Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hebo remen, jel potpuno istrošen?  (Posjeta: 1161 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« : 25 Svibanj, 2011, 21:39:17 »
Ovak, danas sam išel u Zg sa skuterom i velim da si promjenim šajbicu na bolcni variomata, tj da stavim tanju od 0.6mm, jer mi je do sad bila 0,8mm !

Otvorim deklo i imam kaj za videti, tam oko opruge kurble sam prvo skužil sve je bilo omotano kao nekim vlaknima, pogledam remen i viri sa strabe neka špaga, koja ide po cijelom rubu remena!

Širina remena je 15.3mm!

Tak da sam uzel od RMS-a serijski remen koji je bil u pričuvi (747x16.5mm) jer s tim remenom nisam htio u Zg da mi negdje ne pukne!

Pa vi procijenite jel za bacit ili da ga vratim gore..meni baš ne djeluje da bi baš dugo izdržal po nadolazečim vručinama!



A drugo, sa serijskim remenom sam dobil na krajnjoj 5km/h :icon_scratch: I skuter puno ljepše radi, ne vibrira tolko i nekak mi se čini da je mekši, tj ljpše poteže i dosta brže ide na manjim okretajima nego prije!
A do sad mi je na tavanu visel !
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #1 : 25 Svibanj, 2011, 21:47:37 »
pa cemu uopce razmisljat...sa seriskim ti ide bolje nije potrosen za razliku od ovog zasto uopce razmisljao da ovaj ostavis ???

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #2 : 25 Svibanj, 2011, 22:39:41 »
ma mici ga cim ti se pocme cufat,meni je taj remen vrlo brzo roknuo.....iako pricaju da masu traje

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #3 : 25 Svibanj, 2011, 22:41:51 »
kod mene je isto nešto kratko vozio :sad1:
slabo se nešto remen penje??
lovac u mutnom team

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #4 : 26 Svibanj, 2011, 00:03:28 »
Ma bacil bum ga onda, da ga ne gledam ovakvog ofucanog :icon_thumright:

Da, ne penje se nešto baš, velim, sa serijskim remenom (daycu ili kak se zove firma, ne znam točno) ide puno ljepše! Treba kupit kevlar serijskih dimenzija i vozi!

Dobro da sam išel geldat, ostavil bi me remen u Zg sigurno  :angry9: , e to bi bilo veselje :laughing7: !
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2011, 00:04:59 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #5 : 26 Svibanj, 2011, 00:10:38 »
Ko zna, možda ti polutke nisu baš bile u ravnini s variomatom pa se pojeo tak brzo.. Ovo je malo prebrzo i malo previše..

A uvijek se reklo da je serijski remen još i najbolji, ponajprije s obzirom na cijenu.. Meni ga je Slow prvog preporučio  :icon_thumright:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #6 : 26 Svibanj, 2011, 00:11:04 »
Meni je serijski remen bio dimenzija 811/18.5, pa sam onda stavio za probu Dayco i to duži 826/18.5 i bio sam super zadovoljan(dodouše po zimi) , a sad imam Malossi kevlar 835/18.5...realno sad imam puno duži remen od serijskog, baš me zanima šta bi se desilo da vratim kraći serijski...imo bi sigurno bolji start, ali krajnju manju...ubiti ne kužim zašto malossi preporuča i nudi duži remen od serijskog za pojedine mašine, ako i kraći remen dođe do kraja! :icon_scratch:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #7 : 26 Svibanj, 2011, 00:18:57 »
Ko zna, možda ti polutke nisu baš bile u ravnini s variomatom pa se pojeo tak brzo.. Ovo je malo prebrzo i malo previše..

A uvijek se reklo da je serijski remen još i najbolji, ponajprije s obzirom na cijenu.. Meni ga je Slow prvog preporučio  :icon_thumright:

Da, to sam i ja negdi pročital, da serijski za Aeroxa dušu da! A reko bum uzel Hebo pa da probam, al njega valjda jebe ova širina od 16mm, to je valjda preusko!

@maminjo

iskreno, ni ja ne kužim :icon_thumright: To što je duži valjda mijenja taj omjer, jer zadnje polutke ne moraju tolko propustit remen da on na variomatu dođe do vrha, a ovaj Hebo je preuski da dođe do vrha makar je duži...tak nekak  :icon_scratch: A to što je duži isto tako igra ulogu kod starta, jer ga izbaci otraga van a na variomatu upadne unutra, a pogotovo Hebo jer je uži, pa je start dobar...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Hebo remen, jel potpuno istrošen?
« Odgovori #8 : 26 Svibanj, 2011, 00:27:29 »
Ma malossi kevlar pretpostavljam da je duži jer se ne razvlači kad se ugrije tak da ostaju iste perfomanse u startu, a krajnja je ipak malo veća radi same dužine...e sad ak uzimaš uži remen to ne bih znal šta se dešava, ali u svakom slučaju bolje malo širi pa kad se istroši bu bil taman..........ali realno kak si već i reko: sa serijskim tj. serijskom dimenzijom se sigurno nemre pogriješiti pa čak da i nije kevlar
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©