Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica  (Posjeta: 1266 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« : 24 Studeni, 2010, 22:39:40 »
Na radilica sa one strane di dolazi variomat,na vrhu di dođe zupčanik i na njega matica postoje zupci koji su se izlizali totalno tako da sada samo matica drži taj zupčanik ali nakon nekog vremena ona popusti i provrtava.Eto kako to riješit???Znam za sistem uzmi drugu radilicu ali mene zanima recimo dali bi tu tokar mogao nešto napravit kada bi mu se odnesla radilica,dali je moguće napravit druge zupce???Skuter je star ali mašina je Ok,osim toga sve radi pa sada neznam ni sam dali da ga sredim ili prodam,stavio sam ga u prodaju jer u principu mi i netreba ali eto stoji pa da ga sredim ako ga niko neće.Šta mislite kako to riješit??
Marino

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #1 : 24 Studeni, 2010, 22:44:21 »
Useci malo radilicu i polutku i ubaci malu kajlu.. Radio je tako vec neko sa foruma i sve super funkcionise.
Ili podbaci tanku podlosku ispred ventilvara odnosno izmedju bolcne i ventilvara pa da ventilvar pomeris malo prema kraju radilice gde su pretpostavljam zubi u boljem stanju..
Uglavnom ima resenja nije toliko strasno.

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #2 : 24 Studeni, 2010, 22:44:39 »
imam isti problem matica popusti pa se cuje neki ruzni zvuk i prospe se prenos
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #3 : 24 Studeni, 2010, 22:57:15 »
Zupci su poderani u potpunosti,nema ih uopće.Neko prije mene je na tom skuteru nešto pokušavao a nije znao ni sam šta pa je skratio bolcnu(osovinu)koja ide kroz variomat pa je sada i ona kratka.Usput trebao bi mi netko ko ima taj model 100ccm da mi izmjeri tu bolcnu koliko je dugačka da mi tokar napravi novu,jer sada kad se sve stavi na mjesto na oko se vidi da nevalja.Ovo proklizavanje sam i mislio riješit sa nekim osiguračem ali svakako mi treba druga bolcna.
Marino

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #4 : 24 Studeni, 2010, 23:03:34 »
Poslusaj radomira kajla bi bila najbolji izbor, neki skuteri tipa honda dio ili sfx nemaju kanale sa strane variomata nego jedan zarez za kajlu ili polumjesec te tako prenosi snagu na ventilator variomata.
Evo slika radilice:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639025664&target=productdetail&category1=A%3AA_HONDA%3AA_HONDA_SFX&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE

A tu tog polumjeseca na sajbni na koju ide mehanizam kurbule:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637485328&target=productdetail&category1=A%3AA_HONDA%3AA_HONDA_SFX&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_VARIOMATIK


Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #5 : 24 Studeni, 2010, 23:11:10 »
E da tako sam i ja nekako mislio riješit problem,samo sada mi se još treba javit neko ko zna koja je dužina osovine na variomatu jer ova moja je rezana i ne paše nikako,trebam dužinu te osovine da ju napravim i onda sve to uglavim pa će bit dobro.
Marino

Offline Marino1907

  • Tržnica : (+12)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: Honda Hornet
Odg: Peugeot Speed Fight 100ccm-problem radilica
« Odgovori #6 : 25 Studeni, 2010, 19:04:44 »
Danas sam malo gledao,dat će se to pobrusit malo na radilici na mjestu i ubacit neku kajlu.Samo sada mi pod hitno treba informacija koja je dužina bolcne na variomatu na tom modelu 100ccm,pretpostavljam da nije ista kao na 50ccm ili se varam.Eto molim za uslugu ako netko zna neka čim prije javi da to složim i upalim ga. :hello: :hello:
Marino