Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko farbanja.  (Posjeta: 675 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Pomoc oko farbanja.
« : 14 Ožujak, 2012, 01:19:28 »
Evo cackao sam na forumu po pretragama i to ali nisam nasao konkretno sto me zanimalo u vezi farbanja!Mislio sam farbat airbox i jos nekih dijelova plasticnik e sad me zanima dal ta farba moze i na zeljezne dijelove ici ili kako sta?Kako da operem airbox da ne bi farba kasnije otpadala(gulila se) a vec sam izbrusio papirom nekim grubim ali onako obruseno je ali kao prasinjavo msm da znate kako bude kad nesto obrusis suhim papirom krupnijim!Imam kompresor i pistolj za farbanje a i stari mi farba stolariju i sve od drveta pa sad msm da nije toliko razlika farbati i plastiku..  :dontknow:! Koju boju da uzmem msm ne boju vec sta da uzmem mislio sam neku mat boju ili nez sta predlazete!Koliko ce to izaci i koliko da uzmem boje? Ne znam puno o tome do duse nisam oko toga nikad ni radio pa tako da ni ne znam zato vas pitam  :icon_tongue:!Svaki savjet dobrodosao!pozz

Offline ruffryder_93

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nemačka
  • Moj Skuter: SR 150, vx 125
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Fazni lanac
  • MojSpuh: FXR, fazni lanac
Odg: Pomoc oko farbanja.
« Odgovori #1 : 20 Ožujak, 2012, 20:31:52 »
moraš pripremiti površinu, ovisi o oštećenju,ako je izgrebana imaš za kupiti šprickit u limenci(ako si već suhim šmirglom radio,trebat će ti), prvo vodobrusnim P600 pa našpricaš primer za plastiku,pa šprickit(suši 1 dan), pa onda njega ispoliraš sa P1500, i moraš čistiti obavezno prije svakog lakiranja sa sredstvom antisilicone (odmašćuje površinu te ju čisti i priprema za špricanje,to mi je tip u trgovini rekao da koristi).nakon poliranja šprickita, (dobiješ glatku površinu) opet špricaš u primer, i stavljaš boju, 1-2 sloja pazeći na curke. nju ispoliraš pa polirajućom tkaninom "filc", i nanosiš lak koji štiti boju od oštećenja. sve u svemu, imaš jako puno truda i posla, i ovisi od 1-10 kako želiš da ti ispadne, ali nisi trebao uopće grubim šmirglom dirati airbox jer dobije risove koje kad obojaš na odsjaju vidiš  :sad1:
I da ne govorim da ti teba prostorija bez prašine.
na pp ti pošaljem jedan moj rad, nije savršeno, al zadovoljavajuće

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Pomoc oko farbanja.
« Odgovori #2 : 20 Ožujak, 2012, 20:45:24 »
samo farbanje je najmanji problem , trebaš podlogu što bolje pripremiti.

ja sam prvo staru boju sa maski skinio sa 600 vodobrusnim papirom , pa onda pošprico sa prajmerom za plastiku , pa onda  šprickit u spreju pa njega zagladio sa 1000 vodobrusnim ,
nakon što se šprickit osušio sam ga ofarbo i sutra dan prelakiro bezbojnim lakom i voila  :icon_thumright:

I'm Burning Inside