Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650  (Posjeta: 14525 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kombaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: x max 250
  • Moja Kaciga: tuta
yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« : 26 Veljača, 2012, 12:35:54 »
ovo ljeto planiram kupit stagot na brzine motora da mogu stavit kufer i ic na dalje relacije i da mogu kad me pukne film malo bacit bokon nakolo itd itd hehe...i najvise sam se zapalija za yamahu xt660x i Aprilia pegaso strada 650 svidaju mi se oba motora mozda malo vise yamaha i svida mi se jer bi moga vozit sa a2 kategorijom ...gleda sam uzet modele 2005-2006 god....pa sad bi vas molija ako je ko sta cuja o ovim modelima ili ako ih je ima da mi kaze....* kakve su masine,jeli imaju kakvih problema (cuja sam da su skroz iste na yamahi i na pegasu),*svako koliko kilometri se rade servisi i jesu li skupi za odrzavanje, *kolika je potrosnja prilikom normalne voznje i agresivnije,*kakva je elektronika,*ovjes i *koliko registracija izade otprilike .... zahvaljujem se unaprid  :)

Offline jozy

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: exc 525
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #1 : 26 Veljača, 2012, 13:06:07 »
Imam doma xtx 2008. godina, i motor je onako, kompromis
znaci nema odaziv na gas, ovjes i kocnice jednog ktm-a, ali nije los u nijednom pogledu
udoban je strasno, za suvozaca i ne bas
na kolo ide drugom na kumplug bez problema, presaltas u trecu i vozis za saltanje u 4. mu pofali snage, ili ga ja ne drzim dovoljno visoko u vagi
apriliu nisam vozio ali sam cuo da ima koji ks vise radi drukcije elektronike
servis je na 10 000 km i izade nekih 100e
potrosnja je od ispod 5 do 7 litara
motor lezi odlicno, i ne leluja pri vecim brzinama (dok vecina ktm ova i sl laksih motora pocne plesati po cesti na 140 kmh)
putna mu je negdje oko 120 kmh, maksimalna oko 170

Offline dino-vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VKCI
  • Moj Skuter: Yamaha xt660x
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: da 2
  • MojSpuh: Akrapovič
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #2 : 26 Veljača, 2012, 13:10:12 »
Imas ovdje sve sto te zanima u vezi xtx-a:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,106214.0.html
Mi trčimo za srećom,a nesreća za nama!!!

Offline istipa622

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1026
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: NRG MC2 & Hornet 600
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSpuh: Leo Vince & Akrapovič
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #3 : 26 Veljača, 2012, 13:18:12 »
i u vezi pegasa  ;D

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,47241.0.html

i ja sam imal istu dilemu,položio sam A2 i bilo je ili pegaso ili xt....a na kraju je ispao KTM jer sam ga dobio za male novce  :laughing7:
svejedno,srce me i dalje vuće xt-u...KTM je malo preživčan za moj ukus,to je za malo prodivljat se po gradu i to je to...
ja bi rado nesto malo udobnije da mogu do mora proć i tako...

Offline kombaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: x max 250
  • Moja Kaciga: tuta
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #4 : 26 Veljača, 2012, 15:49:02 »
eee hvala vam ljudi dosta sam procita na ovom drugom forumu, malo je vise razradena ta tema dobro ovje su vise manje sve skuterasi  :) ....procita sam da su neki ljudi imali problema sa tps senzorom i to cak na novim motorima iz ducana.... je jeee to znam da aprilia ima par konja vise ....ma meni je bitno da motor nema neku vecu serijsku gresku da se non stop gasi jer kad dode lito planiram otic na malo duze relacije dubrovnik,rijeka.....
A sad mi recite jeli preporucate jos koji motor da mogu vozit sa a2 kategorijom to je do 35Kw,a da je kvalitetan i udoban da nije trkalica ili cooper...

Offline edo haker

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgb Bronx
  • Moj Skuter: Yamaha Neos LC
  • Moja Kaciga: ixs hx224
  • MojSetup: Malossi Sport Lc
  • MojSpuh: Techngas RS II
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #5 : 27 Veljača, 2012, 00:49:14 »
dobri stari kle 500 :-D imas redizajn ... po meni jako dobar izbor.. motor je dosta dugo na trzistu bez nekih novina znaci sve je isprobano, ja sam citao o njemu puno toga i kazu svi da je odlican izbor (naravno ima mane ali kao i svaki drugi motor, lajtungi su slabi i kocnice nisu na nivuo trenutacne konkurencije) ima 180kg i dosta je tezak kad sjednes na njega ali komforta za tebe i suvozaca nede nedostajat... eto...rega je svega 1300kn ako se dobro sjecam jer ima 498ccm tako da ide u neku jeftinu kategoriju... dok xt ide u dosta visu i mislim ako sam dobro zapamtio da je rega 2x veca

sve cinjenice pogledaj .. kle ima 2 cilindra i dosta ujednaceno ubzanje i to sto ga uporedjuju s xt-om mu samo laska jer motor je kazem dosta dugo na trzistu :-D
:-P jebe se mene

Offline kombaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: x max 250
  • Moja Kaciga: tuta
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #6 : 27 Veljača, 2012, 11:59:50 »
dobri stari kle 500 :-D imas redizajn ... po meni jako dobar izbor.. motor je dosta dugo na trzistu bez nekih novina znaci sve je isprobano, ja sam citao o njemu puno toga i kazu svi da je odlican izbor (naravno ima mane ali kao i svaki drugi motor, lajtungi su slabi i kocnice nisu na nivuo trenutacne konkurencije) ima 180kg i dosta je tezak kad sjednes na njega ali komforta za tebe i suvozaca nede nedostajat... eto...rega je svega 1300kn ako se dobro sjecam jer ima 498ccm tako da ide u neku jeftinu kategoriju... dok xt ide u dosta visu i mislim ako sam dobro zapamtio da je rega 2x veca

sve cinjenice pogledaj .. kle ima 2 cilindra i dosta ujednaceno ubzanje i to sto ga uporedjuju s xt-om mu samo laska jer motor je kazem dosta dugo na trzistu :-D
aeee to mi se ne svida sta je 1 cilindar kod xt-a,zato sam i pita kolika je potrosnja ... cita sam prije o kle 500 i da se pokaza dobar i da ima udobnost jako dobru i praktican je za duge relacije prakticki mos pola svita proc sa njima i masine da su dosta izdrzljive, samo nezz nekako ova linija njegova mi nije bas zapela za oko,ako mos koji link stavit od kle 500 redizajn pa da pogledam malo .... :)

Offline edo haker

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgb Bronx
  • Moj Skuter: Yamaha Neos LC
  • Moja Kaciga: ixs hx224
  • MojSetup: Malossi Sport Lc
  • MojSpuh: Techngas RS II
:-P jebe se mene

Offline kombaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: x max 250
  • Moja Kaciga: tuta
Odg: yamaha xt660 x ili Aprilia pegaso strada 650
« Odgovori #8 : 28 Veljača, 2012, 09:56:36 »
a gle izgled mu je mana ali opet redizajn ima istu masku kao i Z750 :-P tako da nije losa toliko

eo slike tj google :-D

http://www.google.hr/search?hl=hr&q=kle+2006&gs_sm=3&gs_upl=301l777l0l1054l8l3l0l0l0l0l439l826l3-1.1l2l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1680&bih=949&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=tfNLT6q2E8Tp8QOb1YCPDg
a tribat cu ga vidit negdi malo uzivo pa mi mozda i zapne za oko i svidi se, al zasad ostajem pri xt  :)