samo zaljepi ove seriske plastike od roxa u cjelinu i mirna maras...
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zupa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #17 : 23 Svibanj, 2012, 14:14:02 »
a motor mi nije nešto al bar imas
moja preporuka ti je da nista ne ulazes u motor bez papira! nabavi prvo ramu...;)
zupa;)

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: aerox poklopac sjedala
« Odgovori #18 : 23 Svibanj, 2012, 15:18:59 »
a motor mi nije nešto al bar imas
moja preporuka ti je da nista ne ulazes u motor bez papira! nabavi prvo ramu...;)


prijatelju aj poledaj koje godine je on to pitao  ::)
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka