Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi remen  (Posjeta: 950 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Novi remen
« : 05 Kolovoz, 2011, 15:40:22 »
Evo kupih prije 7 dana novi remen , nije bog zna sta ali barem je nov , ovaj moj se stanjio sa fabrickih 17mm na 16mm pa odlucih zamijenit , kupio nakav pise na njemu samo Endurance 788-17.
Medjutim hocu da izludim , po ravnom ide dobro , u brdo jedva , a kad sam sa djevojkom na motoru uspon mogu slobodno da zaboravim jer ako se ne zaletim dobro onda nece ni ici nego se moram nogama odgurivati  :angry9: , isto tako stanem na semafor , i pritisnem zadnju kocnicu i dam full gas , masina se prevrtava kao da remen i nemam, sto naravno nije bio slucaj sa starim remenom. Sta mi je cinit , ili da vratim stari remen koji je ipak bio puno bolji od ovoga ili da cekam da se neko cudo desi? Da jos napomenem da sam sa ovim novim remenom presao blizu 100km misleci da ce sve sjesti na svoje...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Novi remen
« Odgovori #1 : 05 Kolovoz, 2011, 17:19:55 »
Provjeri jel si sve dobro složil, da ti nije remen blokiral variomat kad si maticu zatezal... Meni se to jednom desilo, zatežem maticu na variomatu a remen je upal do bolcne i sad normalno da ventilator nije bil stisnut do bolcne kak treba, pa sam imal prevrtavanja...možda je tako slično i kod tebe, kad stežeš digni remen sa bolcne!

Ak nije to onda ti remen nije neki...moral budeš preć i malo više od 100km da sjedne!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi remen
« Odgovori #2 : 05 Kolovoz, 2011, 17:33:11 »
1mm razlike u sirini je dosta pa bi trebao ili podlozit varioamt (produljit bolcnu), ili stavit nesto lakse rolice

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Novi remen
« Odgovori #3 : 05 Kolovoz, 2011, 21:32:17 »
Provjeri jel si sve dobro složil, da ti nije remen blokiral variomat kad si maticu zatezal... Meni se to jednom desilo, zatežem maticu na variomatu a remen je upal do bolcne i sad normalno da ventilator nije bil stisnut do bolcne kak treba, pa sam imal prevrtavanja...možda je tako slično i kod tebe, kad stežeš digni remen sa bolcne!

Ak nije to onda ti remen nije neki...moral budeš preć i malo više od 100km da sjedne!

Kod mene je takav prenos da mogu skinut remen bez da odvrcem sarafe sa variomata , samo stisnem kuplung i remen upadne skroz u polutke i onda vamo drugi kraj prebacim preko ventilvara i skinem remen , tako sam isto ovaj novi remen stavio , da napomenem da sam i stari remen par puta tako skidao i stavljao nazad i nikad nisam imao problema s njim..

1mm razlike u sirini je dosta pa bi trebao ili podlozit varioamt (produljit bolcnu), ili stavit nesto lakse rolice


Rolnice sam vec stavio 3.5gr i jacu centralnu jer mi je serijska oslabila , a novi remen mi u polutke variomata sjeda isto kao i stari remen , znaci nema odstupanja od bolcne, a i fabricki remen mi je bio 788-17 , samo sto se potrosio 1mm pa ga zamijenio , eto sreca pa ga nisam i bacio :)

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Novi remen
« Odgovori #4 : 06 Kolovoz, 2011, 00:29:40 »
trebao bi to rijesit podloskama između kalote i variomata
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Novi remen
« Odgovori #5 : 06 Kolovoz, 2011, 00:53:16 »
trebao bi to rijesit podloskama između kalote i variomata

Ima ona jedna fabricka sto dodje kao "blokada" nisam je nikad dirao , nisam ni imao potrebe , evo veceras ga upalio da odvucem djevojku kuci , i krenuli uz malo jace brdo , nema sanse da nas povuce , sidje ona s motora , krenem ja sam , izvuce me ko lud bas se zado u obrtaje , dok cim ona sjedne i krenemo u brdo motor nema snage i ne moze povuci.