Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja za derbi Bullet  (Posjeta: 1597 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Par pitanja za derbi Bullet
« : 12 Prosinac, 2007, 11:31:28 »
Dakle novi sam i nikad nisam imao skuter pa me nemojte odmah razapet zbog glupih pitanja, na net mogu ić isključivo na poslu tak da nemogu skinut manual i nemam vremena tražit po forumu odgovore pa bih vas molio da ovdje napišete sve što bi mi moglo pomoć. Dakle radi se o Derbi Atlantis Bulletu kojeg sam dobio novog (ne pitajte kako) i napravio oko 200km s njim i sad su se javili neki problemi a kako se u motore uopće ne razumijem a nemam manual krenut ću ovako:

1. ispod sica se nalaze 2 čepa, jedan je normalno za gorivo što sam već točio (rečeno mi je eurosuper 95 valjda je to ok), jel drugi za ulje pošto nema oznaku i koje ulje bi trebao sipat u njega pošto mi se pali lampica?
2. netko mi je rekao da se u 2T skutere treba sipat dvotaktol jer je gorivo suho, dal je to istina i di se on sipa i u kojoj mjeri, jel u rezervoar goriva ili možda u onaj drugi čep iz prvog pitanja za koji ja mislim da je ulje i dali sam naštetio motoru ako to nisam sipao jer kao što sam rekao već sam odvozio oko 200 km?


Eto jesu debilna pitanja al nemojte zamjerit, nemam se gdje informirat, zahvalan sam na svakoj pomoći :hello:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #1 : 12 Prosinac, 2007, 13:11:51 »
To je 2t AC masina... jedino ako ne postoji nesto posebno.

Ulje kupi sto prije, nemoj ni slucajno sipati dvotaktol, nego Castrol Actevo cca 60kn 1L, ili neko drugo polusinteticko ulje, shell,valvoline.

Mozes uljevati i neko mineralno, ali ces smrditi, malo vise ce dimiti, ovisi sto preferiras. Meni se Actevo pokazao uljem koje najmanje dimi i nema nikakvog smrada...

A najlakse da dodjes do takvog ulja, imas u trgovackim centrima, npr. Getro, oni gotovo da nemaju loseg ulja...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #2 : 12 Prosinac, 2007, 13:49:54 »
Dvotaktno ulje.
nekad je pojam "Dvotaktol" značio sinonim za takvo ulje, ali sada ima cijela paleta ulja..
nemoj najjeftinije, ako nemaš neki izbor najmanje neka bude Inino 2t scooter, to je polusintetika, žuta kantica, a ulje je zelenkasto..
litra je 40-ak kn, ili malo više..
ja dajem prednost stranim uljima, tipa, Repsol, Castrol, Selenia..
možda se čini skuplje, ali za 1000 km trebaš jednu litru, pa to nije puno..

Offline blek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #3 : 12 Prosinac, 2007, 13:58:49 »
Super, znači ipak ide u drugi čep ulje i hvala za preporuke. Meni je frajer sipo malo dvotaktola direkt u gorivo j****u valjda neće škodit, uglavnom sad ću samo ova ulja koja ste preporučili. I još jedno pitanje, možda je na krivom mjestu: jel ima kod od vas kakvih iskustava sa reklamacijom skutera na mjestu di je kupljen, znači da niste zadovoljni s nekim stvarima i ne želite ić stalno na servis da se greške ispravljaju već tražite povrat sredstava ili novi skuter? Ako je tko imao takva iskustva volio bih ih čut jer u principu znam šta trebam napravit al me zanimaju tuđa iskustva

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #4 : 12 Prosinac, 2007, 14:21:22 »
ako se ništa ne razumiješ u skutere, najbolje je da ga održavaš u servisu, oni jesu skupi ali imaš garanciju, pa nek otklanjaju kvarove..
ako je ovlašten servis mora otklonit kvar, imaju neki rok, možda 30 dana, u tom slučaju ak ga nemogu popravit, mijenja se možda cijela mašina, ili tak nešto, ali uglavnom se popravi, ne dobiješ novi..
to je piaggiova mašina koja se mora dat složit da je neznam šta, jedino da blok pukne popola..
i onda ide druga mašina i to je to..
to su jednostavni strojevi, nisu to auti..
ja rastavim cijelu mašinu za par sati i ponovo složim..
samo pazi da ima ulja, svječicu očisti povremeno i to je to..
remen i rolice se mijenjaju na svakih 7-8000 km, čisti se filter zraka, frgazer i tako dalje..

Offline blek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #5 : 12 Prosinac, 2007, 15:18:10 »
Ma bože sačuvaj da ga sam servisiram, imam garanciju al mi se neda stalno ić, servis prima od 8 do 9 (mislim koja debilana) a ja radim od pola 8 na novom poslu tak da...banana. Al nije u tom stvar, previše mi troši, mislim i da ulja dosta troši i jedna bočna plastika je kod šarafa pukla i to dobro jer je šaraf bio prezategnut, nije bio nikakav udarac posrijedi jer sam na skuter samo dvaput i sjeo, zatim cuka pri punom gasu tak da mislim da su mi neko sranje uvalili.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja za derbi Bullet
« Odgovori #6 : 13 Prosinac, 2007, 09:58:02 »
sve se to da srediti, peljaj ga tamo nek ga slože, imaju vremena do proljeća, jedino ako ne idu na godišnji, to je često u skuter servisima preko zime jer nemaju posla..
mora radit besprijekorno, potrošnja oko 3.5 (i do 4 litre jer je hladno), mora ić oko 80 km/h po satu ako nema blokada..