Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MHR Replica kompresija  (Posjeta: 2449 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzeno

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihac
  • Moj Skuter: Speedfight 2,rs 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Mhr replica,big bore
  • MojSpuh: Polini for race 2,gianelli
MHR Replica kompresija
« : 05 Travanj, 2011, 16:48:22 »
Ako zna neko koji je max stepen kompresije na koji se moze dici MHR Replica a da ne bude izbijanja i slicnih problema ako se ne varam kad se nista ne dira onda je 13,8 :1  :) i smije li se tokariti zadnji dio italkit inerrotora ona mala izbocina  grebe za bolk napravio sam konus ali je previse izbacen navan citav rotor

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2011, 16:54:36 »
kako znaš da je 13.8:1 ? to ovisi i o tome koji debljine dihtung staviš ispod cilindra...uglavnom to se mora izmjerit, tvornički podatci imaju tolerancije , tak da možeš imat i manju i veću kompresiju od toga ( i to serijski ). Ne pouzdaj se previše u to šta piše na papiru i šta ti kaže kolega s foruma koji ima isti kit...

Sa gorivom 100 oktana možeš sigurno ići na kompresiju 15:1, više od toga nema ni smisla za cestovnu upotrebu, a i to je previše jer dobitak na snazi nije kao kod 4T motora a dijelovi ( ležajevi i klipnjača) trpe veće opterećenje.



~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #2 : 05 Travanj, 2011, 17:23:26 »
Ne brkati omjer kompresije i pritisak koji se stvara u kompresionom prostoru.
Omjer je odnos volumena kad je kip u GMT u odnosu na DMT, a pritisak je ono sto izmjeris manometrom kad mjeris kompresiju

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #3 : 05 Travanj, 2011, 21:54:23 »
Zapravo ovdje se pretpostavlja izotermna kompresija, zato kompresijski omjer govori tu koliko je puta veći tlak u cilindru u GMT od atmnosferskog tlaka koji vlada u DMT. Onaj broj koji bi pokazao manometar mora pokazivat otprilike isti broj koji se dobije mjerenjem kompresijskog omjera, ima tu nekih gubitaka zbog nesavršenosti brtvljenja pa je obično u toleranciji ( do 0.2-0.3 bar ). Naravno ako je cilindar rasturan ili karike nisu nove manometar će pokazivati puno manji broj ,a to se obično i koristi kao indikacija da nešta nije u redu s termo grupom.
Primjera radi, na makini od SR-150 sam imao komp omjer 11:1, a očitanje je bilo 10,5:1 , vjerojatno i zato jer je vožen pa bi bilo bliže 11:1 da je sve novo.



~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #4 : 05 Travanj, 2011, 23:37:28 »
ubi me ta tvoja teorija

kojih 11:1 ?

odakle ti taj podatak

btw..ja sam imao oko 7 (i to na 2 masine sa nekih cca 7-8 t km) al pitaj boga koliko je ispravan bio manometar

a i glava je otprilike ovako izgledala  ::)

http://img830.imageshack.us/i/21112009001.jpg/

jos kad bi znao koliko novi 172 ima bilo bi super da usporedim s tvojih 10,5:1

i kako je tvoje bilo mjereno, na stolu? manometar bi trebao pokazati manje na hladnoj masini i bez full gasa  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #5 : 05 Travanj, 2011, 23:41:34 »
Kompresioni odnos 13,8:1 je ako se na ravam maximum koji trpi serijski klip, a da ne bude problema.. Imas u FAQ mmario73 je pisao kako se racuna.
Ono sto sam ja kod sebe izmerio, sa 0.2mm tanjim dihtungom ispod cilindra i 1,1mm squishem, kompresija 9,8 bara. Odaziv odlican, problema nije bilo..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #6 : 05 Travanj, 2011, 23:42:46 »
Mjeri se na toplo i sa skroz otvorenim gasom.
Moja MHR Replika (serijska) je drukala 10,5 bara

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2011, 10:27:26 »
čekaj, evo ti pikčr :




malo sam se zaj#bo, nisam znao točno napamet,ali blizu 10.5 bara je....to je standardni cilindar od SR-150 sa klipom i karikama od kojih 8000km. Da je sve novo brijem da bi bilo blizu ili čak točno 11 bara.

Na mitu sam zmjerio tlak od 13 bara, a komp omjer mi je bio oko 13,1:1.

Ja neznam kak si ti to mjerio ali 7 bara tlak je premali tlak i to je zapravo "mrtav" motor. Ili si krivo mjerio ili ti je engine bio u banani. Nešta od toga sigurno je u pitanju.

Uostalom kompresijski omjer bi se trebao izmjerit točno, a ne govorit tvorničke podatke jer oni nisu nikad točni, to su samo prosječne specifikacije koje vjerujte imaju jako velike tolerancije ! I onda se ide mjerit tlak s uređajem. Kompresijski omjer ovisi i od dihtunga pod cilindrom, tak da šta je on deblji tlak je manji, a isto tak i kompresijski omjer je manji šta je zapravo i logično.

Ova moja mjerenja su sigurno točna jer sam ja mjerio kompresijski omjer sa špricom , i onda mjerio tlak s uređajem. Ništa nije iz nekih aprilia manuala ili promotivnih listića, većina informacija tamo je kriva i beskorisna. Mislite da s njima da proizvodit dijelove u točnim specifikacijama koje navode ? da, moš mislit..... to se odlije , poravna i vozi bok. Tvoj susjed će dobit cilindar visok 90.5mm, a tvoj će biti 90.8mm i eto ti razlike, nedo bog da se upari s malo duljom klipčnjačom, klipom...na kraju krajeva razlika u samom squishu može biti 1mm ( šta i je njihova tolerancija, a brojeve sam karikirao da me nebi netko hvatao za riječ ), a ti to neznaš jer si kupio "isti" motor.
I to je zapravo i sva ona fama oko toga da će 5 istih motora, jedan ići bolje od drugih. Ima jednostavno uparene dijelove s točnijim tolerancama. Zato kad se nešta slaže uvijek se dva puta mjeri, jednom reže i nikad se ne pouzdat u tvorničke podatke , pogotovo za dijelove dvotaktnih motora.




~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #8 : 06 Travanj, 2011, 12:07:35 »
znam ja koliko si ti imao, drkicu sam bacao na tvoje slike, ovo tvoje nemoj osobno shvatiti

nisi odgovorio za hladnu i na stolu masina

nek bude ok ovo s manualima sto si rekao, omjer kopresije za 150ku vele 9.19:1  :toothy11: di su izvukli ovaj 0,19

ovih 7 koliko je mjereno na obje masine, bilo je bitno samo da isto pokaze, jer sumnjalo se da da s jednom nest ne valja

a i obojci je glava pustala kao sto svakom sru pusta glava

ovo za odstupanje skvisa 1mm malo si pretjerao brijem

morat cu izmjerit s necom sta valja, po onom izracunu od mmaria, s 0,8mm manjim skvisom nekih preko 10 sam dobivao, mozda cak blize 11  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2011, 12:16:36 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #9 : 06 Travanj, 2011, 13:27:56 »
Ma oke, ja sam samo htio reć da kad se mjeri na stolu da tlak mora biti zapravo otprilike jednak kompresijskom omjeru,a nemože nikako biti veći...Na toplo neznam stvarno kolika je razlika,ali nebi trebala biti velika ,pogotovo ako su novi dijelovi. Trebalo bi izmjerit , ovako lupat nema smisla.

Bitna stvar je da se shvati kod 2T motora da se dizanjem kompresijskog omjera i samog pritiska u GMT ne dobiva isto snage kao i kod 4T motora nego puno manje. Zato dizanje kompresije u nebesa tu nema smisla,pa čak ni za trke. Bitniji je dobro namješten squish da što više smjese izgori i tako oslobodi više energije.

I kažeš da ti je 1mm puno u razlici u squishu, slažem se to je bilo samo karikirano, ali znalo se i to nažalost događati ! . Pogotovo u visokoserijskoj proizvodnji.

Npr, dobiješ cilindar 0,1mm viši, klip 0,2mm niži, i klipnjaču 0,2mm kraću...( a ti brojevi mogu biti i veći), i to su sad realni brojevi...sad to sve zbroji i dobit ćeš razliku od specifikacije 0.5mm...I ti to neznaš, pa recimo staviš deblji dihtung da dingeš tajminge i još fino pomakneš squish pa ga na kraju ni nemaš.
Btw...ova moja mašina od SRke je bila serijska, skroz. I rox s njom je išao osjetno bolje od nekih standardnih aprilia sr150.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: MHR Replica kompresija
« Odgovori #10 : 06 Travanj, 2011, 14:18:20 »
ista stvar kao i moj

od 3 150ke, uz moju, od brata i sb replice

moja je isla bolje, od starta do ubrzanja, je da su to nijanse, po kilazi smo tu negdje

sad ide najlosije, cuneri jebi ga  :dontknow: :dontknow:
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2011, 14:23:59 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...