Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pločice i disk  (Posjeta: 1250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
pločice i disk
« : 07 Travanj, 2008, 23:11:09 »
mislin da je došlo vrime da porominem i taj potrošni matreijal.

naime skuter mi ima 33 000 km i 5 godin je star, a sumljam da se ikad mjenjalo ulje u kočnicama :confused5: :toothy3:
uz sve to, nakon jednog vikenda jako agresivne vožnje di je bilo puno jakihhh kočenja (barem za moj skuter) vidim nekakve tragove na disku, mali su pod noktom, zbilja jako mali ali su i golin okom vidljivi. Mislin da je razlog tome pločice, koje iako imaju mesa vjerujem da su pp mojoj procjeni postale tvrde od starosti i da su u kombbinaciji s pra oštrijih kočenja sjebale disk.

e pa sad mene zanima jel se isplati stavljat te neke malosi sheme disk i pločice?
tj. koje su njihove prednost (kolika je razlika u trajnosti, jačini kočenja, gubitka snage nakon više uzastopnih kočenja, dal ih triba grijat) u odnosu na serijski materijal, te koliko im je veča cijena?


uz to, zna li mi netko barem okvirno reči koliko bi me ispa (cijena) disk i pločice?



znam da ulječem kao padobranac, ali možda i sutra budem to mjenjao pa da znam odmah. :toothy11:

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: pločice i disk
« Odgovori #1 : 07 Travanj, 2008, 23:17:46 »
Nemoj vise da vozis uopste, ostetices disk jos vise, kocio ili ne!! Kupi opet originalne polocice i da te bog vidi! ;)
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: pločice i disk
« Odgovori #2 : 07 Travanj, 2008, 23:22:58 »
nebi bilo lose stavit neki oversize disk malossi stage6.... al je najveca glupost sto ga platis ko suho zlato a nedobijes distancu za celjust!!!!!!!! a moj prednji disk ima ohoho kilometara i opet dobro koci a nije jako potrosen,samo plocice mjenjane redovno
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pločice i disk
« Odgovori #3 : 07 Travanj, 2008, 23:26:10 »
ma slobodno mozes dalje ici ako ima dovoljno mesa na plocicama... jel ti trese kada kocis? Ako trese onda bi trebao poravnati disk i uzeti nove plocice, ili stare preci sa smirgl papirom...

Diskovi su dosta tanki na skuterima pa je najbolje kupiti nove, serijske... kada uzmes nove plocice ili disk ili oboje onda treba malo "uhodati" materijale, dakle lagano kocenje da se "nacne" povrsina, ostvari klizna povrsina...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: pločice i disk
« Odgovori #4 : 08 Travanj, 2008, 07:29:00 »
ne, ne trese mi.

dakle bez obzira na malo tragova na disku vi mi preporučate samo poločice da prominim i ulje u kočnicama?

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pločice i disk
« Odgovori #5 : 08 Travanj, 2008, 07:47:55 »
ne, ne trese mi.

dakle bez obzira na malo tragova na disku vi mi preporučate samo poločice da prominim i ulje u kočnicama?

jes  :headbang:

Offline wila

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • fast-lane
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: gilera runner 50 sp
Odg: pločice i disk
« Odgovori #6 : 08 Travanj, 2008, 17:15:54 »
ja jučer kupija...pločice 100kn a ulje 46kn...eto  :)
mijo tuning

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: pločice i disk
« Odgovori #7 : 08 Travanj, 2008, 17:27:28 »
serviser mi je reka da je disk dobar pa san uzeja samo orginalne pločice. Sutra kupujen ulje (DOT 4).


sad mene zanima, nešto :icon_biggrin:
kad stavin nove pločice jasno mi je i znam to (ipak idem za mehaničara :laughing7: ) da triba proč malo vrimimena i par dobrih kočenja da sve to sidne i razradi se, ali mene zanima da li ih triba odmah malo zapaliti tj. da vozin po dgasom i držim kočnicu, ili to treba iči sve svojim prirpdnim tokom, tj. kočiti prema potrebi?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: pločice i disk
« Odgovori #8 : 08 Travanj, 2008, 18:27:34 »
malo guraj skuter i lagano drzi kocnicu dok ga guras... tako da se prilagodi malo disku... i onda samo voznja sa laganim kocenjem, nakon par kocenja mozes normalno...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!