Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tecnigas next-r  (Posjeta: 1562 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline arbocc

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco super 9
tecnigas next-r
« : 13 Rujan, 2011, 20:37:11 »
planiram stavit tecnigas next-r na kymco super 9 , zanima me koja dizna i rolnice bi najbolje odgovarale ?

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #1 : 16 Rujan, 2011, 00:18:57 »
Dizna 5 brojeva veća nego šta ti je sad, role 1 g lakše nego sad
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #2 : 16 Rujan, 2011, 00:32:51 »
Ma kakva dizna, naj gluposti govoriti, čemu povečavati potrošnju!

Ak je serijala onda stavit samo lakše rolice, to ti je dobro rekel oko 1gram lakše!

A druga stvar je malo tvrđi federi kvačila i malo tvrđi centralni, i to je to!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #3 : 16 Rujan, 2011, 00:43:50 »
Ma kakva dizna, naj gluposti govoriti, čemu povečavati potrošnju!

Ak je serijala onda stavit samo lakše rolice, to ti je dobro rekel oko 1gram lakše!

A druga stvar je malo tvrđi federi kvačila i malo tvrđi centralni, i to je to!



nek ostavi serijsku mozda mu bude polako zaribavao zbog manjka goriva  :headbang:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #4 : 16 Rujan, 2011, 01:34:04 »
Serijska centralna,
Opruge na kvacilo crvene(~6.000 )
Rolnice 4,5gr optimalno
Za diznu nisam siguran,stelaj po boji

Ps. bolje trek-a uzet nego next-r

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #5 : 16 Rujan, 2011, 10:47:21 »


nek ostavi serijsku mozda mu bude polako zaribavao zbog manjka goriva  :headbang:

Ma kaj bi zaribaval, pa nije to pekmez...ne znam od kud vam to, j#bote staviš malo jači spuh i odma dizna, pa nemaš veće okretaje za 2T ili povečan ispuh na cilindru, a serijski karb je ionak naštelan na bogatiju smjesu, samo bu si ga zasral s većom diznom.

Skuteri zaribaju u 90% slučaja zbog drugih razloga a ne kad ostave serijsku diznu a stave auspuh malo jači od serijskog :icon_thumright:

Pa može on stavit mene BK, ali nema smisla, još će mu slabije ić sa prevelikom diznom!

P.S- ajd pa je i miki dobro rekel, u krajnjem slučaju nek poštela po boji, a tad se bude i sam uvjeril da se boja i nije mjenjala, možda bude samo smeđija sa spuhom koji lakše diše!
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2011, 10:49:11 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #6 : 16 Rujan, 2011, 11:01:07 »
next-r se vrti cc 500-1000rpm vise od serijskog,moze se stavit a i nemora,kako ko zeli

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #7 : 16 Rujan, 2011, 11:59:06 »
next-r se vrti cc 500-1000rpm vise od serijskog,moze se stavit a i nemora,kako ko zeli
neki dan mi se prvi puta u rukama našao onaj hvaljeni stage II auspuh i moram priznati da je taj auspuh jako dobar. treba mu čak i veća dizna od serijske. po snazi je tu negdje sa technigasom next-r, ima najveću snagu na nešto manje okretaja od technigasa, ali! kad počne razvrtavati taj auspuh ne gubi puno snage i može u jako velike okretaje dok technigas na visokim okretajima itekako gubi snagu ! Zaključak: Stage II je bolji od Technigasa next R  :o
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #8 : 16 Rujan, 2011, 17:56:43 »
neki dan mi se prvi puta u rukama našao onaj hvaljeni stage II auspuh i moram priznati da je taj auspuh jako dobar. treba mu čak i veća dizna od serijske. po snazi je tu negdje sa technigasom next-r, ima najveću snagu na nešto manje okretaja od technigasa, ali! kad počne razvrtavati taj auspuh ne gubi puno snage i može u jako velike okretaje dok technigas na visokim okretajima itekako gubi snagu ! Zaključak: Stage II je bolji od Technigasa next R  :o
Stage II mislis na onaj serijski mina spuh?
Ja sam ga imao davno na aerox max biaggi replici,ako je taj dobar je,samo reza je reza
A trek je jaci od tog spuha  :icon_thumright:

Offline Stanevg

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Bmw C 600 Sport
  • Moja Kaciga: LS 2
  • MojSetup: Malossi variomat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #9 : 16 Rujan, 2011, 19:31:40 »
Samo da se nadovezem da Danc00 nisi u pravu... ako se mece auspuh svakako treba obratit PAZNJU NA SVJECICU I SMJESU.... jel se upravo to meni dogodilo...
Metnuo sam Leo Vince ZX-R na serijalu nisam metnuo vecu diznu i pregrijao se... tako da se sada vozim na dizni dva broja veca od seriske... i sve je uredu...
Nemora to opet bit slucaj na njegovom skuteru al opet ponavljam SMJESU SVAKAKO TREBA KONTORLIRAT... !!!
Malossi variomat

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #10 : 17 Rujan, 2011, 02:36:22 »
Samo da se nadovezem da Danc00 nisi u pravu... ako se mece auspuh svakako treba obratit PAZNJU NA SVJECICU I SMJESU.... jel se upravo to meni dogodilo...
Metnuo sam Leo Vince ZX-R na serijalu nisam metnuo vecu diznu i pregrijao se... tako da se sada vozim na dizni dva broja veca od seriske... i sve je uredu...
Nemora to opet bit slucaj na njegovom skuteru al opet ponavljam SMJESU SVAKAKO TREBA KONTORLIRAT... !!!
A zbog 2 broja ti je smjesa dosta bolja bila?  ::)
Ne radi se to tako,otkud znas da nije neko prije njega stavio diznu 100 i on vidi ovde treba veca i stavi 102,i tek tad napravi problem
Ljudi,nemojte radit po papiru i nemojte "mislit" nego budite sigurni  :icon_thumright:

Offline Stanevg

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Bmw C 600 Sport
  • Moja Kaciga: LS 2
  • MojSetup: Malossi variomat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #11 : 17 Rujan, 2011, 08:29:45 »
A sta sam ja reko !? da treba obratit pozornost kad se montira asupuh na svijecicu i smjesu i vidjet kakva je... naravno ako nije prvi vlasnik i ako nije siguran dali je netko sta sarafio prije njega po skuteru da prvo provjeri uopce kakva je dizna gore.... mozda u tom slucaju ako je vec dovoljno velika nece imat potrebe za metanjem dizne vece... a sto se mog skutera tice da sada je dizna dva broja veca i oki je... pokazat cu ti svijecicu pa ces vidjet kak se fino rastopila i klip kakvu je rupu imao,a nov skuter bio 1000km nisam napravio... naravno da nijedan skuter nije isti pa tako ni stelanje,pa cak i ako je skuter isti moze biti razlika...
Malossi variomat

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #12 : 17 Rujan, 2011, 21:17:31 »
A sta sam ja reko !? da treba obratit pozornost kad se montira asupuh na svijecicu i smjesu i vidjet kakva je... naravno ako nije prvi vlasnik i ako nije siguran dali je netko sta sarafio prije njega po skuteru da prvo provjeri uopce kakva je dizna gore.... mozda u tom slucaju ako je vec dovoljno velika nece imat potrebe za metanjem dizne vece... a sto se mog skutera tice da sada je dizna dva broja veca i oki je... pokazat cu ti svijecicu pa ces vidjet kak se fino rastopila i klip kakvu je rupu imao,a nov skuter bio 1000km nisam napravio... naravno da nijedan skuter nije isti pa tako ni stelanje,pa cak i ako je skuter isti moze biti razlika...
Vidio sam na par kineza fabricki ngk br7hs,tako da ako je i kod tebe tako bilo nije ni cudo

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #13 : 17 Rujan, 2011, 21:32:12 »
Frend mi ima na kinezu fabricki NGK bp7hs nema dosad problema  :)
Ja kad sam stavio rezo nisam mijenjao diznu niti dirao iglu i hvala bogu posle 9 000km nemam problema
ali mislim da treba malo veca dizna za svaki slucaj i bolje hladjenje i dr faktore  :laughing7: :laughing7:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #14 : 17 Rujan, 2011, 21:52:00 »
Frend mi ima na kinezu fabricki NGK bp7hs nema dosad problema  :)
Ja kad sam stavio rezo nisam mijenjao diznu niti dirao iglu i hvala bogu posle 9 000km nemam problema
ali mislim da treba malo veca dizna za svaki slucaj i bolje hladjenje i dr faktore  :laughing7: :laughing7:

bas sam neki dan turpijao tako jednog kineza,vidim 7ica na njemu,aj reko ja sam puko,nastavim skidat dalje kad imam sta vidit!
Klip nije srebrn nego narandzast!

Offline Stanevg

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 204
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Bmw C 600 Sport
  • Moja Kaciga: LS 2
  • MojSetup: Malossi variomat
  • MojSpuh: Serijala
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #15 : 17 Rujan, 2011, 21:54:48 »
Koliko ja znam sedmica ja za serijalu cist oki... nije bila bpr7hs nego ta od Densa i rastopila se naravno.... sada se vozim na dizni 70 i bpr7hix iridiumki i sve super vec 2000km... Treba svakako pripazit na smjesu kakva je i na boju svijecice malo cesce... jel vidim da su ovi tekei frgazeri za k**ra*.... tako da sam uzo dellorta koji mi dolazi... za bolje hladjenje jos sam ubacio air scoop (usmjerivac zraka) na ventilator j**** mu mater i sve pet....
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2011, 21:57:16 Stanevg »
Malossi variomat

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: tecnigas next-r
« Odgovori #16 : 17 Rujan, 2011, 22:01:18 »
Koliko ja znam sedmica ja za serijalu cist oki... nije bila bpr7hs nego ta od Densa i rastopila se naravno.... sada se vozim na dizni 70 i bpr7hix iridiumki i sve super vec 2000km... Treba svakako pripazit na smjesu kakva je i na boju svijecice malo cesce... jel vidim da su ovi tekei frgazeri za k**ra*.... tako da sam uzo dellorta koji mi dolazi... za bolje hladjenje jos sam ubacio air scoop (usmjerivac zraka) na ventilator j**** mu mater i sve pet....
Nastavi vozit na njoj,pa javi dojmove  :icon_thumright: